www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 20:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 sij 2009 17:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 sij 2009 12:37
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
" U DOBRU I ZLU...LJUBIT ĆU TE I POŠTOVATI SVE DANE ŽIVO0TA SVOGA.TAKO MI POMOGAO BOG BLAŽENA DJEVICA MARIJA I SVI SVECI BOŽJI."
ZANIMA ME KAKVA SU VAŠA ISKUSTVA.MIŠLJENJA...O SITUACIJI KAD JEDAN BRAČNI DRUG NE ŽELI.NE ODOBRAVA HOD I RAST U KRISTU NI TRADICIONALNO NI KARIZMATSKI NI NIKAKO A IPAK JE"KATOLIK?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 sij 2009 22:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga sestro, moram priznati da se mnogi smatraju katolicima, kad se razgovara o vjeri onda se tvrdi : ja jesam katolik. I ja sam nekad mislila da sam vjernik...a kako sam daleko bila od vjere i Isusa...To su oni momenti kad se djeca krste, pričešćuju, za vrijeme Uskrsa se išlo u crkvu jer je Uskrs a u srcu se ništa ne zbiva već je to red i običaj... Neznam kako bi ti odgovorila osim da budeš strpljiva.... meni je jedna draga osoba rekla da moram donijeti Isusa u svoj dom....ja još uvijek "radim" na tome, a to se može samo strpljivošću, ljubavlju...pa će doći i trenuci kad budeš mogla i riječima objasniti svoje osjećaje, potrebu da duhovno rasteš, kad budeš mogla objasniti što tebi vjera znači...
Nemoj Ti skrenuti sa staze kojom te vodi vjera, kojom te vodi naš Isus Krist...to je tvoja kušnja...moli za osobu da se obrati, moli za svog supruga
da spozna....
Zaista mislim da nema ničeg ljepšeg nego kad obitelj raste u Isusu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2009 23:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
LOIDA napisao:
" ZANIMA ME KAKVA SU VAŠA ISKUSTVA.MIŠLJENJA...O SITUACIJI KAD JEDAN BRAČNI DRUG NE ŽELI.NE ODOBRAVA HOD I RAST U KRISTU NI TRADICIONALNO NI KARIZMATSKI NI NIKAKO A IPAK JE"KATOLIK?


Dorbo nam dosla draga L :grlim te: :b232: :b41: oida..
Bog te Blagoslovio cuvao u miru i ljubavi...

Ovo je tesko pitanje za odgovoriti,jer svi znamo sta smo obecali na vjencanju...
Duznost nam je da se postivamo i prihvacamo ,onakve kakvi jesmo...
Svi mi koji smo Krsteni u Katolockoj crkvi,svi smo mi katolici...
Imaju strasno velike razlike u zivotu vjere...
Bog voli svakog covjeka vise od nas...Tako da i ti drugi,bez obzira kakav zivot zive ,imaju jednaka prava kod Gospodina...

Nije mi tvoje pitanje posve jasno...Koliko ste dugo u braku, kako ste zivjeli do sada..Da li si ti sada pocela zivjeti drugacijim zivotom ,nego do sada....
Mozda je to razlog,zasto ti ne dozvoljava...Mozda je on sretan s zivotom,s kojim ste zivjeli do sada...

Napisi nesto malo vise...ovo je premalo....da bi doneli neke zakljucke...
Tvoj muz,vjerojatno ima razlog za to,sto je takvog misljenja...
Budi strpljiva,i moli za njega....i mozda i on promjeni svoje misljenje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2009 00:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 sij 2009 12:37
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala vam na mišljenju ipak se vidi koliko su žene suptilne.razumiju i kad nema mnogo riječi. evo malo više ja osobno hodam s gospodinom više od 4 god. kao nanovo rođena. od tada ništa nije isto ni u meni ni oko mene.BOGU HVALA.ja se nosim s tim problemom u Gospodinu kako je Njegova volja i znam da je Bog uz mene i da će sve biti ok. htjela bih znati koliko ima sličnih meni,a moram priznati da sad ovog časa prolazim veliku kušnju .do sada sam sve to uspješno rješavala ali nekako kao da mi ponestaje strpljenja no kažu da kad je mukama kraj onda su teškoče najteže.tim gore što ljudi oslonjeni na Boga vide i ono iznutra.i kada goriš vatrom za Boga i božje stvari i onog svjetovnog oko tebe i znaš koliko to nanosi zla teško je. :twisted: :twisted: :twisted: :grlim te: :P :P :P :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2009 16:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Tesko je odgovoriti na ovo tvoje pitanje draga....
Svi smo mi krscani i toboze mnogi idu u crkvu na nedeljne Mise,
ali mnogi idu zato jer postuju dan Gospodnji i to je tradicija od nekada...
Mnogi idu i slusaju Bozju Rijec,a kada izadu van ,nemaju pojma koje
Evandelje se je citalo,nemaju pojma sto i kada je najvazniji trenutak
Misnog slavlja i zasto su uopste bili...Isusa treba upoznati,Isusu treba
znati otvoriti svoje srce,Isusu se treba znati potpuno predati i osobno
ga dozivjeti u svojoj dubini srca...Svi mi koji smo obraceni bili smo isto
prije takovi kao sto su jos mnogi danas...Ni ja nisam prije sve to znala
sto sada znam,ali trebalo se je nesto dogoditi da to postanem,tako i svi
oni koji jos nisu upoznali pravo Isusa i dopustili mu da i njih Isus upozna
ne mogu biti drugo nego tradicionalni vjernici.Tezak je to put kojim se
dolazi do spoznaje da si Bozje dijete i malo je onih koji su vec od malena
u dubokoj vjeri,a ima i takovih.O toj temi bi se dao roman napisati.Na
zalost ima i onih koji nemaju vjere,onih koji jos traze a nikako da nadu,
ali zato mi koji smo dosli na taj put vjere i Bozje spoznaje ljubavi moramo
moliti za one koji to jos nisu...Covjek koji ne cita i ne slusa Bozju Rijec
svaki dan ne moze samo tako upoznati Boga,ali Bog ima za svakoga
njegov plan i svatko ce kada ,tada doci na pravi put ili po svojoj osobnoj
spoznaji ili po nasim molitvama,a molitve i vjera cine cuda...Malo je
obitelji u kojoj su svi vjernici i u kojoj svi mole,ali ima i takovih hvala
Bogu...Najsretniji bi bio Isus kada bi svi zivjeli po Bozjim zapovjedima
ali nazalost nikada tako nije bilo pa nikada nece ni biti. Hvala Bogu za
svaku osobu koja je nasla put do Njega i na nama je da molimo bez
prestanka za sve ljude svijeta i za njihovo obracenje... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2009 18:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Smatram da je u tim trenucima kad vaš partner ne vjeruje, nije aktivan vjernik, potrebno prosvjedočiti svoju vjeru djelima.

Tribate se pomiriti sa tim da je vaš partner takav,krenuti se moliti i pokazati vašem partneru djelima šta znaći biti katolik.
Ovo zadnje je najteže, pa se često pitamo..."A kako ovo, kako ono..", bespomoćni smo, a zapravo samo trebamo krenuti od sebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2009 20:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
nije lako odgovoriti na ovo pitanje,..
moguce je uputiti odgovor na razne primjere,.. savjete i nacine.
al nekako bi ti preporucila da procitas rubriku OSOBNA SVJEDOCANSTVA

tamo ces moci prozivjeti tolika bogata iskustva,.. i u svakom ces vidjeti da su se izlile mnoge milosti po molitvi, predavanju osoba za koje molimo u Svete Ruke Isusove, u Njegovu Svetu Volju sa njima...

pomalo citaj, otvori se Isusu, otvori se Duhu Svetomu, i polako ces poceti osjecati u srcu kako promjeniti one koje volis mozes mjenjajuci sebe,..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2009 21:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
LOIDA napisao:
" U DOBRU I ZLU...LJUBIT ĆU TE I POŠTOVATI SVE DANE ŽIVO0TA SVOGA.TAKO MI POMOGAO Bog BLAŽENA DJEVICA MARIJA I SVI SVECI BOŽJI."
ZANIMA ME KAKVA SU VAŠA ISKUSTVA.MIŠLJENJA...O SITUACIJI KAD JEDAN BRAČNI DRUG NE ŽELI.NE ODOBRAVA HOD I RAST U KRISTU NI TRADICIONALNO NI KARIZMATSKI NI NIKAKO A IPAK JE"KATOLIK?

Stoga će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu; dvoje njih bit će jedno tijelo. Otajstvo je to veliko! Ja smjeram na Krista i na Crkvu. Dakle, neka svaki od vas ljubi svoju ženu kao samog sebe, a žena neka poštuje svog muža.” (Ef 5, 31- 33)
Citat:
BRAČNI DRUG-NEMA ŽIVUĆE VJERE!?


Novi Zavjet u poslanici Efežanima govori jasno da je sklapanje braka između muškarca i žene jedno veliko otajstvo! Sama riječ otajstvo koja znači misterij ili tajna, nam govori da se ovdje radi o tajni ljubavi! U ovoj poslanici se jasno ukazuje na ljubav muškarca i žene! Tu se njihova ljubav utjelovljuje i dobiva svoje ime, svoje mjesto u ovom našem svijetu. Na ovom mjestu povlačimo paralelu otajstva trojedinog Boga- Oca, Sina i Duha Svetoga, te na najlijepši način to otajstvo upravo razaznajemo u slici obitelji- otac, majka, dijete…

LOIDA napisao:
hvala vam na mišljenju ipak se vidi koliko su žene suptilne.razumiju i kad nema mnogo riječi. evo malo više ja osobno hodam s gospodinom više od 4 god. kao nanovo rođena. od tada ništa nije isto ni u meni ni oko mene.


Draga Loida, ovdje ...evo malo više ja osobno hodam s gospodinom više od 4 god.,dolazim do zakljucka da si ti "obracenica"...
Zivjela si drugaciji zivot prije toga...? Da li je to istina..?
Sada ocekekujes da i tvoj muz,isto tako dozivi "obracnje"...?

Za brak je vazno upoznavanje..biti zaljubljen jedno u drugog, nije dovoljno,potrebno je ljubav,koja mora da racuna uvjek na problemime koji ce doci?Najvaznija je VJERA , ljubav i prihvacanje.. Varamo se ako mislimo,da ljubav rijesava sve.Ima u narodu jedna "Samo od ljubavi se ne zivi " To je prava mudrost.istinata,tu fali VJERA i o tome treba razmisliti prije braka.. Crkva preporucuje da se u brak ne stupa "navrat-nanos"..
Svi smo mi nase bracne drugove drugacije zamisljali...Cvrsto vjerovali u ljubav,da je dovoljna za brak..Nismo racunali na kusnje i probleme,koji dolaze kroz zivot...



Sta znaci ovo sto si napisala.?..kao nanovo rođena,u kojem smislu..nanovo rodjena..? OBRACENA...

od tada ništa nije isto ni u meni ni oko meneDa li si ti sretna i zadovoljna s tom promjenom,i u tebi i oko tebe..?
Svoju srecu vjerojatno ne mozes podjeliti s muzem,jer on je drugacijeg misljenja...On ima drugaciji stav prema tome...

Citat:
Bogu HVALA.ja se nosim s tim problemom u Gospodinu kako je Njegova volja i znam da je Bog uz mene i da će sve biti ok.


Da Bogu hvala draga Loida,ali isto tako trebala bi postivati i misliti o svojem muzu .Jer i on mozda ceka na Gospodinovu milost,da dozivi obracenje...da se ponovno rodi,i da se promjeni sve...u sebi,i sve oko njega..

Citat:
htjela bih znati koliko ima sličnih meni,a moram priznati da sad ovog časa prolazim veliku kušnju .do sada sam sve to uspješno rješavala ali nekako kao da mi ponestaje strpljenja no kažu da kad je mukama kraj onda su teškoče najteže.tim gore što ljudi oslonjeni na Boga vide i ono iznutra.i kada goriš vatrom za Boga i božje stvari i onog svjetovnog oko tebe i znaš koliko to nanosi zla teško je.


Ima jako puno,i na ovome forumu ,svi koji su u braku duze godina,svi su prolazili slicne i takve situacija...Svima nam cesto nedostaje strpljenja,gdje nam u zivotu dosta toga otezava...
Kusnje su Milost Bozja,to ces poslje shvatiti,jer kroz kusnje covjek jaca u vjeri....

Neki puta se sami upustimo na drugi put,a premalo vremena ostavimo za upoznavanje sa svojim suprugom,(ili bracnim drugum) pa neka vazna pitanja rjesavamo u braku sami .Ako zaista zelis svoj zivotni put olaksali i sebi i njemu i kako bi Vam brak doista bio ne samo "uspjesan" i blagoslovljen, iskreno razgovaraj sa suprugom o svemu.Ukoliko nije moguce,prepusti sve Bogu u Njegove ruke,i Njemu na Njegovu Volju...ON ce vec ,pronaci rijesenje,kada dodje vrijeme za to...
Ti mozes postici jos vise u vjeri ,i pored toga sto ti tvoj muz ne dozvoljava...(nista)..
ne vjerujemda ti brani u Crkvu ici..?
Citat:
KAD JEDAN BRAČNI DRUG NE ŽELI.NE ODOBRAVA HOD I RAST U KRISTU NI TRADICIONALNO NI KARIZMATSKI NI NIKAKO A IPAK JE"KATOLIK?


Draga sestro,tvoj muz je katolik ,mozda prakticni vjernik ,to znaci da samo vjera nije dovoljna i da vjernik svoju vjeru mora potvrditi i svojim zivotom,on vjerojatno cini to na njegov nacin..
" Vjera bez djela je mrtva" Znaci,potrebno je zivotom potvrditi ,ukoliko nije tako,kazemo on je prakticni vjernik.A IPAK JE"KATOLIK?., u ovom slucaju pitanje vjere, ima i dobre i lose dane.
On je katolik,ali ako zivis u braku,jedino rijesenje da ga prihvatis takvoga,kakav jeste...Mi nikada ne mozemo promjeniti druge....
ali mozemo promjeniti sebe... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2009 07:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
shvati svoj brak kao misiju...svjedoči za Krista svojim djelima a Gospodinu prepusti da tvome mužu otvori oči srca, jer On jedini to može uraditi.
Mi se možemo samo s povjerenjem prepustiti u Božje ruke, predati Mu naše brakove i naše bračne partnere i Gospodin će učiniti čudo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2009 15:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 srp 2008 10:42
Postovi: 175
Lokacija: Hercegovački krš
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Iz mog iskustva takvo stanje ne može dugo trajati...

Uvijek dođu oboje s jedne strane...pitanje je tko koga povuče za sobom!

Dao Bog da tvoja prevagne...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 48 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr