www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 15:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 17 ožu 2009 07:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
* Čovjek traži mir



Čovjek je duhovno-duševno i fizičko biće. Obdaren je razumom, slobodnom voljom i širokim spektrom duševnih doživljavanja. Čovjek u sebi nosi duboku čežnju za ostvarenjem samoga sebe. To svoje ostvarenje čovjek neprestano traži i ono što traži može se izraziti riječju: čovjek je biće koje teži za mirom. Stoga se bez dvojbe može kazati da je čovjekov dom tamo gdje nađe "svoj mir". Potraga za mirom je glavni motiv svake čovjekove radnje i cijeloga života. Iskustvo nam govori da je čovjek spreman činiti sve dobro - do žrtvovanja vlastitog života - kad na tom putu osjeti "mir". Ali isto tako, ako čovjek ne nađe mir čineći dobro i otvarajući se pozitivnim ljudskim vrijednostima, počinje tražiti mir u svijetu negativnoga i razornoga. Tako čovjek može uništiti sebe, uništavati druge ljude i sve oko sebe, a sve tražeći mir. Ako promatramo rast i razvitak čovjeka od njegova začeća, onda otkrivamo da mu je potreban mir da bi rastao i razvijao se. Ako je majka u miru, onda će i dijete koje pod srcem nosi uživati mir i "radosno" se razvijati. Dođe li mir majke u pitanje iz bilo kojega razloga dok nosi dijete pod svojim srcem, dijete rađa s dubokim posljedicama nemira kojih se ponekad ni cijeli život ne mogu osloboditi. Dijete, kad se rodi, da bi mirno moglo nastaviti svoj život u svijetu želi biti prihvaćeno i ljubljeno. Iskustvo također pokazuje da mnoga djeca proživljavaju teške nemire zbog ljubomore, čim shvati da obitelj očekuje novo dijete. Tek iskustvo da novim rođenjem nije ugroženo, nego obogaćeno, i kad ima iskustvo da je i dalje ljubljeno i prihvaćeno, vraća se mir djetetu. Rastom i razvijanjem se ništa ne mijenja, samo će čovjek na drugačiji način iskazivati svoje nemire i na drugi način tražiti svoj mir - ili na pozitivnom ili negativnom putu. Ovdje nam se postavlja temeljno pitanje: Je li čovjek prognanik koji je nekad davno izgubio "dom mira" i nastoji ga uz sve uvjete pronaći ili mu je u srce usađena čežnja za mirom koji nadilazi sva obećanja koja mu svijet, u kojemu živi, nudi. Ovdje nam nije zadaća analizirati sve antropološko-psihološke postavke i odgovore, jer je jedno svima jednako: konkretni čovjek, obdaren razumom, slobodnom voljom i dušom, želi živjeti u miru, a svijet koji iskustveno doživljava ne osigurava mu potpuno taj mir, stoga ga neumorno i traži i ne može se odreći želje za njegovim ostvarenjem. Da bi doživio mir i ostao u "svom domu mira", moraju biti zadovoljene sve razine čovjeka, tj. razum, slobodna volja, duh i duša.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ožu 2009 09:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tako je da:
mir je znak Božje prisutnosti..

a lažni mir se uvijek slomi i nije trajan..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ožu 2009 09:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Višnja :grlim te:
Predivna tema :D
Danas se pod pojmom "Mir" shvaćaju drukčija stanja...pa i ona koja veze s Mirom nemaju...
Države međusobno nakon rata uspostavljaju mir, ali to je više onaj uvjetovani mir, koji je sam u sebi često nemir koji se može osjetiti.
Ljudi koji su u stanju nemira, ljutnje, sukoba... često se pomire radi interesa društva i vlastitog ugleda, ali ono što se u njima zadržava nije mir već unutarnja borba i neskalad diuha i razuma.
Naš duh čezne za onim pravim Mirom, za Božjim Mirom, za Shalom... a ne zna kako doći do njega, pa ga traži razumskim putevima. Često osoba sama sebe prisili na mir s drugom osobom, a u srcu osijeća drukčije.

Shalom je Mir Kristov, koji nam je On ostavio, koji se može postići jedino ako po Istini živimo, ako istinski ljubimo i istinski oprostimo :D
Tek tada možemo osijetiti što je Mir :D

U svijetu u kojem živimo, svašta nam se nudi, a sve samo da bi zaobišli i zaboravili ono najvrijednije što možemo imati i što u dubini sebe želimo i čemu težimo... Mir...

Što mi možemo učiniti da bismo pronašli "svoj mir"?
Kada istinski odlučimo potražiti svoj mir, nećemo ga ići tražiti od drugih ljudi, jer Mir se nalazi u nama... u našoj Ljubavi, Slobodi, Opraštanju :D

Da bismo pronašli Mir, moramo biti pomireni sami sa sobom, s Bogom i s bližnjima.... tek kada smo pomireni sa svima, spremni smo na sljedeći korak, a to je Opraštanje i Prihvaćanje, te zatim Ljubav :D
Tek tada nastupa onaj traženi Mir :D
Možda se čini komplicirano, ali nije :D ... preporučam svima :wink:

Kad bismo se svi odlučili uspostaviti ovakav Mir, svijet bi promijenili :grlim te:
BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ožu 2009 11:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Knjiga Postanka 3, 8-10
Uto čuju korak Jahve, Boga, koji je šetao vrtom za dnevnog povjetarca. I sakriju se - čovjek i njegova žena - pred Jahvom, Bogom, među stabla u vrtu. Jahve, Bog, zovne čovjeka: "Gdje si?" - reče mu. On odgovori: "Čuo sam tvoj korak po vrtu; pobojah se jer sam go, pa se sakrih."

Umjesto da šetam sa Bogom Ocem svojim, u vrtu Edenskom za popodnevnog povjetarca, ja sam se sakrila. Ima li čovjek koji se krije, mir? Vrati se dušo moja svim srcem svojim, svom snagom svojom, svim bićem svojim, svim djelima svojim, svim mislima svojim, Bogu Ocu svome. Prisjeti se dušo moja, one šetnje za dnevnog povjetarca. Polako se prisjećam, a bila sam sve zaboravila, kao amnezija. Pa išla od nemila do nedraga, proseći za ljubav one koji je nemaju. Samo je u Bogu mir dušo moja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 tra 2009 07:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Zašto Bog dopušta bolest?

1) Bog dopušta bolest da te ozdravi i da proslaviš Njegovo ime

2) Bog dopušta bolest kao naš put pročišćenja i posvećenja

3) Demonološki uzrok

4) Kada smo sami krivi za naše bolesti, Bog dopušta bolest da bi se proslavio

Svako dobro djelo se vrati. Vatikan potiče ovakve karizmatske pokrete te smatra da će se Crkva iznutra oporaviti karizmatskim obnovama i spomenutim darovima Duha Svetoga.

Draga moja djeco, zašto mi ne otvorite svoje srce, zašto mi nanosite bol. Moje srce krvari zbog vaših grijeha, neprijatelj vaš i duša želi vas odvojiti od moje ljubavi koja je neizmjerno velika. Za vas sam trpio gork muku, na križu sam vas spasio. Otvorite mi svoje srce, a ja ću vam dati svoje. Izlit ću velike milosti. Bit ćete mi svjedoci za moje kraljevstvo istine, pravde i mira koje sa vama ostaje do svršetka svijeta. Obratite se i vjerujte Evanđelju.
PORUKA ZA NOVAKE

Govori Gospodine, sluga Tvoj sluša. Draga djeco, ljubljeni moji, zašto idete pod zastavu onih koji vas žele uništiti kao vuci grabežljivci. Obratite se u skrušenoj i valjanoj ispovijedi. Grijeh je guba. Tada se odvajate od moje ljubavi. Trpio sam za vas i spasio vas svojom mukom na križu. Ja ću vam dati snagu i silu duha istine, pravde i mira. Ja vas volim i blagoslivljam Bogom Ocem, Bogom Sinom i Bogom Duhom Svetim, vjerujte mi. Moje rane su vas spasile, bez mene ne možete ništa, ni bez duha istine koju ću na vas izliti. Vaša će vjera jačati, bit ćete mi svjedoci do nakraj svijeta. Djelo je moje vršiti volju onoga koji me poslao i dovršiti djelo Njegovo. Otac doista ne sudi nikome. Slave od ljudi ne tražite. Ljubavi Božje nemate u sebi. Ja sam došao u ime Oca svoga i vi ga primite. Ljubim Te, Bože moj, svim svojim srcem i dušom, više nego sve drugo na svijetu jer si dostojan svake ljubavi svoga bližnjega kao sama sebe. O, Bože, užeži oganj svoje ljubavi mojem srcu. Neću te nikada napustiti, moje prečisto srce bit će tvoje utočište i put koji će te dovesti do Boga. Svaki dan molite krunicu da biste izmolili mir i kraj rata. Neka grešnici više ne vrijeđaju Gospodina Boga našega koji je već toliko vrijeđan. Svaki grijeh, nepravda, nepoštenje, čin protiv ljubavi i dobrote je kao ubod trnja u Gospino srce. Molitvom i pokorom se pokajmo i dobrim djelima vadimo to trnje. Grijesi svijeta jako su veliki. Kada bi ljudi znali što je to vječnost, učinili bi sve promjene u svojem životu.

Naši koraci mogu ići zajedno, naše se ruke mogu sklapati zajedno, naše srce može kucati zajedno, naš unutarnji osjećaj zajedno je zahvala našem Duhu Svetom, naše uši mogu slušati tišinu zajedno. Djeco moja, svojim pouzdanjem možete me zazvati. Ja se ne zatvaram. Stojim pred vama s ljubavlju svoga srca. Ja sam ovdje da vas učinim sretnima. Majka Božja preplavila je cijelo čovječanstvo zrakama milosti, plamenom svoje ljubavi, sada i na času smrti naše. Amen.

Neokaljano srce moje majke hoće da izlije na cijelu zemlju u svojoj gorućoj ljubavi prema vama. Ja ne mogu razumijeti neke ljude koji mi nanose udarce. Nailazi na nerazumijevanje, želi pomoći, ali ne može jer je Sotona, otac laži zavladao njima. Velike prepreke. Bože, zašto te nema. Ne skrivaj lica svoga ljubavlju kojom nas ljubiš. Daj mi milost da ne pokleknem pred silnikom i moćnikom koji želi uništiti moju dušu. Hvala Ti, Oče, što je Tvoja ljubav tako jako velika.

1945. na biskupiju Đakovačko-srijemsku je nabačen urok. Moramo se moliti da Isus prosvijetli našeg biskupa da mu otvori put kako bi mogao Isus doći i spasiti svijet grijehom narušen. Karizmatike dovesti molitvom. Možemo pobijediti oca laži koji je kao ričući lav želio nas uništiti. Svežimo ga u lanac i bacimo u bunar da se više nikada ne vrati. U svijetu postoji deset tisuća vračeva koji rade protiv Isusa. U Domovinskom ratu je više dragi Bog opsovan nego li je ispaljeno granata. Neka zna hrvatski narod da neće to proći dok se vrijeđa dragi Bog. Tada će zasjati sunce pravde, istine i mira Bogom nam dane Lijepe naše RH.

Isus: ovom molitvom krunice želim da Otac nebeski preko nje udjeli pomoć dušama. Ljubavlju Božjom sašižem srca činite ovo za svakog kralja Oca milosrdne ljubavi. Blagoslivljaj i ljubi svoju djecu. Po ovoj krunici spašavaju se duše, širite je da vječni Otac spasi svijet. Obećanje Boga Oca onima koji će najmanje tri puta moliti ove zazive:

1. istrgnut ću ih na očigledan način iz ruke neprijatelja

2. otklonit ću zapreke koje ti se nalaze na putu savršenstva

3. poslat ću ti Anđela čuvara koji će te braniti od zasjeda đavolskih

4. ti ćeš ustrajati na putu kreposti

5. ti ćeš potpuno spoznati svoje nedostatke

6. ti ćeš zadobiti snagu da se oslobodiš svojih grešnih navika

7. ja ću učvrstiti tvoju vjeru, tvoju nadu i tvoju ljubav

8. ja ću te izbaviti iz materijalnih poteškoća

9. tvoja će obitelj živjeti u skladu i uzajamnoj ljubavi

10. ako me vrijeđate, možete dobiti rak na jeziku

Tko bi želio pomoći bližnima treba barem pola sata dnevno moliti ove zazive.

Dragi moji ljubljeni prijatelji, na vas ću izliti Duha Svetoga. Duh Sveti će vas voditi u svu istinu, otvarat će vam putove grijehom narušene koje su ljudi svojim grijesima nanijeli. Bez Duha ne možete ništa učiniti. Duh istine je treća Božanska osoba koja vas vodi k meni. Mnogi ljudi su duhovno bolesni jer imaju sve, a nemaju Duha Svetoga. Njihova vjera je mrtva. Sveti Duh je poljubac Oca i Sina. Ako želiš imati blago svijeta moraš biti prijatelj sa Duhom Svetim, tada će zasjat sunce pravde, istine i mira. Od Lijepe naše Bogom dane Hrvatske stvarajmo harmoniju ljubavi u valjanoj ispovijedi.

Ja vas blagoslivljam u ime Krista umrlog i raspetog, neka svaka osoba uđe u potpuno oslobađanje i ozdravljenje. Neka žive vode poteku i odnesu svu bol.

Njemi pjevaju, gubavi se čiste, hromi hodaju, siromasima se navješta Evanđelje. Riječ Božja. Obratite se jer se približava vaše otkupljenje. Obratite se onom koji će vas ozdraviti i dati mir koji svijet ne može dati, da vam zasja sunce pravde, istine i mira. Amen, aleluja!

U velikoj patnji od pobijanja kad više ne možeš shvatiti Božje putove i njegova djela tvoja se duša muči. Zašto Bog šuti? Zašto on ne uđe u tvoj život i ne pomogne? Zašto je sve to besmisleno? Zašto i u današnjim svjetskim zbivanjima sve više pobjeđuje zlo? Možda te muče pitanja da li su tvoji grijesi zaista oprošteni? Da li je odluka koju si donio ili kako si postupio sa nekim čovjekom bila dobra? Da li si u određenoj situaciji pošao pravim putem? Ti ne nalaziš mir od tog napadanja. Sapet si u takvim mislima kao začaranom krugu. Tvoj duh i tvoja duša neizrecivo trpe. Trpi, međutim, i Bog koji je Otac, koji te ljubi i ne želi da se ti tako mučiš. On ti želi pomoći da izađeš iz tog začaranog kruga i da prevladaš napadaje i promašaje. Dapače, bit ćeš bliži Bogu nego prije. Zato uvijek iznova govori: Oče moj, ja te ne razumijem, ali se pouzdajem u tebe. Sve patnje i boli stavite pod noge i križ Gospodnji i ne bojte se ići za Isusom. On vam može dati mir koji svijet ne može dati. Primit ćete duh istine, tada će zasjati sunce pravde, vaša će vjera rasti i jačati. Marija naša majko zaručnice Duha Svetoga, pokaži nam put do Isusa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 tra 2009 10:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2008 11:36
Postovi: 170
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti Višnja,

tema je odlična. Koliko dugo je meni trebalo da nađem odgovore i da shvatim što je ispravno. Bila sam nesigurna - kako donositi odluke, kako znati da sam dobro nešto odlučila. Grozni su bili nemiri - preloše stvrari su se događale, a ja nisam znala kako se izvući iz tog jada... štoviše svađala sam se s Bogom. Jer, ljudi moji, ipak sam ja vjerovala u Boga, samo što On nikako nije htio ono što sam ja odredila i ono što sam ja zaključila da je najbolje za mene i za sve oko mene; jer ipak sam bila brižna mislila na sve i na svakoga, a pameti sam imala za prosipati na sve strane. Pa kako me onda On nije htio podržati - ne nego mi je još davao udarce i na puteve mi stavljao trnje i kamenje - a ja, personificirana pravda i poštenje. . . Nije pošteno... Nikako ....Stvarno sam se napatila .... Godinama samo NEMIR, OČAJ, TUGA... godinama.... mislila sam da tome nema kraja....

Kako sam bila jadna, izgubljena i glupa ovca. Joj kad se samo sjetim... a smatrala sam se vjernicom!

Prvo sam treba glavom tresnuti o pod jer inače nisam čula jer sam ja bila preglasna! Da bi Boga čuli prvo mi trebamo UMUKNITI!!!
Sve je nestalo - kao rukom odnešeno - onaj tren kad sam:

1. UMUKNILA
2. predala Isusu sebe, svoj život, svoju obitelj, svoje brige i planove
3. pokajala se i shvatila da ništa ne mogu sama bez Njega
4. OPROSTILA - svima, baš svima i baš sve (OVO JE BILO NAJVAŽNIJE)
5. zavolila sebe i sve oko sebe
6. dobro se ispovjedila!
7. počela moliti redovito


Koje radosti i koje milosti sam tada dobila. Koji MIR sam tada osjetila. Taj MIR je poseban mir od samoga Boga dolazi, većina Vas dragi moji, sigurna sam zna taj osjećaj. Hvala Bogu i ja ga imam već 2 godine i gotovo se i ne sjećam svega onog negativnog. Takav MIR želim svima na ovome Svijetu. Sada znam kad donosim odluke, da su dobre jedino ako ostane TAJ MIR. Tako Bog sa mnom razgovara, a ja Ga slušam.

Nema ništa ljepše nego umrijeti sebi i roditi se u Kristu! KAD VAŠ GLAS UTIHNE ONDA ĆETE ČUTI GOSPODINA I DOBITI TAJ MIR BOŽJI PREKRASNI!
Hvala Ti Kriste - slavim Te i volim Te i vas sve sa TT :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr