www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 00:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: ...Još uvijek
PostPostano: 09 ožu 2010 09:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 svi 2008 15:54
Postovi: 180
Podijelio: 16 zahvala
Zahvaljeno je: 56 zahvala
Ja sam Onaj koji Jesam. Alfa i Omega. Početak i kraj.
Pokraj mene se nalaze nebrojene čete anđela.
Stojim tu, ispred vas i slušam otkucaje vaših srdaca, no vi me se ne bojite kao suca.
Vidim vas kako naglašavate moje milosrđe i strpljivost. I izbjegavate čuti moj JAO vama upućen.
U čemu sam to griješio do sada? što je to u čemu sam vas razočarao? Koji povod sam vam dao pa da ustajete protiv mene i mojih odredaba? Nisam li vam uvijek govorio s nepogrešivom preciznošću. Nisam nikad od vas očekivao nemoguće, nego sam pronalazio načina da svakog od vas pripremim i osposobim za djela ljubavi.
Imao sam vas u svojoj providnosti, no vi ste uvijek pronalazili načina da izigrate uloženo povjerenje. Nisam li vas pozivao da ne sudite i ne obezvrijeđujete moje malene glasnike koje sam osobno izabrao da idu i prenose moje riječi?
Ne bojite me se kao suca jer u svojoj oholosti ne vidite svoje grijehe. Ponizite se i počnite smatrati jedni druge većima od sebe te nećete imati napast natjecanja i omalovažavanja. Ja sam tu da svakog obdarim primjereno rasporedbi moje milosti po mojoj providnosti, a ne po vašim uskim mjereilima. Imajte to na umu i dopustite meni da sudim. Maknite se iz središta i moći ćete jasno vidjeti što smjeram sa svakim od vas.
Ne želim vas koriti jer to zaslužujete, nego jer vam ovim želim pomoći da sagledate svoje grijehe i propuste.
Tu sam ispred vas: Stojim i čekam.
... Još uvijek


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2010 10:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
A toliko Vas volim ljubljeni moji. Zbog Vas sam toliko trpio, ali bio radostan jer sam znao da ću samo tako postići da ne umrete zauvijek. Pogledajte oko sebe, zar ne vidite da ste skrenuli krivim putem, poslušajte svoje srce ja sam tu i još uvijek kucam,a vi mi ne želite otvoriti. Blagoslivljam Vas i dalje i čekam.....čekam da otvorite.l......Ljubljena moja dječice vjerujte i biti će Vam jer Bog okreće sve na dobro onima koji ga ljube......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2010 11:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2009 11:50
Postovi: 120
Lokacija: gdje Gospodin želi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Predragi ,
poslušajte svoja srca
Otvorite se mojoj ljubavi.
U mojoj ljubavi naći ćete svu utjehu,
sreću i želju da mi udovoljite.

Primite moje riječi iz usta sve djece
koja me žele i meni se mole
ja vas zovem, čekam i blagosivljam
U meni i ćete naći živu ljubav i svjetlo koje vam treba.

(Hvala)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2010 12:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 sij 2010 12:30
Postovi: 65
Lokacija: Ri
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Može pojašnjenje?
Jesu li ovo neke privatne objave ili što?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2010 13:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2009 11:50
Postovi: 120
Lokacija: gdje Gospodin želi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga ,ansev ,ne znam za druge ali evo ja ti za mene mogu reći da sam samo to napisala kada sam pročitala ove postove ispred.
Ne želim da se namećem jednostavno osjetila sam veliku ljubav i to sam napisala.
Puno Božijeg bagoslova želim svima.
Tvoja sestra u Kristu koja se moli i žudi za ljubavlju kao i svi.
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2010 14:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Korizma je.... što je to za vas? Pitate li se ikada kako je Marija živjela svoju korizmu? Nije se hvalila odrekla sam se ovoga ili onoga, kako to vi činite, nego je živjela ozbiljnost Korizme. Išla je svojoj rođakinji Elizabeti, daleko, da joj bude od koristi, a vi danas ne znate kako vam se zove prvi susjed. Zamislite se nad svojom osobnom ozbiljnošću korizme....jer Ja čekam....još uvijek....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2010 16:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Evo jedan jako poučan članak o privatnim objavama:


VRIJEDNOST PRIVATNIH OBJAVA

Duh istine

Duh Sveti, kako je Isus obećao, uvodi učenike u svu istinu, da shvate otajstvo Isusa Krista. Nije to nova objava, već im osvjetljuje i produbljuje Isusov događaj. Međutim, pojavljuju se, kako je Isus i najavio, lažni proroci, koji donose "novu" objavu. Crkva se tijekom povijesti uvijek bori protiv tih lažnih Krista i proroka.


--------------------------------------------------------------------------------

CELESTIN TOMIĆ

"Više puta, i na više načina, Bog je nekoć govorio ocima u prorocima; konačno u ove dane, progovori nama u Sinu. Njega postavi baštinikom svega." (Heb 2, 1-2) U Isusu Kristu završava objava, on je punina objave. Međutim, pojavljivat će se, posebno u posljednjim danima i "lažni" proroci. Isus na njih upozorava svoje učenike: "Ako vam tko rekne: 'Evo, Krista ovdje!' 'Eno ga ondje!' - ne vjerujte. Ustat će doista lažni Kristi i lažni proroci, i tvorit će znamenja i čudesa, da bude li moguće, zavedu i izabrane!" (Mk 13, 31 s.)

Duh Sveti, kako je Isus obećao, uvodi učenike u svu istinu, da shvate otajstvo Isusa Krista. Nije to nova objava, već im osvjetljuje i produbljuje Isusov događaj.

Međutim, pojavljuju se, kako je Isus i najavio, lažni proroci, koji donose "novu" objavu. Crkva se tijekom povijesti uvijek bori protiv tih lažnih Krista i proroka.

Evo Krista ovdje! (Mk 13, 31)

Svaki vjernik po snazi krštenja ima svoju karizmu, kao i svaki stalež i red u Crkvi. U 2. stoljeću nastaje prijelaz iz apostolsko-proročkog ustrojstva na pastoralno-hijerarhijsko. Pojavljuju se izvjesne krize. Biskupi, hijerarhija, čuvaju apostolski zaklad i upozorava na lažne proroke i na njihov nauk. Pojavljuje se Monatan, sa svojim ženama, koji se predstavljaju kao zajednica Duha. I mnogi drugi. Sv. Irenej (180-192) vidi u tim zabludama opasnost za vjeru. Lažnim prorocima, kaže, griješe "neoprostivim" grijehom protiv Duha Svetoga.

U vremenu koje slijedi, a to je patrističko vrijeme, spominju se viđenja, čudesa i proroštva. Sv. Ciprijan, biskup Kartaški (+259), govori o "viđenju djece". Sv. Grgur Veliki (+604) govori kako se Majka Božja ukazala nekoj djevojci. Slične pojave navode i drugi oci.

U Srednjem vijeku množe se viđenja, proroštva, čudesa. Sv. Toma uči da neki od lažnih proroka dolaze od duha zablude, ali ne niječe im mogućnost čuda. Posebno su brojna viđenja i proroštva kod žena i kod poznatih svetica: Ivana Arška, sv. Katarina Sijenska, bl. Anđela Folinjska, sv. Gertruda, sv. Brigita, itd.



Protestantska reforma (od 16. do 18. st.) u svom učenju kao jedino važno naglašava Samo Pismo (Sola Scriptura). Viđenja i čudesa su nepotrebna. Katolici uzvraćaju, na temelju Svetog pisma, da u Crkvi uvijek postoji i proročki duh, uz onaj apostolski. I to potvrđuju sveci i svetice koji doživljavaju stvarna viđenja i ukazanja, kao sv. Ignacije Lojolski, sv. Margareta Alacoque i brojni drugi.

U vrijeme prosvjetiteljstva, racionalizma i materijalizma, osobito u 19. stoljeću, imamo brojna ukazanja koja je mjesna Crkva dijelom odobrila: sv. Katerina Laboure (1803), La Salette (1846), Lourdes (1858.), Fatima (1917), Banneux (1933), itd.



Današnji je čovjek, svjestan svojeg napretka na znanstvenom i tehničkom području, alergičan je na čudesne objave i smatra nevjerojatnim da bi Bog kršio zakone koje je sam u prirodu postavio. Međutim, vidioci su vizionari, a čudesa koja čine su na području koje znanost još nije posve otkrila.

S jedne strane zastupaju strogi determinizam, koji današnji znanstvenici odbacuju, a s druge strane moramo imati u vidu da je Bog u povijesti i u svemiru zahvatio svojom objavom u Starom zavjetu, i koja dosiže vrhunac u utjelovljenju Sina Božjega, u njegovu djelovanju i čudesima, posebno svojim uskrsnućem - što ruši sve postavke lažne znanosti i napretka.

Duh Sveti je u svako doba podizao u Crkvi (a i izvan Crkve - znamo da "Duh puše gdje hoće") proroke, vidioce, mistike koji svjedoče da Bog postoji, da je Isus Krist doista Spasitelj svijeta, punina i dovršetak objave.


Karizmatička mistika nije povlastica elite, kako to uče razne sljedbe. Ukazanja djeci, malenima, siromasima pokazuju da viđenja i ukazanja nisu plod dubokih učenja i visokog znanja, već životno iskustvo. Divan primjer je onaj seljak koji udubljen pred Svetohraništem zadivi i velikog mistika svoga vremena, sv. Ivana, Arškog župnika. Na njegovo pitanje, što radi, odgovori mu doista kao pravi mistik: "Ja gledam njega, a on mene!"

Kao i životno iskustvu Andrije Frosarda, uglednog i učenog pisca, koji opisuje svoj doživljaj Boga u knjizi: "Bog postoji, ja sam ga susreo."

Proročka karizma, viđenja i iskustveni doživljaj Boga, uvijek su prisutni u Crkvi. Crkva, kao i osjećaj vjernika, lako otkriva radi li se o pravim ili o lažnim prorocima, viđenjima i porukama. Ako traže svoju, a ne Božju čast i slavu, svoje materijalne probitke, a ne dobro duša, ako se predstavljaju kao novi Kristi, lako otkrijemo da su lažni proroci i vidioci. Istiniti vidioci donose uvijek poruku za svoje vrijeme, poruku koja obnavlja Božji narod snagom Duha Svetoga koji govori preko njih. Međutim, uvijek su prisutni, kako nas sam Gospodin uči, i lažni proroci koji dolaze u "ovčjem ruhu", govore tako slatko i medeno, a iznutra su vuci grabežljivi, koji traže svoju slavu, a ne Božju slavu.


Uvijek ostaje raspoznajni znak za sva vremena: po plodovima ćete ih njihovim prepoznati. Lažni je prorok onaj koji razdire nešivenu haljinu Crkve Božje, unosi nemir, svađu i mržnju u zajednicu vjernika. A plodovi Duha su ljubav, istina, mir i radost u Gospodinu. To su i znakovi istinitog proroka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2010 20:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga sestrice nisu ovo privatne objave nego ono što nam je taj tren u srcu, ljubav i riječ u nama i pitanje u nama koje želimo sa svima podijeliti.
I Bože blagoslovi Ipehara što je ovakvu temu potakao jer forum se već pretvorio u stotine molitvi nema više duhovnih razmišljanja i tema.

Bože sve nas blagoslovi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2010 21:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Oprosti sestrice,
meni je tako izgledalo kada sam pročitala.
Nisam ništa loše mislila.


:grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2010 06:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Magdice ne ljutim se što bilo. Volim te duhovna prijatejljice.


Gospodine toliko je duša koje za tobom žude..

Dođite duše na izvor vječne radosti,ljubavi i vjere. Čekam Vas uvijek sam tu za vas. Vi ste moji svježi pupoljci koji su sve više potrebni žive vode kako bi narasli u vjeri. Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr