www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Alfa i Omega
PostPostano: 25 stu 2009 13:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lip 2009 08:09
Postovi: 13
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Trebaju li nam nešto značiti riječi iz Otkrivenja? Jesmo li svjesni da sve što proživljavamo ima svoju svrhu? Počeo sam cijeniti duhovne vrijednosti od 1998., koju smatram godinom svoga obraćenja. Tad sam shvatio ljepotu mojih sakramenata koju mi je katolička crkva podarila. Shvatio sam važnost Starog i Novog Zavjeta iz Biblije. Shvatio sam važnost molitve i života s Ocem, Isusom, Duhom Svetim, Marijom, svetcima i anđelima. Moje obraćenje se dogodilo zbog straha pred Gospodinom, jer kad sam čitajući došao do kraja Biblije, uplašile su me te riječi što će biti uskoro kad Isus dođe po nas i kad ovom svijetu dođe kraj. Nema panike u meni. Sad tek mirno živim u jednoj pozitivnoj nadi, jer vjerujem u riječi Otkrivenja, vjerujem u ono što na kraju molimo u 'Vjerovanju apostolskom' i u svete mise na kojima svećenik zna u molitvi ponekad izreći čemu se nadamo. Mislim da bi naša crkva trebala više pričati, truditi se objašnjavati svom narodu i tumačiti upravo Evanđelje i nastojati da vjernici žive po primjeru na život koji nam je Isus pokazao, da se ugledamo na svetce, i ono važno- približiti vjernicima otajstva vjere. Mislim da nama vjernicima mnogi nevjernici predbacuju da se naša crkva bavi politikom. Mislim da svakako ti ljudi nisu u pravu što mrze crkvu, ali zbilja mislim da pričanje o politici i nije posao crkve. Jer ne mogu naši svećenici pobuditi moral i duhovnost u svom narodu ako govore za kakvog bi čovjeka trebalo glasati na predsjedničkim izborima. Prvo pravi vjernici to znaju, a drugo nevjernicima je to odbojno, pa jel mi želimo odbijati ljude od Boga ili približavati ih Njemu. Oruđe kojim se može pridobiti vjernike ka Bogu, te da idu na mise, mole, čitaju sveto pismo i nauče se općem moralu u zemlji je približavanje otajstava vjere ljudima. Neke nepriznate kršćanske vjere koje ćemo u predrasudi nazvati čak i sekte trude se upravo ove vrijednosti vjere približiti ljudima, pa zar ne može Istinu svijetu pružiti i katolička crkva. U Bibliji piše da će Isus doći po nas i da će ovaj i ovakav svijet prestati postojati i sve piše kako će se to dogoditi. Nije li svrha novog kraljevstva u kojem će nam jednog dana Isus biti kralj u vječnosti upravo važna na ovom svijetu dok sad kročimo po zemlji. Zato je meni 'predsjednik' na ovom svijetu samo i nitko osim Gospodina Boga. Volim svećenike, volim našeg kardinala i biskupe i ne kažem da ne rade u potpunosti dobro svoj posao. Ipak kroz desetljeća, a i dan danas oni su za nas vjernike posrednici do Boga, služe nam kako bi mi svoje haljine ispirali u krvi Jagnjčevoj, da bi bile bijelje od snijega u kojima ćemo biti ipak jednog dana spremni kad Isus dođe po nas. Mislim na svetu ispovijed i naravno na sve sakramente koje nam dijele. Posvećuje se naš narod i na ovaj način. Ali ima li uz to nešto i efikasnije da se pojedinci u ovom našem narodu obrate? Treba mudro uzeti u obzir sve dostupnosti današnjeg svijeta i pomoći Bogu u pridobivanju duša. I laici i redovnici- cijela Crkva zajedno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2009 00:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
+igor+ napisao:
Neke nepriznate kršćanske vjere koje ćemo u predrasudi nazvati čak i sekte trude se upravo ove vrijednosti vjere približiti ljudima, pa zar ne može Istinu svijetu pružiti i katolička crkva.


Da, ovo sam i ja primjetila...da protestanti često dosljednije žive svoju vjeru od nas katolika, i užasno mi je žao zbog toga.

+igor+ napisao:
Ali ima li uz to nešto i efikasnije da se pojedinci u ovom našem narodu obrate? Treba mudro uzeti u obzir sve dostupnosti današnjeg svijeta i pomoći Bogu u pridobivanju duša. I laici i redovnici- cijela Crkva zajedno.


Samo svetost i nesebična ljubav nas samih može privući odlutale, jer im na taj način mi svojim životom svjedočimo te potičemo indirektno i njih na obraćenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 sij 2010 15:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Zao mi je Igore da nisi vise tu snama a potrebne su nam tvoje rijeci.
Poucno je ovo brate dragi u Kristu i zaista kad sagledamo u molitvi
Vjerovanja i Oce nasa sve nam je receno ako si malo prepustimo
sve te rijeci kroz nase razmisljanje.Dobro je ovu temu vratit opet
na pocetne stranice TTa pa da mnogi malo citajuci ovo razmisle
o buducnosti i zamisle se kako je potrebna molitva i citanje Svetog Pisma.
Kad nam dobro ide u zivotu sve nekako zanemarujemo,a opet kad nas
neke nedace poprate sjetimo se Boga ali i tada smo kolebljivi i mnogi
se pitaju"postoji li uopce BOG".Zasto bas meni to i ono.Nedavno mi kaze
jedna stara dobra kolegica ,dali ja vidim sto se sve dogada u svijetu ?
Pa kad bi Bog postojao On to nebi dozvolio.Sazalila sam se nad njom
i rekla joj.Anice moja,kad bi ti samo malo vise procitala koju rijec iz
Svetog Pisma i vjerovala da Bog postoji,da je On i sad tu kraj tebe,
nebi nikada tako nesto ni pomislila.Kaze ona opet meni.Ma tu u mome
selu zive ljudi koji tako psuju i nikada nejdu u Crkvu i nikada ne mole,
a sve imaju i dobro im ide.Ma odgovaram ja njoj.Pa kako ti mislis DA
je to dobro,ne molit,ne ic u Crkvu,psovat i zadovoljno zivjeti.Nema
sestro moja tu dobra.Dobrota je samo u vjeri i molitvi i primanju
Tijela Kristova.Ma da si neznam kako siromasan,Bogat si kad imas Isusa
u svome srcu,a jadno li ti svo bogatstvo bez Boga,vjere i molitve.
Tako i nas brat Igor kaze,obratio se citajuci Sveto Pismo i dobio je
strah Bozji u posljednjim vremenima i dogadajima koji su blizu.Strah
Bozji je uvijek dobar.Tko se Boga boji,taj ne psuje,taj se ispovjeda,
taj moli i vjeruje u Rijeci Svetoga Pisma,a to nam je i vise nego dosta.
Svi smo mi jadni ,slabi i grjesni ali sa Isusom smo tako jaki.Bog nas
podize kad padamo,On nas ljeci kad smo bolesni,On je s nama u
svako doba dana i noci.Tako vjernog prijatelja nigdje nema.Bog
nam se daje u izobilju a citanje Psalma tako smiruje duh,dusu i tijelo.
Sveto Pismo je zaista najjaca hrana nasoj Dusi.Stog preporucam
svima da pronadu utjehu u Evandjelju nasih Svetih Ivna,Luke,Mateja ili
u Psalmima.Moj Psalam je 91 i 23.Lijek u svako doba.BvB.

Igore ,brate nadam se da ces nam se opet javiti.BtB.
je to dobro.Sta ti vidis u tome dobru? :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr