www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 07:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2008 13:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2007 14:02
Postovi: 87
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bojim se da je ovo stanje jako gadno. U tamnoj noći događaju se čudne stvari. Jednostavno, gubiš sve milosti, Bog ti se neobjavljuje. Doslovce je nepošten i često se ne ponaša korektno, da se izrazim na naš način. Jednostavno gubiš vjeru u vjeru da ćeš dobiti vjeru. Strašno.
Nemoć molitve, zaspivanje, užasna dosada, odbojnost, iako to uviđaš lome te i bacaju, a tvoj ti Bog ne pomaže. Iako to sve uviđaš nemaš ni volje da tražiš vjeru već po 100-ti put, a Bog ti ne potiče dar vjere i pušta te da padaš, padaš i padaš. Padaš do dna. Zašto ljudi moraju pasti do dna, da bi uspostavili prisan odnos s Bogom i zadobili milost? To te ja pitam


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2008 15:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nema od plakanja nikakve koristi i suze ne liječe nikoga
to je samo plod ljudske mašte.
tihokapelnik ti je dobro rekao.
Ako želiš živjeti onda moraš vjerovati,ma koliko teško bilo,jer bez vjere nema ni života.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2008 15:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
sunašce napisao:
1. - Duše počinju ulaziti u ovu tamnu noć kad ih Bog pomalo oslobađa stanja
početnika, to jest stanja onih koji se u duhovnom životu vježbaju razmatranjem, da ih
postavi u stanje naprednih, koje je već stanje motrenja, da prošavši to stignu do
stanja savršenih, to jest do sjedinjenja duše s Bogom. Medutim, da se bolje razjasni i
shvati kakva je to noć kojom duša prolazi i radi kojeg razloga je Bog šalje, prikladno
je najprije napomenuti neka svojstva početnika; to će - premda će biti koliko je
moguće kraće - bez sumnje koristiti samim početnicima, da - shvaćajući slabost
stanja u kojem se nalaze - budu srčaniji i goje živu želju da ih Bog uvede u ovu noć
gdje se duša jača i učvršćuje u krepostima te se osposobljuje za neprocjenjive užitke
ljubavi Božje. Pozabavit ćemo se, nešto oko početnika, ali ne više negoli treba, i
odmah zatim prelazimo na razlaganje o tamnoj noći.
2. - Treba, dakle, znati da dušu, nakon što se je obratila Bogu i ozbiljno odlučila
služiti mu, Gospodin redovito duhovno hrani i miluje, kao što čini ljubezna majka sa
svojim čedom. I zaista, majka grije svoga mališana toplinom svojih grudiju, hrani ga
svojim mlijekom i slatkom nježnom hranom, nosi ga i stišće u naručju te ga obasiplje
cjelovima i milovanjima. Ali, ukoliko dijete raste, odbija ga od mlijeka gorkim alojem,
spušta ga s naručja, uči ga kako će sam hodati da se, ostavljajući način svojstven
djetetu, nauči na veće stvari. Božja milost, kao ljubazna majka, čim ojača dušu
novim žarom za službu Božju, postupa s njome na sličan način; jer joj daje u svim
Božjim stvarima okusiti slatko i tečno duhovno mlijeko bez ikakvog napora, te joj daje
veliko zadovoljstvo u pobožnim vježbama, jer joj sam Bog pruža svoje ljubazne grudi
kao nježnom djetetu.
3. - Duša pak nalazi svoje veselje u tom da se mnogo vremena, čak po cijele
noći, moli; njezina naslada su pokore, njezino zadovoljstvo postovi, a utjeha su joj
sveti sakramenti i razgovor o božanskim stvarima. Ali, koliko god početnici obavljaju
sve to s mnogo mara i postojanosti te veoma pomnjivo raspravljaju s duhovnim
osobama, ipak je obično u njihovom ponašanju - govoreći duhovno - mnogo
mlitavosti i nesavršenosti. Budući da ih na pobožnost navodi utjeha i ugodnost što je
u njoj nalaze, i budući da još nisu osposobljeni ni očeličeni vježbom oštrih borba u
krepostima, upadaju u svom duhovnom djelovanju u mnoge pogreške i
nesavršenosti, jer konačno svaki djeluje prema stanju savršenstva koje posjeduje.
Budući da oni nisu vodili borbe za sticanje čvrstih kreposti, nužno djeluju mlitavo kao
djeca. Da se pak jasnije vidi koliko su početnici slabi u krepostima i u svemu onom
što rade ugodno i lako, nabrojit ćemo po redu neke od mnogih nesavršenosti što ih
čine s obzirom od sedam glavnih grijeha, pa će iz toga biti očito kako je njihovo
djelovanje slično djetinjem djelovanju. Jednako će se vidjeti koliko dobra donosi
tamna noć - o kojoj ćemo odmah nakon toga govoriti - jer ona oslobađa i čisti dušu
od svih tih nesavršenosti. www.hrkarmel.com
Sv. Ivan od Križa, OCD: Tamna noć (1 N 1-10)
S te stranice sam skinula jedno poduže razmatranje, pa eto ovdje prilažem dio.... samo nemoj prestati moliti i kada misliš da apsolutno nema smisla....vjeruj biti će bolje.....Bog nas tako jako ljubi...A iz tvoga posta vidim da ga usprkos svemu žeđaš...i vjeruj On je tu i ljubi te...Neka te blagoslovi i čuva u miru... :grlim te: :grlim te:


Drago sunašce, od srca hvala na ovom tekstu.
Odmah sam otišla pa si skinula cijeli tekst (prvih 10 poglavlja knjige Tamna noć duše Sv. Ivana od Križa)
I doista prepoznala sam se u svakoj greški početnika na putu obraćenja.
Moram priznati da mi se u prvi mah bilo teško suočiti s tim koliko sam se pronašla u svemu što ovaj divni svetac napisa.
No odlučila sam pokušati se uz milost božiju mjenjati.

Još jednom hvala milo sunašce. Hvala od srca


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2008 15:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
Drago sunašce, od srca hvala na ovom tekstu.
Odmah sam otišla pa si skinula cijeli tekst (prvih 10 poglavlja knjige Tamna noć duše Sv. Ivana od Križa)
I doista prepoznala sam se u svakoj greški početnika na putu obraćenja.
Moram priznati da mi se u prvi mah bilo teško suočiti s tim koliko sam se pronašla u svemu što ovaj divni svetac napisa.
No odlučila sam pokušati se uz milost božiju mjenjati.


I kod mene ista priča :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2008 10:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
berno napisao:
I kod mene ista priča :D

Kod svakoga od nas, rekao bih. Evo, pročitaj izvrstan post na koji naletjeh 'slučajno' krajem prošle godine, pretraživajući Internet. :wink:

(Bogu hvala na toj 'slučajnosti' - upoznah jednu divnu dušu!)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2008 23:36 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 svi 2008 12:20
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Puno vam hvala, svima, na rijecima utjehe i ohrabrenja. Moram vam reci da zadnje vrijeme puno radim na svojoj vjeri, mada je to jos uvijek teorija, ali se i u praksi ostvaruje. Prije nekih tri mjeseca sam bio na predavaju profesora Ivancica, i nebi povjerovali koliki je ucinak taj covjek imao na mene. Predhodna zima mi je bila koma, bas sam bio u jakoj depresiji koja je pocela utjecati i na moje fizicko zdravlje, tako da nisam mogao izdrzati bez nekih tableta za smirenje. Nakon tog predavanja, znaci u ova tri mjeseca ja sam popio mozda tri ili cetiri tablete, nije rekao nista sto nisam znao ali je rekao tako da sam poceo to i shvacati. Poslje sam citao i slusao njegova neka druga predavanja u kojima je pricao o molitvama i nekim nacinima moltve.
Poceo sam zadnjh dana zivjeti tako da budem svjestan Isusa kraj sebe, doslovno, kad bi sjeo on bi sjedio kraj mene, kad bi hodao on bi bio kraj mene, i to je bilo super. Ali, kada bi grijesio, a grijeha nazalost puno, njega nema, Isus bi nestao, odnosno me je sram mu pogledati u oci.
Sve u svemu borim se, i sa sobom i sa grijehom. A mi smo pozvani korisno sluziti Bogu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lip 2008 00:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
tomislav_dev napisao:
Poceo sam zadnjh dana zivjeti tako da budem svjestan Isusa kraj sebe, doslovno, kad bi sjeo on bi sjedio kraj mene, kad bi hodao on bi bio kraj mene, i to je bilo super. Ali, kada bi grijesio, a grijeha nazalost puno, njega nema, Isus bi nestao, odnosno me je sram mu pogledati u oci.
Sve u svemu borim se, i sa sobom i sa grijehom.


Nema covjeka kojeg ne bi bilo sram (malo je reci sram) Gospodina pogledati u oci, niti onoga koji se 24 sata dnevno ne bori s grijehom, odnosno sam sa sobom. Po mom misljenju ti si na dobrom putu.
Vazda mislim koja steta sto malo tko od ljudi razumije molitve za zive, a kamoli za mrtve.
Vjerujem da bi se trebao vise pribliziti i prihvatiti poboznostima, litanijama, zazivima i raznim brojnim molitvama koje su odobrene od Crkve. Tako je jednostavan odgovor zasto bi svi trebali? Jer su to izravne rijeci Boga, Isusa Krista u vremenu kad je Bozje milorsrdje najvece za spasenje dusa, jer najvise obilova grijeh.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lip 2008 08:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 tra 2008 17:32
Postovi: 48
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi Tomislave,bila sam u sličnoj situaciji pa te jako dobro razumijem...
tražila sam izlaz...molila...a u glavi praznina...jednog dana moj dragi Isus reče"srce"....naše srce pokreče dušu....moli Isusa da ti promijeni srce...
da ga izliječi....zdravo srce puno ljubavi daje mir duši....u srcu u kojem je ljubav kakvom nas Isus voli sve je manje mjesta za grijehe....
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lip 2008 09:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
...i reče im:"Tko je od vas bez grijeha neka prvi na nju baci kamen"

Brate mili tomislave, nitko od nas nije bez grijeha.
Svi mi tako često padamo u grijeh, no vrlo je važno spoznati da doista jesmo grešni.
Zato kao i Luki smatram da si ti na dobru putu jer si postao svjesan tog da griješiš, ali u tvojim riječima vidim da Gospodin silno pokajanje spušta u tvoje srce.
Ti si se prepustio Gospodinu i On već sad mijenja tvoje srce na način da sad osjećaš njegovu blizinu.
To što kažeš da Isusa ne osjećaš kraj sebe kad sagriješiš varka je Zloga.
Isus je uvijek kraj tebe. On drži ruke ispružene i spremne da te uhvate kada padaš, spremene da te dočekaju i zagrle kad se pokaješ.
Razlog zašto kad zgriješiš ne osjećaš prisutnost Isusa je taj što te grijeh dovodi u stanje da zatvaraš oči srca i one zamagljene grijehom ne vide onog koji stoji kraj tebe.
Mili brate pokušaj kada sljedeći put se nađeš u takvoj situaciji u dubini svije duše pokloniti se onom koji te otkupio i zavapiti kao Bartimej: "Isuse, sine Davidov, smiluj mi se!", pa još jednom i još jednom i viči sve dok ne osjetiš opet kraj sebe Njegov mir, Njegovu ljubav i Njegov zagrljaj.

Neka te blagoslovi Bog i neka te prati na tvom putu obraćenja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lip 2008 16:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
dragi prijatelju prije svega pozdrav
Ma ne gubi vjeru može li Bog kamo zakasniti ili ima li nešto u našem životu za što Bog nezna?kako si i sam rekao mnogo puta si se sam uvjerio da Bog postoji nekad je bolje izmoliti kad si u tjeskobi jedan očenaš ili jednu deseticu krunice i jednostavno reči Bože u tvojim je rukama moja sudbina i vidjet češ kako je opet došla nova snaga za život.
Isus je rekao prepustite brige meni,kako je ljepo to čuti kad imaš prijatelja koji sve može i koji misli na tebe dan i noć.
svi imamo tjeskobe i padove kad bi samo imali vjere koliko je gorušicino zrno brda bi premještali.Isus kaže:neboj se samo vjeruj


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr