www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 15:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: skučeno
PostPostano: 11 vel 2008 17:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
osjećam se skučeno. zatvoreno ko pas. ko ptica u kavezu... ovaj moj život, zatvor je za mene. koliko god znala neka stvari, ne znam gdje okrenuti pogled. koliko god znala gdje je zizlaz, nemam snage izići... nemam snage moliti... nemam snage organizirati se. nemam snage truditi se... da, baš skučeno. kao da drhtim u nekom mračnom, skučenom kutku... pomoći niotkud... Bože, iako još svijetli svjetlo razuma, iako još znam rasuđivati... ja, nemam snage.... pitam se, imam li uopće želje...
komunikacijski problemi sa suprugom... osjećam se ko zatvorenik svog djeteta, nedavno prohodalog, koje me traži i crpi od 0-24... ne znam što mu dati ovaj dan jesti, ni drugi, ni treći dan....nemam ideja.., nezavršen faks, povremeni posao...
kao da gubim sebe...
svašta mi pada na pamet...predugo traje ovakvo vrijeme....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2008 18:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Postoji jedna riječ koja rješava sve tvoje nevolje, a zove se pouzdanje u Boga. To znači, Bogu vjerovati da je zaista svemoguć, da je otac pun ljubavi, uvijek spreman pomoći. Pouzdaj se i prvi korak za rješenje tvojih problema bit će učinjen - idući slijedi. U svoje vrijeme vidjet ćeš vlastitim očima, kako je promijenio tvoj problem u radost...i sve oko tebe se mijenja.. :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: skučeno
PostPostano: 11 vel 2008 19:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vox napisao:
osjećam se skučeno. zatvoreno ko pas. ko ptica u kavezu... ovaj moj život, zatvor je za mene. koliko god znala neka stvari, ne znam gdje okrenuti pogled. koliko god znala gdje je zizlaz, nemam snage izići... nemam snage moliti... nemam snage organizirati se. nemam snage truditi se... da, baš skučeno. kao da drhtim u nekom mračnom, skučenom kutku... pomoći niotkud... Bože, iako još svijetli svjetlo razuma, iako još znam rasuđivati... ja, nemam snage.... pitam se, imam li uopće želje...
komunikacijski problemi sa suprugom... osjećam se ko zatvorenik svog djeteta, nedavno prohodalog, koje me traži i crpi od 0-24... ne znam što mu dati ovaj dan jesti, ni drugi, ni treći dan....nemam ideja.., nezavršen faks, povremeni posao...
kao da gubim sebe...
svašta mi pada na pamet...predugo traje ovakvo vrijeme....


Draga Vox...osjećam se isto...ovaj post kao da sam sama pisala..kod mene je jedina razlika što je fax završen..
Mene takve misli obuzimaju svaki dan...onda me Gospodin nekako izvuče, i to uvijek uz pomoć drugih ljudi (uglavnom onih na ovom forumu)..
Imaš želje draga Vox...snaga ti treba i meni snaga treba a ona se nalazi u Gospodinu
Predaji sve te svoje teškoće u Njegove ruke...daj mu svaki svoj dan, svaki trenutak malodušnosti i nevoljnosti, zamoli Ga da uđe u tvoj život i da ga mijenja...
Ajdemo zajedno :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2008 21:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Neka dragi Isus unese MIR u tvoju dusu i neka te oslobodi svega sto nije od Njega,a ti draga moja moli i moli i reci sve svome Isusu,sve sto te muci,isplaci se ako treba na sav glas,ali moli ga da Te uslisi.Moli i Duha svetoga da ti pomogne i otidi fino na jednu svetu ispovjed i vidjet ces kako ce sve krenuti svojim putem.Pogledaj to svoje djetesce i smij se kad se i ono smije,raduj se kad se i ono raduje jer ono ti je dar Bozji,pravi mali andeo.stavi se u polozaj tog svog malog andela i uzivaj u svakome danu.Bog sve svodi na dobro samo moli i vjeruj.Bog te blagoslovio i cuvao.Amen. :grlim te:
ISUSE UZDAM SE U TEBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2008 21:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Jesi li nezadovoljan? To nije po Božjoj volji. Jer Bog, koji ljubi svoja stvorenja i djecu, želi da oni budu zadovoljni i sretni. On ti pokazuje put, koji te sasvim sigurno vodi prema zadovoljstvu. Prvo te pita: Odakle dolazi nezadovoljstvo? Poznaješ li poslovicu: "Što više imamo to više želimo, a glad nikada ne utažimo." Što više želimo imati za sebe, to ćemo biti nezadovoljniji, to je zakon. Ali, što više dajemo vremena, snage, ljubavi, časti i prava za Boga, to ćemo biti zadovoljniji.
To je put za koji je Isus Krist poručio: "Tko svoj život izgubi radi mene, naći će ga." (Mt 10, 39). Ako počneš davati, umjesto postavljati uvjete i mnogo toga očekuješ od Boga i ljudi, doživjet ćeš kakve je namjere ljubavi imao Bog s tobom. Čini tako pa će nestati tvoje nezadovoljstvo, i ispunit će te radost i sreća.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2008 22:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mila Vox reci sve svoje probleme nasem dragom Gospodinu, predaj sve u njegove ruke, moli ,samo moli, moli krunicu svaki dan i vidjet ces kako ce Bog nas dobri sve okrenuti na dobro.BTB.
_______________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2008 22:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vi pišete pouzdaj se u Boga, ali kad je osoba u teškoj depresiji ona nema snage ni moliti se kamoli pouzdati se u Boga, treba teške borbe da se pobijedi to zlo...I bijeli snijeg joj je tad crn...Svoj križ moraš nositi, ali to nemožeš sama, nema šanse, potreban je još netko uz tebe, dakle Bog, koji ti je i dao taj križ i sav teret natovario na tebe, ali On zna da ti nije dao onaj teret koji nisi u stanju podnijeti i On je uz tebe uvijek. Preporučam duhovne obnove i odlazak na misu, ispovijed i euharistiju. "Samo će od sebe, krenuti kod tebe" :grlim te: :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: skučeno
PostPostano: 11 vel 2008 22:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
vox napisao:
osjećam se skučeno. zatvoreno ko pas. ko ptica u kavezu... ovaj moj život, zatvor je za mene. koliko god znala neka stvari, ne znam gdje okrenuti pogled. koliko god znala gdje je zizlaz, nemam snage izići... nemam snage moliti... nemam snage organizirati se. nemam snage truditi se... da, baš skučeno. kao da drhtim u nekom mračnom, skučenom kutku... pomoći niotkud... Bože, iako još svijetli svjetlo razuma, iako još znam rasuđivati... ja, nemam snage.... pitam se, imam li uopće želje...
komunikacijski problemi sa suprugom... osjećam se ko zatvorenik svog djeteta, nedavno prohodalog, koje me traži i crpi od 0-24... ne znam što mu dati ovaj dan jesti, ni drugi, ni treći dan....nemam ideja.., nezavršen faks, povremeni posao...
kao da gubim sebe...
svašta mi pada na pamet...predugo traje ovakvo vrijeme....


Citam povremeno zadnje vrijeme jednu malu knjizicu od T. Ivancica, pa bih ti napisao jedan dio jednog dijela:

Pa ako ti se cini da nemas snage da trazis Boga, da nemas snage da se okrenes prema njegovu svijetlu, ako vidis da tvoje odluke padaju u prazno i cini ti se kao da se i one slazu s onim, sto kaze poslovica, da je " dobrim odlukama poplocan put u pakao", onda ipak postoji drugi spas, a to je da zamolis koga da za tebe moli. Zbog grijeha smo trebali biti unisteni, a Isus Krist je za nas kleknuo pred svog Oca u Getsemaniju i krvavim se znojem znojio, a onda je isao na kriz, prihvatio pogrde i klevete, izrugivanja i svu ruznocu covjekova jezika i uma, samo zato da bi nas spasio. I Bog se smilovao citavom covjecanstvu, citavoj ljudskoj povijesti po zagvoru Isusa Krista. On je jedini posrednik citavog covjecanstva, jedini zagovornik pred Ocem, on je jedini preko kojega sigruno mozes doci do snage da se odupres zlu i praznim vremenima u zivotu.
No, mozes zamoliti kojeg kolegu, majku, nekog svecenika, redovnicu ili bilo kojeg vjernika da za tebe moli. Vazno je da zelis biti spasen i da zelis svoj zivot ispuniti sadrzajima koji ne propadaju. Oni koji su jaci i sposobniji za molitvu, oni koji su se vise priblizili Isusu Kristu, mogu te zagovarati, pomoci ti i izvuci te iz tvojih slabosti. Vec danas mozes postati drugaciji ako hoces. Zavapi Isus Kristu, zamoli koga da te zagovara.

Neka je blagoslovljen tvoj novi pocetak.


Neka ti ovi reci budu ohrabrenje a moja molitva pomoc. Nadji sebi par trenutaka ako mozes dnevno da stanes, smiris se i razmislis, zahvalis se Bogu nas svemu sto ti pruza, zavapis mu da ti da snage da se nosis sa svime. Bog te blagoslovio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2008 22:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewto ... 12&start=0

Evo ovdje stvarno ima svakakvih ljekova..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: skučeno
PostPostano: 11 vel 2008 23:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
vox napisao:
osjećam se skučeno. zatvoreno ko pas. ko ptica u kavezu... ovaj moj život, zatvor je za mene. koliko god znala neka stvari, ne znam gdje okrenuti pogled. koliko god znala gdje je zizlaz, nemam snage izići... nemam snage moliti... nemam snage organizirati se. nemam snage truditi se... da, baš skučeno. kao da drhtim u nekom mračnom, skučenom kutku... pomoći niotkud... Bože, iako još svijetli svjetlo razuma, iako još znam rasuđivati... ja, nemam snage.... pitam se, imam li uopće želje...
komunikacijski problemi sa suprugom... osjećam se ko zatvorenik svog djeteta, nedavno prohodalog, koje me traži i crpi od 0-24... ne znam što mu dati ovaj dan jesti, ni drugi, ni treći dan....nemam ideja.., nezavršen faks, povremeni posao...
kao da gubim sebe...
svašta mi pada na pamet...predugo traje ovakvo vrijeme....


Draga moja sestro u Kristu...doista kada se pročita ovaj Tvoj post,može se steći dojam da je zaista teška kušnja i napast koja te obuzima,kao što kažeš već duže vrijeme...dopusti mi molim te nekoliko riječi...čitajući dramatično napisane Tvoje riječi u samom početku...

Pade mi pred oči slika našega Gospodina u Getsemaniu,gdje u samoći,gdje ima osjećaj napuštenosti od svih svojih najbližih,pa u jednom trenutku i od samoga Oca,gdje s e počinje znojiti krvavim znojem,gdje ga kuša i napastuje podla zmija...zaista dramaturgija koja dostiže kulminaciju kao d a je u jednom trenutku sve stalo,bez smisla,bez cilja...no u jednom trenutku,Isus se trgne,diže se,gleda prema svom Ocu,nadvladao je svu bol i tjeskobu,kušnje i napasti i odlučio da bude Očeva volja...

Odlazi do svojih apostola i moli ih da bdiju s njime i mole...ne postoji danas čovjek koji ne bi osjećao, manje ili više, teret umora i opterećenosti svakodnevnice.Svi smo podložni umoru i zamoru... Umor je dio naše ljudske egzistencije. Glad, hladnoća, nesanica, nervoza sve nas to prožima i ulazi u nasdo te mjere da mogu blokirati naš intelektualni i emotivni život.

Rođenje, odrastanje uz brige i probleme i smrt zajedničko nam je svima.Pa inaš je Isus osobno iskusio svu težinu i zahtjevnost ljudskog života. Stoga nas itekako On razumije i shvaća i ne ostavlja samima...zar nam nije kazao... "Dođite k meni svi vi koji ste izmoreni i opterećeni"...dođite svi vi koji se osjećate... skučeno. zatvoreno ko pas. ko ptica u kavezu... svi vi koji ne znate-gdje okrenuti pogled...svi vi koji nemate i ne vidite izlaza- koliko god znala gdje je zizlaz,...svi vi koji nemate snage- nemam snage izići... nemam snage moliti... nemam snage organizirati se. nemam snage truditi se....dođite k meni-kaže naš Gospodin draga moja sestro...

Trebamo znati jedno,imali snage ili ne,želimo li ili ne,ali ipak još u nama "svijetli svjetlo razuma" da Bog koji je pun suosjećanja i On nikad a ne iznevjeri one koji pate,ukoliko se jedino u Njega pouzdaju...i kad nam je najteže,i kad ponekad nikada se ne nazire izlaz iz svega,i u tuzi i trpljenju,trebamo ići s vjerom i pouzdanjem k Bogu...Bog je uvijek prema nama vjeran i ako mu se potpuno otvorimo i vjerno mu služimo,pobrinut će s e On za sve naše potrebe...to je pitanje prave vjere...imamo li je ?

Čitajući SP,vidimo da svaki onaj koji je imao pouzdanje u Boga,nikad a nije bio izgubljen...čitamo u knjizi Sirahovoj..."Je li se ikad postidio tko s euzdao u Gospoda?"(Sir 2,10)i znaj draga moja vox,što ćemo se više pouzdavati u Boga,to ćemo više od njega i primiti...čista logika vjere koju su mnogi u svojim životima okusili...budemo li puno od Boga očekivali,On će puno za nas učiniti,budemo li očekvali malo,On će učiniti malo...

Zato predaj s e draga sestro u ruke Božje....,znam da si sada u takovom stanju,gdje mirne duše možeš kazati..lako je pisati i mudrovati s udobnog stolca,bez osjećaja o brigama i probelmima koji me pritišću,ali ja te itekako dobro razumijem,nije to mudrovanje,to je jednostavno za svakog čovjeka koji s e zove i jest Isusov učenik,stvar nade i vjere,a ja u to ime ti s Ljubavlju i povjerenjem pišem...vjeruj mi kada jednom sve predaš Bogu,ne boj se više ničega i nikoga...ako te nevolje i spopadnu,ako gubiš snagu i volju,naš Bog znade kako i kada će ih okrenuti u Tvoju korist,možda na način koji nećemo moći odmah shvatiti,ali s vremenom će nam itekako biti sve jasno...

I za kraj,iako bi se tu moglo jako puno pisati i napisati,završiti ću samo sa prekrasnim mislima našega Augustina..."Bog nije varalica koji bi nam ponudio podršku i ostavio nas kad se na Njega oslonimo"

Neka Te Gospodin čuva i sačuva u svemu,podari Ti snage u prepuštanju Njemu,te izlije obilje svog blagoslova na Tvog supruga,a sve ostalo će Ti se nadodati!


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr