www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 03:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 svi 2008 19:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Preporučujem da ovo pročitaju svi kojima je teško, koji boluju ili su u kakvoj drugoj nevolji...
:grlim te:

Da li si kadgod razmišljao, sine, da sve što se dotiče tebe, dotiče se jednovremeno i Mene, jer sve što se tebe dotiče, dotiče se zenice oka Moga.

Ti si drag u očima Mojim, bescen, i Ja sam te zavoleo, pa je zato za Mene naročito zadovoljstvo da te vaspitavam.

Kad te iskušenja skole i neprijtelj navali kao reka, znaj da je to po Mom dopuštenju, da tvoja nemoć oseća porebu za Mojom silom i da pojmiš da si siguran samo kad se Ja borim za tebe.

Ako se nalaziš u teškim prilikama, među ljudima koji te ne razumeju, koji ne vode racuna o tome šta ti je prijatno, koji te odbacuju - to je po Mom dopuštenju.

Ja sam - Bog, Koji upravlja prilikama. Ti se nisi slučajno našao na svome mestu; to je baš ono mesto koje sam ti Ja odredio!

Molio si Me da te naučim smirenosti, pa, evo, vidi: stavio sam te u onu sredinu, u onu školu, gde se ta lekcija uči. Tvoja sredina i ljudi koji žive s tobom samo ispunjavaju Moju volju.

Ako se nalaziš u novčanoj oskudici, teško vezuješ kraj s krajem - to je po Mom dopustenju, jer ja raspolažem svim materijalnim sredstvima. Ja hoću da Mi se ti obraćaš i da zavisiš od Mene. Moje riznice su neiscrpne. Ja hoću da se uveriš u vernost Moju i istinitost Mojih obećanja. Da se ne dogodi da ti mogu reći u tvojoj nevolji: "Vi niste verovali Gospodu Bogu vašem" (5. Mojs. 8,12-13).

Ako preživljavaš noć bola, ako si odvojen od svojih bližnjih - to je po Mom dopuštenju. Ja sam Utešitelj i Iscelitelj bolesti, ja sam to dopustio, da bi Mi se ti obratio i da bi u Meni našao večnu utehu.

Ako si se razočaro u svoga prijatelja, u nekoga kome si otkrio svoje srce - to je po Mom dopuštenju. Ja sam dopustio da se razočaraš, da bih pokazao da je Gospod tvoj najbolji prijatelj.

Ja hoću da Mi ti sve prinosiš i da Mi se poveravaš. Neko te je oklevetao. Prepusti tu stvar Meni i prikloni se Meni, pribežištu Svome, da bi se izbavio od zlog jezika. Ja ću izneti tvoju istinu na svetlost dana i dokazaću tvoju nevinost.

Ako su tvoji planovi propali, ako si klonuo dušom i telom - to je po Mom dopuštenju. Ti si pravio planove i iznosio si ih Meni, da ih Ja blagoslovim. Ali ja hoću da Mi ti prepustiš da raspolažem prilikama tvog života. Tada će odgovornost za sve pasti na Mene, jer je ona za tebe suviše teška i ti sam ne mozeš izaći s njom na kraj.

Ako su te neočekivano snašle životne nevolje i ako ti je tuga ispunila srce, znaj - to je po Mom dopuštenju. Ja hoću da tvoje srce i tvoja duša budu uvek ognjeni pred očima Mojim i da imenom Mojim pobeđuješ svaku malodušnost.

Ako već dugo ne dobijaš vesti od onih koje voliš, pa po svojoj malodušnosti padaš u očajanje i ropćeš - to je po Mom dopuštenju. Kroz patnju tvoje duše Ja ispitujem jačinu tvoje vere u moja obećanja i silu i snagu tvoje molitve za bližnje. Jer, ti njih nisi preporučio Pokrovu Moje Prečiste Majke, niti si prepustio brigu o njima Mojoj Očinskoj ljubavi.

Ako te je snašla teška bolest - prolazna, ili neizlečiva, pa si prikovan za postelju, znaj da to je po Mom dopuštenju. Ja hoću da me ti u svojoj telesnoj nemoći još dublje upoznaš. Hoću da ne ropćeš što ti je poslato iskušenje i da ne ispituješ Moje nepronicljive planove za spasenje ljudskih duša, nego da se s poverenjem prepustiš Meni i dođeš pod Moje okrilje.

Ako si maštao da učniš neko naročito delo Mene radi, a umesto toga pao u bolesničku postelju i onemoćao, znaj - to je po Mom dopuštenju. Kad si zdrav, bio si prezauzet svojim poslovima i tvoje misli su bile daleko od Mene. Seti se da su se neki od Mojih najboljih saradnika udaljili od svetskih poslova, da bi u miru naučili da se neprestano mole.

Ako si neočekvano pozvan da zauzemš neki težak i odgovoran položaj, idi, prihvati se i osloni se na Mene. Ja ti poveravam taj zadatak, jer te je zato blagoslovio Gospod Bog u svim delima tvojim, u svemu što budeš radio svojim rukama.

Danas ti dajem ovaj sasud svetog jeleja. Koristi se njime slobodno, dete Moje. Svaku teškoću koja iskrsne, svaku uvredljivu reč koju primiš, svaku smetnju u tvom radu koja bi mogla da te ožalosti i obeshrabri, svaku svoju nemoć i nesposobnost - pomaži ovim jelejem. Sećaj se da je svaka nevolja - Božija pouka, prilika da se nečemu naučiš. Svaka oštrina će otupiti da se ti ne ozlediš. Stoga usadi u srce svoje reči koje sam ti danas objavio: to je po Mom dopuštenju. Jer, ovo za tebe nije samo reč, no je to - život tvoj.


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 svi 2008 20:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti Tihokapelnik :grlim te: :grlim te: :grlim te: BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2008 11:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Ako su te neočekivano snašle životne nevolje i ako ti je tuga ispunila srce, znaj - to je po Mom dopuštenju. Ja hoću da tvoje srce i tvoja duša budu uvek ognjeni pred očima Mojim i da imenom Mojim pobeđuješ svaku malodušnost.


Gospodin nalazi tako divne načine da nam progovori, molim za to da uvijek imamo otvorene uši duše za Njegov glas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 svi 2008 12:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Tihokapelnik napisao:
Ti si drag u očima Mojim, bescen, i Ja sam te zavoleo, pa je zato za Mene naročito zadovoljstvo da te vaspitavam.


Ja sam - Bog, Koji upravlja prilikama. Ti se nisi slučajno našao na svome mestu; to je baš ono mesto koje sam ti Ja odredio!

Molio si Me da te naučim smirenosti, pa, evo, vidi: stavio sam te u onu sredinu, u onu školu, gde se ta lekcija uči. Tvoja sredina i ljudi koji žive s tobom samo ispunjavaju Moju volju.



HVALA TI MOJ GOSPODINEEE :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2008 23:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Gospodin ti dao mir

po sestri svakodnevici, po njezinim malim brigama i malim umorima i koracima koji odveć nalikuju jedni drugima da bi ih mogao prepoznati kao pouzdan hod.

Gospodin ti dao mir

po bratu radu i bratu odmoru koji te ne razumiju dok nastojiš živjeti podijeljen među njima, a obilno blagoslivljaju kad im se posvetiš svakom ponaosob.

Gospodin ti dao mir

po bratu nevolji i sestri oskudici koji te pohađaju najčešće kad im se ne nadaš, jer po njima prestaješ sam sebi biti zagonetka i otkrivaš snagu i opredijeljenost svog bića.

Gospodin ti dao mir

po sestri boli koja te poznaje u najtajnijim dubinama tvog bića i čisti od nanosa dana, i koja će ti umjeti biti zemlja, ako pristaneš biti sjeme.

Gospodin ti dao mir

po sestri vedrini koja preobražava svijet i razotkriva dragocjenost svega stvorenog; poneseš li je svojim životom, postat ćeš glasnik istine, poljubac koji podsjeća da je Zemlja dijete ljubavi.

Gospodin ti dao mir

po sestri samoći koja te vraća začecima tvoje duše, koja te odvodi k obzorjima tvojih ruku i poučava da je čovjek samo toliko sam koliko od samoće bježi.

Gospodin ti dao mir

po sestri bliskosti po kojoj svaki krajolik biva zavičaj, sve čega se dotakneš sestra, brat, i tvoj vijek ugodno boravište na putu povratka, zdenac do kojeg nikom nije zapriječen put.

Gospodin ti dao mir

po bratu životu i sestri smrti koji idu uz tebe, s desna i s lijeva, i vode te kao dijete od kojeg s povjerenjem očekuju da će im pokazati vremena i vječnosti dostojan put.

Gospodin ti dao mir.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2008 21:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Otisci u pijesku
Jedne je noći čovjek sanjao. Sanjao je da šeta pjeskovitom plažom uz Gospoda. Nebom su sijevale scene iz njegovog života. Za svaku scenu on je primijetio dva para otisaka stopala u pijesku: jedni su pripadali njemu, a drugi Gospodu.

Kada je i posljednja scena njegovog života sijevnula ispred njega, on se okrenuo i pogledao otiske u pijesku. Primijetio je da je na putu njegovog života često ostajao trag samo jednih stopala. Isto tako je primijetio da se to događalo u najtežim i najtužnijim trenucima.

To ga je mučilo i on je zapitao Gospoda o tome: "Gospode, rekao si da kada te jednom odlučim slijediti, ti ćeš hodati uz mene cijelim putem, iako sam primijetio da u toku najtežih trenutaka mog života postoji samo jedan par otisaka. Ne razumijem zašto bi me onda kada mi najviše trebaš ti ostavio."

Gospod je odgovorio: "Moje dijete. Ja te volim i nikada te ne bi ostavio u trenucima previranja i patnje. Kad vidiš samo jedan par otisaka onda je to vrijeme kada sam te nosio."

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2008 10:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
http://www.skac.hr/downloads/uze.pps


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2008 15:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jedan čovek se mnogo žalio Gospodu: ,,Gospode, križ koji mi ti dade je pretežak za mene, ne mogu ga nositi!'' Gospod se onda pojavi pred njim i reče: ,,Dobro, onda pođi zamnom i ja ću ti dati drugi križ!'' Oni se pojaviše u prevelikoj dvorani, punoj različitih križova: velikih, malih, zlatnih, srebrnih, čeličnih, sa draguljima, sa ukrasima, i bez njih... Čovek krene da traži kroz tu šumu križova i nađe jedan sasvim mali od drveta. On reče Gospodu: ,,Evo, daj mi ovaj da nosim!'' A Gospod njemu reče: ,,Svašta, dete Moje, pa to je križ koji si inače nosio!''


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2008 21:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tihokapelnik napisao:
Jedan čovek se mnogo žalio Gospodu: ,,Gospode, križ koji mi ti dade je pretežak za mene, ne mogu ga nositi!'' Gospod se onda pojavi pred njim i reče: ,,Dobro, onda pođi zamnom i ja ću ti dati drugi križ!'' Oni se pojaviše u prevelikoj dvorani, punoj različitih križova: velikih, malih, zlatnih, srebrnih, čeličnih, sa draguljima, sa ukrasima, i bez njih... Čovek krene da traži kroz tu šumu križova i nađe jedan sasvim mali od drveta. On reče Gospodu: ,,Evo, daj mi ovaj da nosim!'' A Gospod njemu reče: ,,Svašta, dete Moje, pa to je križ koji si inače nosio!''


hahahha, zanimljivo :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 lip 2008 19:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Po krsnoj vodi koja je potekla po Tvome čelu, pozvan si nastaviti Isusovu službu: propovijedati obraćenje, u Isusovo ime izganjati zloduhe, liječiti svaku bolest i svaku nemoć, mrtve uskrisivati, gubave čistiti... (Mt 10, 1.7-8, Mk 16,15-18).
Vjera čini čudesa...
Ja ću biti s tobom... Moja je ljubav vjerna.
Gospodin želi da Tvoja odluka bude svjesna i slobodna. Tvoja odluka za Njega dio je odrastanja i vjernosti.
Zato, izvezi na pučinu (Lk 5,4). Hrabrost je otisnuti se u more Kristove ljubavi. Biti u Njegovoj blizini, slušati Njegov glas i zapovijed ljubavi.

Iskoristi svoj život najbolje. Za Isusa i druge.
Prava sloboda je tek u služenju Bogu.
Jednostavno se prijavi, dođi i reci: Ti znaš, Gospodine, da Te volim (Iv 21,15-17). Evo dolazim! (Heb 10,3).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 53 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr