www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 316 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re:
PostPostano: 26 kol 2014 09:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Jeronima napisao:
Sinovi zemlje svoju ljubav izražavaju ružama,
a Gospodin kao poruku svoje ljubavi šalje trnje.

Sv.Terezija Avilska





Kada puno pričamo robovi smo svojih rijeći,
a kad šutimo gospodari smo svojih misli.
:a1250:

:lol: :a1250: :b112: Šutnjom je ponekad sve izrečeno , a od svojih riječi , isto imate olakšanje , kao što su razgovori, i oni su potrebni. Oni su ponekad ispušni ventili, ako s vama nitko ne razgovara.
U svojim pričama, oprez, ŠTO GOVORIMO DA NE BI POSTALI ROBOVI SVOJIH RIJEČI.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2014 09:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Jeronima napisao:
Dragi moji i voljeni prijatelji!
Evo imam jednu ideju i jedan prijedlog da svi zajedno na ovoj temi pišemo najljepše mudre izreke, misli i priče koje će svako naše srce oplemeniti, produhoviti i ispuniti radošću, svijetlom, ljepotom, nadom,vjerom i uvijek novim nadahnućem da svi koji pročitaju sve pa i zadni post upišu svoju novu misao, mudrost ili priču koja ga je dotaknula i potaknula, pa da je ispiše ili ispriča ovdje svima nama i uvijek iznova njome nekoga dodirne i obogati.

NASMIJEŠI SE I POKLONI OSMIJEH ONOME KOJI GA NIKAD NIJE IMAO!
UZMI ZRAKU SUNCA I PUSTI JE DA LETI TAMO GDJE JE NOĆ!
UZMI SUZU I ISPUSTI JE NA LICE ONOG KOJI NIKADA NIJE PLAKAO!
UZMI HRABROST I STAVI JE U DUŠU ONIH KOJI SE NE ZNAJU BORITI!
OTKRIJ ŽIVOT I ISPRIČAJ GA ONOME TKO NE RAZUMIJE!
UZMI NADU I ŽIVI U NJEZINU SVIJETLU!
UZMI DOBROTU I POKLONI JE ONOME KOJI NE ZNA POKLANJATI!
OTKRIJ LJUBAV I NASTOJ DA JE SVIJET UPOZNA!



Namjeriš li se ikada
na neki veliki kamen,
vjeruj mi,
on nije ostavljen
na putu tvog života
da ti naudi.
On bi samo htio
da se uspneš njime
visoko,visoko
kako bi ti pokazao
što više svietla.
Stjepan Lice
:b112: :a1250: predivno rečeno , ovo mi je bilo potrebno....dok se uspneš visoko , a to može potrajati , ojačaš, osnažiš se , a jedino dragi moj ljubljeni Isus, može upaliti sva svijetla.
S toga, budite u Kristu i s Kristom, amen





Bog najviše voli one kojima može najviše darovati, koji od njega najviše očekuju, koji ga mole, koji ga najviše trebaju i koji sve na njemu grade.
Majka Tereza


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 26 kol 2014 19:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
BEGINI7 napisao:
Jeronima napisao:

Kada puno pričamo robovi smo svojih rijeći,
a kad šutimo gospodari smo svojih misli.
:a1250:

:lol: :a1250: :b112: Šutnjom je ponekad sve izrečeno , a od svojih riječi , isto imate olakšanje , kao što su razgovori, i oni su potrebni. Oni su ponekad ispušni ventili, ako s vama nitko ne razgovara.
U svojim pričama, oprez, ŠTO GOVORIMO DA NE BI POSTALI ROBOVI SVOJIH RIJEČI.


Dobro si ovo presutio :b101: :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2014 13:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Jeronima napisao:
Dragi moji i voljeni prijatelji!
Evo imam jednu ideju i jedan prijedlog da svi zajedno na ovoj temi pišemo najljepše mudre izreke, misli i priče koje će svako naše srce oplemeniti, produhoviti i ispuniti radošću, svijetlom, ljepotom, nadom,vjerom i uvijek novim nadahnućem da svi koji pročitaju sve pa i zadni post upišu svoju novu misao, mudrost ili priču koja ga je dotaknula i potaknula, pa da je ispiše ili ispriča ovdje svima nama i uvijek iznova njome nekoga dodirne i obogati.

NASMIJEŠI SE I POKLONI OSMIJEH ONOME KOJI GA NIKAD NIJE IMAO!
UZMI ZRAKU SUNCA I PUSTI JE DA LETI TAMO GDJE JE NOĆ!
UZMI SUZU I ISPUSTI JE NA LICE ONOG KOJI NIKADA NIJE PLAKAO!
UZMI HRABROST I STAVI JE U DUŠU ONIH KOJI SE NE ZNAJU BORITI!
OTKRIJ ŽIVOT I ISPRIČAJ GA ONOME TKO NE RAZUMIJE!
UZMI NADU I ŽIVI U NJEZINU SVIJETLU!
UZMI DOBROTU I POKLONI JE ONOME KOJI NE ZNA POKLANJATI!
OTKRIJ LJUBAV I NASTOJ DA JE SVIJET UPOZNA!



Namjeriš li se ikada
na neki veliki kamen,
vjeruj mi,
on nije ostavljen
na putu tvog života
da ti naudi.
On bi samo htio
da se uspneš njime
visoko,visoko
kako bi ti pokazao
što više svietla.
Stjepan Lice
:b112: Predivno rečeno....uspinjem se , i dalje ga molim da me popne...strpiću se koliko treba ..............molim da me ne napušta :lol: i svijetlo mi podari,...samo on može upaliti sva svijetla :grlim te: :oops: smajlic1 :b232:





Bog najviše voli one kojima može najviše darovati, koji od njega najviše očekuju, koji ga mole, koji ga najviše trebaju i koji sve na njemu grade.
Majka Tereza

:b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2014 18:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Da nisam katolik, i da tražim istinsku Crkvu u današnjem svijetu, tražio bih onu Crkvu koja se ne slaže sa svijetom; drugim riječima, tražio bih Crkvu koju svijet mrzi.

Razlog za to bio bi sljedeći: ako je Krist prisutan u ikojoj Crkvi u današnjem svijetu, ljudi će ga mrziti kao za zemaljskog života.

Ako danas tražiš Krista, potraži ga u Crkvi koja se ne slaže sa svijetom.

Potraži onu Crkvu koju svijet mrzi, kao što je mrzio i Krista.

Potraži Crkvu koju se optužuje za nazadnost, kao što je i Gospodin bio optuživan neznalicom koja se ne daje opametiti.

Potraži Crkvu koju svijet promatra podrugljivo, kao nižu klasu, kao što je Gospodin odbačen jer dolazi iz Nazareta.

Potraži Crkvu koju optužuju da je đavolska, kao što je Gospodin optužen da djeluje u ime Beelzebula, poglavice đavolskog.

Potraži Crkvu za koju, u razdobljima zaslijepljenosti, govore da je u ime Božje treba uništiti, kao što su razapeli Krista s uvjerenjem da Bogu čine uslugu.

Potraži Crkvu koju svijet odbacuje zato što tvrdi da je nezabludiva, kao što je Pilat odbacio Krista jer se nazvao Istinom.

Potraži Crkvu koju svijet odbacuje kao što su ljudi odbacivali Gospodina.

Potraži Crkvu koju usred zbrke suprotstavljenih mišljenja njezini članovi ljube kao što ljube Krista, i poštuju njezin glas kao glas samog Utemeljitelja.

I slutnja će rasti, da ako Crkva nije popularna u svijetu, nije od svijeta, a ako nije od svijeta, ona je od drugoga svijeta.

Budući da je od drugog svijeta, neizmjerno je ljubljena i neizmjerno prezrena kao što je bio i sam Krist.

A samo ono što je božansko može se neizmjerno prezirati i neizmjerno voljeti. Stoga je Crkva božanska.

nadbiskup Fulton John Sheen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2014 19:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
5 pravila Padre Pija za dobar kršćanski život

Ova pravila temelje se na savjetima koje je Padre Pio davao svojoj duhovnoj djeci, a za koje je smatrao da bi ih svi katolici trebali prakticiratiKada pomislimo na velike mistike i svece, često razmišljamo o onima koji su živjeli prije nekoliko stoljeća. Ipak, sveti Pio iz Pietrelcine (poznat kao Padre Pio) bio je i mistik i čudotvorac - i umro je 1968., prije samo 46 godina. Dakle, nije iz neke daleke prošlosti.

Na mnogo je načina ovaj svetac bio i ostao kontradikcija u našoj znanstvenoj, racionalističkoj kulturi. I unatoč želji mnogih da ga se prikaže kao šarlatana i lažljivca, skeptici nisu bili u stanju objasniti mnoga čudesa koja su pratila život svetog Pija.

No, iako je sveti Pio zapamćen kao čudotvorac, on je možda u svoje vrijeme bio najpoznatiji kao duhovni otac bezbroj duša. Davao je mudre i svete savjete ljudima koji su se borili da žive svetim životom u svijetu. Kroz svoje savjete mnoge je duše vodio u raj.

Evo pet pravila Padre Pija temeljenih na savjetima koje je davao svojoj duhovnoj djeci, a za koje je smatrao da bi ih svi katolici trebali prakticirati:
1. Tjedna ispovijed

“Ispovijed je pranje duše. Na ispovijed morate ići najmanje jednom tjedno. Ne želim da duše ostaju bez ispovijedi više od tjedan dana. Čak i čista, prazna soba skuplja prašinu - vratite se nakon tjedan dana i vidjet ćete da joj je potrebno ponovno brisanje prašine!”
2. Svakodnevna pričest

“Istina je da nismo dostojni toga dara. Međutim, pristupiti Presvetom sakramentu u stanju smrtnog grijeha je jedno, dok pričestiti se poniznim osjećajem nedostojnosti je nešto sasvim drugo. Svi smo mi nedostojni, ali On je taj koji nas poziva. On je taj koji to želi, čezne za nama. Pričestimo se ponizno, srca skrušena i puna ljubavi.”
3. Ispit savjesti svake večeri

Netko je jednom Padre Piju rekao kako misli da je večernji ispit savjesti besmislen, jer ovaj već zna što je sagriješio taj dan. Padre Pio mu je odgovorio: “To je istina. No svaki iskusan trgovac tijekom cijelog dana prati svoje trgovanje: koliko je izgubio ili dobio od svake prodaje. U večernjim satima vodi svoje financijske knjige za taj dan kako bi utvrdio gdje je pogriješio u poslovanju, to jest što bi trebao popraviti sljedeći dan. Zaključujemo da je neophodno napraviti strog ispit savjesti, kratak ali lucidan, svake večeri.”
4. Dnevno duhovno čitanje

“Naježim se od zla koje dolazi dušama zbog nečitanja svetih knjiga… Koju samo snagu duhovna literatura može imati u našem životu, da mijenja naše pravce i svjetovne ljude vodi na put savršenstva.”
5. Misaona molitva dva puta dnevno

“Ako ne uspijete meditirati dobro, nemojte odustati od svog zadatka. Ako vam mnoge stvari odvlače pažnju, nemojte se obeshrabriti; meditirajte strpljivo pa ćete i dalje biti na dobitku. Odredite si trajanje meditacije, ali ne odustajte prije vremena, čak i ako se morate žrtvovati. Zašto se toliko brinete jer ne znate meditirati onako kako biste željeli? Meditacija je sredstvo za dostizanje Boga, a ne cilj sam po sebi. Meditacija teži ljubavi prema Bogu i bližnjemu. Ljubi Boga svom dušom svojom, bezrezervno, i ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe. I to je već polovina meditacije.”

Navedenih 5 pravila preuzeto je iz članka „Sveti Padre Pio“, fra Jeana, OFM Cap.

Preveo Martin K. | Bitno.net


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2014 21:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Jeste li izrekli Ocu danas bar jedno "hvala"?
U ovom trenutku ima ljudi koji su teško bolesni - oni sanjaju samo o zdravlju, ima onih koji su prognani - nemaju dom, nemaju sigurnost, nemaju krova nad glavom za sebe i svoju djecu.
Ima ljudi koji prose na ulici na kiši, da kupe pecivo, kruh.
Mnogo se ljudi zasigurno moli u ovome trenutku, i to baš za ona dobra koja mi imamo, ali ih više i ne primjećujemo kao osobita "dobra".
Izražavajmo uvijek zahvalnost, jer velika nam djela čini Gospodin i dostojno je da prva naša riječ u jutro i zadnja pred spavanje bude: HVALA, dragi Gospodine!
https://www.facebook.com/misticizam
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 05 ruj 2014 12:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
moya napisao:
Jer tko god mrzi svoga brata, ubojica je (1 Iv 3,15). Zbog toga, svaka askeza bez ljubavi nema veze s Bogom. Zato, osuđujući naše licemjerje, reče: Ovaj me narod ustima hvali, ali njegovo je srce daleko od mene, i uzalud me časte (Mt 15,8; Iz 29,13).








Budi noćni cvrčak. Kvasi svaku noć odar svoj, suzama svojim natapaj svoju postelju. Bdij i budi kao vrabac osamljen. Pjevaj duhom, pjevaj i razumom: ''Blagosivaj dušo moja Gospodina, i ne zaboravljaj ni jednoga dobročinstva njegova: jer on prašta sve opačine tvoje, i ozdravlja te od svih bolesti tvojih, i izbavlja od pokvarenosti život tvoj''.

:a1250: :a1250: :a1250: ..."i izbavlja od pokvarenosti život tvoj", molim dragoga Isusa, da me izbavi iz ralja pokvarenosti, koje me gutaju , da mi da ruku , da to ne gledam , snage da to prebrodim,oprostim okolini oko mene...jer samo tako mogu dalje, samo on može upaliti sva svijetla.
Molim dragoga Isusa da me nikada ne napušta, i čvrsto drži i hvata na mojim putevima, bez njega sam izgubljena i strašno ga volim . Molim ga da me ne napušta i ukaže na pravi put, dovede pred taj put i usmjeri. Neka me dovede pred ljubav , vlastitim putem .....strpiću se .
Sada mi se na taj put , nameće pokvarenost, odvraća od njega . Molim , dragi Isuse, da me izbaviš od pokvarenosti.........
tvoj putnik u vjeri

Sv. Jeronim


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2014 17:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
"Dragi Isuse!
Dao si za mene sve, a ja Ti za to ne dajem ništa.
Koliko si puta dolazio da u vinogradu moje duše ubereš plodove, a ničega nisi nalazio doli tek pokoji grozdić.
Koliko si puta tražio, a nisi ništa našao.
Koliko si puta kucao, a vrata moga srca ostajahu Ti zatvorena!
Koliko si puta zamolio za gutljaj, a ja sam Ti davao samo žuč i ocat!
Koliko sam se puta, dragi Isuse, pobojao da ne bih smio ništa drugo posjedovati, ako bih Te nazivao svojim.
Zaboravljao sam da više ne bih ni pomišljao na iskre, kada bih plamen posjedovao; da više ne bih pomišljao na svijeću ljudskoga srca, kada bih posjedovao sunce Tvoje ljubavi; da više ne bih pomišljao na polomljeni luk zemlje, kada bih posjedovao potpuni krug Tvoje sreće.
O Isuse, moja je povijest tužna povijest čovjeka koji se opirao da dadne srce za srce i ljubav za ljubav.
Daruj mi od svih ljudskih darova slađi dar suosjećanja s Tobom."

nadbiskup Fulton Sheen
iz djela Sedam posljednjih riječi s križa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2014 14:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
veritas vincit napisao:
ZAPOČNI OPET!

Ako si umoran i put pred tobom
čini se dugačak i beskrajan,
primijetiš li da si pogriješio i krenuo krivim putem…
ne očajavaj,
ne dopusti da te ponesu dani i vrijeme…
Započni opet!

Ako ti se život odjednom pokaže u nekom novom čudnom,
neobičnom i neočekivanom svjetlu,
ako te razočaraju stvari, ljudi i događaji…
ne trudi se i ne pokušavaj shvatiti zašto i koji su razlozi…
Započni opet!

Ako znaš što znači ljubiti, biti ljubljen i nekome biti jedinstven,
ali si ipak spoznao skučenost i siromaštvo svojih granica…
nikad ne ostavljaj ništa napola dovršeno…
Započni opet!

Ako te drugi ponekad prijekorno i začuđeno gledaju,
ako su nečim razočarani ili čak srditi…
ne buni se i ne pitaj ništa…
Započni opet!

Jer i stablo opet pupa, zeleni i lista zaboravljajući zimu,
grana voćke ne pitajući zašto, opet cvjeta,
ptica opet svija svoje gnijezdo ne misleći na jesen,
jer život je nada i uvijek započinje iznova.

Izvor:Facebook,Podrška Fra Zvjezdanu Liniću

:b112: Predivno ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 316 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr