www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 08:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 tra 2008 12:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
znam Magdalena...Ponekad se pozivam na te riječi i znam da me neće iznevjeriti. I Gospa je rekla da nema tog problema koji se ne bi mogao Krunicom rjiešiti.
zato preko dana govorim: Isuse smiluj se meni grešnici... Učvrsti moju vjeru.
i osvanut će dan
BVB :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 svi 2008 07:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Sta mi je ciniti Boze..
i kako postupiti ,s ljubavlju u svakom trenutku...
Ljubav je zakon Boga,zapovjed koju nam je Isus ostvavio , ljubav sve pobjedjuje. Gdje vlada ljubav sve je jednostavno,nema formule za ljubav,jer ju covjek jednotavno ne moze opisati... Ljubav ne trazi maca da bi otvorila vrata rijeci. Gdje ljubav vlada tu zakon i pravda nije potrebna.. Ljubav ,ne samo da prva progovara oprosti,i pruza ruku pomirenja, ne samo sto grli pravedne a nepravednima oprasta,a pravednoga hvali , vec moli: "Oce, oprosti im, jer ne znaju sto cine" (Lk. 23.34), i tako se do konca svijeta, dok svakom ne dodje placa "prema njegovu djelu" (Otk.21.12)..
Plod ljubavi je;Kada se ljubimo se medjusobno, tu ljubav ne cine medene rijeci. Jer .ljubav se djelom pokazuje…i ljubav daje smisao zajednistvu...Zato,pitem se "Sta mi je ciniti Boze.."
U svakom covjeku ljubi Isusa, tko nam kaze da bas,u ,u suprotnom misljenju, ne krije se Isus…i da bas sada ,kada sam povrijedjena,nije bio Isus s nama..Kako to da Ga ne prepoznajem...
i opet.."Sta mi je ciniti Boze"
Ne gubi dana ni casa, ljubi prvi, da lako je reci ljubi prvi…ali treba to pokazati,kada srce place.,kada tuguje kako i .koliko se ljubi…i jos k tome…ljubi prvi…."Oh,Sta mi je ciniti Boze.."
Ljubi bliznjega svoga kao samoga sebe, ljubi svakoga,e kada bi uvjek pronasla samo prave rijeci za svakoga,pa da mu tu ljubav i nacrtam..
Ljubi majcinskim srcem svakog covjeka , ljubi neprijatelja,da tu u neprijatelju i u problemima, nesporazumima…lezi biser Bozje ljubavi,i majcinska ljubav..…
Poistovjeti se, postani s drugim jedno, da lako je nekome reci "postani jedno",ako su dvije razlicite polovice,tesko se postaje jedno..Nikada nam to Isus nebi rekao,da On nije znao,da je to moguce…itekao je moguce,kada se naucimo slusati Njegove rijeci.,i dozvolimo da osjetimo Njegovu ljubav...
Zivi u ljubavi i vjeri, da svi budemo jedno.“ Zasto nam Bog uvjek govori da budemo jedno…
A ,vjerojatno ima razloga za to,jer smo mi pokazali svojim djelom.Da smo drugacijeg misljenja i da upravo razlicitost nas otudjuje,sto stvara prepreku jezgri ljubavi..Mozda nam se cini ovo , prezahtjevno . Osobno mogu posvjedociti da su mi rijec ljubavi vise puta nejasne..
Otac mi je u djetinjstvu govorio..kaze;“Djeco,kceri ,sine u zivotu budite pametani i dobari i sljedi Crkvu svoju.“. Nekada nisam to razumjela ,mislila sam se , kako cu to sve sprovesti u djelo..?On nam ponovno odgovara ; “Ako zivite po vjeri ,samo ce ti se kazati; kad prihvatis,ono sto Isus trazi od tebe..i tako ces , lako u svakoj situaciji pronaci dobro rjesenje”. I to cesto zaboravim,a tu mi lezi odgovor na.."Sta mi je ciniti Boze..
U mojem me zivotu,te rijeci cesto podsjecaju..Moja sloboda,je vezana na te rijeci,I najuzviseniji poziv covjeka, poziv na ljubav, koja je Milost od Boga,koja se mora trenirati djelom,da bi odgovarala onome sto usta izgovore, rijeci ljubavi,da bi postalo jedno…..To vrijednost. prilog izgradnji ljepsega i pravednijega svijeta, jer “Bog je ljubav”.
i rijesenje za ;"Sta mi je ciniti Boze.."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2008 23:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Usnih san: Anđeo me povede na neko tihom svjetlošću obasjano groblje. Bijaše tjeskobno. Vodio me između grobova i pokretom ruke nukao me da čitam natpise na njima.
Bili su sve ovakvi zapisi: živio tri godine i šest mjeseci, živio sedamnaest dana, živio četiri mjeseca i dva dana, živio dvanaest godina, živio pedeset i tri minute.
Zašto si me doveo na ovo dječje groblje? - upitah ga zgranuto.
A groblje bijaše nepregledno.
Ovo nije dječje groblje - reče mi. Ovdje počivaju odrasli ljudi.
Pogledaj što piše - upozorih ga na natpise.
On se bolno osmjehnu.
Znam - reče. Piše koliko su vremena posvetili drugima, koliko su voljeli.
Jer samo su toliko živjeli.

Stjepan Lice


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2008 08:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Sva ogorcenja koja su bila u mojoj dusi i mome tada kamenome srcu nestala su putem vjere u zivoga Gospodina,putem Duhovnih obnova,putem oprosta svima onima koji su me ranili.Bog je onaj koji svodi sve na dobro.Tu spoznaju trebalo je dozivjeti.Covjek mnogo puta misli da nece moci nikada oprostiti nanesene mu uvrede,jer dok nisi sav predan Bozjem Milosrdu nemozes oprostiti ni svekrvi,ni svekru,ni ocu,ni majci,ni prijatelju, ni susjedu.Ali kada upoznas ljubav Bozju i prihvatis svoj zivot bas onakav kakav imas,kada oprostis sam sebi sve,tada si sposoban ljubiti sebe i druge oko sebe.Tada tvoje kameno srce postaje srce od mesa.Mnogo je jos problema u mojoj obitelji,mnoge molitve jos nisu uslisane,ali u mojoj je dusi MIR-Isusov MIR.On mi ga daje usprkos svim problemima,usprkos svim razocaranjima,On-nas Gospodin brine za mene,On nas Silan i Velik Bog bdije nadamnom iz dana u dan i jaca me u mojim slabostima,mojim me kusnjama uci poniznosti i strpljivosti.Danas sam svjesna toga da tako mora biti i Njemu predajem sve svoje probleme,predajem mu cijelu sebe i On neka me vodi putem svih padova i spoticanja,jer On me i podize poslije svakoga pada.Moja je poruka draga braco i sestre svima vama-bdijte,molite,prastajte,ljubite sve i svakoga bez obzira kako se tko odnosi prema vama.Govorim vam to iz vlastitog iskustva.Prije moga obracenja prije tri i pol godine razmisljala sam sve na poganski nacin,nisam znala prastati,mislila sam da me Bog kaznjava,mislila sam da me nitko ne voli i da su svi protiv mene,mrzila sam svoje roditelje jer nisam znala i mogla oprostiti,ali Bog me je pozvao i poveo putem prastanja i uzeo je moje kameno srce i dao mi srce od mesa,zato danas gledam sve drugim ocima,zato danas mogu ljubiti i one koji mene ne ljube,zato danas mogu prastati i najteze uvrede koje mi nanose moji najblizi.Prastam im i molim za njih i blagoslivljem ih sve,a meni nas Bog to uzvraca snagom koju mi daje u svim tim nevoljama.Hvala mu i slava vjecna jer nas Bog je silan Bog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2008 07:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da, doista je opraštanje put do Boga...molim da u mom srcu nikada ne nestena te milosti i da bude svakim danom veća


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2008 20:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Oče, u tvojim je rukama
Moje tijelo i moj duh.
Ne mogu planirati svoga života,
Ne mogu ga sam ostvarivati,
Ne mogu ga unaprijed urediti.
Ali hvala ti
Što prepoznajem tvoje vodstvo

Divim se Gospodine,
Planu po kojem se odvija moj život,
Zaokretima što ih je poprimala moja sudbina,
I da je sve to išlo u određenom pravcu.
Ti praviš zahvate, a ja koji put shvatim
Da je to moralo doći.
Moje misli i planove ti pomrsiš,
I ja na kraju otkrijem: dobro da je tako bilo
Znam Gospodine,
Da me nećeš provesti pokraj patnje,
Nego da me vodiš kroz nju
Pa kad bih morao i dolinom smrti ići,
I tvoje ruke ne mogao naći,
Ni tada se ne bih bojao nesreće,
Jer ti si sa mnom.

Uzdam se u tebe, Gospodine i Oče,
I onda kada ništa ne razumijem
Prepuštam se tebi,
Radi sa mnom što hočeš
Stavljam se u tvoje ruke i zahvaljujem ti
Što učim
Htjeti samo to i ništa drugo.
Jedno jedino želim:
Da se tvoja volja na meni ispuni


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2008 19:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Razmišljanje i molitva

Razmišljam na trenutak o Božjoj prisutnosti oko mene i u meni.
Stvoritelj svemira, sunca i mjeseca, zemlje,
svake molekule i atoma, svega što postoji, svega što jest:
Bog je u svakom otkucaju moga srca. On je u meni, sada.

Kada se osjećam zarobljenim i kada me sve pritišće,
pa čak i onda kada sunčeve zrake ne dopiru u prostoriju gdje se nalazim,
i tada, u mrtvoj tišini, moj duh je slobodan i nesputan.
U toj slobodi duha obraćam se tebi

Daj, Gospodine, da uvijek budem svjestan i zahvalan
za sva dobročinstva koja si mi udijelio.
Neka taj blagoslov uvijek dijelim s drugima.

Božja riječ po sv. Pismu dolazi k nama.
Neka Duh Sveti prosvijetli moj um i moje srce kako bih odgovorio na poticaje evanđelja.
Da volim bližnje kao sama sebe.
Da se brinem za svoju braću i sestre u Kristu.

Mt 8,28-34
I kada Isus dođe prijeko, u gadarski kraj, eto mu u susret dvaju opsjednutih: izlazili su iz grobnica, silno goropadni, te nitko nije mogao proći onim putem. I gle, povikaše: "Što ti imaš s nama, Sine Božji? Došao si ovamo prije vremena mučiti nas?" A podalje od njih paslo je veliko krdo svinja. Zlodusi ga zaklinjahu: "Ako nas istjeraš, pošalji nas u ovo krdo svinja." On im reče: "Idite!" Oni iziđoše i uđoše u svinje. I gle, sve krdo jurnu niz obronak u more i podavi se u vodama. A svinjari pobjegoše, odoše u grad te razglasiše sve, napose o opsjednutima. I gle, sav grad iziđe u susret Isusu. Kad ga ugledaše, zamole ga da ode iz njihova kraja.

Što mi želiš reći, Gospodine?

Mjesto ovoga događaja puno govori o Isusu. Ono se nalazi na poganskomu teritoriju gdje Židovi inače ne bi išli. Pa i kada su ponekad išli ?na drugu stranu?, učenici čak nisu ni izlazili iz čamca zbog straha ili nepoštivanja onih s ?druge strane?. Čak su i ljudi koji su živjeli s druge strane zamolili Isusa da nakon čuda napusti njihov kraj. Običaji ljudi još su uvijek bili ograničeni da bi ga prihvatili. Isus je uvijek čovjek s druge strane, stranac, onaj koga nitko ne želi upoznati. Njegov život jest stalan prelazak s jedne strane jezera na drugu, od jednih ljudi prema drugima. Isus je čovjek za sve ljude.

Svjestan da sam još uvijek u Božjoj prisutnosti,
zamišljam Isusa kako stoji ili sjedi do mene,
i govorim mu sve što mi je na pameti, što mi je u srcu,
kao prijatelj prijatelju.

Zahvaljujem ti, Gospodine, za svaki poticaj koji si mi darovao dok sam molio nad tekstom sv. Pisma.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.
AMEN


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2008 20:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Evo speranza je c/p-ala:

link -> Prostor Duha

Site na kojem se molim ukoliko ne odem na Misu taj dan.

Drago mi je da ima jos TT-ovaca tamo. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2008 20:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Citat:
Daj, Gospodine, da uvijek budem svjestan i zahvalan
za sva dobročinstva koja si mi udijelio.
Neka taj blagoslov uvijek dijelim s drugima.


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2008 21:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Nasmijesen napisao:
Evo speranza je c/p-ala:

link -> Prostor Duha

Site na kojem se molim ukoliko ne odem na Misu taj dan.

Drago mi je da ima jos TT-ovaca tamo. :wink:

Odličan je . Odeš na par minuta , pročitaš Evanđelje, ako trebaš imaš pomoć za meditaciju i pomoliš se. Ja kada imam vremena pogledam na više linkova meditaciju evanđelja dana i to mi je velika pomoć i bogatstvo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 34 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr