www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 01:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 16 pro 2008 17:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Veličina našeg srca čini nas malenima, zaista je tako. Veliko srce koje imamo svi mi jedni za druge čini svakog od nas maljušnim, dragi, sičušnim, predivnim u Božjim očima.Takvim malenim po svojoj velikoj dobroti uvijek se postaje sve bliži i bliži Bogu. Ne biste drage moje sestre i braćo mogli povjerovati svojim očima koliko ima velikih ljudi sa velikim srcem koje je istinski jednostavno, iskreno, nesebično, prepuno dobrote i dragosti. Možete li zamisliti da postoje anđeli u našim prijateljima koji su uvijek tu, koji uvijek čekaju negdje kao neka zajednica dobrih i poniznih prepunih ljubavi, uvijek spremni darovati dio sebe, dio svog novca, dio svoje odjeće pa i svoje cipele ako je potrebno a zajedno sa njima i svoje srce tako veliko, veliko da ga ima za svakog potrebitog utjehe, razgovora. Upravo sam se sjetile tipične rečenice NEMAM VREMENA, zanimljivo, takvim anđelima nikad ne nedostaje vremena. Oni zaista žive oko nas i priskaću uvijek u pomoć. Vjerujete li Vi meni da sam je neki dan imala stvarni susret sa anđelom baš u trenucima tjeskobe, tuge i besparice. Zaista je bio tu. Prekrasno je što dobri Svevišnji Bog šalje među nas uvijek drage i dobre anđele koji su tu zbog svih nas kao što smo i mi tu svi baš zbog blagosti i radosti u Isusu Kristu. Neka Vas sve braćo i sestrice čuvaju takvi anđeli.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 pro 2008 18:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zahvaljujmo i molimo što imamo dobre i Velike ljude koji žive punim životom darujući u svakom trenutku dio sebe postajući tako svojim velikim srcem maleni i nesebični baš kao što su djeca. Takvim življenjem mili su Bogu. Molimo da budemo i mi slični takvim dragim ljudima, koji nose poslanje Božičnih anđela i nagovještaju mir i radost Novorođenog Krista Kralja.!
Draga moja braćo i sestrice BUDIMO I MI NJEŽNI PREMA ŽIVOTU, JER JE TAKO ČESTO LOMAN U SVAKOM SVOJEM TITRAJU. SJETIMO SE DA NAS JE SAM, ISUS KRIST POZVAO DA SVOJOM POSTOJANOM NJEŽNOŠĆU PODRŽAVAMO ŽIVOT I SVA BIĆA. hvala svima koji mole i anđeli su svima oko sebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 pro 2008 21:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2008 19:32
Postovi: 51
Lokacija: Bosna i Hercegovina,Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slažem se sa tobom!! ja radim u caritasu i mislim da ima jako dobrih, brižnih ljudi! i drago mi je da ih ima jer ipak onda postoje ljudi koji razmisljaju kao ti i koji su voljni pomoći!! neka im Bog udjeli snage da nastave sa svojim radom!! prosli tjedan je umo jedan stari djeda, jako je bio bolesta i imao je težak zivot ali najtužnije od svega sto ga se bas nitko nije sjetio, na sahrani smo bili samo mi sa karitasa! kako je to tužno da i kad umres nema ti ko doć na grob bas me je to pogodilo!! :twisted: ovo je dokaz da svatko može učiniti nesto bar izmoliti očenas i ti me postati osoba dobra , postati anđelom čuvarom!!! smajlic5


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 09:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Da hvala Bogu na takvim ljudima. Iako se možda čini da dobročinitelji danas ne dobivaju veliku platu, u materijalnom smislu, oni imaju mir u srcu i ispunjen život, a zasigurno će imati i stostruko veću plaću poslije.

Ja uvijek kad idem pisati ispit na fakultetu dok molim kažem, molim te Bože pošalji svog vjernog anđela neka mi šapne točan odgovor, i uvijek se potrefi da baš ono pitanje koje neznam nekako načujem, ili profesor kaže i sl.

A što se tiče dobrih dijela, evo jedno kratko.
Ovo lito san radia u Primoštenu prao brodove. Suboton bi vozia 4ro ljudi, oko 7.45 bi se našli. Uglavnom jedno jutro oko 7.50 samo je došao ovaj momčić, ali ne i 3 cure, ništa kontam idemo, neće one doći.
I ja stignem u Primošten, negdje 50 min vožnje, kad gospođa koja je zadužena za perače presretne me i pita zašto ih nisan skupia.
I šta sad vidin nije in svejedno i ovin 3 curama i ženi, pitam ja ženu hoće li mi platiti 20, 30 kn da se vratim u Solin po njih i nazad (diesel). Kaže hoće, super. Ja kao Schumacher sjedam i do Solina nazad, skupim ih i opet u Primošten. Došli oko 10:30.
Kad san uša u luku prilazi mi žena i daje mi 200 kn (+250 za brodove), dakle 450 kuna sam taj dan zaradio, 200 kuna više.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 14:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Jeronima,

Hvala dragom Bogu na dobrim i plemenitim ljudima jer njihovo je kraljevstvo nebesko. Oni ne trebaju zemaljske zasluge...

Koliko god me veseli dobrota koju primam kroz "anđele" zemaljske još više me veseli i obogaćuje kada sam ja ta koja sam u mogućnosti biti nekomu od pomoći i nekoga obradovati. Kaže moj muž da sam ko kakav kartitativac i volonter..., nije mi jasno njegovo viđenje "pomaganja onih koji su u potrebi". Volim da su ljudi oko mene sretni i zadovoljni, jer samim time sam i ja sretna i zadovoljna. Ne treba gledati interes u svemu što radiš, treba otvorena srca i bez interesa pristupati ljudima oko sebe. U zadnjih možda oko pola godine postala sam puno sućutnija prema ljudima,... daleko sam od svetice :lol: , ali vidim da se mijenjam kao osoba. Sjećam se stare "ja" koja je bila oholica, podrugljivica i škrtica... hvala i slava Isusu što me oslobodio tih zala.

DOBRO JE ČINITI DOBRO


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 17:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Anđela ima posvuda oko nas, samo smo često slijepi. Nevidimo drage ljude oko sebe jer nas tjera vrijeme, posao i svašta....
A to nije u redu.
Srce mora biti otvoreno, zaboravljamo često da smo samo ljudi, a tako malo treba da nekoga usrećite.
topla riječ i osmijeh, srce koje će osluhnuti...
Zanimljivo je da često kad sam utućena i tužna javlja mi se jedan anđeo ovdje sa foruma...prepoznat će se on...pun radosti i mira, nasmije me, vrati meni mir i odmah se osjećam bolje. Bog blagoslovio takve ljude!
Možemo mi svi otkriti malog anđela u sebi, samo se moramo potruditi i onda bi svijet izgledao drugačiji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 20:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ima ,ima jos dobrih i dragih ljudi samo ih trebamo prepoznati i svi smo mi andeli zemaljski samo kad pruzimo jedani drugima ruku pomirenja,a svatko od nas ima svojih zivotnih problema ,a i radosti...Molimo jedni za druge i ljubimo se medusobno i svi cemo uzivati radosti ovozemaljskoga zivota ...Sve vas :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr