www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 00:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 22 svi 2008 22:14 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 svi 2008 12:20
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Neznam kako da najbolje pocnem sa prvim postom, ali se odazivam na vasu ponudenu pomoc. Ovako, zovem se Tomislav, 35 su mi godina i hrvatski branitelj i ratni invalid . Cijeli zivot vjerujem u Boga, bar tako mislim, idem redovno u crkvu, sada redovnije nego prije. Puno puta me je Bog spasio, i uslisavao mi molitve, i uvjerio sam se u njegovo postojanje. Ono sto me muci je to sto sam izgubio onaj zar u sebi, izgubio sam zelju za molitvom, nemogu se vise ni koncentrirati da izmolim jednu molitvu, molim se nekako na silu, ili sa molitvom zaspim. Za neke grijehe koje ucinim se ni nekajem, a toliko ih je puno. Ljudi pomozite, kako da vratim vjeru! Nisam dugo na forumu pa nisam stigao procitati sve postove mozda sam mogao i naci kakav koristan savjet, pa dok citam...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 svi 2008 22:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Verujem da ti imaš vere, i kako bi rekao jedan svetac: ,,Neka ti tvoja suva [prisiljena] molitva bute hrana tvojoj smirenosti!'' Teško je održati veru u teškim uslovima - i ti uslovi od ljudi ili prave ogorčenike ili svetitelje. Ti se brate moli makar mislio da ti molitva ne dolazi ni do tavanice - jer đavo pokušava na svaki način ugušiti molitvu ljudi. Što sam negde pročitao: ,,Svaka, ali svaka molitva koju kažemo, menja krajnju sudbinu sveta!'' Lepo reci: ,,Bože, ne znam da se molim, nemam vere, molim se na silu, zaspim na molitvi, pomozi mome neverju!'' Lepo je moliti pisane molitve (ja ih lično mnogo volim) ali ponekada jednostavno trebamo biti iskreni kako sa sobom, a tako i pred Bogom. I još nešto. Šta znači: ne kajati se za grehe? Ja mislim da se kaješ, samo to ni ne uviđaš. Kao na jednoj ispovedi, kaže čovek: ,,Nemam osećaj pokajanja!'' a sveštenik mu kaže: ,,Pa što si onda ovde? Vidiš da se kaješ!'' Nije pokajanje samo padanje na kolena i plakanje (mada je to veliki dar Božiji), ponekada Bog samo prihvata to što mi shvatamo da smo pogrešili jer zna da možda nismo sposobniji da to bolje iskažemo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 svi 2008 12:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tihokapelnik napisao:
Verujem da ti imaš vere, i kako bi rekao jedan svetac: ,,Neka ti tvoja suva [prisiljena] molitva bute hrana tvojoj smirenosti!'' Teško je održati veru u teškim uslovima - i ti uslovi od ljudi ili prave ogorčenike ili svetitelje. Ti se brate moli makar mislio da ti molitva ne dolazi ni do tavanice - jer đavo pokušava na svaki način ugušiti molitvu ljudi. Što sam negde pročitao: ,,Svaka, ali svaka molitva koju kažemo, menja krajnju sudbinu sveta!'' Lepo reci: ,,Bože, ne znam da se molim, nemam vere, molim se na silu, zaspim na molitvi, pomozi mome neverju!'' Lepo je moliti pisane molitve (ja ih lično mnogo volim) ali ponekada jednostavno trebamo biti iskreni kako sa sobom, a tako i pred Bogom. I još nešto. Šta znači: ne kajati se za grehe? Ja mislim da se kaješ, samo to ni ne uviđaš. Kao na jednoj ispovedi, kaže čovek: ,,Nemam osećaj pokajanja!'' a sveštenik mu kaže: ,,Pa što si onda ovde? Vidiš da se kaješ!'' Nije pokajanje samo padanje na kolena i plakanje (mada je to veliki dar Božiji), ponekada Bog samo prihvata to što mi shvatamo da smo pogrešili jer zna da možda nismo sposobniji da to bolje iskažemo.


:b112: :b112: :b112:
Da ima opcija "ocijeni post" dao bi ti čistu peticu :D:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 svi 2008 14:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tihokapelnik sve si rekao jednostavno i savršeno nadam se da će te naš dragi brat Tomislav shvatiti BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2008 13:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1. - Duše počinju ulaziti u ovu tamnu noć kad ih Bog pomalo oslobađa stanja
početnika, to jest stanja onih koji se u duhovnom životu vježbaju razmatranjem, da ih
postavi u stanje naprednih, koje je već stanje motrenja, da prošavši to stignu do
stanja savršenih, to jest do sjedinjenja duše s Bogom. Medutim, da se bolje razjasni i
shvati kakva je to noć kojom duša prolazi i radi kojeg razloga je Bog šalje, prikladno
je najprije napomenuti neka svojstva početnika; to će - premda će biti koliko je
moguće kraće - bez sumnje koristiti samim početnicima, da - shvaćajući slabost
stanja u kojem se nalaze - budu srčaniji i goje živu želju da ih Bog uvede u ovu noć
gdje se duša jača i učvršćuje u krepostima te se osposobljuje za neprocjenjive užitke
ljubavi Božje. Pozabavit ćemo se, nešto oko početnika, ali ne više negoli treba, i
odmah zatim prelazimo na razlaganje o tamnoj noći.
2. - Treba, dakle, znati da dušu, nakon što se je obratila Bogu i ozbiljno odlučila
služiti mu, Gospodin redovito duhovno hrani i miluje, kao što čini ljubezna majka sa
svojim čedom. I zaista, majka grije svoga mališana toplinom svojih grudiju, hrani ga
svojim mlijekom i slatkom nježnom hranom, nosi ga i stišće u naručju te ga obasiplje
cjelovima i milovanjima. Ali, ukoliko dijete raste, odbija ga od mlijeka gorkim alojem,
spušta ga s naručja, uči ga kako će sam hodati da se, ostavljajući način svojstven
djetetu, nauči na veće stvari. Božja milost, kao ljubazna majka, čim ojača dušu
novim žarom za službu Božju, postupa s njome na sličan način; jer joj daje u svim
Božjim stvarima okusiti slatko i tečno duhovno mlijeko bez ikakvog napora, te joj daje
veliko zadovoljstvo u pobožnim vježbama, jer joj sam Bog pruža svoje ljubazne grudi
kao nježnom djetetu.
3. - Duša pak nalazi svoje veselje u tom da se mnogo vremena, čak po cijele
noći, moli; njezina naslada su pokore, njezino zadovoljstvo postovi, a utjeha su joj
sveti sakramenti i razgovor o božanskim stvarima. Ali, koliko god početnici obavljaju
sve to s mnogo mara i postojanosti te veoma pomnjivo raspravljaju s duhovnim
osobama, ipak je obično u njihovom ponašanju - govoreći duhovno - mnogo
mlitavosti i nesavršenosti. Budući da ih na pobožnost navodi utjeha i ugodnost što je
u njoj nalaze, i budući da još nisu osposobljeni ni očeličeni vježbom oštrih borba u
krepostima, upadaju u svom duhovnom djelovanju u mnoge pogreške i
nesavršenosti, jer konačno svaki djeluje prema stanju savršenstva koje posjeduje.
Budući da oni nisu vodili borbe za sticanje čvrstih kreposti, nužno djeluju mlitavo kao
djeca. Da se pak jasnije vidi koliko su početnici slabi u krepostima i u svemu onom
što rade ugodno i lako, nabrojit ćemo po redu neke od mnogih nesavršenosti što ih
čine s obzirom od sedam glavnih grijeha, pa će iz toga biti očito kako je njihovo
djelovanje slično djetinjem djelovanju. Jednako će se vidjeti koliko dobra donosi
tamna noć - o kojoj ćemo odmah nakon toga govoriti - jer ona oslobađa i čisti dušu
od svih tih nesavršenosti. www.hrkarmel.com
Sv. Ivan od Križa, OCD: Tamna noć (1 N 1-10)
S te stranice sam skinula jedno poduže razmatranje, pa eto ovdje prilažem dio.... samo nemoj prestati moliti i kada misliš da apsolutno nema smisla....vjeruj biti će bolje.....Bog nas tako jako ljubi...A iz tvoga posta vidim da ga usprkos svemu žeđaš...i vjeruj On je tu i ljubi te...Neka te blagoslovi i čuva u miru... :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2008 20:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi Tomislave, mislim da si sam već učinio prvi korak...nisu tvoje "suhe" molitve uzaludne.

"Katkada će se molitva odviti u obliku razgovora, katkada - možda rijetko - bit će puna žara; drugi put, možda često, suha, suha, suha...

Ali važno je da si ti, s Božjom pomoći, ne obeshrabriš.

Sjeti se budne straže koja ne zna nalazi li se kralj ili upravitelj države u palači; nije obaviještena o onom što on čini i, u većini slučajeva, ni čuvana ličnost ne zna tko je čuva.

-Ništa se od toga ne događa kad je u pitanju naš Bog: On živi gdje god ti živiš; brine se za te; poznaje tebe i tvoje najintimnije misli...

Ne napuštaj stražu molitve!"

463. Brazda
Sv. Josemaria Escriva


Bog neka te obilno blagoslovi. Bog te voli Tomislave. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 svi 2008 08:22 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 24 svi 2008 20:01
Postovi: 9
Lokacija: Offenbach/Main; Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tomislave
i ja ponekad zaspnem dok se molim i tom prilikom sam upitala jednog
svecenika na ispovijedi jel to grijeh! Ne nije jer Isus vidi da smo umorne duse al da se ipak molimo sve koliko mozemo....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 svi 2008 10:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Sam tvoj cin kojim otvoreno trazis Boga i govoris o krizi u kojoj jesi, potvrdjuje tvoju vjeru.
Tri je puta padao pod krizem i svaki se put iznova dizao da dovrsi svoje poslanje, da posluzi Onome koji Ga posla.
Tako i ti, zaspi '77' puta, al nastavi svaki put kad se probudis. Bolje od toga nitko ne, moze niti je ikada mogao!
Na koncu, mislis li da smo mi ovdje stogod bolji?
Nismo, vjeruj mi, grijeha je kao u prici, grijesni su i sveci bili, al se nikada nisu predavali.
Ne boj se, ako i trunku iskreno trazis Boga da te vodi, tko je taj koji Boga moze pobjediti.
Moze svatko pokusavati, svakakve sile, al ti im ne povjeruj.
Bog te blagoslovio i od svoje ti snage podao!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2008 13:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aha. Sjetio sam se Zlatka Sudca i njegove propovijedi, dirljivo, pogledaj Tomislave:
http://www.youtube.com/watch?v=OrCmTsReQH4


:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2008 13:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Thompsonovac napisao:
Aha. Sjetio sam se Zlatka Sudca i njegove propovijedi, dirljivo, pogledaj Tomislave:
http://www.youtube.com/watch?v=OrCmTsReQH4


:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


tako sam i ja ispalakao na Taboru u Subotu na Presveto Srce Marijino me dotakao Isus i isplakao sam 7 godina ono sto sam u sebi drzao, spremao sastrane a to sam i imao zelju osloboditi se tog tereta... i ostvarilo se... i kaze i smije Linic na to: vidim da je nekog dotakao Isus... eto plakao ja i ponovo ozdravio i tako neko vrijeme bio zdrav i ponovo povratak kriza po 6 ili 7 put ako se ne varam :lol: :lol:

poslije toga svi oko mene jesi dobro... gdje si kralju Tomislave... ovaj ce biti veci obracenik od svih vas... neznam sta sve ljudi nisu pricali... a mene briga... bitno da sam ja sebe ispraznio i stvorio dovoljno prostora za novo spremanje samo ovaj put lijepih dogadaja a ove ruzne odmah predati Isusu :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 51 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr