www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 07:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2009 14:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
joakim napisao:
Doris,hvala od srca na predivnoj pismi od naše Gibe,koja u svom tekstu mnogo govori i poručuje.. :grlim te:


joakime, kad sam vidila temu, neznam, odma sam posegla za ovom Gibinom... koja puno govori i u kojoj se možemo prepoznati... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2009 15:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kako sam ja teta u vrtiću mogu vam reći da djeca jako rano nauče riječi koje baš nisu pristojne, svi znamo o čemu govorim tako da ih ne trebam posebno navodit, a znate koju riječ jako teško kažu i rađe će biti u kazni ( sjediti na stolici određeno vrijeme ) nego da je iskažu drugome.

OPROSTI!

A primjećujem da sve rjeđe djeca pozdravljaju prolaznike u portunu, kada ulaze u dućene.....a roditelji to uopće ne zahtjevaju od njih...

...nismo ni svjesni koliko smo sretni da se ta riječ (oprosti) danas nije uopće zaboravila koliko se rijetko koristi :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 kol 2009 21:19 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 lip 2009 00:29
Postovi: 5
Lokacija: slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
,,,ovo je dobra,tema,,,,
ja znam rec oprosti,,,naucena sam da oprastam,,,,i kad povrijedim nekoga pece me savjest,trudim se oprostit,,,,,ali i trazit oprosta,,,,,
primjetila sam da sto vise ja nekome govorim oprosti,,,,,izvini,,,, zao mi je da ta neka osoba misli da moze svakako sa mnom,,,,,pa me novode da se osjecam stalno krivom,,,,,da molim oprost,,,,ali ja ga od scra dajem,,,,zasto i drugi tako ne cine,,,,,ako se ugledas na lose stane necijeg zivota,,,,,,pogledaj kad ti netko prasta,,,,,bolje ces se osjecat,,,,
BOŽE OPROSTI MI,,,,,GRIJEŠILA SAM!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 kol 2009 13:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga samo tako nastavi. I dalje oprštaj svima sve, jer nismo mi ode da sudimo već da praštamo jedni drugima.

Možda se uz Božju pomoć i drugi ugledaju na naše korištenje četiri čarobne riječi ( molim, hvala, izvoli i oprosti ), pa ih pomalo i drugi počnu koristiti.....

Predajmo i to u Božje ruke....neka se ispuni volja Njegova.

Blagoslovljen Bog u vijeke!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 kol 2009 16:14 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 30 sij 2007 12:28
Postovi: 5
Lokacija: bec
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja bi tako rado voljela jednoj osobi reci "oprosti" jer sam ga jako povrijedila a da nisam ni bila toliko svjesna jer sam bila bila povrjedjena od njega.

to je davno bilo i danas imamo dobar odnos...ali cesto mi on dodje u misli kad sam na primjer na misi, u molitvi ili na duhovnim obnovama i kad se govori o Oprostu. Tako sam cesto puta imala priliku reci Oprosti za sve sto sam ti svjesno i nesvjesno ucinila ali nije mi se dalo jer me presjece opet druga misao....da on trazenje oprosta nece shvatiti onako kako ja to mislim jer on jest katolik ali njegova se vjera svodi na to da za Bozic i Uskrs ode u Misu. Nekako me je strah, da ce on to shvatiti kao da ja uzimam svu krivicu na sebe, a oboje smo krivi oboje smo jedno drugo ranili bili smo mladi, ludi, nesvjesni - pa tako ja to sve opet odbijem iz glave i molim Gospodina da on meni i njemu oprosti i pomogne da mi jedni durgome mozemo oprostiti....ali ipak me onda muci i nesto u meni govori da bi jedno drugome trebali izreci tu rjec Oprosti....neznam...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2009 14:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Mana, dragi Bog želi da mu oprostiš to i da mu to kažeš, al onaj zločasti te odgovara od toga kad odlučiš to izreći.

Nedopusti da bude jači od tebe....Ti to možeš i reci mu to OPROSTI.

Ne zamaraj se oće li on to isto reći, ako osjeti potrebu oće, a ako ne, nema veze, nemoj ga osuđivati, pusti samo da se izvrši volja Božja.

Tada ćeš tek biti slobodna od grijeha i više mu nećeš robovati... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2009 22:19 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 30 sij 2007 12:28
Postovi: 5
Lokacija: bec
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Malena007 napisao:
Draga Mana, dragi Bog želi da mu oprostiš to i da mu to kažeš, al onaj zločasti te odgovara od toga kad odlučiš to izreći.

Nedopusti da bude jači od tebe....Ti to možeš i reci mu to OPROSTI.

Ne zamaraj se oće li on to isto reći, ako osjeti potrebu oće, a ako ne, nema veze, nemoj ga osuđivati, pusti samo da se izvrši volja Božja.

Tada ćeš tek biti slobodna od grijeha i više mu nećeš robovati... :grlim te:


hvala na odgovoru

meni nije vazno da on trazi od mene oprost, nek mu samo dragi Bog oprosti i nek mu se smiluje. A ja i dalje molim Gospodina, da mi pomogne da mu potpuno oprostim i svjesno i u podsvjesti

kad sam prosli put imala priliku da trazim oprost, ispao je nesporazum o necemu drugom i pocela je rasprava medju nama
na kraju se nismo mogli dogovoriti i razisli smo se bez rjeci

mislla sam da je to znak od Boga da nije jos doslo vrjeme da on to prihvati i shvati. Jer po njemu sam za sve kriva samo ja i drugi samo ne on...on je najbolji i nikad nepravi greske

neznam...molit cu se i cekat sljedecu priliku


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2009 22:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
mana79 napisao:
Malena007 napisao:
Draga Mana, dragi Bog želi da mu oprostiš to i da mu to kažeš, al onaj zločasti te odgovara od toga kad odlučiš to izreći.

Nedopusti da bude jači od tebe....Ti to možeš i reci mu to OPROSTI.

Ne zamaraj se oće li on to isto reći, ako osjeti potrebu oće, a ako ne, nema veze, nemoj ga osuđivati, pusti samo da se izvrši volja Božja.

Tada ćeš tek biti slobodna od grijeha i više mu nećeš robovati... :grlim te:


hvala na odgovoru

meni nije vazno da on trazi od mene oprost, nek mu samo dragi Bog oprosti i nek mu se smiluje. A ja i dalje molim Gospodina, da mi pomogne da mu potpuno oprostim i svjesno i u podsvjesti

kad sam prosli put imala priliku da trazim oprost, ispao je nesporazum o necemu drugom i pocela je rasprava medju nama
na kraju se nismo mogli dogovoriti i razisli smo se bez rjeci

mislla sam da je to znak od Boga da nije jos doslo vrjeme da on to prihvati i shvati. Jer po njemu sam za sve kriva samo ja i drugi samo ne on...on je najbolji i nikad nepravi greske

neznam...molit cu se i cekat sljedecu priliku


patiš se bezveze..

..ti svoje izreci..riječima ali i u srcu..

..a on ..kad hoće.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2009 10:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
kako znamo da smo stvarno oprostili...
jer..
kazu, ako zaboravis, onda ces znati da si oprostio....
ja nemogu zaboraviti...
jer, pamcenje me jos dobro sluzi... :wink:
ne u smislu da ja pamtim, pa da poslije vratim..
nego..
u zivotu se sjecas i lijepih i ruznih stvari...
a to ne znaci da ako se jos uvijek sjecas ruznih stvari da nisi oprostio..

ja se jos uvijek sjetim jedne veeeelike ruzne stvari koja mi se ponovila par puta...
to me dosta pogodilo..
i mislila sam da sam oprostila.....
ali,
shvatila sam da nisam....
jer...
i dalje vucem to za sobom....
nemogu poceti vjerovati, (mozda i iz inata ne zelim)
jednoj osobi,
samo zato sto mislim da ce me kao i ostale u proslosti izdati....

da li se bojim?
ili nisam oprostila?
ili jednostavno....
Pazim na sebe
poucena iskustvom?
nesto od toga troje mora biti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2009 21:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zamoli Isusa da ti pomogne, da bude s tobom, da dođe između vas.. A onda reci i njemu. Kako si lijepo nama sve objasnila u par riječi kako se osjećaš, tako ćeš, s Isusovom pomoći, i njemu.. Bb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr