www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 22:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1632 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 164  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 kol 2014 01:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika



Veliča * duša moja Gospodina
i klikće duh moj *
u Bogu mome Spasitelju,
što pogleda na neznatnost službenice svoje: *
odsad će me, evo, svi naraštaji zvati blaženom.
Jer velika mi djela učini Svesilni, *
sveto je ime njegovo.
Od koljena do koljena dobrota je njegova *
nad onima što se njega boje.

Iskaza snagu mišice svoje, *
rasprši oholice umišljene.
Silne zbaci s prijestolja, *
a uzvisi neznatne.
Gladne napuni dobrima, *
a bogate otpusti prazne.

Prihvati Izraela, slugu svoga, *
kako obeća ocima našim:
spomenuti se dobrote svoje *
prema Abrahamu i potomstvu njegovu dovijeka.

Slava Ocu i Sinu *
i Duhu Svetomu.
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda *
i u vijeke vjekova. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2014 22:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
A on je naše bolesti ponio, naše je boli na se uzeo, dok smo mi držali da ga Bog bije i ponižava. (5) Za naše grijehe probodoše njega, za opačine naše njega satriješe. Na njega pade kazna - radi našeg mira, njegove nas rane iscijeliše. (6) Poput ovaca svi smo lutali i svaki svojim putem je hodio. A Jahve je svalio na nj bezakonje nas sviju. (7) Zlostavljahu ga, a on puštaše, i nije otvorio usta svojih. K'o jagnje na klanje odvedoše ga; k'o ovca, nijema pred onima što je strižu, nije otvorio usta svojih. (8) Silom ga se i sudom riješiše; tko se brine za njegovu sudbinu? Da, iz zemlje živih ukloniše njega, za grijehe naroda njegova nasmrt ga izbiše. (9) Ukop mu odrediše među zločincima, a grob njegov bi s bogatima, premda nije počinio nepravde nit' su mu usta laži izustila. (10) Al' se Jahvi svidje da ga pritisne bolima. Žrtvuje li život svoj za naknadnicu, vidjet će potomstvo, produžit' sebi dane i Jahvina će se volja po njemu ispuniti. (11) Zbog patnje duše svoje vidjet će svjetlost i nasititi se spoznajom njezinom. Sluga moj pravedni opravdat će mnoge i krivicu njihovu na sebe uzeti. (12) Zato ću mu mnoštvo dati u baštinu i s mogućnicima plijen će dijeliti, jer sam se ponudio na smrt i među zlikovce bio ubrojen, da grijehe mnogih ponese na sebi i da se zauzme za zločince. Iz.53

Slika
Tijekom cijelog križnog puta Isus nam ostavlja poruke i upute za život.Ni jedan korak,ni jedan pokret,ni jedna riječ i gesta nisu se slučajno zbili,sve što se desilo,trebalo se desiti jer svaki dio pojedinačno nosi poruku a križni put u cijelosti nosi također zasebnu poruku.Koliko će mo mi sve to skupa razumijeti ovisi o nama samima,koliko smo se spremni u potpunosti predati Bogu.Što se više predajemo,više će Bog po svojoj providnosti nama "dati"da razumijemo.Najveće blago koje nam Otac Bog može dati jest čisti um i znanje,a kad to dobijemo moći ćemo što ni sanjati sad ne uspijevamo.+
Slawe Sin

facebook Katolici


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od lyra1 na 09 lis 2014 09:17.
PostPostano: 02 kol 2014 14:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 sij 2014 13:14
Postovi: 52
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2014 20:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika

DANI I DANI

Postoje DANI kada riječ do drugoga dopire;
kad su talenti dosta, i kad dobro djelo drugome život mijenja.

A kad se ti dani navrše,
dođu i DANI kad sve to ne vrijedi puno.
Tada, kad mudra riječ, dobra volja, dobro djelo i svi talenti više nisu dosta,
ljubav dođe na ideju da založi samoga sebe.
Kad netko ti drag, za život više nema snage;
čak i kad se čini da je to nemoguće,
srce zna unaprijed odlučno i spremno htjeti razdati i sebe samoga.

To je potpuno sjedinjenje s Kristom u njegovoj odlučnosti iz današnjeg Evanđelja:

„Kad su se navršili dani
da bude uznesen,
krenu Isus sa svom odlučnošću prema Jeruzalem!“

Tada, kad tvoja riječ, tvoja dobra volja, tvoje dobro djelo i svi tvoji talenti više nisu dosta,
A tvoja ljubav dođe na ideju da založi samoga sebe,
došli su novi dani:

DANI tvog uznesenja!

Pater Ike


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2014 23:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
1.Blagoslivljam te, Oče nebeski, Oče Gospodina mojega Isusa Krista, koji si se udostojao sjetiti mene siromaha.
2. O, Oče milosrđa i Bože svake utjehe, zahvaljujem ti što mene, nedostojna bilo kakave utjehe, katkada krijepiš utjehom.
3. Blagoslivljam te uvijek i slavim s jedinorođenim Sinom tvojim i Duhom Svetim Tješiteljem u vijeke vjekova. Amen.
4. Ah, Gospodine Bože moj, sveti ljubitelju, kad ti dođeš u moje srce, klicat će sve što je u meni.
5. Ti si moja slava i radost mojega srca, moja nada i utočište u dan moje nevolje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2014 06:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika

preuzeto sa ,
https://www.facebook.com/pages/Put-Isti ... fref=photo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2014 20:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
cirenac napisao:


..kad slavimo pobjedu protiv neprijatelja...dobro je slaviti..
..kad se čovjek borio na strani dobra...
..ili kad slavimo bilo koje pobjede..izvojevane protiv ljudi..
..neka nam uvijek u srcu budu ove Isusove riječi..

Mt 5,43-48
43"Čuli ste da je rečeno: Ljubi svoga bližnjega, a mrzi neprijatelja. 44A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone 45da budete sinovi svoga oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima. 46Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakva li vam plaća? Zar to isto ne čine i carinici? 47I ako pozdravljate samo braću, što osobito činite? Zar to isto ne čine i pogani?" 48"Budite dakle savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski!"

..jer zlo ne dolazi izvorno od čovjeka..
..već od navezanosti na svijet demona...
.jer kad se ljudi sukobe...i padnu ljudske žrtve..
::pobjednik je uvijek ...knez tame..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2014 21:39 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 04 kol 2014 11:33
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ne znam jel ovo još itko dosad napisao, uglavnom, pročitala sam ovo na zadnjoj stranici Book-a:

''Ne žali se što ti Bog odmah ne ispuni želje, nego zahvali što te odmah ne kazni za pogreške.''

"Mudar čovjek u oluji Bogu se moli, ne za izbavljenje iz opasnosti, već za izbavljenje od straha. Oluja iznutra je ta koja ga ugrožava, a ne oluja izvana." - Ralph Waldo Emerson

"Uvijek imajte na umu: Ne bojte se neuspjeha, ne bojte se padova. U umijeću hodanja nije važno ne pasti, nego ne ostati na tlu. Brzo ustati i nastaviti hodati." - papa Franjo

- Što ako pogriješim?
- Naravno da ćeš griješiti, svi griješe, ali bolje ćeš prepoznavati Moj glas kako se nas odnos bude razvijao.
- Ne želim da griješim.
- O, pogreške su dio života, a Tata i kroz njih ostvaruje svoje ciljeve.
Koliba - William P. Young


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 kol 2014 17:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
:t4: :q4: :t7:Ne žali se što ti Bog odmah ne ispuni želje, nego zahvali što te odmah ne kazni za pogreške...
Molim se , vječno se molim ....i molim s vremenom da me dalje vodiš dragi Isuse i pronađeš put moj ...lutam ..da me učvrstiš, ojačaš, osnažiš...
i daj mi snage da sve prebrodim...tuge , ovrhe ,...boli...daj mi snage da svima oprostim, jer ne zaboravljam kako sam se osjećala ...i dovedi me dragi Isuse pred ljubav.....
uputi je k meni , znam da me čitaš i poznaš me od rođenja , tvoja sam ...predala sam ti se potpuno ...znam da ti osvjetlavaš put ...prosvijetli me ...i dovedi pred svijetlo ..nemoj me ostavljati u tami ...znam da ja to samo s tobom mogu ..vodi me dalje i pokaži mi put ..dovedi pred obostranu ljubav


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1632 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 164  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 67 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr