www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 15 vel 2009 20:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ja ti mogu odgovoriti iz osobnog iskustva, stalno sam vapila Gospodinu za tu osobu "Isuse bolesna je ona koju ti ljubiš" (Ivan 11,3).

Još sam i godinu dana svaki dan molila 15 molitava s. Brigite za tu nakanu.

Gospodin će uslišiti molitvu u pravo vrijeme.
Molit ću za tu nakanu.
Neka Gospodin tebe i sve tvoje ukućane balgoslovi, čuva i sačuva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2009 14:16 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 11 vel 2009 13:09
Postovi: 8
Lokacija: Karlovac
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Amare!
Ovakvu situaciju sam imala ja u životu , samo još gore.Trajalo je 10g.,nisam znala kuda i kako.Moja svekrva je proklinjala mene,moju djecu,svoga sina samo zato što sam bila dobra i što sam se brinula o svojoj djeci kao svaka normalna majka.Dovodila me je do ludilnih stanja ali nisam joj se suprostavljala,sina je udaljavala od mene i djece i naprosto uživala.Kada je trebalo ići u crkvu glumila je bolesno stanje,uživala u alkoholu i ogovaranju drugih.Mrzila je cijeli svijet osim kćeri i njene obitelji.Patila sam jako,molila sam se tražila sam Boga da je promjeni ali pomoći nije bilo.Umrla je u teškim mukama, tada sam shvatila da se nije pokajala za svoje grijehe,da nije tražila oprost od Boga.Čovjek koji osjeti Boga mjenja se ali naravno samo uz svoju volju.Moja kćer je imala 8g.,kada je rekla mama baku je preuzela sotona.Bila sam zatečena ,nisam odgovarala ali sam razmišljala.Molitva i sam Bog pomogli su meni i mojoj obitelji.Umrla je a i dan danas osjećam neku njenu prisutnost,osjećam hladnoću naše kuće i zidova.Molim se svaku večer za svoju obitelj i nadam se uspjehu,nisam sama u tome.
Kada se prepustiš tim mislima negativne stvari dobiju dobar poticaj da se šire.Moli se i vjeruj ,samo vjeruj.......
Uspjeh će doći.
Molit ću kako za svoju obitelj tako i za tvoju.
Bog neka bude uz tebe


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 03:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 sij 2009 21:51
Postovi: 46
Lokacija: srce Podravine
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
iva1616 napisao:
Draga Amare!
Ovakvu situaciju sam imala ja u životu , samo još gore.Trajalo je 10g.,nisam znala kuda i kako.Moja svekrva je proklinjala mene,moju djecu,svoga sina samo zato što sam bila dobra i što sam se brinula o svojoj djeci kao svaka normalna majka.Dovodila me je do ludilnih stanja ali nisam joj se suprostavljala,sina je udaljavala od mene i djece i naprosto uživala.Kada je trebalo ići u crkvu glumila je bolesno stanje,uživala u alkoholu i ogovaranju drugih.Mrzila je cijeli svijet osim kćeri i njene obitelji.Patila sam jako,molila sam se tražila sam Boga da je promjeni ali pomoći nije bilo.Umrla je u teškim mukama, tada sam shvatila da se nije pokajala za svoje grijehe,da nije tražila oprost od Boga.Čovjek koji osjeti Boga mjenja se ali naravno samo uz svoju volju.Moja kćer je imala 8g.,kada je rekla mama baku je preuzela sotona.Bila sam zatečena ,nisam odgovarala ali sam razmišljala.Molitva i sam Bog pomogli su meni i mojoj obitelji.Umrla je a i dan danas osjećam neku njenu prisutnost,osjećam hladnoću naše kuće i zidova.Molim se svaku večer za svoju obitelj i nadam se uspjehu,nisam sama u tome.
Kada se prepustiš tim mislima negativne stvari dobiju dobar poticaj da se šire.Moli se i vjeruj ,samo vjeruj.......
Uspjeh će doći.
Molit ću kako za svoju obitelj tako i za tvoju.
Bog neka bude uz tebe


iva1616, hvala ti. molit ćemo skupa jedna za drugu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 23:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 vel 2009 17:51
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
MOJA PREPORUKA JE ZARKA MOLITVA STVORITELJU JER NJEMU JE SVE MOGUĆE,TREBA SVEKRVI OBJASNITI DA SU TO OPASNE STVARI JER SOTONA VREBA KAO RIČUĆI LAV,A ONA MU NA TAJ NAČIN OTVARA VRATA, NO TREBA IMATI ČVRSTO UPORISTE U BOGU I TAKO SE ZASTITITI,JER AKO JE BOG UZ NAS,TKO ĆE PROTIV NAS :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ožu 2009 19:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 sij 2009 21:51
Postovi: 46
Lokacija: srce Podravine
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svekrva je ovaj vikend opet imala show. alkohol + zloba + proklinjanja djece + lijenost + razmaženost + primitivnost, a sve zbog vlasništva nad vinogradom i zbog imovinsko- pravnih odnosa. sory ak nekome ove moje riječi zvuče pretvrdo i osuđujuće. ja nisam tamo bila, ali su mi djeca rekla da su opet bila proklinjana. muž je bio tamo, poludio je, obranio djecu... ali toj ženi ne možeš ništa objasniti... :? već je kraj tjedna a još ju ne mogu gledati u oči zbog toga. pozdravljamo se, a ona se ponaša kao da se ništa nije dogodilo pa teško da mogu započeti ozbiljni razgovor. jednom, prije, sam pokušala, ali pravi se kao da ja lažem, da se to nikad nije dogodilo... pa sad ti budi kršćanin pored takve osobe i opraštaj. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ožu 2009 23:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Amare napisao:
pa sad ti budi kršćanin pored takve osobe i opraštaj. :roll:


Zamisli kako je bilo blazenom Alojziju Stepincu, bio je izmedju Hitlerovih, Titovih, Musolinijevih, Pavelicevih i Staljinovih suradnika. A prastao je i ostao katolik do kraja, medju vjerojatno najvecim bezboznicima u povijesti svijeta. Eto, Bogu hvala, imamo uciti od koga. Ne zamjeri, no ako iz ove perspektive gledas, koja nije fikcija, vec realnost koju svijet tek upoznaje, je li se tvoji problemi cine malenim?
Zdrava bila i predaji tu nesretnicu od svekrve na presveti oltar kod prinosa darova na Svetoj Misi, nista je iz Bozjih ruku nece moci istrgnuti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ožu 2009 23:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Amare napisao:
svekrva je ovaj vikend opet imala show. alkohol + zloba + proklinjanja djece + lijenost + razmaženost + primitivnost, a sve zbog vlasništva nad vinogradom i zbog imovinsko- pravnih odnosa. sory ak nekome ove moje riječi zvuče pretvrdo i osuđujuće. ja nisam tamo bila, ali su mi djeca rekla da su opet bila proklinjana. muž je bio tamo, poludio je, obranio djecu... ali toj ženi ne možeš ništa objasniti... :? već je kraj tjedna a još ju ne mogu gledati u oči zbog toga. pozdravljamo se, a ona se ponaša kao da se ništa nije dogodilo pa teško da mogu započeti ozbiljni razgovor. jednom, prije, sam pokušala, ali pravi se kao da ja lažem, da se to nikad nije dogodilo... pa sad ti budi kršćanin pored takve osobe i opraštaj. :roll:


..tu je netko napisao...rečenicu..mislim da je od Majke Tereze..

..kako ćeš najlakše praštati...

.."Tako da nikome ne uzmeš ništa za zlo.."

..tko šiša vinograd... :lol:

..ti se lijepo moli za nju...
..i ona će se promijeniti...

..postani joj prijateljica..
..ponudi joj čašu vina..

..jer riječi koja ona izgovara ne pripadaju njoj..
..već zlodusima koji je nagovaraju..
..na svađu... :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2009 11:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Amare....očito su neizbježni sukobi u obitelji u kojoj žive tri ili čak četiri različite generacije.
Ja sam dvadeset godina živjela u takvom okruženju i znam o čemu govoriš. Nas sedam je živjelo u dvosobnom stanu. Tako da sam ja većinu vremenu uglavnom bila u sobi....i tako iz dana u dan.

U kući je bilo najgore za vrijeme blagdana, isto kao da se tada nešto spusti u kuću da razori pravi smisao blagdana. Zbog toga i danas iman neki strah od blagdana jer sam ih najčešće provodila u suzama dok su se drugi radovali.

Lako je govoriti onima koji se ne nalaze u tvojoj koži, tako i meni jer je to sve sada ostalo iza mene. Bilo je dana kada bi to dobro podnosila, al i onih kad bi ispaljivala a nitko me nije razumio.
Molila sam Boga da me izbavi iz toga jer nikad nisam znala zašto baš meni.

Smatram da je kršćanski tvoj stav da ostaneš i dalje tu i nosiš svoj križ do onoga dana dok Bog to bude htio.
Ja sam iz svog iskustva rekla sebi da neću živjeti u zajednici jer mislim da ne bih mogla više šutjeti. Bog zna što me čeka sutra, al nek mi oprosti na mojoj slabosti jer mislim da bi se teško mogla kontrolirat da ne izbije svađa.

Stoga moli dragog Boga da ti da milosti i snage da izdržiš u nošenju svog križa i prikaži svoju patnju Isusovom i Marijinom bezgrešnom srcu da patnja ne bude uzaludna i vjeruj mi Bog je milostiv i udjelit će vama i djeci vašoj svoje milosti na način na koji on zna da je najbolji :b129:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2009 11:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
...samo nemoj dozvolit da te bjes svlada. Oprosti koliko god teško bilo Isus je opraštao najvećim grešnicima :"Oče oprosti im jer neznaju što čine."

:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2011 18:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 svi 2010 14:25
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma ovako, bit ću kratka: kud bismo došli kad bi svaka ljudska riječ imala utjecaj na nečiju sudbinu??? Ako osoba koju se proklinje nema krivice, ako je proklinjana jer recimo čini dobra djela pa nekome smeta njezina dobrota, kletva je poput bumeranga: vraća se onoj osobi koja proklinje.
I zato nez straha od svekrve koja psuje i proklinje! Pa valjda je jači Bog od obične (oprostite na izrazu) babe! Sretno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr