www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 21:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 26 vel 2009 22:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poruka, 25. veljače 2009.
“Draga djeco! U ovom vremenu odricanja, molitve i pokore iznova vas pozivam: Idite, ispovijedajte svoje grijehe da bi milost otvorila vaša srca i dopustite da vas ona mijenja. Obraćajte se dječice, otvorite se Bogu i njegovu planu za svakog od vas. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu.”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 vel 2009 23:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2008 17:42
Postovi: 139
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gospe naša draga daj nam pameti i ljubavi da slijedimo tvoju poruku!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2009 02:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala Ti draga Majčice što nas ne zaboravljaš, što je Tvoja ljubav velika i beskonačna. Hvala Ti mama.

Zdravo Marijo, milosti puna, Gospodin s Tobom, bagoslovljena Ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe Tvoje Isus
Sveta Marijo, Majko Božja moli za nas griješnike sada i na času smrti naše amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ožu 2009 22:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Draga djeco! U ovom vremenu odricanja, molitve i pokore iznova vas pozivam: Idite, ispovijedajte svoje grijehe da bi milost otvorila vaša srca i dopustite da vas ona mijenja. Obraćajte se dječice, otvorite se Bogu i njegovu planu za svakog od vas. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu."

Na Čistu srijedu ili Pepelnicu započinjemo Korizmu, intenzivno vrijeme liturgijske godine u kojem se pripremamo za Uskrs. U poruci od 25. veljače Gospa nam posvješćuje da je Korizma vrijeme odricanja, molitve i pokore.

Papa Benedikt XVI u svojoj poruci za Korizmu ove 2009. godine kaže: «Na početku ove Korizme, koja predstavlja intenzivniju duhovnu pripravu, liturgija nam ponovno predlaže tri pokorničke vježbe vrlo drage biblijskoj i kršćanskoj tradiciji - molitvu, milostinju i post - kako bi nas pripremila bolje proslaviti Uskrs i tako iskusiti Božju moć koja, kako ćemo slušati na vazmenom bdijenju, "goni zločine, pere krivice i nevinost vraća palima, a radost tužnima. Goni mržnje, uspostavlja slogu i sagiba vlasti" (Vazmeni hvalospjev)»…Papa nadalje kaže: «Odricanjem materijalne hrane koja hrani tijelo olakšava se nutarnju raspoloživost za slušanje Krista i hranjenje riječju spasenja….Postom i molitvom omogućujemo Isusu da dođe i utaži onu dublju glad koju osjećamo u srcu: glad i žeđ za Bogom. Istodobno, post nam pomaže da postanemo svjesni situacije u kojoj žive mnoga naša braća…Post, ako dobro pogledamo, ima kao svoj krajnji cilj pomoći svakome od nas, kao što je pisao sluga Božji Ivan Pavao II., učiniti od samoga sebe potpuni dar Bogu».

U središtu večerašnje Gospine poruke je poziv na ispovijedanje grijeha jer na taj način milost otvara naša srca i mijenja nas. Isus je ustanovio sakrament ispovijedi za sve grešne članove Crkve, za sve one koji padnu u teški grijeh i izgube krsnu milost. Ispovijed nam otvara mogućnost obraćenja i ponovnog zadobivanja milosti pa tako crkveni oci ispovijed prikazuju kao «drugu dasku spasa nakon brodoloma milosti».

Iskrena ispovijed vodi uvijek potpunom obraćenju a obraćenje je promjena čitavog života, djelovanja i mišljenja. To je potpuni zaokret. Takav zaokret se dogodio, na primjer: kod sv. Pavla, sv. Augustina, sv. Franje i mnogih drugih svetaca. Obraćenje nas vodi odricanju grešnog načina života, poganskih običaja i usmjerava nas da se potpuno otvorimo Bogu, njegovu planu i djelovanju na što nas i Gospa poziva. Korizma osim negativnog vida odricanja, na primjer: od hrane, alkohola, pušenja, kocke, raznih ovisnosti ima i pozitivni vid, a on se sastoji u odluci da ćemo više moliti, praštati, ljubiti svoje bližnje, klanjati se Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu, da ćemo pomagati drugima. Uključimo oba ova vida u svoj duhovni život kako bismo uistinu mogli u punini doživjeti radost Uskrsa.

Fra Danko Perutina


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2009 07:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: JA SAD U PETAK 13. IDEM U MEĐUGORJE AKO TKO BUDE VOLJELA BIH SE UPOZNATI VOLIM VAS. BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2009 09:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poruka, 25. ožujka 2009.
“Draga djeco! U ovom proljetnom vremenu kada se sve budi iz zimskog sna probudite i vi vaše duše molitvom da bi bile spremne primiti svjetlo uskrslog Isusa. Neka vas On dječice približi svome srcu kako biste postali otvoreni prema vječnom životu. Molim za vas i zagovaram pred Svevišnjim za vaše iskreno obraćenje. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu.”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2009 11:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Hvala tebi Majko Sveta. Ljubimo te Gospe naša.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2009 12:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poruka, 25. travnja 2009.
“Draga djeco! Danas vas sve pozivam da molite za mir i da ga svjedočite u svojim obiteljima kako bi mir postao najveće blago na ovoj nemirnoj zemlji. Ja sam vaša Kraljica Mira i vaša majka. Želim vas povesti putem mira koji dolazi samo od Boga. Zato molite, molite, molite. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2009 13:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prije dvije godine bila sam na ukazanju u Međugoru. Nakon ukazanja svi mi koji smo išli zajedno nitko od nas nije ništa pričao o događaju. Ne mogu pronaći riječi kojom bi vam to opisala. Jednostavno smo svi bili u nekom svom filmu, pogotovo jedna od nas koja je vidjela bijeli oblak kako je izašao sa mjesta ukazanja i nadvio se iznad nas da bi na kraju išćeznuo. Ja sam u tom vremenu gledala u pod dok su se u meni istodobno nalazili osjećaji strah, pobožnosti, radosti...neznam više ni sama.....
Al iza toga mjesec dana jednostavno sam se osjećala drugačije, imala sam drugačiji pogled na život.
Sad sam u svakodnevnoj kolotečini, svakodnevnim osjećajima, mislima....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 srp 2009 20:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poruka 25.7.2009
Draga djeco! Neka vam ovo vrijeme bude vrijeme molitve. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu. ”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr