www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Traziti oprost
PostPostano: 14 stu 2011 16:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Promatram svijet ovakak kakav on je u danasnje vrijeme. U vijestima, na radiju...u svim medijima susrecemo se sa ljudskom zlobom. Svi smo mi u ovome zivotu gresni, u odredjenom momentu "zli". Kada iz nekoga razloga vredjamo osobe oko sebe, kada to radimo nenamjerno iz bjesa, ljutnje ili neznam kojeg drugog razloga, nemislimo na poslijedice koje nastaju.
Tek kada se smirimo..dok ohladimo glavu shvatimo da smo u odredjenom momentu(dok smo bili "zli") nanjeli stetu drugoj osobi, odnosno nanjeli bol,uvredu.
Savijest nam govori kako smo pogrijesili i bude nam zao....ali zasto onda vecina ljudi nemoze traziti oprost od uvrijedjene osobe? Zasto smo toliko preponosni????
Kako nadvladati vlastiti ponos? Zar je trazenje oprosta ponizenje??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2011 16:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kristina18 napisao:
Promatram svijet ovakak kakav on je u danasnje vrijeme. U vijestima, na radiju...u svim medijima susrecemo se sa ljudskom zlobom. Svi smo mi u ovome zivotu gresni, u odredjenom momentu "zli". Kada iz nekoga razloga vredjamo osobe oko sebe, kada to radimo nenamjerno iz bjesa, ljutnje ili neznam kojeg drugog razloga, nemislimo na poslijedice koje nastaju.
Tek kada se smirimo..dok ohladimo glavu shvatimo da smo u odredjenom momentu(dok smo bili "zli") nanjeli stetu drugoj osobi, odnosno nanjeli bol,uvredu.
Savijest nam govori kako smo pogrijesili i bude nam zao....ali zasto onda vecina ljudi nemoze traziti oprost od uvrijedjene osobe? Zasto smo toliko preponosni????
Kako nadvladati vlastiti ponos? Zar je trazenje oprosta ponizenje??


Nije poniženje već poniznost. Ja kad sam tražila oprost nisam nikada osijećala poniženje, možda prije ponos na sebe što se trudim ispraviti stvari. Kod mene je prije strah da mi osoba neće oprostiti kad zamolim za oprost jer nakon toga nema više dalje sa tom osobom. Kad dođete do točke da ti tražiš oprost, a taj netko kaže "ne opraštam ti" što onda? Onda si ti povrijeđen. Osoba ti je uzvratila istom mjerom, ako ne i gorom. Jer kad si ti nanosio zlo možda u tom trenutku nisi to promislio, možda je bilo slučajno, a kad ti netko kaže da ne oprašta to je onda namjerno. Pogotovo ako tvoja molba za oprost i nakon toga stoji "u zraku", još danima, a ta osoba te ignorira. Znači imala je vremena promisliti i ohladiti se, a svejedno i dalje ti ne želi oprostiti. Nekim ljudima je draže da ih ni ne pitaš za oprost, nego uživaju u tvom osjećaju krivnje. Mogu te ogovarati pred drugima i uzvratiti, a da se ne osjećaju krivi jer misle da je osveta ispravan način.

Uglavnom ljudima je teško tražiti oprost jer ih je strah da će nešto ili nekoga izgubiti. Ista stvar kao i sa grijehom. Kad činimo grijeh činimo ge jer mislimo da ćemo s tim nešto dobiti, ovdje je samo obratno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 stu 2011 17:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Da. Zacudim se kada mi netko kaze kako nemoze nekoga traziti oprost zbog ponosa. Pa mislim da treba biti ponosan i traziti oprost radi svoga mira i prije svega jer je to krscanski.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr