www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2010 21:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 pro 2009 22:20
Postovi: 16
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tako je sestrice samo Bogu pripada hvala i slava.Jer od njega je sva ljubav i dobrota iz njegove ljubavi,i mi smo rođeni.Bog nas dariva jedne drugima.Ne samo to već se i on kroz nas dariva i tebi i meni.Kad smo stvoreni iz ljubavi Božije,to znači da smo mi u Božijim rukama,i da nas Bog uvjek ljubi,i sam je rekao u Biblij,ako nas ostavi otac i majka.Kaže naš dobri Bog,ja vas nikad neću ostavit.Svi smo mi u Božijim rukama naš život,strah,naša nesigurnost.Bog zna da smo mi slabi,i zato nas nikad ne ostavlja same.u Biblij Bog govori neću vam dati preko mjere da nebi mogli izdržati.Bog se uvjek brine za nas.Draga seatrice nema razloga za strah.Potpuno se predajmo Bogu da ništa ne zadržimo za sebe,ako nešto zadržimo za sebe onda ćemo imati strah da nebi to izgubili,zato je jedino dobro sve predat Bogu.Jedino tako možemo živjeti bez straha,u ljubavi Božijoj.Isus kaže ko vjeruje ume ima život vječni,i ostajem s vama do svršetka svjeta.Tko sluša moju riječ i vršije ja ostajem u njemu on u meni.Bog nas uvjek zove i čeka...
Molimo Boga da nas sve ispuni svojim mirom.

Bog vas Blagoslovio i čuvao za život vječni.Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2010 23:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Baš smiješno kako naletih na ovu temu... neki dan sam osjetila veliki nemir- razarajući nemir kojeg gotovo možeš osjetiti poput kugle u grudima. Odlučila sam poći pred Gospodina, sjela sam pred tabernakul i molila i vapila sa zadnjim atomima snage, nisam htjela otići od Gospodina dok nisam osjetila potpuni mir. Mi hoćemo uvijek neka filozofska rješenja... nema filozofije, ustvari sve je vrlo jednostavno jer nas Isus uvijek čeka raširenih ruku, da mu se uteknemo i pronađemo mir, a na nama je samo da mu se odlučimo doći.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Traženje mira
PostPostano: 22 vel 2010 20:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 sij 2010 21:58
Postovi: 24
Lokacija: bjelovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Č!itajući ove postove prije moga kao da sam prepoznala i sebe. Često padam. Taman se oslobodim jednog nemira kad ono dođe drugi. Ponekad mi se čini da sam sa Isusom na ti, da sam ga spoznala gotovo dotakla, dok nakon toga često nastaje pad. Toliko sam puta molila Isusa "Isuse, misli ti", Isuse primi me vodi me misli kroz mene, budi moja svjetiljka, nekako imam osjećaj da nisam daleko dogurala u svojoj duhovnosti mada ti iskreno i svim srcem ŽELIM. Želim Isusa za svog zaštitnika i prijatelja- ponekad mi se čini kao da mi nešto priječi da se približim Isusu, da mu sve predam. Želim napredovati u vjeri, ali često ne znam kako. Moje su posude prazne, čini mi se da bi Isusu mogla pričati satima, ali je suša velika. Htjela bi da Isus bude moj gospodar, moj voditelj kroz život, htjela bi da me Isus dotakne, htjela bi da se proslavi kroz mene!

[b[u]]HVALJEN I SLAVLJEN BIO ISUS KOJI NAS JE OTKUPIO SVOJOM KRVLJU[/u]!
BVB[/b] :!: :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2010 20:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 pro 2009 22:20
Postovi: 16
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Sestrice mislim da Isus od nas traži strpljivost.Jer kad bi sve odma dobili čim nešto poželimo.onda bi se uzoholili,mislili bi da možemo sve.Zato budi strpljiva,i nastavi ponizno moliti Boga,Jer naš Bog nikada ne kasni,on uvjek na vrijeme posjeti svakoga od nas.Netrebamo ga požurivati.Već ga strpljivo čekati,i u pravo vrijeme dat ćeti pravu riječ.Bog zna što čini.Mi kad nešto i želimo nismo ni onda potpuno spremni.Zato Bogu trebamo dati na volju,a mi ono što možemo svaki posao koji radimo da to činimo iz ljubavi prema Bogu,i ono najmanje djelo koje učinimo iz ljubavi prema Bogu je kao da smo nešto veliko učinili.Prvo nam Bog daje da se učimo na malim i neznatnim djelima,da bi nam poslije mogao dati da obavljamo velika djela.Zato ne trebamo čekati,već moliti i raditi svako dnevni posao iz ljubavi prema Bogu,i kad Bog vidi da smo vjerni u malom tek će nas onda obradovati nečim većim.

Sestrice neka te Gospodin Blagoslovi i licem svojim obasja,
i mir ti svoj donese.Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 ožu 2010 13:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 vel 2010 14:53
Postovi: 82
Lokacija: tamo negdje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jurica napisao:
Draga Sestrice mislim da Isus od nas traži strpljivost.Jer kad bi sve odma dobili čim nešto poželimo.onda bi se uzoholili,mislili bi da možemo sve.Zato budi strpljiva,i nastavi ponizno moliti Boga,Jer naš Bog nikada ne kasni,on uvjek na vrijeme posjeti svakoga od nas.Netrebamo ga požurivati.Već ga strpljivo čekati
Sestrice neka te Gospodin Blagoslovi i licem svojim obasja,
i mir ti svoj donese.Amen


Jurica baš mi je drago da sam pročitala ove tvoje postove, jer ja baš u zadnje vrijeme i nemam strpljivosti, kada molim jedva čekam da sve dođe na svoje, da nam svima bude dobro, da ljudi oko mene za koje molim napokon postanu svjesni zbog čega ili koga su zaslijepljeni, te ne vjeruju u Boga.

Mislim da svatko tko se moli mora proći određene napasti koje ga jačaju i čine sve bližim dragom Bogu. Evo i o tome je bila i propovijed i biblijsko čitanje na prvu korizmenu nedjelju kako je sotona kušao Isusa u njegovih 40 dana. Onaj tko ne vjeruje u Boga i ne pozna što je to molitva, ne prolazi nikakvu unutarnju borbu bilo strahova i napasti, jer je napast (da to tako opišemo) s njim i ta osoba misli da je mirna, a zapravo je zaslijepljena. Pa dragi forumaši zapravo budite sigurniji kada imate strahove i napasti, jer to su kušnje koje morate proći to su stvari koje vas izgrade s vremenom očvrsnete. Svoje strahove i napasti prikazujem baš kako je Jurica naveo i ide i stvarno ide, ali je to borba stalna. Neko vrijeme sam mirna i onda opet strahovi, pa sam mirna, pa strahovi. Ako u sebi imaš određen strahove moraš pronać u djetinjstvu uzrok, jer za sve postoji uzrok. Tako je i sa mnom, uzrok svojih strahova pronašla sam u djetinjstvu i to prikazujem Isusu i prinosim i bit će to sve dobro, ali treba vremena i strpljenja. A napast će te napadati tamo gdje si najtanji i koristit će to da prestaneš moliti, a pogotovo kada se moliš za osobe koje nisu u Bogu, pa da vidiš onda napasti. Zaboraviš onda svoje strahove. :D A tu je i mili Mihael i za sve one koji imaju određene strahove i napasti prvo u molitvu k Mihaelu, pa u molitve krvi kristove (a krunicu i bilo koju nikako zaboraviti to mora biti sastavni dio života o kome uopće ne treba razgovarati, nego se podrazumijeva), pa sve ostalo. Stalni trening, meditacija i razgovor s bogom, najmanje nedjeljna misa, te davati zadovoljštine, bilo klanjanjem ili na neke dr. načine u molitvama zadovoljština. Bog Vas blagoslovio. I ode napast tamo gdje je mjesto


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2010 21:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 pro 2009 22:20
Postovi: 16
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog s tobom sestrice Muma.Evo ti jedna jutarnja Molitva,pa ako želiš možeš svako jutro moliti.

JUTARNJA MOLITVA

Oče moj,dolazim u Tvoju prisutnost na samom početku ovoga dana.Dolazim naći mudrost da ne činim nerazboritih pogrešaka,da znam kada trebam govoriti,a kada ostati u šutnji,kada djelovati,a kada strpljivo čekati.Dolazim naći mir,tako da me danas ništa ne zabrine,i ne smete.Dolazim naći hrabrost da budem strpljiv,da ne izgubim nadu,da prihvatim razočaranje,znajućida ćeš ti sve okrenuti na moje dobro.Dolazim Oče moj naći ljubav,da me ništa ne bi učinilo ogorčenim,tvrdim i neljubaznim.Dođoh početi ovaj dan s tobom i želim ga nastavit s tobom,neka to bude dan bez ikakve žalosti.Oče,Ti si moja providnost,znam da ćeš ti providjeti sve moje potrebe.Oče ti si moj zaštitnik,sačuvaj me u ovaj dan od svih napada mračni sila,prekrij me predragocjenom Krvlju Tvog Ljubljenog Sina Isusa Krista i okruži me svojim anđelima.Ovo te molim u Isusovo Ime Amen.

Neka nas naš Nebeski Otac sve Blagoslovi,i sačuva za život vječni,Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2010 11:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 vel 2010 14:53
Postovi: 82
Lokacija: tamo negdje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jurica napisao:
Bog s tobom sestrice Muma.Evo ti jedna jutarnja Molitva,pa ako želiš možeš svako jutro moliti.

JUTARNJA MOLITVA

Oče moj,dolazim u Tvoju prisutnost na samom početku ovoga dana.Dolazim naći mudrost da ne činim nerazboritih pogrešaka,da znam kada trebam govoriti,a kada ostati u šutnji,kada djelovati,a kada strpljivo čekati.Dolazim naći mir,tako da me danas ništa ne zabrine,i ne smete.Dolazim naći hrabrost da budem strpljiv,da ne izgubim nadu,da prihvatim razočaranje,znajućida ćeš ti sve okrenuti na moje dobro.Dolazim Oče moj naći ljubav,da me ništa ne bi učinilo ogorčenim,tvrdim i neljubaznim.Dođoh početi ovaj dan s tobom i želim ga nastavit s tobom,neka to bude dan bez ikakve žalosti.Oče,Ti si moja providnost,znam da ćeš ti providjeti sve moje potrebe.Oče ti si moj zaštitnik,sačuvaj me u ovaj dan od svih napada mračni sila,prekrij me predragocjenom Krvlju Tvog Ljubljenog Sina Isusa Krista i okruži me svojim anđelima.Ovo te molim u Isusovo Ime Amen.

Neka nas naš Nebeski Otac sve Blagoslovi,i sačuva za život vječni,Amen



Dragi Jurica zahvaljujem se na ovoj molitvi od srca i počet ću je molitii. Meni stvarno treba strpljenja.

Bog te blagoslovio

Pozdrav smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2010 12:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Molitva Sv. Tereze



Neka danas vlada
unutarnji mir.
Vjeruj Bogu, da si točno tamo, gdje moraš biti.
Ne zaboravi
beskonačne mogućnosti koje stvara vjera.
Neka ti služe darovi, koji su ti
bili dani i neka se
širi ljubav, koja ti je bila darovana.
Budi zadovoljan
kad znaš da si Božje dijete.
Neka se ta svijest ustali u kostima i neka
oslobodi
dušu za pjevanje, ples, zahvalu i ljubav.
Tu su za svakoga od
nas. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Molitva
PostPostano: 21 ožu 2010 20:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 pro 2009 22:20
Postovi: 16
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bogu našem Nebeskom Ocu hvala za za sve,Sestrice Muma.Isve što činiš čini iz ljubavi prema Bogu,on je naš Stvoritelj,i Spasitelj u Svom Sinu Isusu Kristu,ničega se netrebamo bojati,u njemu je naš mir,a sam je Bog u nama,u Biblij piše da smo hram Duha Svetog, to jest hram Božij.Molimo Boga da tvoje srce bude ispunjeno,Duhum Svetim,Duhom Mira i Ljubavi Božije,Da iz tvog srca izlazi samo što je milo u očima Bpžijim.
Neka te naš Spasitelj Isus Krist ispuni svojom dobrotom,i neka te sačuva za život vječni,Amen...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2010 14:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 lip 2009 15:29
Postovi: 21
Lokacija: grad
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:idea: :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr