www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 01:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 stu 2007 19:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Divno Eleonora...neka ti bude blagoslovljeno,i neka ti vjera
raste i jaca..Bog te blagoslovio cuvao u miru i ljubavi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 pro 2007 13:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lip 2007 09:26
Postovi: 13
Lokacija: Karanac Ciglana 6,31300 Beli Manastir
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus i Marija,draga braćo i sestre!Ja sam pristajala uz krovovjerje dok nisam čula glas Božji u svom srcu koji me zapitao zašto Mu leđa okrećem i onda je taj glas bio tužan pa sam odlučila da i ja razveselim Boga i sad taj glas mi je rekao hvala i sretan je!Tako i vi,osluhnite Božji glas u svom srcu!Neka vas svemogući i vječni Bog blagoslovi i čuva! Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 pro 2007 14:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 lis 2007 09:47
Postovi: 118
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Eleonora, jako si to lijepo i životno opisala, da naši postovi i krunice, ako nisu izmoljene sa srcem, su puka farizejština...ali i to se mora proći, jer iskustvo je bitno, da bi se znali pravilno postaviti u budućnosti..

Gospodin je rekao da mu je milosrđe milo, e ne žrtva, a milosrdni možemo biti na više načina, a ne samo materijalno.


...eto toliko...

BVB! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2007 00:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Tko sam ja? Često mi kažu
da izlazim iz ćelije
raspoložen vedar i čvrst
kao gospodar svoga dvora.

Tko sam ja? Često mi kažu
da govorim sa svojim stražarima
slobodno i prijateljski jasno
kao da im imam zapovjediti nešto.

Tko sam ja? Također mi kažu
da podnosim dane nesreće
ravnodušno, smiješeći se i ponosno
kao netko tko je na pobjede naučio.

Jesam li doista to što drugi o meni kažu?
Ili sam samo ono što sam o sebi znam?
Nemiran, čežnjiv, bolestan, kao ptica u kavezu,
u borbi za životni dah, kao da me guši netko,
gledajući za bojama, za cvijećem, za ptičjim glasovima,
žeđajući za riječima dobrim, za blizinom ljudskom,
gnjevan zbog samovolje i uvrede najsitnije,
gonjen iščekivanjem velikih stvari,
bespomoćan u strahu za prijatelje u beskrajnoj daljini,
umoran i prazan za molitvu, razmišljanje i stvaranje,
utučen i spreman odijeliti se od svega?

Tko sam ja? Taj ili onaj?
Jesam li danas taj, a sutra netko drugi?
Ili i jedan i drugi? Pred ljudima hvalisavac
a pred sobom slabić prezira vrijedan?
Zar ne sličim četama poraženim
koje u neredu bježe pred bitkom već dobivenom?

Tko sam ja?
Samotno pitanje izruguje se meni.
Ma tko bio,
ti me poznaješ,
tvoj sam,
Bože moj!


(D. BONHOEFFER)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2007 18:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Isuse ja vjerujem u Tebe..

Covjek koji vjeruje,i zivi svoju vjeru ..dobro zna,da je nemoguce zivjeti u neprestanom zanosu,radosti i odusevljenju...u milostima,i rastu..
Bog nas prati i dopusta napasti i kusnje,koje se cesto razlog,bas zapostavljanje Boga..Djavolsko iskusenje nudi covjeku istinski realizam,koji Boga i religiju promatra nestvarnom..
Tako cesto u zivotu,naidjemo na prepreke i zablude,cesto i neznanje je posljedica...da odlutamo na drugu stranu..Nasim pokajanjem ,i nasom pokorom,trazimo od Boga da nam bude milostiv,i tako nidje poput svijetla,
milost Bozja,zacas bljesne i onda nestane..u tami i ne znamo kad ce opet doci..Zato ako molimo i ako vjerujemo,Bog ce nam biti milostiv,upaliti nase srce s ljubavi,rasvijetliti razum i put koji vodi k istini,tada trebamo biti opresni i spremiti u srcu,da kada nas napasti i kusnje,razocaranja,hrvanja,udarci,zablude i padovi ,spopanu ...da imamo zalihe..i snage da se odupremo zlu...
Pogotovo u ovo vrijeme Dosasca, znamo da nam je Isus donio Boga..
a sta cinimo? Cesto zbog krutoce srca,mislimo da je to premalo..
Odbacimo sve ovisnosti,odbacimo staru "mustru zivota"..izmirimo se,
vratimo i nadoknadimo ono sto je doprinjelo steti..
Klonimo se sto god dalje mozemo,onome sto nas otudjuje od Isusa,i sto nam steti...
Bjezanje od zla,tjeranja zla,odbijanja zla,neprihvacanje zla,
CINI SVIJET DRUGACIJIM..stavlja ga u svijetlo razuma i ljubavi i dobrote...Promjenimo svoj zivot,i ucinimo da bude vec sad drugaciji..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 pro 2007 23:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2007 19:10
Postovi: 87
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Neime,ona je tvrdila, da na dan njenog vjencanja,bacena joj je
"crna magija",i da iz tih razloga nije ima cijeli zivot srece u braku..
Bila je trazila pomoc,kod Svecenika Zlatka Sudac,fra.Ive Pavica,
fra Zvijezdana Linica,bila je jednu godinu na Hageoterapijama..
i nista nije pomagalo.


I meni je žao ove žene. Nije riječ o crnoj magiji i urocima nego u moći kojoj je ona sama tome dala.
Oni koji nas uvjeravaju (a često su to i kršćani, pa čak i neki svećenici) u moć magije i uroka, moć grijeha i kazne, moć prokletstva koja su na nas bačena zapravo su sotonistički teolozi i mislim da se takvih treba kloniti.

Pisat ću jednom i o mojem iskustvo u s tim, ljubav mi je po tom pitanju sve objasnila :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2007 14:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga Patentia...

voljeli bi te cuti...

nemoj zaboraviti se javiti svjedociti :wink:

svjedocenje daje svijetle i dobre primjere i ohrabrenja.. trebamo svjedociti Isuseka!

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 pro 2007 22:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Jeli grijeh vracanje???
Evo ovih dana pogotovo ,povodom Nove Godine...vracari imaju pune ruke posla..novine takodjer pune su toga...???
Sto se tice vracanja,rijec je o pokusaju proricanja buducnosti..u razlicitim okolnostima,i smjerovima,i odkrivanje razvoje dogadjaja,koji inace ovisi o slobodnoj covjekovoj odluci,i to na temelju bilo kakvih znakova..
Cesto se daje i ogroman novac,da bi se doznalo..sta se ceka u buduce..
Pritom se cesto zaziva pomoc djavla,pa vracanje postaje idolatrija..
"kult" djavla ,sto je izravno protivljenje Bogu..
Vracanje je istodobno svetogrdno oponasanje,pravog prorostva i navijestanja vjere..Zato je svako ozbiljno misljenje vracanje vrlo tezak grijeh,protiv kreposti bogostovlja,tj.prve Bozje zapovjedi..
Tesko grijesi ne samo onaj tko vraca nego i svi koji iz praznovjerja,traze vracanje..Sv.pismo i S.Z..i Novog zavjeta osudjuje vracanje i caranje,a isto tako i crkveno uciteljstvo koje je takve grijehe udaralo i odgovarajucim kaznama..Car Konstantin,na primjer dao je odredbu,da se za takva grijesna djela ,pocinitelji kaznu smrcu..
Najcesci su oblici vracanja;dozivanje mrtvih,astrologija,gatanje na karte,gatanje u dlan,tumacenje snova i razna praznovjerja,
sacuvana u narodnim obicajima..Prprok Jeremija davno je zapisao:

"NE SLUSAJTE SVOJE VRACARE VIDIOCE,ASTROLOGE I CAROBNJAKE
JER VAN LAZ PRORICU"..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2008 18:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
S ISUSOVIM DOLASKOM PADA SOTONINO KRALJESTVO..

22 A knjizevnici sto su sisli iz Jeruzalema govorahu da ga je opsjeo Belzebul i da uz pomoc poglavice zlih duhova izgoni zle duhove,23 Tada ih pozva sebi pa im poce govoriti u usporedbama:24 "Kako moze sotona izgoniti sotonu?Postane li jedno kraljestvo u sebi neslozno,ono ne moze opstati.25Postane li jedna kuca u sebi neslozna,ta kuca nece moci opstati.
26Ako se doista sotona digne sam na se i tako se razdjeli,on ne moze opstati,nego ima kraj.-27Nitko ne moze uci u kucu jaka covjeka i oteti mu pokucstvo ako ga se prije ne sveze.Tada mu istom moze kucu oplijeniti.
28 Zaista ,kazem vam,sva gresna djela i pogrde,ma koliko bile,oprostit ce se sinovima ljudskim.29 Ali tko pogrdi Duha Svetoga,taj nece imati oprosta vise nikada,nego ce biti opterecen vjecnim grijehom."30 Ovo rece,jer su govorili:"Ima necistog duha"
PRAVI RODJACI ISUSOVI
31 Uto stignu njegova majka i njegova braca.Ostadose vani i poslase neke k njemu da ga zovnu.32 Upravo je oko njega sjedilo mnostvo naroda kad mu reknu:"Slusaj!Eno ti vani majke i brace,traze te".33 On im odgovori;"Tko je moja majka i moja braca?"34 Tada pogleda naokolo,
one sto su sjedili u krugu oko njega,te rece: 35 "Evo moje majke i moje brace.Jer tko god vrsi volju Bozju,on mi je brat,sestra i majka"..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2008 20:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Među mladima se osobito širi krilatica: Krist da, Crkva ne! Tko odbacuje Crkvu, odbacuje Krista ili ga pretvara u "lažnoga krista" po mjeri svojih misli ili prohtjeva. Tko ljubi Crkvu, ljubi Krista! "Krist je ljubio Crkvu te sebe predao za nju da je posveti..." (Ef 5,25-26). U Crkvi i s Crkvom Isus Krist - jedini otkupitelj čovjeka - trajno ostvaruje svoje obećanje: "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!" (Mt 28,20). Ustanovio je Crkvu da bi se Evanđelje uvijek naviještalo; da bi božanska sredstva spasenja i povećanja - sakramenti - bila uvijek dostupna čovjeku; da bi čovjekova savjest bila uvijek rasvijetljena istinskim moralnim načelima novoga života. Zapovjedio je apostolima svih vremena: "Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteće ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga i učeći ih sve što sam vam zapovjedio" (Mt 28,19-20). Da bi ljudi njega mogli naći, Isus je usadio Crkvu u svijet i u povijest da bude živi svjedok njegova života, njegove spasiteljske žrtve ljubavi na križu i uskrsnuća. Bez Crkve Isus Krist bio bi davno zaboravljen i nepoznat. Zato u Nicejskom vjerovanju ispovijedamo svake nedjelje u euharistijskom slavlju: "Vjerujem u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 33 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr