www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 sij 2009 00:45 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 sij 2009 15:59
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo, jedna od tema kojom se nitko baš previše ne bavi, a po meni, to je "najosnovnija tema"! Evo, dragi moji, ja sam sigurna da svaki čovjek barem par puta osjeti unutarnji nemir koji ga "razara"... to se događa ponajviše jer živimo u "svijetu stresa".
Ono što zapravo želim je da svi napišemo sve što mislimo da je potrebno za unutarnji mir, kako odbaciti negativne misli koje nas razaraju i "ubaciti" samo pozitivne i misliti samo pozitivno? sigurna sam da će ovo mnogima pomoći, a pogotovo nama koji imamo tako ozbiljan problem... s borbom vlastitih misli... ja sam jedna od takvih...
Ponekad mi se zna dogoditi da osjetim takav nemir da mi bude baš jaaako loše, al čim se pomolim,hvala Bogu bude mi dobro. E, to mi se događalo kada sam se bojala.. kada sam se bojala bolesti. Naime, živjela sam u mjestu gdje je bilo mnogo nezdravih ljudi i jednostavno nisam baš to mogla podnositi, a nisam se htjela odseliti iz nekih razloga... i ja sam se toliko bojala da ne bi postala jedna od njih, Bože mi oprosti al baš sam se bojala bolesti i tako se s vremenom počeo u meni javljat nemir. Dakle, zbg straha... znam da se pravi vjernik ne smije bojati! Ali kako da odagnam negativne misli i utuvim u glavu da je sve onako kako vidim.. da je moj život proizvod mojih misli!?
I uvijek pomažem drugima savjetima i svi budu oduševljeni misleći kako toliko toga znam, a ne znaju da imam veći problem od njihovog... molim vas za pomoć ne zbog mene, nego najviše zbog vas samih.. zbog nas... i mnogih sa sličnim problemom..

P.S. volim vas!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 sij 2009 07:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga sestrice,ja mislim cak vise i uvjerena sam da covjek nalazi unutarnji mir u molitvi,u meditaciji,na svetoj Misi,a posebno pred Tabernakulom to jest pred Presvetim...Svi mi padamo cesto puta u svojim grijesima i dozivljavamo unutarnji nemir kad nas netko iznervira,ali ima par rijeci koje pomazu i tada,a to su kod mene ove rijeci-ISUSE UZDAM SE U TEBE-ISUSE TI SI TU i tako izgovaras te rijeci sve dokle ne osjetis unutarnji mir...Meni to djeluje,a vi ostali isprobajte pa cete sami dozivjeti...Isto tako velika je vaznost molenje svete krunice svaki dan(bolje u grupi,al mozes i sam).Preko Marije dolazimo k Isusu i u tim otajstvima si cvrsto povezan sa Isusom i samim razmatranjima pojedinih otajstava dozivljavamo Isusov zivot i Isusovu muku. Ima raznih nacina kako doci do unutarnjeg mira,a cvrstom vjerom u Isusa i svakodnevnom molitvom i odlaskom na svete mise taj mir se moze i zadrzati sto je bit svega.Imamo jako dobrih tema na nasem forumu i o unutarnjem miru i o meditacijama pa malo procitaj nase teme i postove i sve ces naci tako da ne duljim...Zelim ti od srca unutarnji mir i Bozji blagoslov. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 sij 2009 09:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Treba sve podnositi s mirnom i spokojnom ravnodusnoscu i time ne samo da se pomaze dusi sticati mnoga dobra nego pomaze da dusa iz same nevolje bolje prosudi i donese prikladnu pomoc. Sv. Ivan od Kriza

ja mislim da je za mir potrebno odricati se svih misli koje ne poticu spasenje i ne hvale Boga... njih se po meni treba kloniti jer malo jedna prljava misao pa se onda nadoveze druga prljava misao i tako malo po malo gubi se mir... i onda vapimo Gospodinu da nas oslobodi i procisti misli... bar ja to radim :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 sij 2009 09:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ispovijed, vjera i molitva. Isus mže otklonit sve strahove ali bit će ti onako koliko vjeruješ.
Predaj sve svoje strahove svaki dan Isusu pod križ i bit ćeš bolje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 sij 2009 22:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 sij 2009 12:37
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga ako te nemiri razaraju radi straha, situacije oko tebe itd moli Gospodina da ti da svoj mir. Božji mir se može izmoliti i sto je najvažnije od svega jedino njega sotona preko napada u mislima i ostalom nemože oponašati tako da je sigurnost s tim mirom u tebi neslomljiva i nikakve sumnje koje bi ti se mogle javljati i pokušati te obzhrabriti u oslanjanju na boga ne mogu ti ništa. moli za mir i vjeruj Bog će ti rado uslišiti molitvu. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2010 14:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 sij 2010 10:48
Postovi: 64
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga funny,potpisujem tvoj problem,i ja se borim s tim nemirom koji me neprestano prati,jednom kad ga osjetiš teško ga je se rješiti,najgore od svega što mene to uhvati i kad se molim ili na misi najviše,ali to su đavolske zamke,ne smiješ se dati.kada te to uhvati,probaj se onako od sveg srca nasmijat.pokušaj,vježbaj to!jednom će ti to preć u naviku i na sve češ gledat drgačije vjeruj mi.često ponavljaj-Isuse ti si moj mir!ti pobijeđuješ svaki nemir i svaku sumlju,hvala ti što te imam i što te nosim u sebi,ponovi to ako treba 30 puta do ne osjetiš taj mir.pokušaj dnevno meditirat 20-ak min samo diši,pri udisaju I,a kad izdišeš SUS.osjetit češ predivan mir.uvjeri se sama...
Neka te Bog blagoslovi i podari te obiljom mira!
nauči biti strpljiva i dobit češ mir! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2010 15:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni jako pomaže moj pogled na svijet - bez stresa i uzrujavanja.
Ako imaš problem - ne stavljaj ga pod tepih, nego rješavaj.
Sama činjenica da rješavaš nešto smiruje te, ne dozvoljavaš da budeš nemoćan u nekoj situaciji, a i koncentriran si na rješenje, a ne na sam problem.
I tako isprobavaš sve mogućnosti. Ako ne uspije jedan put, ne očajavaš, nego tražiš drugi.
Ako ništa ne uspije (što je isto tako vrlo lako moguće, iako si pokušao sve) sagledaš problem kao nešto van sebe, nešto na što ne možeš izravno utjecati i opet - nema potrebe uzrujavati se nad nečim što ne možeš mijenjati.
Bitno je u svemu da aktivno tražiš rješenje, bez pasive i očajavanja, niti u jednom trenutku, a kad vidiš da ne ide - a moraš se promjeniti s tom činjenicom, nego opet napraviti sljedeći korak - pomiriti se s tim i naučiti živjeti s tim.

Evo, konkretno što si navela u vezi bolesti, da ne ispadne samo puko blebetanje.
Ako ja ne bih želio odseliti - radio bih sve što mogu da riješim probleme koje donosi ostanak - dakle borbu s bolesti. Činiš sve što možeš da bi izbjegao to - dizanje imuniteta, manji ili oprezniji kontakt s bolesnima koji mogu prenijeti nešto, naravno tu nam je prije svega i uvijek i molitva :) (sorry, što nije na prvom mjestu)... dakle radiš na tome da izbjegneš neželjenu situaciju. A ako se slučajno razboliš - ne očajavaš, nego prihvatiš tu činjenicu i boriš se s novonastalom situacijom.

lol ja se sad sjetio - odrastao sam preko puta groblja, svaki dan s prozora sobe gledao sprovode, a nikada se nisam bojao smrti niti imao strahove na tu temu ;)

BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 sij 2010 14:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 sij 2010 10:48
Postovi: 64
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svaka ti čast onda,sve bih dala da sam kao ti,ja imam neprestani strah u sebi,i koji nikak da pobijedim,ali borim se i imam uspona i padova ali bit će bolje!najgore je što mi tijelo odma reagira na svaki strah i što mi se teško smirit,ali postupno ću to pobijediti uz Božju pomoć!ti samo tako nastavi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Novo Srce
PostPostano: 07 vel 2010 15:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 pro 2009 22:20
Postovi: 16
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Sestrice Funni.Mislim da se malo tko može pohvalit da ima pravi i potpuni mir.Pa tako ni ja,ali mislim da nema razloga za zabrinutost.Isus Krist naš spasitelj i Brat, on je svoj život položio za našu otkupninu.I svojim otkupljenjem,nas je učinio slobodnim.Isusova krv nas je oslobodila,mi smo potpuno slobodni.Samo našu slobodu trebamo predati, Našem otkupitelju Isusu Kristu.Danam je sotona neukrade.Svoj strah i nemir veži krvlju Isusovom:duha nemira i duha straha vežem Krvlju Kristovom,i stavljam pod noge Isusa Krista,po zagovoru Blažene Djevice Marije i Svetog Josipa i Svetog Arhanđela Mihaela,Isuse ti čini sa njim kako je volja tvoja,a mene molim te ispuni Duhom Svojim Svetim,Duhom Mira i ljubavi:Draga Sestrice ničega se neboj ni sotone.U Biblij piše da je naše tijelo hram Božij,u tebi je Duh Božij,i u svima nama on je naš branitelj.sotona je otac laži:Ako si u mogućnosti započmi dan sa Sv.Misom,obavezno na Sv,Ispovjed,i uvjek na Sv,Pričest.Moli Isusa pod Sv.pričesti da ti da Novo Srce,i predaj mu sve svoje strahove,i nemire,sve svoje grijehe i svu sebe.Nemoj ništa ostaviti za sebe sva se predaj našem Nebeskom Ocu,kako nas on željno očekuje mi to nemožemo ni dokučiti...
Neka te gospodin Blagoslovi
Licem svojim nekate obasja,
i mir svoj nekati donese.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 vel 2010 15:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 sij 2010 10:48
Postovi: 64
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jurica,lijepo si to napiso,vidi se da si pun Duha Svetoga!i meni si puno pomogao ovim riječima,hvala tebi a najviše našem dragom Bogu,neka nas sve blagoslovi i da svoj mir! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr