www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 17:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 stu 2007 09:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
PONEDELJAK 1 dan
Ivan 15,1-10
Ja sam pravi čokot, i Otac je moj vinogradar.
2 Svaku lozu na meni, koja ne rađa roda, on odsiječe, i svaku, koja rada rod, očisti da rodi više roda.
3 Vi ste već čisti zbog riječi, koju vam rekoh.
4 Ostanite u meni, i ja u vama, Kao što loza ne može roda roditi sama od sebe, ako ne ostane na čokotu, tako i vi, ako ne ostanete u meni.
5 Ja sam čokot, vi loze. Tko ostaje u meni, i ja u njemu, on rodi mnogi rod, jer bez mene ne možete učiniti ništa.
6 Tko u meni ne ostane, izbacit će se kao loza, i osušit će se, i skupit će je, i u oganj baciti, i gorjet će.
7 Ako ostanete u meni, i riječi moje ostanu u vama, štogod hoćete, tražite, i bit će vam.
8 Stim se proslavlja Otac moj, da rodite rod mnogi i budete moji učenici.
9 Kao što je Otac ljubio mene, tako sam i ja ljubio vas. Ostanite u ljubavi mojoj!
10 Ako zapovijedi moje uzdržite, ostat ćete u ljubavi mojoj, kao što sam i ja održao zapovijedi Oca svojega, i ostajem u ljubavi njegovoj.

Hvala ti Isuse,
Hvala ti što si me toliko ljubio.
Hvala ti što si mi prijatelj koji me ljubi do te mjere
da daje svoj život za mene.
Pomozimi da ozbiljno shvatim tvoju ljubav prema meni.
Hvala ti što me ljubiš i što sam vrijedan u tvojim očima.
Isuse ljubim te.
Nauči me da te bolje upoznam te da bolje shvatim tvoju ljubav prema meni.
Amen


Tokom današnjeg dana čuvati u srcu i često ponavljati « Hvala ti Isuse što me ljubiš» ili « Isuse ljubim te» ili «Isuse ostani u meni i ja u tebi».


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 stu 2007 09:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Utorak - 2 dan

1) Iv 15 11-17
11 To sam vam govorio da moja radost bude u vama i da vaša radost bude potpuna. 12 Ovo je moja zapovijed: ljubite jedni druge kao što sam ja vas ljubio! 13 Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. 14 Vi ste prijatelji moji ako činite što vam zapovijedam. 15 Više vas ne zovem slugama jer sluga ne zna što radi njegov gospodar; vas sam nazvao prijateljima jer vam priopćih sve što sam čuo od Oca svoga. 16 Ne izabraste vi mene, nego ja izabrah vas i postavih vas da idete i rod donosite i rod vaš da ostane te vam Otac dadne što ga god zaištete u moje ime. 17 Ovo vam zapovijedam: da ljubite jedni druge." Mržnja svijeta na Isusove učenike

2) Zamoli Isusa za milost ; da shvatim bolje da me Isus zaista ljubi i poziva me da mu odgovorim na tu ljubav molitvom .

3) Riječi koje će nam pomoći u meditiranju
a) Nitko nema veće ljubavi od ove: dati svoj život za svoje prijatelje.
b) Vi ste moji prijatelji.
c) Ne izabraste vi mene, nego ja izabrah vas.


4) Molitva koju mošeš polako izmoliti ujutro i navečer:

Gospodine Isuse ,
hvala ti za tvoje prijateljstvo koje me ispunjava ljubavlju.
Pomozimi da te bolje upoznam
dragi prijatelju
koji me toliko ljubiš i umro si za mene.
Želim te ljubiti više ,
Naučime da te bolje upoznam kao prijatelja koji me ljubi.
Amen


5)
Stavi u tvoje srce ove riječi ; ako želiš možeš ih ponoviti tokom cijelog dana: "Gospodine ti si me izabrao" ili "Volim te Gospodine" ili "Hvala ti Gospodine što me ljubiš"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 stu 2007 02:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Srijeda – 3 dan
1) Iv 17,20-26
20 Ne molim samo za ove nego i za one koji će na njihovu riječ vjerovati u mene: 21 da svi budu jedno kao što ti, Oče, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao. 22 I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jed no - 23 ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno da svijet upozna da si me ti poslao i ljubio njih kao što si mene ljubio. 24 Oče, hoću da i oni koje si mi dao budu gdje sam ja, da i oni budu sa mnom: da gledaju moju slavu, slavu koju si mi dao jer si me ljubio prije postanka svijeta. 25 Oče pravedni, svijet te nije upoznao, ja te upoznah; a i ovi upoznaše da si me ti poslao. 26 I njima sam očitovao tvoje ime, i još ću očitovati, da ljubav kojom si ti mene ljubio bude u njima - i ja u njima."

2) Zamoli Isusa milost koju želiš: Gospodine Isuse, nauči me da te upoznam bolje kao onoga koji me ljubi sa osobnom ljubavlju i koji me poziva da odgovorim na njegovu ljubav sa molitvom.

3) Fraze iz Biblije koje ti pomažu u meditaciji:

a) kao što si ti, Oče, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama svi budu jedno
b) ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno da svijet upozna da si me ti poslao i ljubio njih kao što si mene ljubio
c) I njima sam očitovao tvoje ime, i još ću očitovati, da ljubav kojom si ti mene ljubio bude u njima - i ja u njima.

4)
Isuse ja te ljubim.
Hvala ti jer me ljubiš
I živiš u meni.
Hvala ti jer moliš Oca za me.
Hvala ti Isuse , jer Otac ljubi mene u tebi ,
I tebe Isuse u meni.
Pomozi mi da te bolje upoznam,
Kao onoga koji me ljubi.
Amen

5)
Čuvaj u srcu ove riječi i ponavljaj ih tokom dana:
« Isuse , pomozi mi da te bolje upoznam» ili «Isuse ljubim te»ili « Hvala ti Isuse što me ljubiš» ili «Slava tebi Gospodine:tvoja ljubav je vječna».


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 stu 2007 09:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Četvrtak - četvrti dan

1) Lk 6, 32-38

32 "Ako ljubite one koji vas ljube, kakvu nagradu zaslužujete? Ta i grešnici ljube ljubitelje svoje. 33 Jednako tako, ako dobro činite svojim dobročiniteljima, kakva će vam biti nagrada? I grešnici to isto čine. 34 Ako pozajmljujete samo onima od kojih se nadate dobiti, kakva će vam biti nagrada ? I grešnici grešnicima pozajmljuju da im se jednako vrati." 35 "Nego, ljubite neprijatelje svoje. Činite dobro i pozajmljujte ne nadajući se ničemu. I bit će vam plaća velika, i bit ćete sinovi Svevišnjega jer je on dobrostiv i prema nezahvalnicima i prema opakima." 36 "Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan." 37 "Ne sudite i nećete biti suđeni. Opraštajte, pa će vam biti oprošteno. 38 Dajte i dat će vam se: mjera dobra,stresena i preobilna mjera iskrenut će vam se u skut,jer će vam se mjeriti mjerom kojom mjerite.» 2) Moli da bi od Isusa dobio u molitvi milost koju želiš :

Gospodine Isuse , pomozimi da te bolje upoznam
i da vjerujem da me ti ljubiš.
Nauči me onako kako ti ljubiš:
bez da de se okrivljujem,
bez da se osuđujem,
nego da si oprostim , dajući mi tebe samoga.


3) za kontemplaciju (Gledaj Isusa kako poučava mnoštvo o ljubavi i shvati da je on svoj nauk primjenjivao u svom životu onda i sada)

a)Ne sudite i nećete biti suđeni. (Isus me ne osuđuje)
b)Ljubite svoje neprijatelje i one koji vas mrze ( Isus nas sve ljubi)
c)Opraštajte, pa će vam biti oprošteno.(Isus mi oprašta i daje mi svoju neizmjernu ljubav.)

4)
Isuse , nenoj me osuđivati
Oprostimi.
Daj mi tvoju ljubav.
Daj mi tebe samoga.
prihvati me bez obzira kakav sam.
Nauči me da shvatim tvoju ljubav
i da ju prihvatim
i da otvorim moje srce tvojoj prevelikoj ljubavi za mene.
Amen.


5)
Tokom dana ponavljati često " Isuse , vječno je tvoje milosrđe"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2008 19:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Stvarno je steta,sto Speranza..nije nastavila ovu temu..???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 sij 2008 11:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Peti dan

1 ) Matej 11,25-30
25 U ono vrijeme reče Isus: "Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i umnih, a objavio malenima. 26 Da, Oče, tako se tebi svidjelo. 27 Sve je meni predao Otac moj i nitko ne pozna Sina doli Otac niti tko pozna Oca doli Sin i onaj kome Sin hoće objaviti." Spasiteljski poziv 28 "Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti. 29 Uzmite jaram moj na sebe, učite se od mene jer sam krotka i ponizna srca i naći ćete spokoj dušama svojim. 30 Uistinu, jaram je moj sladak i breme moje lako."

2) Isuse , pokaži mi tebe samoga ,
tvoje srce,
tvoju ljubav prema meni,
da te bolje upoznam.

3) za razmatranje Isusa dok nas uči i poziva da dođemo k njemu:

a) Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i umnih, a objavio malenima.
b) Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.
c) Učite se od mene jer sam krotka i ponizna srca i naći ćete spokoj dušama svojim. 30 Uistinu, jaram je moj sladak i breme moje lako."

4) Molitva koju možeš moliti tokom dana:

Isuse hvalati što si me pozvao da dođem k tebi
Da učim od tebe,
da uzmem tvoj jaram i tvoj teret,
koji je križ moga života.
Dolazim da naučim
I da uzmem jaram koji me veže za tebe.
Tvoj jaram je ljubav.
Amen
5) tokom dana ponavljaj krake molitrice “ Evo me k tebi Isuse”, “Želim učiti od tebe koji si blaga i ponizna srca”. “ Hvala ti Gospodine jer me ljubiš “


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 09:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
08 /01/2008
Bog govori svakome od nas osobno.
Mk 6,34-44
Kad iziđe, vidje silan svijet i sažali mu se jer bijahu kao ovce bez pastira pa ih stane poučavati u mnogočemu. A u kasni već sat pristupe mu učenici pa mu reknu: "Pust je ovo kraj i već je kasno. Otpusti ih da odu po okolnim zaseocima i selima i kupe sebi što za jelo." No on im odgovori: "Podajte im vi jesti." Kažu mu: "Da pođemo i kupimo za dvjesta denara kruha pa da im damo jesti?" A on će im: "Koliko kruhova imate? Idite i vidite!" Pošto izvidješe, kažu: "Pet, i dvije ribe." I zapovjedi im da sve, u skupinama, posjedaju po zelenoj travi. I pružiše se po sto i po pedeset na svaku lijehu. On uze pet kruhova i dvije ribe, pogleda na nebo, izreče blagoslov pa razlomi kruhove i davaše učenicima da posluže ljude. Tako i dvije ribe razdijeli svima. I jeli su svi i nasitili se. I od ulomaka nakupiše dvanaest punih košara, a i od riba. A jelo je pet tisuća muškaraca.


Što mi želiš reći, Gospodine?

•Riječi "idite i vidite" u suprotnosti su s ranije izrečenim "dođite i vidite" kod prethodna susreta učenika s Isusom. Isus nas potiče da iziđemo i da otkrivamo potrebe ljudi. Ovdje su potrebe smještene u kontekst hrane, a učenici uče kako s Gospodinom mogu nahraniti mnoštvo ljudi. Hraniti u Svetome pismu znači i poučavati. Događaj je velika prilika za pouku: Bog je u svojoj ljubavi i brizi nenadmašan i ta ljubav i briga nikada ne prestaju. U svojim srcima su otkrili da su oni bili poveznica hrane između Boga i ljudi.
To isto vrijedi za tebe i mene. S naše "dvije ribice" - bez obzira koliko imamo talenata i darova - mi možemo biti poveznica brige i ljubavi između Boga i ljudi. Ovce bez pastira pronaći će brigu u sljedbenicima Isusa Krista.

Isuse daj da ne gledam samo na sebe na svoje potrebe nego da ljubim i da te nosim bližnjemu svome. Isuse naučime ljubiti .

•Zahvaljujem ti, Gospodine, za svaki poticaj koji si mi darovao dok sam molio nad tekstom sv. Pisma.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 18:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Hvala drgaga Speranza..Hvala.. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2008 08:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
9/1

Sveti Jeronim je rekao " Nepoznavati pismo je nepoznavati Krista".
Zato jer važno da svaki krščanin živi u dodiru i u osobnom dijalogu sa Božjom Riječi , koja nam je data u Svetom Pismu. Taj naš dijalog sa njom treba biti stvarno osobni dijalog, jer Bog govori sa svakim od nas preko Svetog Pisma i ima poruku za svakoga. Trebamo čitati Sveto Pismo ne kao rijeć prošlosti , nego, kao Riječ Božju koja se obraća i nama i pokušati razumjeti šta nam Gospodin želi reći.

Božja riječ po sv. Pismu dolazi k nama.
Neka Duh Sveti prosvijetli moj um i moje srce kako bih odgovorio na poticaje evanđelja.
Da volim bližnje kao sama sebe.
Da se brinem za svoju braću i sestre u Kristu.


Mk 6,45-52
On odmah prisili učenike da uđu u lađu i da se prebace prijeko, prema Betsaidi, dok on otpusti mnoštvo. I pošto se rasta s ljudima, otiđe u goru da se pomoli. Uvečer pak lađa bijaše posred mora, a on sam na kraju. Vidjevši kako se muče veslajući, jer im bijaše protivan vjetar, oko četvrte noćne straže dođe k njima hodeći po moru. I htjede ih mimoići. A oni, vidjevši kako hodi po moru, pomisliše da je utvara pa kriknuše. Jer svi su ga vidjeli i prestrašili se. A on im odmah progovori: "Hrabro samo! Ja sam! Ne bojte se!" I uziđe k njima u lađu, a vjetar utihnu. I veoma se, prekomjerno, snebivahu; još ne shvatiše ono o kruhovima, nego im srce bijaše stvrdnuto.


Što mi želiš reći, Gospodine?

Kada su učenici zavapili, nešto se u njima dogodilo: bili su sposobni odagnati strah i dopustiti Isusu da osjeti kako su se osjećali u opasnosti. Većina Isusovih znakova i čudesa dogodila se onda kada su pojedinci ili skupine ljudi molili iz srca. On nije mađioničar koji olako daje darove. Isus i mi komuniciramo u vjeri. Kada stvarno molimo za nešto, nešto se uvijek dogodi.
Što ga u molitvi uistinu želiš zamoliti? Koje su to oluje u tvome životu koje vapiju za smirenjem? Znamo i vjerujemo da Isus čuje svaku molitvu, ali i da se svaki put nešto dobra dogodi kada mu govorimo iz srca.


Gospodine, znam da riječi nisu potrebne kada se obraćam tebi.
Ti gledaš u dubinu moga srca.
Poznaješ moje želje i potrebe.
Stavljam se u tvoje ruke.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2008 09:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Speranza, predivne su ove molitve, hvala ti, samo nastavi! Lijepo je započeti posao ovim molitvama :D, tako da unaprijed znam današnje liturgijsko čitanje, prije večernje mise.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 50 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr