www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 06:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2010 12:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2010 10:40
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka je ime meni drago....

vidi...moj suprug je u pitanju ....niti ide u crkvu niti u boga vjeruje...niti ljubi ikoga koga bih trebao..pakao je ziviti s njime i vise nije izdrzivo...znaci ja ne mogu vise...mnogo toga je u pitanju vise neznam sta da molim...zar bog na to suti...sada je konkretno...postaljeno...i ne mogu vjerovati da bog ne zeli da ga netko ljubi...tj. da se obrati...ovako ce samo unistiti moju obitelj...jer ja ne mogu vise...niti mi da da idem u crkvu...meni je to NEIZDRZIVO...uz to ima jos masa stvari...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2010 12:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2010 10:40
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mislila sam da me bog kusa u izdrzljivosti...ali ovo vise nije kusnja ovo je pitanje rastave braka....niti mogu bogu pripadati...niti djete odgajati u skladu s bogom...nista... :twisted: :twisted: mislim s njime u braku ne mogu bogu pripadati...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2010 12:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Evo baš danas čitala sam nešto na temu molitve i uslišanja molitve, gdje autor govori o tomu kako je godinama molio bez uslišanja, i onda su mu se počele otvarati oči, shvatio je čitajući Pismo da je molitva doista nešto što se može naučiti jer se sjetio kako su apostoli tražili od Isusa da ih nauči moliti.
Tada je dobio slobodu, počeo je čitati što u Novom Zavjetu piše o molitvi i počeo kako kaže "eksperimentirati".....tj. drugačije nego ranije moliti.
Kaže da je njega osobno najviše iznenadila spoznaja da Isus nikad nije završavao molitvu za druge riječima "ako je tvoja volja", a to nisu ni apostoli činili. Njihova molitva uvijek je bila pozitivna i imala oblik izravne, autoritativne zapovijedi: "Ustani", "Hodaj", "Budi zdrav" itd.

Za kraj autor kaže da je kroz iskustvo molitve za druge vidio da kad moli za ljude onda nema mjesta neodlučnim pokušajima i kolebljivoj nadi ili pak riječima "ako je tvoja volja"

Takva molitva "ako je tvoja volja" ima svoje mjesto i vrijeme i obično je se primjenjuje u molitvi otpuštanja, kad u predanju otpuštamo svoju volju i predajemo je Bogu jer se naša volja, naše želje često razilaze s Njegovima.

Također sam jednom prilikom pročitala i to kako je u nas već kroz generacije usađeno pogrešno mišljenje da nas Bog u pravilu ne želi osloboditi nekog križa koji nam je dan jer u nutrini mislimo da je Božja volja da trpimo i podnosimo, da je pravi kršćanski stav prihvaćanje patnje, a ne molitva za njeno ublažavanje. Zato uobičavamo reći da nam je Bog poslao križ i da ga ne treba odbijati jer će nas on odvesti većoj slavi.

No srećom da smo u krivu i da je naš Bog pun ljubavi i da izlazi nama svima ususret da potpomogne našu slabu vjeru.
Ozdravljenje duše, duha i tijela nije na periferiji kršćanstva, nego sredini i upravio je Božja ozdravljujuća aktivna moć dokaz Njegove ljubavi za nas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2010 12:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2010 10:40
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nisam nikada mislila da je bozja volja da ga netko ne ljubi...to sam i napisala...pa gospa stalno govori MOLITE ZA OBRACENJE GRESNIKA I NEVJERNIKA...to non stop ponavlja...moj suprug je to...i molim vrlo snazne molitve...i devetnice...nonstop od sv. rite..milosrdnog isusa i gospe i svasta...redam ...ali nista...
jedino sto ja mislim TO JE DA BOG NEIDE PREKO SLOBODNE VOLJE...a to moze biti kod moga supruga ON BOGA NE ZELI LJUBITI...i iz toga sve proizlazi....to je moj jedini zakljucak...nazalost... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2010 12:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mery1mam napisao:
pogresno puna sam vjere upravo zato mi se usta osusise od moljenja...i uvijek i iznova...nije mi uslisano...ali radi se o covjekovom srcu...a ono da li ga Bog mijenja ili ne ulazi u slobodnu volju covjeka...gdje je granica...to se pitam svaki dan....molim se za drugoga...a molitva ostaje ne uslisana jer se ta osoba ne mjenja... :roll: :roll: :roll: :roll:


Blago tebi kad si puna vjere...

Nešto krivo radiš, pokušaj moliti za sebe i dati primjer mužu svom. To ti je vjerojatno najteže...


Zadnja izmjena: Mario23; 21 tra 2010 12:48; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2010 12:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2010 10:40
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
meni to bas nije smijesno... :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2010 12:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2010 10:40
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ovdje se radi o jobu ...BOG MU JE NA KRAJU SVE VRATIO...dakle....bog sve cuje...ali ja mislim da neide preko slobodne volje...naravno...u tome moze lezati i sigurno je problem..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2010 12:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Mery1mam napisao:
rebeka je ime meni drago....

vidi...moj suprug je u pitanju ....niti ide u crkvu niti u Boga vjeruje...niti ljubi ikoga koga bih trebao..pakao je ziviti s njime i vise nije izdrzivo...znaci ja ne mogu vise...mnogo toga je u pitanju vise neznam sta da molim...zar Bog na to suti...sada je konkretno...postaljeno...i ne mogu vjerovati da Bog ne zeli da ga netko ljubi...tj. da se obrati...ovako ce samo unistiti moju obitelj...jer ja ne mogu vise...niti mi da da idem u crkvu...meni je to NEIZDRZIVO...uz to ima jos masa stvari...


Draga Mery1mam...draga sestro..tezak je tvoj zivot,Ti najbolje sve znas..
Ne vrijedi da ti sada ovdje pametujemo,nego najveci uspjeh je u
"prihvacanju" prihvati ga tkvoga...i prepusti Bogu da ON odluci..
Pokusaj da molis za sbe..da skupis dovoljno snage i ljubavi i da ustrajes...
BOG VOLI TVOGA MUZA VISE OD TEBE-Nogo Bog ne voli grijeh,ali Bog ljubi sbakog covjeka jednako...tako da se On brine i za njega..za tvoga muza...i tvoju obitelj....ustraj..

Pokusaj draga sestro pronaci nesto,sto te cini sretnom i radosnom...
Evo i na ovom forumu mozes pronaci malu crkvu molitve..
pridruzi se,ukljuci se...I mi cemo moliti za tebe... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2010 12:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2010 10:40
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne mogu prihvatiti NE ODLAZENJE U CRKVU...to necu prihvatiti ,...nikada..
a drugo...imam djete koje trebam odgojiti uz toga covjeka... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2010 13:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pa nije smiješno. Promijeni sebe prvo i prihvati tog čovjeka. Sigurno problem leži u tebi samo zbog svog grijeha nećeš da ga ni vidiš, već si ljuta na njega i šta ja znam šta sve...

Prvo se ti preobrati, i postani puna ljubavi za tog čovjeka, i onda će se on preobratiti tvojom molitvom i primjerom i mirna Herceg Bosna. Dok god budeš takva ništa se neće desit.

Meni je otac bio alkoholičar 23 godine i nije iša u Crkvu, u jedan dan se preobratia, sutra otiša u Crkvu i ispovjedia se, od tada ide s majkom u Crkvu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 47 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr