www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 01:47

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1632 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 164  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 svi 2015 17:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Kroz cijelo nas Sveto pismo Bog upozorava da pazimo da se nikad ne zadovoljavamo razinom vjere na kojoj se trenutno nalazimo, nego da uvijek težimo za rastom u vjeri. Zadovoljstvo samim sobom može biti vrlo ozbiljna duhovna bolest, a izražava se u stavovima: „Dovoljno sam dobar“ ili „Svake nedjelje idem na misu, dakle ja sam dobar kršćanin“. Zatvoreni u takav stav ne možemo napredovati. Ipak, Pavao nam govori da prigrljujemo slabe u vjeri (Rim 14,1) jer to je upravo ono što Bog čini s nama.

„On ne lomi napuknutu trsku niti gasi stijenj što tinja“ (Iz 42,3)

Bog će rasplamsati vatru koja se gasi kao što je to učinio moleći da Petru naraste vjera. (Lk 22,31)

Ako uzmemo bilo koji segment vjere i predamo ga Isusu moleći ga za njegov rast, on će to i učiniti. U Mateju 25 čitamo o talentima, odnosno različitim iznosima novca raspodijeljenim među tri osobe. Prva dvojica su uložila novac i udvostručila njegov iznos što je obradovalo gospodara. Onoga trećeg koji je zakopao novac gospodar naziva beskorisnim i lijenim te ga izbacuje van u tamu. Kažnjen je ne zato što je krao, nego zato jer se nije potrudio umnožiti talente koje mu je dao. Propustiti nešto učiniti ponekad je veći grijeh od samoga čina. (vidi Jak 4,17)

Ako vjera koju smo dobili ne raste, trpit ćemo posljedice. Ako se ne trudimo i ne rastemo u vjeri, postajemo zadovoljni postojećim stanjem tvrdeći da nismo ni potratili ni izgubili svoju vjeru: i dalje je prakticiramo, ali smo je na neki način zakopali. Bogu ćemo morati položiti račun o tome kako smo mu služili i što smo propustili učiniti.

Bog od nas očekuje da rastemo u vjeri, a ne da stagniramo. Loše je kada naša vjera slabi, ali nije ništa bolje ni kada ostaje na istoj razini.

„Bez vjere nemoguće je omiliti Bogu.“ (Heb 11,6)

o. John H.Hampsch, C.M.F, Vjera


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 svi 2015 10:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Privitak:
Svakodnevni-kriz.jpg


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 svi 2015 17:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 sij 2015 16:46
Postovi: 61
Podijelio: 38 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
[size=150]DOPUSTI SI

"Dopusti si da možeš šutjeti
dopusti si da ne znaš
dopusti si da padaš
dopusti si da te boli
dopusti si da plačeš
dopusti si da budeš slab

Bog od tebe ne traži savršenost, jer zna da si čovjek
Bog računa na tvoje slabosti, mane, nedostatke
ali ono što također ti trebaš znati je
da
tvoje slabosti u Njemu postaju jakosti
tvoje mane postaju tvoje vrline
tvoji padovi odskočne daske
tvoje boli oaze mira
tvoje suze oslobođenje
tvoja bijeda tvoja veličina

a samo ako
Njemu pustiš da u tebi živi
ako Mu dopustiš,
kako god ti teško bilo,
kako god ti se nešto ne dalo,
da dopustiš da te upotrijebi
preko
riječi, osmijeha pogleda, zagrljaja
i tada,
drugi ne vide tvoju bijedu i slabost,
nego vide Boga, ljubitelja ljudi - u tebi!
Dopusti Mu da u tebi živi i diše."

[/size]
s. Marija Pia


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2015 23:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
"Bio sam jučer na pričesti i tako sam veseo i zadovoljan, tako da se, čini mi se, neću nikada žalostiti, pa makar mi i teško bilo...
Uistinu, kad se čovjek zavuče u samoću, u tamu, sav realni svijet, svi drugovi, svi prijatelji, sva čarobna priroda čini mu se snom.
Čovjek tada osjeća da je ona nerealna, a misao da je prava realnost, da je duševni svijet, svijet noći i molitve, realniji od svega uopće što vidljivo postoji.
Treba težiti samo za tim životom, za ovom realnošću. Jest, još sam slab, uživam u Euharistiji i u tom duševnom životu, ali vidim da je to ništa, da treba još dublje zaroniti u taj veliki svijet.
Sada razumijem velikog Papu Pija X. što je izrazio želju da vjernici često, pače i svaki dan blaguju Gospodina.
Samo se time može dublje i dublje zaći u taj svijet, približiti se Gospodinu i s njime se razgovarati.
"
Bl. Ivan Merz

Privitak:
ivanmerz.jpg


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 svi 2015 18:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Dragi Isuse, vjerujem da si ti Sin Božji i moj Spasitelj. Potrebna mi je Tvoja ljubav da me očisti od mojih grijeha i nedjela. Potrebno mi je Tvoje svjetlo da odagna moju tamu. Potreban mi je Tvoj mir da ispuni i zadovolji moje srce. Otvaram sada vrata svog srca i molim Te da uđeš u moj život i udijeliš mi dar vječnog života. Amen :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 svi 2015 22:45 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
Molitva sv. Padre Pija

Ostani sa mnom, Gospodine, jer mi je potrebna Tvoja prisutnost da Te ne bih zaboravio.

Ti znaš kako mi je lako napustiti Te.

Ostani sa mnom, Gospodine, zato što sam slab i trebam Tvoju snagu da ne padam tako često.

Ostani sa mnom, Gospodine, jer Ti si moj život i bez Tebe gubim svoj žar.

Ostani sa mnom, Gospodine, jer Ti si moje svjetlo i bez Tebe sam u tami.

Ostani sa mnom, Gospodine, da mi pokažeš svoju volju.

Ostani sa mnom, Gospodine, da čujem Tvoj glas i slijedim Te.

Ostani sa mnom, Gospodine, jer Te želim mnogo voljeti i biti uvijek u Tvojoj blizini.

Ostani sa mnom, Gospodine, ako želiš da Ti budem vjeran.

Ostani sa mnom, Gospodine, jer iako je moja duša siromašna,
želim da za Tebe bude mjesto utjehe, utočište Ljubavi.

Ostani sa mnom, Isuse, jer kasno je i dan se provodi kraju,
a život prolazi… smrt, sud i vječnost približavaju se.
Potrebno mi je još snage da ne posustanem na putu i zato Te trebam.
Kasno je i smrt je sve bliža. Plašim se tame, iskušenja, suhoća, križa, žalosti.
O, kako te trebam, moj Isuse, u ovoj noći progonstva!

Ostani sa mnom, Isuse, u životu i svim opasnostima, trebam Te.

Dopusti da Te prepoznam poput Tvojih učenika u lomljenju kruha,
tako da Euharistija bude svjetlo koje razgoni mrak, snaga koja me jača, jedina radost moga srca.

Ostani sa mnom, Gospodine, jer u času svoje smrti želim ostati sjedinjen s Tobom,
ako ne po pričesti, tada barem po milosti i ljubavi.

Ostani sa mnom, Isuse, ne tražim božansku utjehu jer je ne zaslužujem,
već Tvoju prisutnost, o da, to Te molim!

Ostani sa mnom, Gospodine, jer samo Tebe tražim.
Tvoju ljubav, Tvoju milost, Tvoje srce, Tvoj Duh, jer Te volim
i ne tražim drugu nagradu osim da te volim sve više i više.

U čvrstoj ljubavi voljet ću Te svim svojim srcem dok sam na zemlji
i nastavit ću Te voljeti savršeno u vječnosti.

Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 svi 2015 13:39 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
Molitva poslije pričesti sv. Tome Akvinskog

“Gospodine sveti Oče, svemogući vječni Bože, zahvaljujem Ti što si mene,

svoga grešnog i nedostojnog slugu nahranio dragocjenim Tijelom i Krvlju svoga Sina,

Gospodina našega Isusa Krista, ne po mojim zaslugama, nego po svom smilovanju.

Molim Te i zaklinjem, da mi ova pričest ne bude razlog za osudu nego spasonosna preporuka za oproštenje.

Daj da mi bude učvršćenje vjere i štit dobre volje. Nek istrijebi moje pogreške, iskorijeni požude i putenost,

nek mi uveća ljubav, strpljivost, poniznost, poslušnost i sve kreposti.

Nek mi bude obrana protiv zasjeda svih neprijatelja, vidljivih i nevidljivih, nek smiri moja duševna i tjelesna uzbuđenja.

Daj da po njoj čvrsto prionem uza Te i sretno postignem svoj konačni cilj.

Privedi mene grešnika na onu neizrecivu gozbu, gdje si Ti

sa svojim Sinom i Duhom Svetim svojima svecima istinito svjetlo,

vječna radost, najveća naslada i savršena sreća. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.”



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 svi 2015 09:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
ISUSE MOJ, NIŠTA MI NIJE BITNO OSIM LJUBAVI TVOJE!
MOLIM TE, ZAGRLI ME.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 svi 2015 11:00 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 08 tra 2015 16:34
Postovi: 6
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Pružam li drugima ruku, S. Pavin

Svakodnevno susrećemo ljude s njihovim slabostima i manama. Smetaju nam, idu nam na živce, na jetra, katkada nam piju krv na slamku. Naša je strpljivost vrlo često na najvećoj kušnji. Ako i ne reagiramo uvijek bučno, grubo, u nama se plete klupko nezadovoljstva i sve više nas steže i guši. Negativne misli poput valova neprestano zapljuskuju našu obalu dobrohotnosti i dobronamjernosti i ta obala popušta, gorčina nas malo-pomalo truje, slabi našu pozitivnu energiju i pozitivne misli, pozitivan stav prema drugima.
Tko od nas nije iskusio takve napasti? Tko od nas može reći da se uvijek uspješno bori protiv negativnih misli? I kad im popustimo pa nakon toga uslijede negativni postupci, uvjeravamo se da smo u pravu, da drugi mora nešto učiniti, da se drugi mora promijeniti. Najbolnija je činjenica da u takvom negativnom stavu prema drugima i ne primijetimo trenutak kada se taj drugi iznutra promijeni, kada uvidi svoje zablude, kada se kuša osloboditi svojih slabosti. Umjesto da mu tada pružimo ruku, da ga ohrabrimo, podignemo, utješimo, mi ga pritišćemo, još više opterećujemo i tako mu otežavamo pozitivnu promjenu. (...)
Izgubljena ovca je drugi čovjek koji se ne ponaša prema našim očekivanjima, koji se svojim ponašanjem kompromitirao, koga smo mi ubrojili među loše ljude. Obično ne razmišljamo kako je do toga došlo, što je sve na njega utjecalo. Mi ga praktički otpisujemo, isključujemo. (...)
S druge strane, tko od nas nije zalutao? Dopustio da ga obuzmu zle misli? Napravio nepromišljenu glupost? Učinio neko zlo drugome? Kako su nam tada bili potrebni razumijevanje, ljudska prisutnost, bratska ruka da nam pomogne da se vratimo, popravimo, promijenimo? (...)

Život treba biti dar drugima, S. Pavin

Govoriti o ljubavi - ništa novo! Ali govoriti o ljubavi - nikad dosta! Pojam ljubavi tako je sudbonosan za svakoga čovjeka, a opet tako kompromitiran na bezbroj načina, često toliko iskrivljen i izopačen da se pod pojmom ljubavi krije neobična sebičnost, potpuna suprotnost ljubavi. (...)
... i u nama postoje ljudi koji su zbog zauzetosti svojim poslom skloni previdjeti unesrećenog. U nama je također prisutan i milosrdni Samarijanac koji ima oka i srca za potrebe drugoga.
Ljubiti - znači činiti dobro drugom bez razlike; pomoći drugom da se kao čovjek ostvari; pokazati zalutalom put, nahraniti gladnoga; poučiti neukoga; utješiti žalosnoga; prihvatiti teret pod kojim je drugi pao; izliječiti bolesnoga; podnositi slabosti drugoga; trpjeti zloću drugoga; biti čovjek za druge... u tome su rekao bi Isus, sav Zakon i Proroci.

Ovisna ljubav, A. de Mello

Kako možeš voljeti nekoga koga trebaš? Možeš ga samo iskoristiti. Ako vas trebam da biste me usrećili, onda vas moram iskoristiti, moram vama manipulirati, moram pronaći načine i sredstva da vas pobijedim i zadržim pokraj sebe. Ne mogu vam dopustiti da budete slobodni. Ljude možete voljeti samo kad ste se oslobodili ovisnosti o ljudima. (...)
Neću mrziti sebe zbog nečega što sam napravio: dobro ili loše. Spreman sam to analizirati, promotriti i reći: Ako je bilo loše, učinio sam to nesvesno. Nitko ne čini loše u svjesnom stanju. Zato teolozi kažu da Isus nije mogao činiti ništa loše. To mi se čini potpuno razumljivo jer prosvijetljena osoba ne može činiti zlo. Prosvijetljena osoba je slobodna. (...)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 svi 2015 08:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Može li biti jednostavnije, ima li uopće prikladnih riječi za opisat ovaj osjećaj kad ti govorim hvala? Hvala za bezuvjetno opraštanje. Ne mogu ući u srca drugih, ali vjerujem da svatko snažno osjeća oproštenje.
Koliko boli svijest da sam pao, toliko je snažan povratak milosti kad se kajem. Nemam riječi kojima bih opisao, to je prilično očito Gospodine. Samo jedno veliko hvala, spušten na koljena, uzdignute glave, ozarena lica, dijete Božje.
Raširenih ruku, slaveći tebe, suzama oplakujem jednake pogreške. „Nije više važno“, osjećam da govoriš jer Tvoj ponos na mene što sam pregazio sebe i spustio se k Tebi, ganuo Te jednako kao i mene.
Jecaš zajedno sa mnom! To je ono što me toliko slama.. Raduješ se i više od mene jer si svjestan moje dragocjenosti više od m​​ene. Raduješ se jer ponovo živim kao čovjek, dostojanstveno i čisto, opranih ruku, čistih usta, sjajne haljine i bijele duše, bijele kao snijeg.

Hvala Ti moj Učitelju, moj Spasitelju, moj Otkupitelju, Janje Božje, Sveti i Svemogući, hvala Ti i slava!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1632 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 164  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 35 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr