www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 13:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 pro 2009 13:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Drage sestre i braćo u Bogu,
od trena mog povratka u Ruke Božje osjećam jaku povezanost sa Svetim Mihaelom Arhanđelom i potrebu moliti njemu. Vjerujem kako nisam jedini koji osjeća to pa sam želio vidjeti ima li još ljudi koji se žele "intenzivnije posvetiti" štovanju Svetog Mihaela.
Nažalost, nisam pronašao podatak postoji li bratovština na području RH, odnosno molitvena skupina na području Zagreba kojoj bih se želio pridružiti. Ako takva postoji - molim upućene da mi jave podatke gdje se mogu javiti i priključiti.
U suprotnom slučaju, bilo bi mi drago kada bi se našlo dovoljno ljudi koji bi se nalazili - što u raznim gradovima, što na širokim prostranstvima interneta koji bi zajedno sa mnom molili Sv Mihaelu i pridružili se osnivanju bratovštine i molitvene zajednice na području RH (posebice, radi mog mjesta stanovanja - u Zagrebu).
Stoga, molim sve koji se žele pridružiti u oživotvorenju ove ideje da se jave na pp - prvo kako bismo smislili što i kako, a zatim, ako ideja ne uspije - da bar možemo razmijeniti dostupnu literaturu posvećenu Sv Mihaelu i Sv Anđelima (jedino što trenutno posjedujem je mala knjižica tiskana u Čapljini - Devetnica Sv Mihaelu Arhanđelu i Anđelima).

E sada, :D postojala ili ne postojala bratovština u RH, da bar iznesem osnovne postavke i dužnosti koje bratovština podrazumjeva:
Cilj bratovštine:
- širiti štovanje prema Knezu nebeske vojske Sv Mihaelu Arhanđelu i prema svim anđelima, a osobito anđelu čuvaru
- objavljivati to štovanje u potpunoj vjernosti učenju Svetog Oca Pape i u suradnji s biskupima i svećenicima,
- u svakom trenutku zazivati pomoć i zaštitu Sv Mihaela za obranu Crkve Kristove i naroda Božjega na putu u nebesku domovinu.

Članovi bratovštine moraju se obvezati:
- da će priznavati se kršćaninom rječju i djelom za čitavog života,
- da će se boriti protiv svake vrste zla u društvu, a braniti Božja prava i kršćanske vrijednosti,
- da će živjeti u milosti gospodnjoj često se ispovijedajući i pričešćujući,
- da će slušati ili čitati Božju riječ i njom nadahnjivati svoj svakodnevni život,
- da će sudjelovati, sam ili s grupom, na blagdanskoj Svetoj Misi ili na misi za grupu,
- da će voljeti djetinjom ljubavlju Presvetu Mariju, majku Isusovu i Majku Crkve, i često moliti svetu krunicu,
- da će obavljati bar jednom mjesečno sat klanjanja pred presvetim,
- da će moliti po mogućnosti svaki dan krunicu Anđelima ili bar čin predanja Svetom Mihaelu,
- da će slaviti s posebnom pobožnošću blagdane na čast velikog Arhanđela (8. svibnja - ukazanje Sv Mihaela u Garganu; 29. rujna - svetkovinu Sveta 3 Arhanđela i 2. listopada - dan Anđela Čuvara)
- da će moliti svaki dan za Svetog Oca Papu,
- da će priznavati potpunu poslušnost biskupu i župniku te zajednici koju predstavlja.

Svi podaci preuzeti iz - "Devetnica Sv Mihaelu Arhanđelu i Anđelima", izdavač Molitvena zajednica Sv Josipa, Čapljina

U svakom slučaju - u doglednoj budućnosti imam namjeru kontaktirati gospođu Jović koja i izdaje navedenu knjižicu i moliti daljnje podatke, a do tada ću moliti :a1250: :a1250: :a1250: :a1250: :a1250: :a1250: :a1250: da mi se u ovoj ideji pridruži što veći broj vas.

Do tada puno pozdrava i Bog s vama :D

P.S. Čak i sada dok ovo tipkam na monitoru mi visi anđeoska krunica i sa smješkom me gleda i štiti Sveti Mihael Arhanđel.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Sveti Mihael
PostPostano: 05 sij 2010 04:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 pro 2009 21:43
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Sveti Mihael (Sveti Mihovil) Arkanđeo je zaštitnik policajaca i vojnika, posebno štovan među padobranacima i vojnim pilotima, a blagdan Sv. Mihaela slavimo 29. rujna.
To je ujedno i moj najdraži svetac (a priznajem kako ih imam još nekoliko poput Svetog Andrije ili Svetog Mauricija ali o njima drugom prigodom..)

Ime Mihael, potječe iz hebrejskog "Mi ha el", što znači: "Tko je kao Bog?" ("Quis ut Deus?") a molitva Sv. Mihaelu se upotrebljava kao zaštita od zlih duhova i ta molitva je jedina egzorcistička molitva koju smiju moliti laici.

Priča o nastanku molitve ide ovako:

"Jednoga dana u mjesecu prosincu 1884., ili u siječnju 1885., u Vatikanu, u privatnoj kapelici Pape Leona XIII dogodilo se nešto izvanredno. Nakon što je papa Leon XIII završio svoju Misu, ostao je u kapelici, da prisustvuje još jednoj Misi, što je uvijek običavao. Na kraju, opazili su kako je najednom podigao glavu i nepomično gledao prema Oltaru, iznad Tabernakula.

Lice Leona XIII poblijedilo je od nekakvog straha. Papa je ustao i još pod šokom od intenzivne uzbuđenosti, požurio je prema svojoj radnoj sobi. Jedan od njegovih suradnika se uznemirio i upitao ga: "Sveti Oče, izgledate mi vrlo umorno? Da li vam treba nešto?" Leon XIII mu je odgovorio: "Ne trebam ništa..."

I Papa je ušao u svoju radnu sobu , zatvorio se, te nakon pola sata pozvao tajnika Kongregacije za Obrede, pružio mu list papira te mu rekao da odmah napisani tekst otisne i pošalje svim biskupima širom svijeta. Što bijaše napisano na tom listu papiru, koji je Papa dao da se smjesta tiska i pošalje svim biskupima svijeta? To bijaše molitva Svetom Mihaelu Arkanđelu, koju je Papa osobno sastavio i zahtijevao da je svi svećenici sa svojim vjernicima mole nakon svake Mise na podnožju Oltara nakon molitve "Zdravo Kraljice", koju je propisao već Papa Pijo IX.

Leon XIII povjerio je kasnije jednom od svojih tajnika, Mons. Rinaldo Angeliu, kako je za vrijeme Mise vidio oblak - mnoštvo demona, vrlo razdraženih, nad Vječnim gradom. Odatle odluka Papina, da se zove u pomoć Sveti Mihael Arkanđeo i sva vojska nebeskih duhova za obranu Crkve protiv Sotone i njegove paklene vojske."

Nažalost, molitva Sv. Mihaelu Arkanđelu se prestala moliti nakon 07. ožujka 1965.....

I sam Papa Ivan Pavao II, u Svetištu Sv. Mihaela Arkanđela na brdu Gargano, 24. svibnja 1987. između ostalog je rekao kako je Demon još uvijek živ i djeluje u svijetu i: "Iako se ova molitva više ne moli na kraju mise, molim sve da je ne zaborave i da je nastave moliti kako bi zadobili pomoć u borbi protiv snaga tame i protiv duhova ovoga svijeta."

Ja je osobno molim već par godina najmanje jedanput dnevno, uglavnom pred spavanje nakon Očenaša (u kombinaciji sa "Anđelom čuvarom", off course) a osobno mislim kako bi se ta molitva trebala ponovno uvesti kao sastavni dio Svete Mise ili barem neka se moli na njenom kraju.

Zašto?
Molitva je uvedena krajem 19. stoljeća po nalogu Pape Leona XIII i molila se tokom Svete Mise diljem Svijeta sve do 1965. i siguran sam da su zahvaljujući njoj narodi zemlje dobili određenu Božju milost i lakše podnijeli oba Svjetska rata i sve nedaće prije, između i neposredno nakon njih.
Stoga, nije li slučajnost da je udar na Isusovo stado, na nas vjernike, počeo sa svih strana nakon ukinuća ove molitve 1965. godine: te godine je počeo rasap Krščanskog stada koji je bez Anđeoske zaštite ostao prepušten vražjim zamkama u vidu iznenadne i nagle ekspanzije nove vrste glazbe kao što je hard rock (Woodstock 1969.) ili heavy metal, novim trendovim kao što su bili hippies, droga kao što je bila marihuana je iznenada postala dostupna svima i jako popularna, razvodi su postali pravilo a ne iznimka, pobačaji isto, a uvedeno je i "planiranje obitelji" - jedno do dvoje djece po obitelji a ne kao prije - najmanje četvero, crkve su postajale sve praznije i praznije, pojavio se izraz pubertet kojeg naše babe i majke ni čuli ni osjetili nikad nisu, nova otkrića i izumi su preplavili tržišta, selo kao centar obitelji i župne zajednice je počelo odumirati i svi su hrlili u gradove na studij da postanu doktori, znanstvenici ili "netko-i-nešto" u "modernom" društvu, trač je postao osnov konverzacije, psovke također, novac je počeo biti primarni pokretač svega i bilo ga je sve više i više, Hladni rat je počeo kulminirati, nuklearnih glava je bilo više nego ikada, vojnika po glavi stanovnika isto a Svijetom su se počeli odvijati maleni ali svakodnevni ratovi i sukobi kakvu učestalost Zemlja ne pamti od svojeg nastanka!! Sve je to pokrenuto krajem 60-tih i za rezultat imamo ovaj svijet kakav poznajemo danas...
Uvjerenja sam da bi, vrativši ovu molitvu pod Sv. Misu ili barem popularizacijom iste, ovaj Svijet opet dobio jaču zaštitu Vrhovnog Anđela Nebeske Vojske koji, siguran sam, jedva čeka da mu se obratimo za pomoć....

Molitva je kratka i lako ju je zapamtiti, počeo sam je učiti i na latinskom ali mi još malo zapinje ;)

Latinski:

Sancte Michael Archangele,
defende nos in proelio;
contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium.
Imperet illi Deus, supplices deprecamur:
tuque, Princeps militiae Caelestis,
Satanam aliosque spiritus malignos,
qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo,
divina virtute, in infernum detrude.
Amen.

Hrvatski:

Sveti Mihaele Arkanđele,
brani nas u boju;
budi nam na pomoć protiv zlobe i zamki đavolskih.
Ponizno te molimo neka ti Bog zapovjedi:
Ti, vođo nebeskih četa,
Božanskom jakošću protjeraj u pakao,
Sotonu i druge zle duhove,
što lutaju svijetom na propast duša.
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2010 07:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 pro 2009 11:41
Postovi: 67
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Brate, hvala ti za ovaj tekst o Sv. Mihaelu. Međutim, ovo je osnovno i može se naći i na netu.. Lijepo da si nas podsjetio na mollitvu ovom Anđelu. I ja ga osobito cijenim..
U posljednje vrijeme nekako najradije slušam o Anđelima.. Sve mi bude toplo oko srca smajlic3

Ovo je moj mali doprinos, doduše također s neta, s www.katolici.org :


Sveti Mihael, Gabrijel i Rafael, arkanđeli, 29. rujna

[b]
Mihael, Gabrijel i Rafael tri su biblijska anđeoska imena. Izvorna značenja imena su, kako je to često u drevnim istočnim kulturama, rečenice, svojevrsne definicije nositelja imena:

Mi-ha-el znači Tko je kao Bog?, Ga-bri-el - Bog je jak, a Ra-fa-el - Bog iscjeljuje, liječi.

Anđeli su, po katoličkom učenju osobna, od Boga stvorena bića, koja "uvijek gledaju lice Oca nebeskoga" (Mt 18,10), te su neposredni svjedoci njegovih velikih djela i razglašuju njegovu slavu (grčki angelos znači glasnik). Za razliku od ljudi, anđeli nisu vezani na tijelo. Oni su čisti dusi, a posjeduju veću moć nad materijom od čovjeka i veću sposobnost spoznaje. Nauka o anđelima (angelologija) razvrstava anđele u devet korova. Osmi su kor arkanđeli i među njih spadaju Mihael, Gabrijel i Rafael.

Najstarije štovanje arkanđela Mihaela zabilježeno je već u 4. stoljeću. Mihael je, po Bibliji, na početku Božjeg stvaranja, vođa i pobjednik u borbi protiv pobunjenih anđela koje je predvodio Lucifer (Sotona). Prema liturgijskim tekstovima Mihael je voditelj duša u raj. Stari su ga pisci nazivali "vagatelj duša" na posljednjem sudu, a ikonografi ga slikali s vagom u ruci. Slikaju ga i kao "vojskovođu nebeske vojske" s plamenim mačem ili kopljem, a u srednjem vijeku u tadašnjoj vojničkoj opremi: oklopu, kacigi, sa štitom i kopljem. Obično u žaru borbe, okružena drugim anđelima, kako pobjeđuje Sotonu (koji je često prikazan likom zmaja ili slične zastrašujuće spodobe) i strovaljuje ga u pakao. Općenito, Mihael se štuje kao branitelj i zaštitnik vjere i Crkve. Kao svojeg patrona posebno ga časte, u vezi s njegovom ulogom, vojnici i policajci, pa ljekarnici, vagari i trgovci, pekari; umirući.

Arkanđao Gabrijel z Bibliji nastupa kao glasnik Božjih odluka. On u Starom zavjetu tumači proroku Danijelu viđenje ovna i jarca (Dan 8, 16-26) i značenje sedamdeset godina (Dan 9, 21-17). U Novom zavjetu svećeniku Zahariji naviješta rođenje Ivana Krstitelja (Lk 1,11-20), ukazuje se Mariji i naviješta rođenje Isusovo (Lk 1,26-38). Do reforme katoličkog kalendara (1969.) kalendarski spomendan Gabrijela bio je 24. ožujka, dan uoči blagdana Blagovijesti. Sada je zajedno s Mihaelom i Rafaelom, 29. rujna. U ikonografiji se najčešće prikazuje kao navjestitelj s ljiljanom u ruci. U Crkvi je godine 1951. proglašen zaštitnikom telekomunikacija i obavijesnih sredstava. Patron je glasnika, poštara i filatelista.

Rafael se u Bibliji spominje samo u Knjizi o Tobiji, kao pratilac na putu, zaštitnik i zagovornik mladog Tobije. Po Božjoj zapovijedi svladava pakosnog zloduha Asmodeja i iscjeljuje Tobijina oca. Rafael je patron ljekarnika, iseljenika, hodočasnika, putnika, brodara, rudara, krovopokrivača.

Anđele, duhovna bića, nije moguće naslikati. Likovna se umjetnost domišlja pa ih uobičajeno prikazuje kao lijepa bića, nalik na mladiće ili djecu, s krilima. Krila su simbol njihove nesmetane pokretljivosti i nenavezanosti na vrijeme i prostor. U najranijim prikazima, iz prvih kršćanskih vremena, anđeli nemaju krila. Tu oznaku su im slikari počeli dodavati tek od 4. stoljeća.


Prije nekoliko dana je hrvren pisao na forumu kako priprema tekst o Sv. Mihaelu iz knjižice "Tko je kao Bog" don Nikole Bašneca, pa ga s nestrpljenjem očekujem i radujem mu se.
:D

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2010 11:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zato bih i htio zamoliti, ako nije problem s pokretačem teme i s moderatorima da se ove stvari prebace na temu Bratovština Sv Mihaela kako bismo sve imali lijepo na jednom mjestu jer sam imao namjeru s vremenom dodati sve ove podatke, molitve i sve što pronađem na temu Sv Arhanđela i Anđela općenito :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2010 11:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 pro 2009 11:41
Postovi: 67
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Što se mene tiče ok, ja sam nestrpljiva... ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2010 12:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Silent napisao:
Što se mene tiče ok, ja sam nestrpljiva... ;)


Pa vidimo što Sv Mihael o tome misli pa malo pričekamo ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2010 13:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 pro 2009 21:43
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Brate hrvren,

Pročitao sam tvoj post na temi "Bratovština Svetog Mihaela Arknđela" i svidjelo mi se.

Ta Bratovština postoji i djeluje na prostoru mojeg grada još od 1290. (!!) godine i nadam se da ću joj pristupiti kada se "otvori mjesto" jer ipak prima samo maleni broj, uglavnom starijih i utjecajnih vjernika...

Što se mene tiče, moj tekst može biti spojen sa tvojom temom, ustvari: bila bi mi čast što si u mojem postu pronašao dragocjen materijal jer on to za mene doista i jest...

I gdje si nabavio krunicu Sv. Mihaela?
Ja je pokušavam pronači jer bi je htio kupiti ali uzalud..

I šečer za kraj:

hrvren napisao:
Vjerujem kako nisam jedini koji osjeća to pa sam želio vidjeti ima li još ljudi koji se žele "intenzivnije posvetiti" štovanju Svetog Mihaela.
Nažalost, nisam pronašao podatak postoji li bratovština na području RH, odnosno molitvena skupina na području Zagreba kojoj bih se želio pridružiti. Ako takva postoji - molim upućene da mi jave podatke gdje se mogu javiti i priključiti.

U suprotnom slučaju, bilo bi mi drago kada bi se našlo dovoljno ljudi koji bi se nalazili - što u raznim gradovima, što na širokim prostranstvima interneta koji bi zajedno sa mnom molili Sv Mihaelu i pridružili se osnivanju bratovštine i molitvene zajednice na području RH (posebice, radi mog mjesta stanovanja - u Zagrebu).
Stoga, molim sve koji se žele pridružiti u oživotvorenju ove ideje da se jave na pp - prvo kako bismo smislili što i kako, a zatim, ako ideja ne uspije - da bar možemo razmijeniti dostupnu literaturu posvećenu Sv Mihaelu i Sv Anđelima...


Podržavam tvoju ideju i ja sam za - detalje u svezi ovoga očekuj preko PP-a...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2010 14:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sv. Mihael napisao:
Brate hrvren,

Pročitao sam tvoj post na temi "Bratovština Svetog Mihaela Arknđela" i svidjelo mi se.

Ta Bratovština postoji i djeluje na prostoru mojeg grada još od 1290. (!!) godine i nadam se da ću joj pristupiti kada se "otvori mjesto" jer ipak prima samo maleni broj, uglavnom starijih i utjecajnih vjernika...

Što se mene tiče, moj tekst može biti spojen sa tvojom temom, ustvari: bila bi mi čast što si u mojem postu pronašao dragocjen materijal jer on to za mene doista i jest...

I gdje si nabavio krunicu Sv. Mihaela?
Ja je pokušavam pronači jer bi je htio kupiti ali uzalud..

I šečer za kraj:

hrvren napisao:
Vjerujem kako nisam jedini koji osjeća to pa sam želio vidjeti ima li još ljudi koji se žele "intenzivnije posvetiti" štovanju Svetog Mihaela.
Nažalost, nisam pronašao podatak postoji li bratovština na području RH, odnosno molitvena skupina na području Zagreba kojoj bih se želio pridružiti. Ako takva postoji - molim upućene da mi jave podatke gdje se mogu javiti i priključiti.

U suprotnom slučaju, bilo bi mi drago kada bi se našlo dovoljno ljudi koji bi se nalazili - što u raznim gradovima, što na širokim prostranstvima interneta koji bi zajedno sa mnom molili Sv Mihaelu i pridružili se osnivanju bratovštine i molitvene zajednice na području RH (posebice, radi mog mjesta stanovanja - u Zagrebu).
Stoga, molim sve koji se žele pridružiti u oživotvorenju ove ideje da se jave na pp - prvo kako bismo smislili što i kako, a zatim, ako ideja ne uspije - da bar možemo razmijeniti dostupnu literaturu posvećenu Sv Mihaelu i Sv Anđelima...


Podržavam tvoju ideju i ja sam za - detalje u svezi ovoga očekuj preko PP-a...


Hvala za podršku u vezi svega, pa pošaljem onda moderatorima molbu da nam spoje teme :)
Draže bi mi bilo kada bi ostala pod rubrikom Vrijeme kada se svjetiljka puni uljem jer nisam mislio samo stavljati stvari tipa podataka, nego sam želio da to bude tema posvećena "živoj" duhovnosti.

A što se bratovštine tiče nije mi jasno kako to funkcionira kod vas???
Istina, sve informacije na tu temu i jesam vadio iz tih par knjižica, ali tamo sam naveo koji su uvjeti za pristupanje bratovštini - znači jedino redovna molitva i nazovimo to tako - nešto veća posvećenost u molitvi Anđelima. Da ne navodim sada sve točke ta je na temi Bratovština Sv Mihaela Arhanđela. Dapače, piše čak da i djeca mogu postati članovi ako ih roditelji posvete zaštiti Sv Mihaela.

A krunica se može nabaviti u knjižari Sv Antuna na Kaptolu. Već sam napisao samo kako pri kupnji treba pripaziti jer dio od medaljice Sv Mihaela do "ogrlice" treba sadržavati 4 zrnca - 4 Očenaša u čast Sv 3 Arhanđela i Sv Anđela Čuvara; a u knjižari Sv Jeronima (isto Kaptol) našao sam krunice s 5 zrnaca i nisu znali objasniti kako i zašto :(
Dakle - sadrži 9x3 mala zrnca i 9x1 veliko (9 zaziva u čast 9 korova Anđela i na svakom zazivu moli se 1 Oče Naš i 3x Zdravo Marijo + na kraju 4x Oče Naš)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 sij 2010 10:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo, kako se ljudi počinju javljati, a izgleda da knjižica s pobožnostima Sv Anđelima baš trenutno nema da počnem postavljati bar molitve vezane za njih pa molim sve ostale koji imaju iste stvari da također pošalju :) kako bismo sve grupirali na jednom mjestu.

Puno pozdrava i BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 sij 2010 10:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ČIN POSVETE SV. MIHAELU ARHANĐELU

Plemeniti kneže svih anđeoskih korova i cijenjeni vođo vojske Gospodnje, gorljivi ljubitelju slave Gospodnje i strahu pobunjenih anđela, sv. Mihaele Arhanđele, želeći biti u broju tvojih štovatelja, danas ti se u potpunosti predajem. Stavljam sebe samoga ,svoj posao , svoju obitelj, prijatelje i sve što mi pripada pod tvoju budnu zaštitu. To što nudim vrlo je malo, buduću da sam ja jadni grešnik ali, molim te ti nagradi ljubav moga srca. Sjeti se, da sam od danas pod tvojom budnom zaštitom, te moraš biti uza me cijeloga moga života. Pribavi mi oproštenje mojih brojnih i teških grijeha, daj da od srca ljubim svoga Boga i dragog spasitelja Isusa, moju dragu majku Mariju, sve ljude i moju braću koji su ljubljeni od Oca a otkupljeni od Sina. Isprosi mi milosti koje su mi potrebne da bih zaslužio krunu slave. Brani me uvijek od neprijatelja moje duše a posebno u zadnjem trenutku mojega života. Dođi tada, slavni Arhanđele, pomozi mi u borbi i odagnaj daleko od mene u ponor pakla onog oholog palog anđela kojeg si pobjedio u nebeskoj borbi.Predstavi me tada, pred prijestoljem Božjim da bih mogao, s tobom sv. Miheale i sa svim anđelima, pjevati hvalu, čast i slavu u vijeke vjekova. Amen

Svi oni koji se posvećuju Sv Mihaelu Arhanđelu trebali bi svaki dan moliti krunicu Sv Anđelima, a ako iz bilo kojeg razloga nisu u mogućnosti, bar čin posvete Sv Mihaelu Arhanđelu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr