www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 12:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2009 12:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
TEEJA napisao:
Nikada nisam osjećala patnju što je suprug ateista,čak mi je bilo žao jer ga nije imao tko naučiti o vjeri.Možda me je Bog pozvao da mu dokažem živog Boga.
Zar da se zbog toga samosažaljevam,pa to mi je milost Božja.

Khm, ja baš nisam vjernik pa je malo neumjesno da ja nešto ovako komentiram, ali ako ti jesi vjernik, onda se drži Boga i on bi te mogao iskoristiti upravo za to što pišeš. Ali nastoj ne zanemariti molitvu, jer bez toga obično ne ide. Nećeš nikome donijeti živog Boga, ako ga ti prva nemaš. Na jednom seminaru je sa mnom bila žena koja se iz pobožne obitelji udala u obitelj koja je ne samo ateistička, nego se kroz tu obitelj povlačilo zlo. Njeni su je odgovarali, ali ona je osjećala neobičan poriv da se baš za tog momka uda. I stvarno joj nije bilo lako, ali mislim da je to bila zadaća koju joj je Bog namijenio. Jer njenom molitvom i žrtvom je malo po malo prekinuto zlo koje je kroz tu obitelj teklo. To i ona sama kaže. Kaže kako joj u početku nije bilo jasno zašto mora biti toliko zlo i neslaganje u obitelji, a u njenoj obitelji svatko svakog sluša, ali da kad pogleda natrag na svoj život vidi kako je sve to imalo svoj smisao.

Tako da, u principu je dobro kad se namjeri vjernik na vjernika, ali u životu ima više principa... Kažu da se Bog za sve pobrine, i da sve može okrenuti na dobro (čak i ono što mu nije bilo u planu, nego je proisteklo iz naših odluka, a neke stvari mu čak i jesu u planu), što ja baš ne vjerujem :D, ali ako si ti vjernik onda ti je to temelj kojeg se trebaš držati.

TEEJA napisao:
Žao mi je što si toliko ograničen,na ovom forumu očekujem toplinu,razumjevanje,podršku molitvom,a ne prodike kako uči u brak i zanemariti vjeru.

Samo se ti ne daj. :grlim te: Ima jedan vic o cigi koji kaže da se cigo smije kad je kiša, jer poslije kiše dolazi sunce. Tako i ti – čini najbolje što znaš dok je kiša (razgrni kišobran :D), ne daj se, i čekaj sunce.

.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2009 18:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 sij 2009 12:37
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čovijek/žena kog smo uzeli pod ruku da kroz život bude naš oslonac nikada nemožemo mijenjati u vlastitim snagama.za svaku je kušnju potrebna molitva,VELIKA vjera u Boga i ono što se kroz život dešava da predaš Bogu da dovede u red. Ja nism izišla iz nijedne kušnje svojom pameti,poslje svake svađe bila mi je potrebna ispovijed i predanje u Božje ruke.tek se tada sve polako smirilo i popravilo ,mog supruga u svemu tome nije bilo (crkva ispovijed...).al Bog blagoslovi cjelo a ne pola( I NJH DVOJE BIT ĆE JEDNO TIJELO) Hvala nebesima na takvoj milosti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2009 11:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Supruga volim onako kako mi Bog nalaže ljubiti sve ljude ovoga svijeta..
Kroz mnoge godine života s njim ubio je u meni svaki osjećaj kako žena voli svog muža..svog muškarca..
Dužna sam biti ovdje u ovoj kući..na ovoj adresi..to je moja obitelj..on..naša djeca....ali u mome srcu nema ničega što bi upućivalo na ljubav ..
Ne živi vjeru...neće se mijenjati..u sebi nosi svašta.. Jedino će Bog s njim providit...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 03:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 sij 2009 21:51
Postovi: 46
Lokacija: srce Podravine
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
Supruga volim onako kako mi Bog nalaže ljubiti sve ljude ovoga svijeta..
Kroz mnoge godine života s njim ubio je u meni svaki osjećaj kako žena voli svog muža..svog muškarca..
Dužna sam biti ovdje u ovoj kući..na ovoj adresi..to je moja obitelj..on..naša djeca....ali u mome srcu nema ničega što bi upućivalo na ljubav ..
Ne živi vjeru...neće se mijenjati..u sebi nosi svašta.. Jedino će Bog s njim providit...

teško mi je i žao čuti ovo svjedočanstvo. i sama imam slično iskustvo... znam koliko je to teško. tek sam puno kasnije spoznala koliko su mi bile blagoslovljene te godine i razočarenje koje sam živjela. niti jedna suza ni bol, pa i ne sjetlili se ih prikazat Bogu, nije uzalud... Bog je najbliži onome koji pati, Njega patnja privlači.. to su me naučile fokolarine. po ljudskom- teško je izdržati, ali duh si treba vinuti visoko, visoko k Bogu i dobije se novo gledanje na stvarnost i nove snage. tu treba jaka vjera.... želim ti takvu vjeru. i sebi ju želim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 11:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 sij 2009 12:37
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i mene okružuju takva iskustva vezana uz osječaje kakvi su vašI drage sestrice.što vlastita što žena koje poznajem. mislim da ima veliki postotak žena koje nose isti križ.i da, jedini mađioničar u svemu je Isus i zagovor Gospin.BVSB BVSB BVSB BVSB BVSB BVSB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 22:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..žene..supruge...djevojke...

...ako ste već ..primile "svoj križ"..od svog dragoga..

...vjerujte...niti jedna vaša suza ..neće proć uzalud..

..kao što se ni Kalfa našeg Gospodina...nije dotakao..

..tako ćete i vi jednog dana..biti slobodne..

..i izjednačene s onima..koje su ljubavi primale u izobilju
..od svog dragana..

..ali im je negdje ..drugdje,.."mač dušo probio"..

..ne poradi .."boli i smrti zemaljske"
..već da se NITI JEDNO OD NAS.
..ne uznese u samodopadnosti..
..u prahu zemaljskom i prolaznom..

..Ljubite svojim ranjenim srcima i tijelima...ta jadna bića..
..jer JEDINO JE VAŠA LJUBAV...njihova karta i spas od paklenog ognja..


..jer .ta vaša izmučena tjelesa ..Uskrsnuti će jednog dana na slavu vašeg imena..

..u NOVOM...Uskrslom i vječnom tijelu..

..a od boli ove i muke zemaljske...
..Neće biti ni spomena...

..jer će uminuti..sa svjetovima i kraljevstvima zemaljskim...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2009 00:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi naggare prijatelju i brate u Isusu Kristu hvala ti što uvijek nađeš riječi utjehe, snage i ljubavi.

U svojim molitvama spomeni se službenica Gospodnjih koje u svojem poslanju neizmjerno ljube i praštaju u Gospodinu :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2009 20:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 sij 2009 12:37
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="naggar

..ali im je negdje ..drugdje,.."mač dušo probio"..

Da dragi naggare to je živa istina nema na ovome svijetu ljudskog bića koje nema križa-drven,zlatan,težak,veliki,mali,......uvijek je KRIŽ
još je teže onima koji žive vlastitim snagama
moje svjedočanstvo nije starog datuma:jedna me osoba jako ožalostila svojim ponašanjem(možda je i imala razlog ali nije o tome htjela razgovarati samo se otuđila bez objašnjenja i odbila mi pomoći kad sam trebala pomoć)iako me svladala tuga, počela sam moliti za nju i sebe ,da ne osuđujem već dala Isusu prostora....
zamisli... došla je u takvu situaciju da
je izgubila staro radno mjesto -ima tu i mobniga(žao mi je )ali ...
ona živi u vlastitoj snazi i sad se lomiiiiii
jedino molim i mislim da joj Gospodin priprema put kojim će doći do NJega
SLAVA ISUSU


...kad je voljena žena zna
...kad je prevarena žena zna
žena zna.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2009 20:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
a ponekad mi je jako teško.. kušnje me pucaju i vuku u one stare dane..
pa malo pomalo ponekad mu kažem kakav je bio i koliko je samo malo napredovalo sve od svega..
nije lako..teško je..to mi znamo..mi žene bez ljubavi i potpore..
jedina ljubav i potpora nam je Otac Nebeski i Njegov Ljubljeni Sin..
i Majčica draga..Ona nas čuva i brani..
Pa sestrice moje u Kristu..naprijed s Kristom..drugačije ne ide..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2009 21:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 sij 2009 12:37
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marijo-nado kao da čitam svoje misli .......
teško je ponekad imati i onu iskrenu nadu bez ljutnje nekog nekog neželjenog bijesa,bespomočnosti...
možda je i tko bolje -možda Bog po našem trpljenju donese njima muževima veču milost nego da nema naših patnji :a1407:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 59 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr