www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 09:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 22 pro 2008 00:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Često u životu susrećemo se sa situacijama koje nas dovode do tuge, razočaranosti, odvojenosti od svojih bližnjih i depresije. Pitam se sada zašto nam je tako teško u životu koji je iovako tako kratak, teško reći jedni drugima ŽAO MI JE I OPROSTI???
Dok dani i mjeseci tako prolaze naša gorčina često čini veliku štetu jer uvijek dobra isprika i riječi žao mi je donese u naša srca mir, mir i veliki mir. Jer sami dajući mir,mir i samo mir uvijek primamo taj čudesni i topli mir,mir i samo mir. A živjeti u miru najveće je bogatstvo koje možemo imati a postižemo ga upotrebljavajući čarobne rijeći oprosti mi i žao mi je. Dobitak nakon isprike je uvijek osijećaj lakoće u duši kao i izljećeno srce koje nas uvijek vodi dobrim putem a taj put uvijek vodi k Bogu. POSTOJI UVIJEK SAMO JEDAN PUT I NIJE GA TEŠKO PRONAĆI, JEDINO JE TEŠKO UVIJEK SLIJEDITI GA I ZAUVIJEK OSTATI NA NJEMU.
Budite blagoslovljeni i ustrajni na putevima Gospodnjim koji jedini donose i unose mir i radost srcima našim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2008 22:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OlJ-pqy1b80&feature=related[youtube][/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 pro 2008 08:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 srp 2008 10:42
Postovi: 175
Lokacija: Hercegovački krš
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zato što smo oholi, nedostaje nam poniznosti i imamo kamena srca ako ih uopće imamo! :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 pro 2008 01:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 lis 2008 02:25
Postovi: 34
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
E bas tako mislim da imamo tvrda srca i da smo oholi,prva ja jer ima takvu situaciju gdje nemogu zaboravit neke stvari nisam kriva ali se osjecam kao i da jesam ....jer nemogu oprostit,zaboravit,pa zasto sam takva,joj tuzna sam radi toga ali sam tvrdog srca :twisted: :twisted: :twisted: ....pa dokle Boze moj tako,molim te pomozi mi Isuse da omeksas moje srce i svi ljudi koji su poput mene .Pomozi nam Isuse,pa to nije tesko ali za ljude poput mene je nesto ogromno.ISUSE ponizno te molim ispuni me ljubavlju svojom da i ja ljubim svoga neprijatelja kao sto ti ljubis nas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 pro 2008 06:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
potaknut vašim upisima,dobih poticaj da napišem par riječi,o najvećem uzroku zala za samog čovjeka,a to je oholost..kroz prizmu teologije,kako ona tumači oholost,izgledalo bi ovako..oholost je čovjekova sklonost da svu svoju sposobnost štovanja koju nosi u sebe,ne usmjeruje na Boga,nego isključivo na sebe ili na neke svoje ciljeve koje uvijek stavlja na prvo mjesto..

znači,stavlja sebe na prvo mjesto,koje isključivo pripada samom Bogu..u biti svaki oholica u sebi,želi prvenstveno ostvariri sebe,ali to nikkao ne čini s ljubavlju,gdje bi onda služio samom Bogu i ljudima,već to radi na način da omalovažava Boga ili ga pak odbacuje,te izdiže sebe iznad drgugoga,nastoji uvijek iskorištavati drugoga i njim evladati..

naravno da u tom svom stanju,on sebe smatra boljim od svakog drugoga,sposobniji je od svakoga,divi se samom sebi,sam sebi je dostatan i centar svijeta,klanja se isključivo sebi,svojim uspjesima i svojim sposobnostima...naravno da takav čovjek,u takovom stanju,ne vidi ništa što je na njemu ili u njmeu negativno,ono što bi mi rekli loše..tada čovjek,postaje isključivo subjektivan i vrlo nerealan..

kada bih sada nabrajao kako se se oholost očituje u svakodnevnom životu,imam osjećaj da dugo ne bi bilo kraja,a gotovo sam siguran,da bi velika većina,prvenstveno počevši od mene,itekako se pronašla u mnogim takovim opisima,nažalost...

stoga,ako je oholost ,izvor svih drugih mana,onda je gotovo sigurno imam i ja,te bi si svakako trebao postaviti određena pitanaj i na takova pitanja znati odgovoriti i spremno djelovati u iskorijenju tog zla...

ponajprije se pitam,imam li ja uopće snage i volje kod sebe prepoznati činjenicu da sam ohol?imam li snage i želje sebi priznati,kako,kada i gdje se oholost kod mene najčešće u mom životu očituje?i naravno,imam li uopće snage,u susštoj suprotnosti oholosti,a to je poniznost,poniziti sse pred drugim i jednostavno priznati svoju oholost,koja me u svim sferama mog života sprječava da budem bolji,da znadem kazati,žao mi je,oprosti mi,da znadem i osjetim kako su to rječi i djela koja me oplemenjuju,obogaćuju,koja me čine boljim čovjekom i kršćaninom...

često puta je to teško,jer sama naša narav koja uvijek u sebi nosi sklonost više "zlu"negoli dobru,nam često stoji na putu,ali ako ćemo se odricati sebe u korist drugoga i za drugoga,onda ovo neće biti samo divne misli koje ćemo pročitati,nasmijati se i kazati,hvala Bogu što nisam ohol kao neki drugi,već jednostavno početi odmah uočavati,prepoznavati u sebi to zlo i nastojati ga postepeno uz pomoć Božju i ljudi koji nas okružuju,rješavati se"otrova"koji tako perfidno i zamamno zna kolati našim "venama"...

osobno vjerujem, da pitanja koja je postavila naša Jeronima,"koja nas dovode do tuge, razočaranosti, odvojenosti od svojih bližnjih i depresije"će imati adekvatan odgovor već u samom začetku,budem li se ponaprije pozabavio samim sobom i znao prepoznati i odogovoriti na pitanja koja malo prije u nekoliko redaka postavih...pokušat ću već sada malo poraditi na njima,i vidjeti gdje moja oholost prevladava,gdje mi šteti,kako meni osobno,tako i svima onima koji me okružuju...vjerujem da jedino tako,mijenjajući sebe,a ne drugoga,možemo ubirati zdrave plodove sa Stabla Života,i činiti ono što nam sam Isus govori,uči,savjetuje!

s poštovanjem,
Ljubi i čini što hoćeš!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 pro 2008 06:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Doris,hvala od srca na predivnoj pismi od naše Gibe,koja u svom tekstu mnogo govori i poručuje.. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 pro 2008 14:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
prije bi mi to bilo jako teško.. reći oprosti, pogriješila sam ..
više nemam s tim problema nikakvih..
ako spoznam da nisam u pravu..nije mi problem tražiti oprost..
možda bi izgledalo kao hvalisanje... ali..nastojim ugoditi oko sebe..neka je svima dobro..iskreno i otvoreno pristupiti svima..bez obzira o kome se radi i što ti je ta osoba učinila ili rekla..
tako moramo..jer samo tako možemo biti Njegovi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 pro 2008 17:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Teško je zbog boli koja nas koči ka opraštanju, potrebna nam je zato milost odozgor. Trebamo biti svjesni i imati na umu da ako želimo da Gospodin nama oprosti, moramo i mi sami naučiti opraštati.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EWzBK876LjY[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2009 08:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MOLITVENA VJEŽBA PRAŠTANJA

1. Stavi se u Božju prisutnost

2. Nastoj ući u sebe
- Usredotoči pozornost na svoju nutrinu, primijeti kucanje svoga srca i njegovu toplinu
- Predaj svoje srce Duhu Svetom

3. Postavi sebi pitanje: što je za mene oproštenje? (Koje dobro donosi?)
- Sjeti se nečega što ti je Bog oprostio i proživljavaj radost tog trenutka

4. Sada zamoli Isusa da predate dovede osobu kojoj želiš oprostiti
- Pogledaj tu osobu i primijeti što u sebi osjećaš dok je gledaš

5. Dopusti da na površinu isplivaju emocije i osjećaji koji te sada prožimaju
- Nazovi te osjećaje pravim imenom a zatim ih prihvati

6. Svu bol i nelagodu koju osjećaš zbog povrijeđenosti predaj u Marijine ruke
- Prikaži joj sebe, jer možda želiš oprostiti ali ne možeš
- Osjećaj se sada siguranim, jer te ona vodi Isusu

7. Pozovi Isusa da uđe u tvoje rane i osjećaje
- Zamoli ga da oprosti tvome uvreditelju

8. Moli Oca: Oče, opraštam svome uvreditelju, kao što i ti opraštaš meni sve čime sam te uvrijedio

9. Ako se osjećaš spremnim, dopusti da ta osoba dođe skroz blizu tebi i u tvoje srce
- Šapći joj: 'opraštam ti'
- Govori srcu te osobe što joj konkretno opraštaš: 'opraštam ti ...’

10. Posvijesti sebi da i ta osoba pati, da je prestrašena i povrijeđena
- Ostavi joj vremena da primi oproštenje

11. Stavi joj znak križa na čelo
- Dopusti joj da s tvojim blagoslovom ode oslobođena i preobražena tvojim oproštenjem
- Primijetiti ćeš da je za tebe uvreda završena

12. Nađi načina da se raduješ svom ozdravljenju kroz ovo praštanje
- Na kraju, zahvali Ocu što te je obdario praštanjem

Molitva:
Dobri Bože, milosrdni Oče, hvala ti za milost praštanja. Daj da po tom daru postanem što sličniji tvome Sinu Isusu, koji nije dao da ga svlada nepravda i mržnja neprijatelja, nego je svojom ljubavlju i praštanjem pobijedio svijet. To te molim po istom Kristu Gospodinu našem. Amen.

***
Ovu je vježbu praštanja preporučljivo češće prakticirati i zapisati pokrete u duši, tako da identificirate pozitivne učinke molitve ali i zapreke kojih se trebate osloboditi. Primijetite do kojeg dijela je išlo glatko i gdje ste imali opiranja. Tražite prosvjetljenje Duha Svetoga i što možete poduzeti da slijedeća molitva bude još uspješnija.

Tekstovi koji nam pomažu bolje shvatiti molitvu opraštanja:
Mt 18,21-22; Rim 2,1-4; 2 Kor 2, 10-11; Mt 18,34-35; Lk 6,36; Ef 4,31-32; Jer 31,34; Ps 103,2-3; Rim 12,19-21; 2 Kor 5, 21; Mt 5,23-24; Ef 4,26-27; 1 Iv 4,20. KKC, 2838-2845.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2009 10:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 stu 2008 08:58
Postovi: 47
Lokacija: lipik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni nije teško reći:žao mi je, oprosti. Ne volim nikoga namjerno povrijediti, ali ako to i učinim slučajno, užasno me to grize. Moram se ispričati, moram reći da nisam htijela povrijediti, moram reći žao mi je..
Dok se ne ispričam nemam mira. Kada se ispričam, stvarno se dobro osječam.
Nastojim sve u životu činiti tako da znam da sam učinila dobro, da se dobro osjećam, da nemam grižu savjesti.. Kada me griz znam da je loše i popravljam to i zbog ljudi oko sebe, a i zbog sebe.
Nema ljepšega osjećaja nego znati da si učinio dobru stvar.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr