www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 08:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2008 21:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
split napisao:
Hvala ti iako ne znam jesam li ja to u stanju!


Draga moja,želiš li se svim srcem i svom dušom i svim razumom i svim svojim bićem osloniti na Boga?Ako da,onda ne postoji stanje-bez stanja,onda nema mjesta sumnji,jer ona nije od Boga...Jedino što Bog želi od nas,a to je da se oslonimo na Njega,na Njegovu bezgraničnu Dobrotu.Mi ne trebamo ništa očekivati,ničemu s e ne nadati i ne željeti ništa osim Njega i samo u Njegove ruke položiti svo svoje pouzdanje...

Što ćemo se više pouzdavati u Boga,vjeruj mi,to ćemo više od Njega primiti...Nikada ne bi trebali gledati s nevjericom što će s e desiti sutra.Ne treba dovoditi u pitanje jesam li ili nisam u stanju nešto učiniti...Jer draga moja sestro u Kristu, naš Bog koji se za Tebe i mene brine danas,i svaki dan našega života,vjeruj mi,ili će nas zaštiti od patnje i nedoumica svakojakih vrsta,ili će nam dati neiscrpnu snagu da ih možemo sagledati,prevladati i podnijeti.Stoga budi u miru,otkloni od sebe sve ono što dovodi u pitanje Tvoje snage da budeš sva u svemu Njegova!

Ne mogu a da ne završim Ti sa prekrasnim mislima našega dragog Augustina..."Svu svoju prošlost povjeri Božjoj milosti,sadašnjost Njegovoj ljubavi,a budućnost Njegovoj providnosti!"...i molim Te zapamti,kao što napisah jednom dragom anđelu...Bog nikada nije bio niti će biti "varalica",koji bi nam u datom trenutku ponudio podršku,i onda kada se na Njega oslonimo,ostavio nas...ne On to ne bi nikada učinio!

Bog Te blagoslovio,čuvao i sačuvao u svemu,ma gdje god bila i što god radila!

S poštovanjem,
Ljubi i čini što hoćeš!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2008 22:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2007 21:19
Postovi: 27
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne znam tko si i čime se baviš, ali nitko mi nikada nije tako jasno i konkretno, bez uvijanja dao odgovor i pokazao put. Jako učinkovito. Predivne su tvoje riječe i slike, animacije. Hvala Mu na tebi. Molitva sv. Benaventure biti će moja jutarnja molitva.

Oni od kojih se najviše traži najviše i dobivaju. Osjećam da si ti puno dao i još više dobio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2008 23:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 tra 2007 11:45
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
...Nikad ....ali nikad nemoj sumnjati u to jesi li TI TO U STANJU UČINITI,. ...jer...sama sigurno nisi....i taj glas koji ti to govori....želi te odgurnuti od Njega...
ali...s Njim...SIGURNO MOŽEŠ!!!
...vjeruj mi ....korak po korak....dizala sam se na ovim riječima....
Svako Njegovo obećanje..."Ne boj se....neću ti dati ništa što ne možeš nositi...što nije za tvoju korist...VJERUJ U TO"..."isprobavala sam na terenu"...suočena s daleko većim strahovima od tvojih...sigurno...
...U situaciji...gdje bi mi noge klecale od straha....posvješćivala sam te riječi....i DRŽALA GA ZA RUKU....kao dijete ....gledajući u Njega...govorila..."Ti radiš za moj spas...ako ovo i izgleda loše za mene...rekao si ....osloni se na mene...evo...ja se sada oslanjam...VJERUJEM TI"...Prvi korak...bio je najteži....strah od tog pada...najveći...svaki idući...bio je lakši
Moji koraci k Njemu...još traju...i trajat će sigurno cijelog života...
ali najveći dar...osim SLOBODE...naravno...koju dobih...je taj...da zaista...suočena s bilo kojom poteškoćom na svom putu...znam...da slika ovog svijeta ...gledana mojim očima...nije Njegova slika....da sve moje predodžbe...sve moje režije....nisu stvarne...nisu zastrašujuće kako meni izgledaju...
Njemu je sve moguće....i On je u stanju izmijeniti moju sliku...prije nego trepnem....iz lava predamnom napraviti najpitomije stvorenje....
u Njegovoj je ruci....svaki trenutak ...od kojeg strahujem....i zato...
...samo mi je postati djetetom....potpuno oslonjenim na Njega...koje se samo trudi uloviti Njegov pogled...i kada se "dotaknemo" puštam se....jer znam ...da me čeka dolje....predragocjena sam mu...da bi me ispustio....
Blagoslovljena mi bila!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2008 01:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Joakime...BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2008 02:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Gospodine, ovaj dan je komadić moga života. Dao si mi ga da ga iskoristim. Sve je sasvim iznova stavljeno tu, preda me: mogu ostaviti istrošeno i započeti novo. Opet očekuješ od mene zanimanje i zauzetost. Ali za dobar uspjeh molim Te ljubav i strpljivost, blagoslov i utjehu. Budi sa mnom u mojim hrvanjima i mukama, u trenutcima tišine i počinka, u susretu s bližnjima. Kao što travu, drveće i sve raslinje ispunjuješ snagom i životom, tako i meni daj ono što mi je potrebno za ispunjen život. Kao što hraniš ptice nebeske, životinje poljske i sve što uokolo na zemlji raste, tako i meni danas daj hranu i radost. Kao što sve ide prema jednome cilju ispunjenja, tako i mene povedi prema mome cilju. Daj mi danas doći bliže Tebi.

Paul Haschek


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2008 02:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Dijete moje…

Moguće da me ne poznaješ, ali ja o tebi sve znam …Psalam 139:1
Znam kada sjedaš i kada se ustaješ …Psalam 139:2
Sve tvoje staze su mi poznate …Psalam 139:3
Pa i svaka vlas na tvojoj glavi je izbrojana …Matej 10:29-31
Sazdan si prema mome obličju …Postanak 1:27
Nalaziš se u meni, gdje se krećeš i živiš …Djela 17:28
Jer si od mojega roda …Djela 17:28
Znadoh te prije nego si začet u majčinoj utrobi …Jeremija 1:4-5
Izabrao sam te još kada sam planirao stvaranje …Efežanima 1:11-12
Tvoj život nije slučajnost, jer svi su tvoji dani u mojoj knjizi zabilježeni …Psalam 139:15-16
Ja sam bio taj koji je odredio pravo vrijeme tvoga rođenja, i mjesto tvoga življenja Djela 17:26
Načinjen si čudesno i predivno …Psalam 139:14
Jer ja sam te satkao u majčinoj utrobi …Psalam 139:13
Ja sam te na dan tvojega rođenja izveo na svijet …Psalam 71:6
Oni koji me ne poznaju, krivo me predstavljaju …Ivan 8:41-44
Ja nisam udaljen i gnjevan, već sam izražaj savršene ljubavi …1 Ivan 4:16
A žudnja mi je da tu svoju ljubav obilato na tebe izlijem …1 Ivan 3:1
I to jednostavno zato što si moje dijete a ja tvoj otac …1 Ivan 3:1
Pružam ti više nego ti je tvoj zemaljski otacikada mogao pružiti …Matej 7:11
Zato što sam ja savršeni otac …Matej 5:48
Svaki dobri dar kojega primaš dolazi iz moje ruke …Jakov 1:17
Jer se brinem za tebe i podmirujem sve tvoje potrebe …Matej 6:31-33
Moj plan za tvoju budućnost je uvijek ispunjen nadom …Jeremija 29:11
Zato što te ljubim ljubavlju vječnom …Jeremija 31:3
Moja razmišljanja o tebi su bezbrojna i ne mogu se izjednačiti s pijeskom na morskoj obali …
Psalam 139:17-18
Nad tobom se radujem pun veselja …Sefanija 3:17
I nikada ti neću prestati činiti dobro …Jeremija 32:40
Jer ti si moja predraga svojina …Izlazak 19:5
Želim te čvrsto utvrditi svim srcem svojim, svom dušom svojom …Jeremija 32:41
I želim ti objaviti predivne i nedokučive tajne …Jeremija 33:3
Ako me potražiš svim svojim srcem, naći ćeš me ....Pon Zakon 4:29
Raduj se u meni i ja ću ispuniti sve želje tvoga srca …Psalam 37:4
Jer ja sam taj koji proizvodim u tebi te želje …Filipljanima 2:13
Ja sam u stanju učiniti neograničeno više nego ti možeš i pomisliti …Efežanima 3:20
Jer nitko te ne može utješiti i ohrabriti kao ja …2 Solunjanima 2:16-17
Ja sam također i Otac koji te tješi u ma kakvim nevoljama…2 Korinćanima 1:3-4
Kada si bio skršena srca, bio sam ti blizu …Psalam 34:19
Nosio sam te blizu svoga srca, kao što pastir nosi janje u svojemu naručju …Izaija 40:11
Dolazi dan kada ću otrti svaku suzu s tvojega lica …Otkrivenje 21:3-4
I uzeti ću svaku bol koju si podnosio ovdje na zemlji…Otkrivenje 21:3-4
Ja sam tvoj Otac, i ljubim te isto kao što sam ljubio svojega sina, Isusa …Ivan 17:23
Jer je u Isusu moja ljubav prema tebi savršeno objavljena …Ivan 17:26
On je potpuni izražaj moje biti …Hebrejima 1:3
On je došao praktično pokazati da sam za tebe, a ne protiv tebe …Rimljanima 8:31
I da ti kaže da ja ne brojim tvoje grijehe …2 Korinćanima 5:18-19
Isus je umro radi toga da se mi, ti i ja, izmirimo …2 Korinćanima 5:18-19
Njegova smrt je najuzvišeniji izražaj moje ljubavi prema tebi…1 Ivan 4:10
Dao sam sve što sam ljubio, samo da bi mogao pridobiti tvoju ljubav …Rimljanima 8:31-32
Ako primiš moj dar, mojega sina Isusa, mene primaš …1 Ivan 2:23
I nikada te više ništa neće moći opet odvojiti od moje ljubavi …Rimljanima 8:38-39
Vrati se kući i ja ću sazvati najveću veselicu kakvu nebo još nije vidjelo …Luka 15:7
Oduvijek sam bio Otac, i uvijek ču Otac i ostati …Efežanima 3:14-15
Sada ću ti postaviti najvažnije pitanje tvoga života:… Želiš li i ti biti moje dijete?…
Ivan 1:12-13
Čekam na tvoj odaziv …Luka 15:11-32

Ljubi te, Tvoj Tata,
Bog Svemogući


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2008 12:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Dragi Joakime, Magdaleno i Moya,

hvala vam na prekrasnim riječima...
I meni ste puno pomogli ovim svojim riječima upućenima našoj dragoj Splitici.... :P :P :P

Hvala vam!!!!! :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2008 13:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ruj 2006 11:42
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moya, sestrice, puno ti hvala za ovaj tekst, puno mi je znacio, odmah sam si ga isprintala! Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2008 17:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2007 21:19
Postovi: 27
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala vam na tako poučnim riječima. Ja puzam i polako učim hodati. I kao svako dijete vraćam se na ono lakše, puzati. Kad naučim hodati bit ću na koljenima na pravi način, samo u dubokoj molitvi. A tako želim biti u dubokoj molitvi kao što je molila Majka Terezija....kao što je molio sv. Leoplod Mandić. Tako duboko i iskreno da ne osjećam tvrdoću pod koljenima. U potpunom predanju. Kako ja to silno želim, a kako sam još daleko od toga!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2008 19:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
split napisao:
Kad naučim hodati bit ću na koljenima na pravi način, samo u dubokoj molitvi. A tako želim biti u dubokoj molitvi kao što je molila Majka Terezija....kao što je molio sv. Leoplod Mandić. Tako duboko i iskreno da ne osjećam tvrdoću pod koljenima. U potpunom predanju. Kako ja to silno želim, a kako sam još daleko od toga!


Jednostavno je prosto nemoguće bez pomoći molitve,živjeti,ali nastojati živjeti krjeposno...već je sama želja,ta duboka istinska čežnja, koja se rađa u nama,znak da smo na pravom putu,bili mi na koljenima ili ne...Bogu našemu nije važan položaj tijela(iako razumijem da govoriš alegorijski),već stav srca,naša nutrina,svo naše biće...

Čitajući ove Tvoje retke koje sam izdvojio,u meni izazivaju osjećaj pjesme,ljepota jedne duše i srca koje žudi biti što bliže Bogu i što sličniji Njegovim miljenicima...zaista prekrasno...što mi drugo preostaje negoli pokušati barem riječima iskazati što je molitva:.......
.......molitva je...
Očitovanje Božje slave....blago...ključ za nebo...čovjekova najveća vrlina...pobožan način prisiljavanja Boga...dodijavanje koje postaje naša prilika...uzdizanje srca....uzvik zahvalnosti i ljubavi....molitva je-i ovo... naše drago i duboko iskreno komuniciranje....nevidljiva ljubav koja daljine približuje i u bliskosti neprestano moli...

Samo onaj draga sestro,tko ustraje u tom traženju,u toj čežnji,u tom kucannju,primit će i naći ono najvrednije...Njega!

A prvi preduvjet,ako smijem tako biti slobodan prema Tebi,da bi Bog čuo bilo koju našu molitvu,na bilo koji način izvršenu,u kojem god obliku izvedenoj,potrebno je naprije,već od jučer,ne od danas,ne od sada,biti uvijek spreman priznati se grešnikom,ali ne način koji nažalost mnogo puta svi činimo,da razmišljamo o grijesima svojih bližnjih,već i samo isključivo o svojim grijesima...tada će ta i bilo koja molitva i na bilo koji način upućena Bogu,biti mila i draga,i tada ne postoji na ovome svijetu,ono što tada ne bismo dobili od Boga svoga,ili pak ako ništa ne tražimo da uživamo u neprestanom zahvaljivanju na Njegovoj Dobroti...pa i tada sam gotovo siguran, bi se mogla brda sama od sebe premještati...

Oprosti mi što me srce navuče, pa koji puta ne zna stati,pa me se koji puta možda i ne shvati,no,najvažnije od svega je,da postoji u meni želja koja se "rodila",ponukana riječima sestre svoje,da bude pretočena u riječi i rečenice,koja će po Božjoj volji dotaknuti barem nekoga s ljubavlju-a to se onda isto zove i jest-molitva!

"U potpunom predanju. Kako ja to silno želim, a kako sam još daleko od toga..."mislim da si itekako blizu,bliže negoli što i zamisliti možeš!

Bog mi Te čuvao i sačuvao u svemu!

S poštovanjem,
Ljubi i čini što hoćeš!

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr