www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 01 ruj 2008 19:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
.,pa zar..nisu naše male strasti i ovisnosti...u biti "malo zlatno tele"..
..o kojem se tako brižno..odnosimo..
..pazeći da ne ostanemo bez..

..cuge..
..cigare..
.hrane..
..moći...
..osoba nad kojima se iživljamo..
..
..itd..

..pa zar nam..Vrhovna strast..ne bi trebao biti naš Gospodin i Stvoritelj..

..Posramimo se sami ..nad sobom..i svojom slabošću..
..Sram nas bilo...

...Sloboda...znači OSLOBODITI SE ROPSTVA..

...BUDIMO SLOBODNI I BOŽJI.....bez srama..

..jer to malo telence..stoji..
..a mi mu se klanjamo..
..kad posegnemo za svojom..
..strašću...

..flajki...cigari...hrani..itd..

..vrijeme je da" zlatno telence."

...pretopimo..
..u neki ...fini ..kalež..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ruj 2008 00:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Onaj koji se prepusta nekim odredjenim strastima moze biti slab covjek - slabic. Na svijetu ne postoji covjek koji nije slab na nesto. Zato sto je slab u napastima covjek slijedi primamljivost zla. Zlo je tu pobijedilo covjeka, a koliko je pobijedilo najbolje mozemo vidjeti ako nam se Bog smiluje pa nam u srce ureze sliku covjecjeg grijeha koji je Boga u smrt poslao i na sto je Gospodin slicio. Ali Bog savrseno razlikuje slabog covjeka od onoga koji je licemjeran, a gore od toga ne postoji, biti licemjeran. Sveti apostol Pavao dosta je pisao o tome kako ga udovi ne slusaju i cine sto dusa ne bi htjela.
Kada vidimo nekog gresnika koji je ogrezao u opacinama, da bi samo i pomislili nesto lose o njemu valjalo bi nam biti cist i bez grijeha.
Zato tudje negativne strasti blagoslivljajmo i vazda odvajajmo covjeka od grijeha.
Ta 'zlatna telenca' drugih ljudi u svijetu kojeg ne vidimo jesu zamke za nas koji gledamo u ovom svijetu. Pomislimo li ili ucinimo nesto lose ili propustimo uciniti nesto dobro u svezi tudjeg 'zlatnog telenca', pomazemo onim duhovima koji rade na propast ljudskih dusa. Knez tame i prokvarenosti jako je zadovoljan kada samo i pomislimo da smo bolji ili vrijedniji od nekog tko je bijedan. Otac svih lazi zadovoljno trlja ruke kada se bijednik usudjuje bijednika suditi, jer sotona po sebi zna da ce nas ta djela i osuditi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ruj 2008 10:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
apsolutno sve istina ovo iznad:))


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ruj 2008 11:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Boze smiluj mi se, jer nisam nista bolji od onih koji su te optuzili na smrt i razapeli. Smiluj mi se kao razbojniku kojeg si svojim milosrđem spasio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ruj 2008 18:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Znamo da smo stvoreni na ovom svijetu kao ljudi od krvi i mesa,da imamo vrline i mane i dana nam je sloboda koja odabira put kojim cemo ici, ali i to ima svoje uvjete, prednosti i mane.Pa tako i to nase zlatno telce.kako ovdje pise ,.kao da jos uvjek nije razbijeno.hranimo ga i dalje ..da zivi medju nama.
Kaze Evandjelje, "budite u svijetu, ali ne budite od svijeta", kako to protumaci onomu koji zeli biti uz Boga, ali ne moze odoliti svijetu,jek on zivi u tom svijetu?Dali ste kada razmisljali o tome.Kada bi taj svijet bio malo drugaciji,mozda nebi tako tesko to ni bilo ostvariti..??
Mislim da mi to ne mozemo sami ostvariti nego trebamo samo moliti Gospodina Isusa i Velicati Onoga koji nam je dao zivot, svoju vjeru zivjeti,ne glumiti,.nego prenositi Njegovu rijec drugima.Svjedociti drugima,i bas to i zivjeti sam.Biti orginal onoga sto zelimo biti.Mi to cessto znamo , zelimo, onako, najiskrenije Samo ovaj svijet je takav da nas dovodi cesto u zabludu!Nije nam uvjek lako i, nekako nam je tesko odvojiti se od svijeta,u tom svjetku kojem jos uvjek zivi zlatno telce.Danasnji svijet,danasnji internet i mediji nude svasta.. Cesto puta padnemo u ruke zamki i mislimo, "nista posebno lose pa i to je za ljude...". Iako svijesni da nam i svijet ne daje nista, nego samoNas Otac Nebeski je taj koji uistinu daje, iz ljubavi,koji uvjek zna sve ,sta je za nas najbolje ,koji nam neumorno salje svoje milosti a mi ostajemo gluhi Mi smo slabi..Moramo,bas mi biti ti da pokazujemo svoju slabost.?Dali je ON to stvarno zasluzio?.A znamo da svijet, on samo uzima i koristi nase slabosti.!Cesto uzima ono najbolje sto imamo, a to smo mi sami.Nismo ni svjesni toga.Onaj nas “ja” “mi”je slab.. Tako se gubimo u vrtlogu toga svijeta,zacarani medijima i modom i krivimo Boga sto nas je ostavio same.Dao nam je slobodu i ljubav ,a mi to ne postujemo. Nego dozvolimo da svijet nas odvuce od Njega i onda nas odbaci!A mi ne primjecujemo i ostajemo izgubljeni.Najcesce se probudimo onda kada nam je tesko i kada smo odbaceni i izgubljeni.Koje li srce za nas ,kada osjetimo da Bog djeluje! Pastir nas zeli nas ponovno za sebe, jer On nas voli,bdije i zapravo nas nikada ni ne ostavlja. Danas , ako i malo okrenemo ledja Bogu postajemo podlozni svijetu!A svijet je pun uzitaka, koji su itekao atraktivni i privlacn slabom covjkui. Bez obzira sto nam dansanji svijet pruza uzitke, koji su zapravo lazni i prolazni,mi trebamo da biramo Boga! Onoga koji je jos prije naseg postanka odabrao nasOn je Put Istina i Zivot.. Jer On je istinski uzitak, prava, cista i beskrajna ljubav.ON je zakon.. To je ono sto se trazi..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Eh te
PostPostano: 03 ruj 2008 19:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 srp 2008 13:28
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
..zemaljske navezanosti...borba i samo borba! Ali ne sami, sami ne možemo. Bog nam je tu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr