www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 16:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 316 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 sij 2012 07:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
KOLAČIĆI I VOĆNI SOK


Dječak je želio sresti Boga. Znao je da treba dugo putovati do mjesta gdje
on živi, pa je zato spremio svoju prtljagu s omiljenim kolačićima i
pakiranjem od 6 boca voćnog soka te započeo svoju pustolovinu.
Kad je odmakao tri reda kuća, susreo je nekog starca. Sjedio je u perivoju i
mirno hranio nekoliko golubova.
Dječak je sjeo blizu njega i otvorio svoju prtljagu. Upravo se htio
osvježiti voćnim sokom kad spazi da starac izgleda gladan, pa mu ponudi
jedan kolačić.
Starac ga je zahvalno primio i nasmiješio se dječaku. Njegov je osmijeh bio
tako prijateljski da je dječak zaželio ponovno ga vidjeti, pa mu je sada
ponudio bočicu voćnog soka.
Starac mu se ponovno nasmiješio. Dječak je bio izvan sebe. Sjedili su čitavo
popodne jedući i smijući se, bez da su izgovorili jednu jedinu riječ.
U međuvremenu se smračilo, dječak je osjetio umor i ustao je da pođe, ali
tek što je napravio nekoliko koraka okrenuo se, potrčao natrag do starca i
snažno ga zagrlio. Starac mu je darovao najveći smiješak do sada.
Kada je dječak ubrzo otvorio vrata svoje kuće, majka je bila iznenađena
radošću na njegovom licu. Upitala ga je: >Što je to što si danas učinio da
te je tako razdragalo?<
Odgovorio je: >Objedovao sam s Bogom<. No, prije nego što je njegova majka
uspjela odgovoriti, dodao je: >Znaš što! Bog ima najljepši osmijeh koji sam
ikada vidio<.
U međuvremenu starac, također prožet radošću, vratio se kući. Njegov je sin
bio začuđen odsjajem mira na njegovu licu i upitao ga je: >Tata, što je to
što si danas učinio da te je tako razdragalo?<
Odgovorio je: >Jeo sam kolačiće u perivoju s Bogom<. Za svaki slučaj, prije
nego što je njegov sin odgovorio, dodao je: >Znaš što! Puno je mlađi nego
što sam mislio.<

autor nepoznat


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ožu 2012 18:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2011 12:45
Postovi: 163
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
TENISICE

Ja ne želim nikakvu stegu, pa ni onu Božijeg zakona, ja želim biti sasvim slobodan! - izjavi neki mladić Starcu u lice.

- A zašto onda nosiš tenisice? - upita ga Starac.

- Tenisice!? - zbuni se mladić.

- Zar tvoja noga ne bi bila slobodnija da je sasvim bosa? I vidiš, civilizirani ljudi cijelog svijeta hodaju obuveni, a bosonogi su samo divljaci koji ne znaju za obuću. A bosonog čovjek mora paziti da ne izreže svoje tabane, da se ne ubode, opeče, uprlja... On zna da, dok je obuven, korača zapravo mnogo slobodnije. A tako je i s Božijim zakonom. Čovjek se samo u početku osjeća sputan jer je to normalan osjećaj kod svake promjene, ali kad jednom uvidi sve njegove blagodati, osjeća se bolje, sigurnije i slobodnije.
Zato Božji zakon odbacuju samo oni koji ga ne poznaju. A ti, sinko, još misliš da će biti bolje bude li tvoj duh gol i bos?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 tra 2012 13:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Ljubav je proljetna biljka koja sve prožima nadom,
pa čak i ruševine uz koje prijanja.

G. Flober


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 tra 2012 08:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Imao je prekrasno lice i suze u očima....

Meditativnu priču koju ću interpretirati, dijelim s vama jer je glas poziva u novi život, hrabrost istine i način pronalaska putova do srdaca jadnih, osamljenih, ovisnih, rubnih, nezbrinutih i iskrenih….

Nepoznati « junak » priče, kaže: « Prisilno sam doveden do optuženičke klupe. Brane su zatvorene a jedan snažni policajac se naslonio na njih.Činilo mi se da me gleda sa izvjesnom zlom radosti, što sam napokon uhvaćen i što idem u susret zasluženoj kazni. Osjećao sam se potpuno bespomoćan. Nisam više mogao ni plakati. Bio sam iscrplejn.
Sudac je sjedio na povišenom mjestu ali ja se nisam usudio pogledati u njega. Nisam imao nade da će sa mnom milosrdno postupati. Mislio sam, pravedna presuda – značila bi moj svršetak i smrt.

Sudska dvorana bila je dupkom puna. Zavukao sam se u jedan kutak pored optuženičke klupe. Činilo mi se da me svi gledaju optuženičkim pogledom, kao da žele reći - sudče taj neka osjeti svu tvrdoću zakona, te na taj način oslobodi narod od brige i straha».
Napokon je započela rasprava, i ja sam prozvan imenom.

Sudac je pitao sudskog pisara, ima li taj dečko branitelja? Odgovorio je, nema. Nato reče sudac jednom odvjetniku u sudnici : « Molim vas preuzmite obranu ovog mladića».
Odvjetnik se podiže i dođe polako naprijed. Otvorio je ogradu i spustio se pokraj mene na optuženičku klupu. Prestrašen, još više sam se povukao u kut i sa strahom pogledao u svoga branitelja.

Imao je prekrasno lice, odlučno ali puno dobrote. Vidio sam i suze u njegovim očima. Te suze su me tješile.

Sjeo je pored mene i svoju ruku je položio na moja ramena. Onda se sagnuo k meni i upitao šapćući mi u uho; „ Moj mali prijatelju, jesi li kriv“?
Nisam mu mogao slagati ni kad bih mogao spasiti svoj život. Dršćućim glasom odgovorio sam : „ Jesam, gosdpodine, ja sam kriv i učinio sam mnogo više nego što je ovima poznato“. Onda reče, ah, ne misliš li da bi za tebe najbolje bilo da iskreno priznaš sve i zamoliš sud da bude blag s tobom.
Nisam znao što to znači moliti sud da bude blag prema meni ali sam bio siguran da je ono, što mi on predlaže, najbolje za mene. Zato sam odgovorio : „ DA „. Moj me branitelj blago pomilovao po glavi, ustao i upravio svoj pogled prema sudu.

Započeo je tihim ali sigurnim glasom: „ Kao što je vašoj visosti poznato već mnogo godina imam prednost, ostvarivati svoje zvanje u ovoj sudnici. Uvijek sam nanovo doživljavao s radošću da vaša svetost s blagošću sudi kad god je isto spojiva s pravdom i kad služi dobru naroda. Zahvaljujem ovom sudu što me je pozvao da branim ovog dječaka. On priznaje svoju krivnju. Srce mu je slomljeno i iskreno se kaje. Siroče je, ovisan o drugima, bez ikakvih sredstava za život. On moli za milost.

Ispružio sam svoje prljave, tanke prste i prihvatio se za rub kaputa svoga branitelja. Uhvatio sam se za njega s osjećajem sigurnosti da će me on izvući ako ga se čvrsto prihvatim.
U sudnici je nastao tajac. Moj branitelj je govorio o meni, lutanju i odgoju bez roditelja, o samoći, o napastima i opasnostima kojima sam bio izložen i o mojoj kao ponor dubokoj bijedi. Usporedio me je s janjcima bez pastira, u jednom svijetu koji je pun gladnih vukova, koji samo vrebaju da me proždru.

Govorio je tako duboko dok su se lica puna strogosti preobrazila u blagost. Govorio je a vidio sam i policajcu su potekle suze i blago me upitao, hoćeš li čašu vode? Bio sam previše uzbuđen i nisam mu mogao niti odgovoriti. Počela me ispunjati nova nada i započeo je novi život. Totalno sam imao povjerenja u svoga branitelja.

Nnastavio je s molbom : « Poštovani Sude, ako mi pomilujete i ne osudite ovog dječaka, ja se obvezujem od sada biti njegov staratelj. Pobrinut ću se da bude primljen kod jedne obitelji koja će ga voljeti. Bdjet ću nad njegovim odgojem a brinut ću se i da postane dobar i vrijedan».
Moje je srce uzdrhtalo od zahvalnosti. Najradije bih u svojim poderanim cipelama skočio na klupu, zagrlio objema rukama svoga branitelja i poljubio ga pa makar me iza toga izveli van i objesili, kličući bih umirao!

Usred svog prekrasnog govora, izrekao je i sljedeće riječi: „ Moj Oče“, mjesto „ Vaša visosti „ . To me je pogodilo poput groma. Mislio sam, ako je, sudac svoga vlastitoga sina odredio da mene brani, onda postoji nada da će uslišati njegovu molbu i meni iskazati milost.

Ja sam kaput svoga branitelja čvrsto držao. Policajac je skinuo svoju službenu kapu, izvadio maramicu i obrisao suze s lica. Velika je napetost nastala u sudnici. Moj branitelj je stigao do najviše točke svoga govora, naprosto je vikao : „ Oče moj, ovo dijete koje ja ovdje branim, moj je brat“.

Po tome sam mogao zaključiti da je sudac i moj otac, ako je otac moga branitelja. Sada se više nisam morao bojati. Od radosti da sam mu brat, viknuo sam, skočio iz optuženičke klupe, otrčao k sudcu i pao mu oko vrata. Dugo me držao u zagrljaju snažno i s nježnom blagošću privukao me k sebi.

To je bio trenutak kada sam postao novo stvorenje. A sudac je ustao i rekao: „ Radujte se samnom, jer sin koji je bio mrtav, živi, koji je bio izgubljen opet je tu ».
U sudnici je nastao i plač i radost. A meni se činilo, kao da mi svi žele pružiti sada ruku. Čestitali su mome branitelju.

Dakle, sudnica je bila čitav moj život, a cijeli proces jedna evangelizacija u kojoj me je Božja Riječ zahvatila i dovela pred sudište. Bio sam osuđen i kriv.
A kao zaključak ovoj priči donosim - Vječni Otac je Sudac svima nama. On sjedi na svome Prijestolju. Isus Krist je branitelj svih nas. Sve nas je na svom Sudu obranio, izborio oproštenje i osigurao nama vječno spasenje.

Budi i ti milosrdan, zahvalan i s djelom ljubavi pomaži svima koje ti Gospodin šalje na tvoj životni put, jer je Isus založio svoju Svetu Krv za tebe i za njih.

Satrven si i ti često od tereta svoje krivnje. Ne vidiš izlaza. Jedna je istina, Krist je raskinuo tvoje okove, skinuo s tebe teret tvoje krivnje i tvojih grijeha i sve ti je oprostio. Pokazao ti je da je velik Bog – Sudac svega svijeta. On je tvoj Otac i ostaje tvoj Otac koji brine za tebe. Povjeruj u to. Amen!


meditaciju za vas pripremila
sestra Augustina Barišić, Klanjateljica Krvi Kristove


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 kol 2012 06:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
“Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da ga ne izgube”

Antoine de Rivarol


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2012 08:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Misli o Presvetom Srcu Isusovom:

"Ja sam neizmjerno bogat milostima i želim ih povući u to Srce. To Srce, koje se raduje biti sa sinovima i kćerima ljudskim. U mojemu su Presvetome Srcu bogatsvo i čast, trajno blagostanje i odanost. Moje će vas bogatsvo natjerati da idete stazom kreposti. Blažene oči koje vide ono što gledaju mojemu Srcu i zadobiju ga. Zadobit će život i osvojit će Očevu
ljubav. I mi ćemo biti kraj njega, veseleći ga dan za danom, izljevajući blagoslov za blagoslovom na njega i njegove ukućane.

Moje je Presveto Srce kao umirujući miomiris. Ono je sunce koje sja kroz vašu tamu. Moje je Presveto Srce slađe od meda i pozdravljam svaka usta koja kušaju moju slast. Moje je Presveto Srce ispunjeno milostima. Ono je kao vrelo života. Svrnite oči na moje Presveto Srce i njegov sjaj preplavit će vašu tamu noći u puninu dana.

Uzmite moje Presveto Srce i zagrlite ga, i njegova će vam blizina podariti krunu posvećujuće milosti, koja će dovesti vaše noge na put odanosti. Čak ćete prihvatiti prolijevanje svoje krvi za moju čast. Nepobijediva svetost mojega Presvetoga Srca može biti vaš zaklon kada zlo slavi zlo.

Moje je Presveto Srce kao drvo puno plodova, bogato lišćem, ispod čijih grana možete naći zaklon. Vatra mojega Srca moć je koja daje svjetlo vašoj duši. Ni najsjajnije zvijezde ne mogu obasjati ogavnu noć vaše duše, kao oganj koji dolazi iz mojega Srca.Zaista, oganj mojega Presvetoga Srca tisuću je puta sjajniji od Sunca. Kao kad bi se uzelo
tisuću puta sve zviježđe čitavoga svemira. U meni su božanska ljubav, božansko milosrđe, božanski plod, božanska svjetlost, božanska slast, božanski izvori, božansko bogatstvo, koje obogaćuje one koji mi se približe i ispunjavaju svoje riznice mojom čistoćom, željni spasiti moj narod od smrti.

Ja sam rekao: "Doći ću k njima sa svojim Srcem u ruci i otvoriti im svoje Srce poput spremišta i uroniti ih u svoje božansko blago. Doći ću k njima kao golemi ocean da ih utvrdim.S čime možete uspoređivati moje Srce, to Srce koje je položilo temelje mojega Svetišta? S mirisnom grančicom u ljetno vrijeme? S melodijom na harfi? S dragocjenošću kristalno čistog
dijamanta?Ni s čime se ne može uspoređivati nepobjediva svetost mojega Presvetoga Srca! Jer u mojem su Srcu posvećujuće milosti. Ono je jedinstveno u svome sjaju, raznovrsno u svojim milostima i krepostima, istančano, nježno i samilosno.

Čak i prema najgrešnijima moje je Srce djelatno. Jer ja sam Riječ, a Riječ je Božja živa i djelatna. Moje je Srce neranjivo u svojoj slavi. Ono je dobrohotno i puno milosrđa kad vam je potrebna pomoć. Budući da je moje Srce prijestolje Milosti, imajte povjerenja u moju dobrohotnost. Suosjećam s vašim neznanjem. Ne gubite hrabrost! Znajte da imate stalno mjesto u mojemu Presvetom Srcu. Ja sam riječ Božja i iz mojih usta dolati oštar mač!

Ja sam tu i moje će Srce uzeti sve stvari koje nisu prave i učinit će ih pravim s mojim mačem. Moje Presveto Srce nije komplicirano. Ja nisam komplicirani Bog. Jer Ja sam kao svjetiljka. Obasjavam iznutra i izvana, potpuno sjajno.Zato vi nikad nećete biti pogrešno vođeni. I ja ću vas stalno ponovno uvjeravati da će svetost biti na kraju nagrađena. Moje je Presveto Srce potpuno sjajno i čisto. Ono je svjetlo svijeta. Božansko i neodoljivo je moje Presveto Srce, jer ono drži sve bogatstvo vašega spasenja.
Onaj koji dobrostivo primi to Srce obznanjivat će nas triput svetima s poštovanjem, vjeronošću i štovanjem. U svojemu božanstvu vodit ću ga u život vječni.Moje Presveto Srce kuca ljubavlju za ljudski rod, jer ljubi čovjeka. Ako mi se približiš kao dijete, položit ću svoje Srce na dlan tvoje ruke i kad ugledaš moje bogatsvo, s naučenim izrazima otkrivati moja otajstva i moje tajne, uhvatit će te sveti strah prema meni, jer će shvatiti da sam ja Bog, trojedini ali Jedan, iste biti. Draži od svega blaga svijeta, čak i od tvojega vlastitog života.

Ah , Vassula...Milosrđe se nalazi u meni. A ipak, tolika moja djeca napuštaju i preziru to milosrdno Srce. Prognani svijete, premda si na zemlji, otvori oči da razmatraš moje Presveto Srce! Otvori oči i srce čudesima upisanima u moje Srce! Neću skrivati svoje neprocijenjivo blago od vas. Premda
ste prognani, ja ću otvoriti vrata svojega Srca, pa kad vaše oči razmotre u vašoj bijedi veličanstvenost mojega Srca, vaša će duša biti preplavljena neprestanom čežnjom za mojim vladanjem i moja će pravila postati vaša radost i vaši odvjetnici. Tada ćete dragovoljno tražiti od Mene da postanete žrtva Žrtve, raspeti Raspetoga i navješćivat ćete moja pravila svijetu bez straha od sramote, znajući tko vas je našao, prognanika u progonstvu!

Tada ćete mi reći, pokazujući mi moje Presveto Srce: "Gospodaru, tu ću ostati zauvijek! To je dom koji sam izabrao!"
Vjernost je bit moje Riječi, a ja sam poznat kao vjeran i istinit. U mojemu Srcu nema prevare. Moje Srce jest vaše Nebo, ispunjeno pravednim pravilima. Blažen čovjek koji otkrije nepokolebljivost mojega Presvetoga Srca, većeg od vrijednosti dragulja. Ništa što priželjkujete nije mu ravno."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ruj 2012 04:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 lip 2010 13:53
Postovi: 162
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
TKO JE ISUS ZA MENE?

Majka Terezija: "Gdje je ljubav, ondje je i Bog"

Isus je - Bog Sin Božji
Druga Osoba Presvetoga Trojstva
Sin Marijin
Riječ Tijelom postala
Isus je - Riječ koju izgovaram
Svjetlo koje palim
Život koji živim
Ljubav koju ljubim
Radost koju dijelim
Mir koji dajem
Snaga kojom se služim
Gladni kojega hranim
Goli kojega odijevam
Beskućnik kojega primam
Bolesnik kojega njegujem
Dijete koje podučavam
Usamljeni kojega tješim
Neželjeni kojega želim
Psihički bolesni kojeg sam prigrlila za prijatelja
Isus je - Bespomoćni kojemu pomažem
Prosjak - kojega radosno primam
Gubavac - kojega perem
Pijanac - kojega vodim
Kruh života - koji jedem
Žrtva - koju prikazujem
Križ - koji nosim
Bol - koju podnosim
Molitva - koju molim
Samoća - koju dijelim
Bolest - koju prihvaćam
Isus je - moj Bog
moj Gospodin
moj Zaručnik
moje Sve
moje Sve u Svemu
moj Dragocjeni
moj jedini.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 srp 2013 22:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
STRAH BOŽJI - David Wilkerson


Nekada sam običavao govoriti: "Ne dolazite naprijed da biste bili spašeni
samo zato što se bojite pakla. Dođite u jednostavnoj vjeri." Ali bio sam u
krivu. Apostol Pavao je rekao: "Prožeti, dakle, strahom Gospodnji, nastojimo
uvjeravati ljude" (2 Kor 5,11). Postoji sveti strah koji vodi do pokajanja.
Istina je da je pakao pripremljen za đavla i njegove anđele. Isto je tako
istina da su kršćani spašeni nezasluženom milošću i da je vjera u Krista
vjernikova sigurnost.
Ja sam jednom zasvagda, uz Božju pomoć, iskočio iz kobne trke tjelesnosti i
svjetovnog razmišljanja. Napustio sam natjecateljsku utrku. Ne trčim više u
tjelesno motiviranim, sebičnim trkama, koje ugađaju čovjeku.
Ja želim učiniti više nego samo napustiti mentalnu povezanost sa stvarima,
kućama, automobilima, zemljištima, imecima. Ja želim snagu i milost da
potisnem svoje apetite, da odbacim svako smeće, da prodam što mi ne treba, da
prestanem kupovati, graditi i skupljati nepotrebne stvari, te da svoje oči tako
usredotočim na Krista i vječnost, da stvari ovoga svijeta izgube svoj zahvat
na meni i da materijalizam više ne bude moj gospodar.
Ljubljeni, ako ovu poruku netko od vas ne može prihvatiti, ako vas ona i
najmanje ljuti ili uznemiruje, možda biste i vi trebali učiniti što ja
činim u posljednje vrijeme. Iz dana u dan zatvarajte se nasamo s Bogom te
tražite Duha Svetog da tako okrene sveto Božje svjetlo da istraži vašu
dušu. Budite smrtno ozbiljni s Bogom. Kao i ja, ubrzo ćete otkriti koliko ste
vremena potratili i koliko vas je ludih želja i čežnja hendikepiralo te pasti
na svoje lice pred Bogom priznajući hladnoću i prazninu u svom srcu.
Ako to učinite iskrena srca, počet ćete zahvaljivati Bogu što vam je duboko

potresao savjest i potaknuo vas da trčite drukčiju trku.
Sveti Božji, naš Gospodin ubrzo dolazi na oblacima slave da podigne svoju
zaručnicu – zaručnicu bez ljage i bez bore. Zaručnicu očišćenu od
lakomosti, ponosa i svjetovnih ambicija.
Hoćemo li provesti naše posljednje sate na zemlji trpajući novac u vreće s
rupama? Ne, hvala! Ja idem dalje. Ja više ne želim korijene koji će me
držati dolje. Hvala Bogu za dobre stvari koje mi je dao – obitelj, lijepu
kuću, moderan transport – ali ja sad svakodnevno pripremam svoje srce da ode
od svega toga te da me prihvate Spasiteljeve ruke!


David Wilkerson
A Ministry of World Challenge


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 srp 2013 09:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
"Ja cijenim zdravu popularnost, poštovanje dobra čovjeka od dobra djela. Prezirem šuplju popularnost što je stečena bez zasluge a gubi se bez zlodjela."
-Thomas Hart Benton


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 kol 2013 13:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2012 13:27
Postovi: 168
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Za sve obraćene i one koji se tako osjećaju

Možeš biti cijeli život vjernik, a ne ćutjeti zaista Boga.
I onda, odjednom, On siđe u tvoje srce i obratiš se.
Doživiš čišćenje duše, otkriće ljubavi koja ti je oduvijek nedostajala.
Potraga se čini završena.
U zanosu si. Duša ti žeđa Božju Riječ. Duša guta duhovne knjige.
Željan si glazbe koja pjeva o Bogu. Spašen si.
Čini ti se da je cijeli svijet tvoj.
Žao ti je onih koji još nisu doživjeli doticaj s Njim, koji još nisu osjetili cjelov Božji.
Misliš da si siguran. Radostan si.
To je tek početak....

Dalje se granaju putovi.
Mnoge zablude prijete, zablude o sebi.
Netko od obraćenih pomislit će da je bolji od drugih.
Neki će pomisliti da su sama bijeda.
Neki će se zanositi karizmama (duhovnim darovima) i htjeti ih sve za sebe.
Neki će se hraniti bukom, izvanjskim.
Neki će misliti da su pozvani obraćati cijeli svijet
i nestrpljivo će vući za rukave ostale, da im silom otvore oči.
Neki će upasti u zablude ali će žeđati za istinom, te će tražiti odgovore kroz molitvu.
Dolazit će vrijeme suše u molitvi, zanos će nestajati.
Vjera traži ustrajnost, strpljivost. Bog želi da Ga ljubimo i kad se skrije.
Bog želi da molimo i kad je teško moliti, kad misli bježe.
Bog hoće da smo Njegovi uvijek, u svim uvjetima, da ne odustajemo.
Težak je Put.
Što koračamo dalje vidjet ćemo kako se sužava.
Neki će nas prijatelji napustiti, neki će nam se ljudi rugati,
nekima ćemo postati nezanimljivi.
Ponekad će se tražiti da svjedočimo vjeru, a bit ćemo sami.
Tražit će se hrabrost. Tražit će se da budemo svoji.
Vrlo često zla ovoga svijeta pokušat će nas zarobiti.
Neki od nas polako će mu se prepuštati, tražeći opravdanja za koračanje unatrag. Možda ćemo dobivati pohvale od tog svijeta,
i zaboravljat ćemo onu Ljubav koja nas je podigla iz blata.
Ta ljubav se i tako često skriva i odvodi nas na Maslinsku goru.
Ta ljubav nas tjera da pitamo; Oče moj, zašto si me ostavio.....
Neki od nas će sklanjati pogled od svijeta, jer nije lako biti svoj u ovome svijetu. Nekima će se ludilo i besmisao ovog svijeta učiniti ipak smislenim.
Svijet ne traži od nas promjene,a Bog je tako zahtjevan!
On stalno traži da dajemo, da se žrtvujemo,
da ne postupamo po naravi, nego suprotno od nje.
Isus je postavio stvari na glavu s obzirom kako u svijetu stoje.
Imaš li snage biti svoj?
Bog se skriva, a grešnost vlastite naravi je jaka.
Neki od nas će shvatiti da se nisu ništa promijenili na bolje.
Neki će odustati, mislit će da je sve uzalud kad se ne mijenjamo.
Neki će drugi shvatiti da je neophodno držati se Boga,
koji nas ljubi, unatoč nama samima.
I bit će svoji u tom smislu, da ih neće svijet odvući natrag.
Neki od nas neće dopustiti da je Bog za njih uzalud dao svoga Sina!
Ne daj se natrag u blato, jer nećeš moći reći da nisi znao.
Ta cjelov je Božji bio na tebi!
Nije lako biti svoj,ali je neophodno da bi bio Božji!
Neka košta! Budi svoj!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 316 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 57 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr