www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 22:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 316 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2009 13:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
toya napisao:
Židovska mudrost pripovjeda o jednom čovjeku,koji je upitao jednog mudraca:"Dat ću ti zlatnik ako mi kažeš gdje je Bog"
Mudrac mu je odgovorio:"A ja ću tebi dati deset zlatnika ,ako mi kažeš gdje Bog nije"


.. a mladi propovjednik u hramu...kaže..

.."Darujete tih 11 zlatnika, siromašnima "

..pa će vas Bog prepoznati na vječnom sudu, kao i vi njega.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2009 17:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prica o mišu
Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu farmera i njegovu ženu kako otvaraju neki paket.Kakvu hranu bi to moglo sadržavati? Pitao se. Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut.Trčeći kroz dvorište farme upozoravao je ostale vičući: " U kući je mišolovka! U kući je mišolovka!" Kokoš, kvocajući i čeprkajući, podigne glavu i kaže: "Gospodine Miš, to je ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posljedice po mene. Ja se zbog toga ne mogu uzrujavati." Miš se okrene prascu i vikne: "Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!" Prase je suosjećalo, ali reče: "Vrlo mi je žao, gospodine Miš, ali ja tu ne mogu ništa učiniti osim moliti. Budi siguran da si u mojim molitvama." Miš tada krene prema kravi: "Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!"Krava reče: "Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neće faliti koža." Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuću kako bi se sam suočio s farmerovom mišolovkom.Te noći začuo se čudan zvuk u kući - kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plijen.Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo. U mraku nije vidjela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije. Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kući se vratila s vrućicom. Znamo da se vrućica liječila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao kokoš. Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posjetiti prijatelji i susjedi. Da bi ih nahranio, farmer je izmesario prase. Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je.Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih. Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.
Zato, kad idući put čuješ da se netko suočio s problemom i misliš da te se to ne tiče, sjeti se - kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti.
Svi smo umješani u to putovanje zvano "život". Moramo paziti jedni na druge i ponekad napraviti dodatan trud da ohrabrimo nekog od nas.SJETI SE, SVATKO OD NAS JE BITNA NIT U TAPIseriJI DRUGE OSOBE; NAŠI ŽIVOTI SU ISPREPLETENI S RAZLOGOM.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2009 20:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
toya napisao:
Židovska mudrost pripovjeda o jednom čovjeku,koji je upitao jednog mudraca:"Dat ću ti zlatnik ako mi kažeš gdje je Bog"
Mudrac mu je odgovorio:"A ja ću tebi dati deset zlatnika ,ako mi kažeš gdje Bog nije"


.. a mladi propovjednik u hramu...kaže..

.."Darujete tih 11 zlatnika, siromašnima "

..pa će vas Bog prepoznati na vječnom sudu, kao i vi njega.. :lol:



ha ha ha :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2009 22:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jer koliko god ti prijetim,
bez prestanka živo na tebe mislim,
i srce mi dršće za tebe od nježne samilosti. - riječ je Jahvina

Jeremija, 31,20


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2009 22:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
O dobro ja znadem moj Spasitelj živi
i posljednji on će nad zemljom ustati
a kad se probudim, k sebi će me dići
iz svoje ću puti tada vidjet Boga
njega ja ću kao svojega gledati
i očima mojim neće biti stranac
za njim srce moje čezne u grudima.

Job, 19.25


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2009 23:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni je super Knjiga Sirahova.
I gle čuda početak knjige upravo je o mudrosti:


Svaka je mudrost od Gospoda
i s njime je dovijeka.
Tko će izbrojiti pijesak morski
i kaplje kišne i dane vječnosti?
Tko će istražiti nebesku visinu,
zemaljsku širinu i dubinu bezdana?
Mudrost je stvorena prije svega ostalog,
i misaon razbor vječan je.
Komu se otkrio korijen mudrosti
i tko znade njezine namisli?
Samo je jedan mudar i uistinu strašan
kad sjedi na prijestolju svojem - Gospod.
On ju je stvorio, gledao i izbrojio,
izlio je na sva svoja djela,
na svako tijelo prema veličini njegovoj
i obdario njome one koji ga ljube. Sir 1,1-10


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2009 07:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jednog je dana Svetac imao priliku popričati s Bogom te ga upita:
Gospodine, bilo bi mi zadovoljstvo znati kako izgleda pakao i raj.

Bog odvede sveca do dvoja vrata. Otvori jedna od dvoja vrata i dozvoli mu da pogleda unutra.
Na sredini sobe, stajao je veliki okrugli stol. Na sredini stola, nalazila se velika posuda, sa jako finom i mirišljavom hranom. Svetac osjeti kako mu ide voda na usta. Osobe koje su sjedile za stolom bile su izrazito mršave, ljubičaste boje i bolesnog izgleda. Izgledali su svi izgladnjelo. Imali su žlice sa veoma dugim drškama koje su bile pričvršćene na njihove ruke. Svi su mogli dohvatiti tanjir sa hranom i uzeti malo, no kako je drška žlice bila duża od njihove ruke, nisu mogli staviti hranu u usta.
Sveti se čovjek stresao na sam pogled njihovog jada i njihovih patnji.
Bog reče: -Upravo si vidio pakao.

Bog i čovjek se upute prema drugim vratima. Bog otvori druga vrata. Scena koju je čovjek ugledao bila je identična prethodnoj. Bio je tu veliki okrugli stol, posuda prepuna fine hrane, koja mu je opet natjerala vodu na usta. Osobe za stolom su isto imale žlice dugih drški. Ali, ovaj put su osobe bile dobro nahranjene i sretne, pa su međusobno razgovarale zadovoljno se smješkajući. Sveti čovjek reče Bogu: - Ne razumijem!
- Jednostavno je, odgovori Bog, sve zavisi od jedne vještine.

Ovi su naučili hraniti jedni druge, dok prvi misle samo na sebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2009 07:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Dva anđela putnika zaustavila su se da prenoće u kući jedne vrlo moćne obitelji. Obitelj je bila netaktična i nije im odobrila da se smjeste u gostinjskoj sobi njihove vile. Umjesto toga dali su im mali prostor u hladnom podrumu kuće. Dok su raspremali ležajeve na podu, stariji anđeo ugledao je jednu pukotinu na zidu, i popravio ju je. Kada ga je mlađi anđeo upitao zašto je to napravio, stariji mu je odgovorio, “Stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine”.
Slijedeću noć, anđeli su došli da prenoće u kuću jednog vrlo siromašnog para, ali muškarac i njegova žena bili su vrlo gostoljubivi. Nakon što su sa njima podijelili ono malo hrane što su imali, bračni par je dozvolio anđelima da spavaju u njihovom krevetu gdje će se moći dobro odmoriti. Kada su se slijedeći dan probudili, anđeli su pronašli gospodina i njegovu suprugu u suzama. Jedina krava koju su posjedovali, čije je mlijeko bilo njihov jedini izvor prihoda, ležala je mrtva na polju. Mlađi anđeo bio je bijesan i upita starijeg anđela, “Kako si mogao dozvoliti da se to desi? Prvi čovjek imao je sve, i ti si mu pomogao; druga obitelj imala je malo toga, ali je bila spremna sve podijeliti, a ti si dozvolio da im ugine krava”.

“Stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine” odgovori stariji anđeo. “Kada smo bili u podrumu one vile, primjetio sam da je u onoj pukotini na zidu sakriveno zlato. Obzirom da je vlasnik bio opsjednut novcem, zatvorio sam pukotinu tako da im onemogućim da pronađu to zlato.”
“Noćas, dok smo spavali u krevetu siromašne obitelji, anđeo smrti došao je po ženu ovog seljaka, a ja sam mu dao kravu. Dakle, stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine”.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2009 07:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Nikad ne govori Bogu kako je velika tvoja oluja.........

kaži svojoj oluji kako je velik tvoj Bog!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2009 07:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Oče Naš
Aramejski Hrvatski
Abun Bašmajo (Aboon Dbashmayo) - Oče Naš koji jesi na nebesima
Netkadaš šmoh (Nethcadash shmokh) - Sveti se Ime Tvoje
Teteh malkutoh (Teethe malkoothokh) - Dođi Kraljevstvo Tvoje
Nehvej sevjonoh (Nehwe sebyonokh) - Budi volja Tvoja
Ajkano Bašmajo of bar’o (Aykano Dbashmayo off bar’o) - Kako na nebu, tako i na zemlji
Hav lan lahmo cunkonun javmonu (Hab lan lahmo dsoonconan yawmono) - Kruh naš svagdanji daj nam danas
Vošbuk lan havbain vahtohain (Washbook lan howbain wahtohain) - I otpusti nam duge naše
Ajkano dof hnan šban lahabain (Aykano doff hnan shbakn il hayobain -Kako i mi otpuštamo dužnicima našim
Ulo telan l nesjuno (Lo thaalan il nessyoono) - I ne uvedi nas u napast
Elo fason men bišu (elo fasson men beesho) - Nego izbavi nas od zla
Metul dilohi malkuto (Metool ddeelokhee malkootho) - Jer Tvoje je Kraljevstvo,
Vu hajlo v Tešbohto (ou haylo ou Teshbohto) - I slava i moć,
Loalam olmin. Amin (Loalam olmen. Amin.) - U vijeke vjekova. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 316 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 35 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr