www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 03:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 23 tra 2009 08:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 vel 2009 11:04
Postovi: 107
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jesmo li nezahvalni prema Bogu,tražimo li mi uvijek previše?Tužimo se na kojekakve sitne "moderne" bolesti,tipa depresije,a u sv.Pismu nam lijepo piše kako posla Bog depresiju na one koji su griješili.
Poznajem jednu staricu,ima 86 godina,slijepa na jedno oko od djetinjstva a sad uopće više ne vidi,već tada je počela nositi maramu jer ju je bilo stid,nije se nikad udala,nema obitelji,jer tko bi je i htio "sakatu".Roditelji umrli,sestre se udale a ona ostala sama i dan danas živi u malom kućerku napravljenom još krajem 18.stoljeća.Ta kamena kućica od samo dvije sobice dijelom je seoceta od nekih 5-6 kuća.Da vi vidite tu tugu,zaplakalo bi vam srce,kao da su ostavljeni i od Boga i od ljudiJedina joj veza sa svijetom radio.I neće se ona nikad potužit na "sudbinu",ne ljuti se na Boga.Slijepa ali po koracima zna se snalazit i čak posadi povrća,sadnica što joj poklone da ima sebi i da nije nikom na teret,kako sama voli reći.Kad joj dođemo,ona bi da što duže ostanemo da razgovaramo.
Oprosti nam Bože moj,to je jedino što smijem reći,oprosti nam zbog sebičnosti,zbog izmišljanja problema,zbog rasipništva...
A kraj nas živi još jedna draga starica,koja svaku večer sluša prijenos iz međugorske crkve,sv.krunica i sv.misa.I jednom sam baš prolazila kraj njene kuće u trenutku kad je svećenik na radiju rekao:"Pružite Mir jedni drugima",a ona će onako sitna a ozbiljno kroz prozor meni:"Mir s tobom".To ću pamtit čitav život.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 tra 2009 07:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Mislim da se nikada nećemo moži zahvaliti Gospodinu za sve što je za nas učinio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 43 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr