www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 22:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 21:09 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 vel 2009 19:07
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sucherica napisao:
... jer su uvijek tu!
... jer me voliš!
... jer me uvijek iznova zoveš da se vratim!
... jer mi daješ vidjeti i osjetiti tvoju prisutnost...
HVALA TI MOJ ISUSE; MOJ BOŽE!!! :D



Zašto nema konstante u tome o čemu govoriš,što je problem pa da se
odmičeš pa vraćaš?
Jer kažeš ...jer me uvjek iznova zoveš da se vratim!!!
Što se to dešava pa se udaljavaš?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 21:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 tra 2008 14:42
Postovi: 12
Lokacija: osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pitaš zašto nama konstante, pa to se i ja pitam...
slaba sam pa padam...danas sam komentirala s mojom prijateljicom kako bez Isusove snage ne mogu biti dobra, normalna... jedan dan ako si ne posvjestim Njegovu prisutnost, ako se ne pomolim postajem jako slaba i sklona grijehu... Ništa dobro ne mogu učiniti bez Njega!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 22:04 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 vel 2009 19:07
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sucherica napisao:
Pitaš zašto nama konstante, pa to se i ja pitam...
slaba sam pa padam...danas sam komentirala s mojom prijateljicom kako bez Isusove snage ne mogu biti dobra, normalna... jedan dan ako si ne posvjestim Njegovu prisutnost, ako se ne pomolim postajem jako slaba i sklona grijehu... Ništa dobro ne mogu učiniti bez Njega!


Ja mislim da je to ovisnost o osjećaju prisutnosti,svi mi ponakad patimo od toga.
Ako bi dopustila meni da ti dalje oko toga mogu nešto reći iz iskustva jer sam i ja slično doživljavao.

Uz tvoje dopuštenje naravno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 22:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 tra 2008 14:42
Postovi: 12
Lokacija: osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vrlo rado bih čula tvoje iskustvo!!! Samo izvoli!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 23:33 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 vel 2009 19:07
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sucherica napisao:
Vrlo rado bih čula tvoje iskustvo!!! Samo izvoli!


Hvala na dopuštenju.

Ja mislim da si dosada letjela s gorivom koji je bio poklon od više sile.
Možda je došao trenutak da pronadješ gorivo iz svojeg izvora sada.
Jer zamisli da nam Bog sve naše probleme riješava.
Pa gdje smo mi u svemu tome,koja naša zasluga u svemu tome.
Treba riješiti problem grijeha u sebi,tj razumjeti zašto se to ponavlja.
I osvjestiti grijeh na svjesnu razinu,onda će nestati.
Znači treba raditi na sebi,a ne odmah zazivati Boga da čarobnim štapićem
riješava.
Moliti Boga da ti da mudrost da razumješ uzrok grijeha i da ga iskorjeniš jednom za svagda ,po meni je uvjek djelotvorno za razliku, od onoga oslobodi me iskušenja.
Može te osloboditi par puta iskušenja ali opet ćeš kad tad pasti u iskušenje
jer se to vraća ponovo,znači to je poziv da pogledaš u oči vlastiti grijeh
i da ga iskorjeniš.

Shvaćaš li razliku?
Znači razumjeti sebe uz pomoć Boga to je dobitna kombinacija,ako već nemožeš sama riješiti problem.
To je meni pomoglo da li će nekomu drugomu nisam vidovit pa da to
kažem ali evo toliko od mene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2009 00:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 tra 2008 14:42
Postovi: 12
Lokacija: osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Napisah ti poruku i obrisah je... ah baš sam šeprtlja :D

što se tiče goriva od više sile i mojih rezervi, stvar je u tome da ja ne prepuštam , naivno, Bogu da riješava moje probleme, nisam se ja bez veze nazvala suchericom (s njem. prevedeno = tražiteljica), već iz razloga što stalno tražim odgovore na svoje muke i pitanja! Ja sam samo, Hvala gospodinu na hagioterapiji, shvatila koliko me ljubi, koliko sam vrijedna i koliko toga mogu učinti, riješiti kada molim za snagu, kada posvješćujem Njegovu prisutnost u svom životu, kada je Isus, kada je moj Trojedini Bog ovdje, kada si ja to posvješćujem ja znam da mogu sve, ničega me nije strah, a kada se pouzdajem u svoje sile padam, tonem, sumnjam i teško se odlučujem zakoraknuti...Ja sam ovisna, ne o drogi, ne o alkoholu, nikotinu, ja sam ovisna o Bogu, jer znam da bez Njega za mene nema života, bar ne dostojanstvenog života, života koji je divan i kada je čista patnja, koji je svijetlo kada je sve mrak, koji je smijeh kada je svuda tuga. Moj Bog je nada, Moj Trojedini Bog je neizreciva moja snaga kojemu poput svetog Pavla kličem- U Njemu mogu sve... i kada sam slab ja sam jak...
Moji grijesi su mi otvorili oči, jer su mi dali vidjeti koliko sam slaba, i znam da se protiv njih ne mogu boriti sama, a tu je i zlo koje uvijek iznova želi nabaciti na me osjećaj krivnje, osjećaj da ne mogu, ne znam, da ne vrijedim... ali dragi prijatelju zlo mi ne može vište nabaciti takve osjećaje i misli jer što bi rekla moja prijateljica Mara - Ja znam kome sam povjerovala, rekao je to i Pavao, a ja isto vičem iz svega srca iz svega glasa i svoga bića- ZNAM KOME SAM POVJEROVALA - MOM BOGU; MOM GODPODINU. NEKA JE HVALJEN I SLAVLJEN; NEKA GA SVAKO BIĆE BLAGOSLIVLJA I SLAVI: HVALA TI BOŽE ŠTO SI NAS STVORIO. DAJ NAM SNAGE I MUDROSTI: I SMILUJ SE DRAGIM DUŠAMA U ČISTILIŠTU; NEKA SE NJIHOVE MUKE, ČEŽNJE OKONČAJU ŠTO PRIJE; NEKA NAĐU MIR; A TVOJE LICE NAvIJEKE GLEDAJU!!!! MOLI SE ZA DUŠE U ČISTILIŠTU!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2009 01:42 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 vel 2009 19:07
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sucherica napisao:
Napisah ti poruku i obrisah je... ah baš sam šeprtlja :D

što se tiče goriva od više sile i mojih rezervi, stvar je u tome da ja ne prepuštam , naivno, Bogu da riješava moje probleme, nisam se ja bez veze nazvala suchericom (s njem. prevedeno = tražiteljica), već iz razloga što stalno tražim odgovore na svoje muke i pitanja! Ja sam samo, Hvala gospodinu na hagioterapiji, shvatila koliko me ljubi, koliko sam vrijedna i koliko toga mogu učinti, riješiti kada molim za snagu, kada posvješćujem Njegovu prisutnost u svom životu, kada je Isus, kada je moj Trojedini Bog ovdje, kada si ja to posvješćujem ja znam da mogu sve, ničega me nije strah, a kada se pouzdajem u svoje sile padam, tonem, sumnjam i teško se odlučujem zakoraknuti...Ja sam ovisna, ne o drogi, ne o alkoholu, nikotinu, ja sam ovisna o Bogu, jer znam da bez Njega za mene nema života, bar ne dostojanstvenog života, života koji je divan i kada je čista patnja, koji je svijetlo kada je sve mrak, koji je smijeh kada je svuda tuga. Moj Bog je nada, Moj Trojedini Bog je neizreciva moja snaga kojemu poput svetog Pavla kličem- U Njemu mogu sve... i kada sam slab ja sam jak...
Moji grijesi su mi otvorili oči, jer su mi dali vidjeti koliko sam slaba, i znam da se protiv njih ne mogu boriti sama, a tu je i zlo koje uvijek iznova želi nabaciti na me osjećaj krivnje, osjećaj da ne mogu, ne znam, da ne vrijedim... ali dragi prijatelju zlo mi ne može vište nabaciti takve osjećaje i misli jer što bi rekla moja prijateljica Mara - Ja znam kome sam povjerovala, rekao je to i Pavao, a ja isto vičem iz svega srca iz svega glasa i svoga bića- ZNAM KOME SAM POVJEROVALA - MOM Bogu; MOM GODPODINU. NEKA JE HVALJEN I SLAVLJEN; NEKA GA SVAKO BIĆE BLAGOSLIVLJA I SLAVI: HVALA TI BOŽE ŠTO SI NAS STVORIO. DAJ NAM SNAGE I MUDROSTI: I SMILUJ SE DRAGIM DUŠAMA U ČISTILIŠTU; NEKA SE NJIHOVE MUKE, ČEŽNJE OKONČAJU ŠTO PRIJE; NEKA NAĐU MIR; A TVOJE LICE NAvIJEKE GLEDAJU!!!! MOLI SE ZA DUŠE U ČISTILIŠTU!!!!!



Ja se ispričavam što sam išto spomenuo o svome iskustvu i mom rješenju problema.
Očito to u tvome slučaju ne pali kao rješenje.
Ja nemam više tu što da kažem,žao mi je .

Pozdrav


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2009 08:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Da slažem se DonŠimoda. Kao sebičnjaci uvijek tražimo pomoć od Boga kad god zagusti, on neodolivo uvik pomogne, a kad prođe opet na istome smo, i tako iznova.

Treba tražiti mudrost za spoznaju korijena grijeha i iskorijeniti ga.

Hvala!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2009 14:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 tra 2008 14:42
Postovi: 12
Lokacija: osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja se ispričavam što sam išto spomenuo o svome iskustvu i mom rješenju problema.
Očito to u tvome slučaju ne pali kao rješenje.
Ja nemam više tu što da kažem,žao mi je .

Pozdrav


:D Dragi DonŠimonda zvučiš kao da sam izgubljen slučaj. Ne trebaš se ispričavati, zapravo me je tvoja isprika baš rastužila... hvala ti što si podijelio svoje iskustvo sa mnom... možda nisam razumijela što si htio reći.... :(

Ako će ti biti lakše - ja sam shvatila uzrok svojih grijeha! ja ne tražim Boga da otkloni kušnju, nego da mi da snage da je izdržim...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2009 15:33 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 vel 2009 19:07
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sucherica napisao:
Ja se ispričavam što sam išto spomenuo o svome iskustvu i mom rješenju problema.
Očito to u tvome slučaju ne pali kao rješenje.
Ja nemam više tu što da kažem,žao mi je .

Pozdrav


:D Dragi DonŠimonda zvučiš kao da sam izgubljen slučaj. Ne trebaš se ispričavati, zapravo me je tvoja isprika baš rastužila... hvala ti što si podijelio svoje iskustvo sa mnom... možda nisam razumijela što si htio reći.... :(

Ako će ti biti lakše - ja sam shvatila uzrok svojih grijeha! ja ne tražim Boga da otkloni kušnju, nego da mi da snage da je izdržim...



Nemoj da brineš za mene stvarno,ti si tu najbitnija u svemu tome.

Skoncentriraj se na sebe,pusti što ja mislim.
Izvuci se iz toga i to je sve što mogu da kažem.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr