www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 02:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2010 12:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2010 10:40
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
poglavica dolazi od onoga koji je poglavnik a to je sv. mihael arkandjel za andjele...gore ...dakle indijanci nemaju nista s ovime...samo nas podsjeca na losi prizvuk...da ispricam nesto
bilo je ovako zle sestre molile krunicu i bila jedna mala seka koja nije bila njihova rodjena seka i skroz pitala a sta vi to radite ajde i mene naucite...(nazalost u bozjoj basci ima puno koji ne mole srcem...pogotovo danas) a one zlobnice naucile ju ovako pa uzmi zrna i moli tri stolcica jedan stolac... imalena je tako molila i prebirala zrna krunice GOSPA JE NJENE MOLITVE USLISILA ne onih od sestara.
to je davna prica a cini mise da sam bas procitala kod jednog svetca u zivotopisu al neznam kojeg sad se ne mogu sjetiti....
poglavico nije nista lose niti TEHNICKI niti ikako drugacije. ali svakako bitne su rijeci koje se izgovaraju ALI SRCEM IZRECENE....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2010 10:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Izvorna molitva sv. Mihaelu

«Podigni Bolno Raspelo koje sam ti dao protiv sila tame i izmoli ovu molitvu sa znakom križa. Učini ovo u ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Pobijedit ćeš... Reci ovu molitvu svakog dana, jer veliki je boj.»

(Moli se držeći uvis Raspelo)


O Slavni Kneže Nebeskih Vojska, Sveti Mihaele Arhanđele, obrani nas u kušnji i užasnom boju protiv Vrhovništava i Vlasti, protiv zlih duhova. Priteci u pomoć čovjeku kojeg je Svemogući Bog stvorio besmrtnim na svoju sliku i priliku i otkupio od sotonske tiranije uz visoku cijenu. Vodi danas boj Gospodnji zajedno sa svetim anđelima, kao što si već pobijedio vođu oholih anđela, Lucifera i njegove otpadničke čete, koje su bile nemoćne da odole tebi, niti je više bilo mjesta za njih na Nebu. Ta okrutna stara zmija koja se naziva đavao ili sotona, koji zavidi cijeli svijet, bačena je u bezdan sa svojim anđelima. Čuvaj se, ovaj stari neprijatelj i ubojica ljudi ohrabrio se i preobrazio u anđela svjetla, radoznalo obilazi svijetom sa svim mnoštvom zlih duhova koji su nagrnuli na zemlju da unište bez traga Ime Božje i Njegova Krista, da porobe, ubiju i bace u vječno prokletstvo duše kojima je namijenjena kruna vječne slave. Ovaj opaki zmaj izlijeva, kao najnečistiju bujicu, otrov na ljude izopačena uma i pokvarena srca, duha laži, bezbo-žnosti, huljenja i kužna daha i svakog poroka i nemorala.

Ovi vrlo lukavi neprijatelji ispunili su i opajali Crkvu sa žuči i gorčinom, Zaručnicu Neokaljanog Jaganjca, i položili bezbožne ruke na njezine najsvetije posjede. Na samom Svetom Mjestu, gdje je Sveta Stolica najsvetijeg Petra i Katedra Istine ustanovljene kao svjetlo svijeta, podigli su prijestolje svog odvratnog bezboštva s pokvarenom zamisli da kad je Pastir udaren, stado se može raspršiti.

Ustani onda nepobjedivi Kneže, pritekni u pomoć Božjem narodu i donesi pobjedu protiv napada izgubljenih duhova. On te časti kao svoga Zaštitnika i Sveca; u tvojoj svetoj slavi Crkve kao njezinu obranu protiv podmuklih sila pakla; tebi je Bog povjerio duše ljudi da budu uvedene u nebesko blaženstvo. Moli se Bogu mira da bi On onemogućio sotonu da nas dalje drži u ropstvu i škodi Crkvi. Prikaži naše molitve pred Previšnjim Bogom tako da bi one što prije zadobile milost pred licem Gospodina; svladavanjem zmaja, stare zmije, koja je đavao ili sotona, opet ga učini zarobljenikom bezdana, kako više ne bi zavodio narod. Amen.

R. Evo križa Gospodnjega, bježite stranke protivnikove.

O. Pobjedi lav od plemena Judina, korijen Davidov!

R. Neka bude Tvoje milosrđe nad nama, o Gospodine.

O. Kako se ufamo u Tebe.

R. Gospodine, usliši moju molitvu.

O. I neka moj vapaj k Tebi dođe.


Pomolimo se!

O Bože, Oče našega Gospodina Isusa Krista, zazivamo Tvoje Sveto Ime i kao molitelji usrdno tražimo Tvoju blagost, da bi se Ti po zagovoru Marije, uvijek Djevice, Prečiste i Naše Majke i slavnog Svetog Mihaela Arhanđela, udostojao pomoći nam protiv sotone i svih drugih nečistih duhova koji lutaju svijetom da naškode ljudskom rodu i unište duše. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2010 11:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2010 10:40
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tocno ova izvorna molitva je iz knjizice PREDRAGOCIJENE KRVI ISUSOVE krist poucava u nigeriji...IMAM CAK I TO RASPELO NABAVILA IZ AMERIKE...
sad cu vam staviti link o toj stranici na hrvatski


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2010 11:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2010 10:40
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
http://sites.google.com/site/molitedrag ... u-nigeriji

evo linka SVE O PREDRAGOCIJENOJ KRVI ISUSOVOJ I KNJIZICI I TO NA HR. MOZETE SVE VIDJETI ...u toj knjizici je i molitva ta sv. mihaelu ark.
toplo preporucam SVIMA...
inace na toj stranici IMATE STRAHOVITO DIVNIH STVARI...
ja sam kupila i knjizicu i krunicu dolje od one SONJE gospodje koja ju sama radi
i KRIZ TRPECEG ISUSA narucila iz SAD...
toplo preporucam...svima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2010 11:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2010 10:40
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
http://sites.google.com/site/molitedrag ... u-nigeriji

evo linka SVE O PREDRAGOCIJENOJ KRVI ISUSOVOJ I KNJIZICI I TO NA HR. MOZETE SVE VIDJETI ...u toj knjizici je i molitva ta sv. mihaelu ark.
toplo preporucam SVIMA...
inace na toj stranici IMATE STRAHOVITO DIVNIH STVARI...
ja sam kupila i knjizicu i krunicu dolje od one SONJE gospodje koja ju sama radi
i KRIZ TRPECEG ISUSA narucila iz SAD...
toplo preporucam...svima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 vel 2010 17:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 pro 2009 22:20
Postovi: 16
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="Mery1mam"]poglavica dolazi od onoga koji je poglavnik a to je sv. mihael arkandjel za andjele...gore ...dakle indijanci nemaju nista s ovime...samo nas podsjeca na losi prizvuk...da ispricam nesto
bilo je ovako zle sestre molile krunicu i bila jedna mala seka koja nije bila njihova rodjena seka i skroz pitala a sta vi to radite ajde i mene naucite...(nazalost u bozjoj basci ima puno koji ne mole srcem...pogotovo danas) a one zlobnice naucile ju ovako pa uzmi zrna i moli tri stolcica jedan stolac... imalena je tako molila i prebirala zrna krunice GOSPA JE NJENE MOLITVE USLISILA ne onih od sestara.
to je davna prica a cini mise da sam bas procitala kod jednog svetca u zivotopisu al neznam kojeg sad se ne mogu sjetiti....
poglavico nije nista lose niti TEHNICKI niti ikako drugacije. ali svakako bitne su rijeci koje se izgovaraju ALI SRCEM IZRECENE....[/quote]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 svi 2010 17:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 ruj 2006 11:14
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala svim sudionicima za molitve Sv. Mihaelu. Baš sam tražio i trebao takvo što.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2010 23:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala svima koji su stavili po neku molitvicu našem dragom arkanđelu Michaelu baš kao i Gabrijelu i Rafaelu.

Ja već duže vrijeme izrađujem krunice arkanđela Michaela
pa eto ako nekome zatreba tu sam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2010 13:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 lip 2010 13:53
Postovi: 162
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Jeronima,
ja sam vrlo zainteresirana za tvoje krunice sv.Mihaelu arhanđelu, molila bih te da mi javiš kako bi mogla doći do njih, bar tri ako može.
Sama molim krunicu sv.Mihaelu, davno sam je imala napisanu, ali sam je izgubila, pa pamtim samo riječi koje dođu na mala zrna:

SVETI MIHAELE ARHANĐELE, PROBODI MAČEM SVA OKORJELA I
NEVJERNA SRCA,
DA SE U NJIMA NASTANE PRESVETA SRCA ISUSA I MARIJE.


Ako netko ima tekst cijele krunice, bila bih zahvalna da je stavi na forum.

Vjerujem da se treba što više moliti za nevjernike, i vjernike koji ne žive po vjeri, ja sam osobno iskusila kako je molitva te krunice donijela dobro nekim ljudima, hvala Bogu na tome.

Pozdrav svima, i Bog nas blagoslovio i povezao u ljubavi, molitvi i miru!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2010 13:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Anđeoska krunica
Bože, u pomoć mi priteci.

Gospodine pohitri da mi pomogneš.
Slava Ocu… Sveti Mihaele Arhanđele, brani nas u boju da budemo spašeni na posljednjem sudu.




I. zaziv

Po zagovoru sv. Mihaela Arhanđela i nebeskog kora Serafina udostoj se, Gospodine, uspaliti u nama oganj savršene ljubavi svoje.

1 Oče naš, 3 Zdravo Marije na čast prvom anđeoskom koru


II. zaziv

Po zagovoru sv. Mihaela Arhanđela i nebeskog kora Kerubina udostoj se Gospodine udijeliti nam milost, da napustimo put grijeha, te krenemo putem kršćanske savršenosti.

1 Oče naš, 3 Zdravo Marije na čast drugom anđeoskom koru


III. zaziv

Po zagovoru sv. Mihaela Arhanđela i svetog kora Prijestolja, ulij Gospodine u naša srca duh prave i iskrene poniznosti.

1 Oče naš, 3 Zdravo Marije na čast trećem anđeoskom koru


IV. zaziv

Po zagovoru sv. Mihaela Arhanđela i nebeskog kora Gospodstva udijeli nam Gospodine milost, da nadvladamo naša osjetila i ispravimo naše iskvarene strasti.

1 Oče naš, 3 Zdravo Marije na čast četvrtom anđeoskom koru


V. zaziv

Po zagovoru sv. Mihaela Arhanđela i nebeskog kora Vlasti udostoj se, Gospodine zaštititi naše duše od zasjeda i napasti đavla.

1 Oče naš, 3 Zdravo Marije na čast petom anđeoskom koru


VI. zaziv

Po zagovoru sv. Mihaela Arhanđela i kora čudesnih nebeskih Moći ne daj Gospodine da podlegnemo napastima, nego nas oslobodi od zla.

1 Oče naš, 3 Zdravo Marije na čast šestom anđeoskom koru


VII. zaziv

Po zagovoru sv. Mihaela Arhanđela i nebeskog kora Poglavarstva ispuni, Gospodine naše duše pravom i iskrenom poslušnošću.

1 Oče naš, 3 Zdravo Marije na čast sedmom anđeoskom koru


VIII. zaziv

Po zagovoru sv. Mihaela Arhanđela i nebeskog kora Arhanđela, udijeli nam Gospodine, dar ustrajnosti u vjeri i u dobrim djelima.

1 Oče naš, 3 Zdravo Marije na čast osmom anđeoskom koru


IX. zaziv

Po zagovoru sv. Mihaela Arhanđela i nebeskog kora svih Anđela udostoj se Gospodine, udijeliti nam milost, da nas oni u sadašnjem životu čuvaju, a zatim da nas uvedu u vječnu slavu.

1 Oče naš, 3 Zdravo Marije na čast devetom anđeoskom koru


4 puta Oče naš (prvi na čast sv. Mihaela, drugi sv. Gabrijela, treći sv. Rafaela i četvrti Anđela Čuvara)


Sv. Mihaele, preslavni kneže, glavo i vođo nebeske vojske, čuvaru duša, pobjeditelju buntovnih duhova, stanovniče Božjega dvora, poslije Isusa naš divni voditelju, obdaren nadčovječanskom snagom i savršenošću, udostoj se, nas sve, koji se pouzdano k tebi utječemo, od svakoga zla izbaviti i isprosi nam svojim moćnim zagovorom milost da vjerno služeći svome Bogu sve više duhom rastemo. Amen.

Sv. Mihaele Arhanđele, moli za nas Isusa Krista, Gospodina našega!

Da budemo dostojni Njegovih obećanja!
Pomolimo se!

Svemogući vječni Bože, koji si u svojoj divnoj dobroti i milosrđu za spas ljudi izabrao slavnog i svetog Arhanđela Mihaela za kneza svoje Crkve, udijeli nam, da nas on svojim moćnim zagovorom oslobodi od svih naših duhovnih neprijatelja, da se nijedan od njih ne usudi uznemirivati nas u času smrti nego da nas on sam uvede u Tvoju uzvišenu Božansku prisutnost po zaslugama Isusa Krista, Gospodina našega. Amen.

Preuzeto iz knjižice: Molitve sv. Mihaelu Arhanđelu i Anđelima; Čapljina 2002. Anđeoska krunica


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr