www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 07:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 24 ožu 2012 21:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 kol 2010 10:02
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav svima :D
..evo,otvorila sam ovu temu jer smatram da je blisko prijateljstvo veliki blagoslov, :evil: pa bih htjela iznijeti vlastito iskustvo,ali čuti i vaša..što za vas znači pojam bliskog prijateljstva,i kakva su vaša iskustva..

Prvenstveno, smatram da je blizak prijateljski odnos velik dar od Gospodina,i da je takvo prijateljstvo neprocjenjivo!!
...evo,mogu reći da sam presretna što imam takvo iskustvo bliskog prijateljstva,za čime sam dugo čeznula.. a i molila :a1250:
Isus mi je poslao prekrasnu osobu u život,na kojoj sam neizmjerno zahvalna :grlim te:
..upoznale smo se u crkvi :D ,i onda je s vremenom krenulo i druženje..pa je to postalo kontinuirano,i polako smo se sve bolje upoznavale,sve više se otvarale..sve je išlo nekako spontano,Gospodin je to polako vodio :wink:
i evo,to je sad prešlo u jedno jako blisko priajteljstvo :grlim te: u kojem obje možemo biti ono što zbilja jesmo,bez maske,možemo pokazati svoje slabosti..izraziti sebe ,naše najdublje emocije...
..i to ne dolazi preko noći..počele smo graditi s Isusom,na čvrstim temeljima..ali polako,jer potrebno je steći povjerenje,pa se zatim otvarati sve više..i onda se i potpuno otvoriti..i to je nas približilo jednu drugoj..ta povjeravanja,svakodnevna..do najintimnijih stvari..tako da sad možemo podijeliti zbilja sve,i biti iskrene...
Ona je meni velika podrška u svakom trenutku,uvijek je tu,ima razumijevanja,što je jako važno.. i prihvaća me takvu kakva jesam!! :grlim te: ...takvu,grešnu i slabu..
...evo,gradimo dalje taj odnos,to prijateljstvo dalje..s Isusom..bez Njega ništa :p59:

mogla bih još puno o tome :D ,al evo,da čujem i vas :wink:

Božji blagoslov


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 ožu 2012 22:58 
Za prvo prijateljstvo koje je trajalo godinama a mislil sam da je pravo ispostavilo s da nije ni blizu, a sad ima naznaka da ce biti divnog prijateljstva naravno ne sa osobom za koju sam to prvotno mislil.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2012 10:06 
to se radi naravno o "najboljim prijateljima" kaj evidentno ljudi baš ne shvaćaju kaj znači, mislim ne shvaćaju kaj znači biti prijaatelj a kmaoli najbolji.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2012 10:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ja sam mislio da nikada ne cu imati pravog prijatelja vec samo hrpu poznanika s kojima se tu i tamo zabavljas, sprdas i ispunjas vrijeme... dok nisam sreo jednu osobu... isprva smo znali samo ovako malo pricati, otici u menzu na rucak... nis posebno... no to prijateljstvo se polako sve vise utvrdjivalo dok nisu dosle poteskoce.. tek sam tad vidio koliko blago mi je dao Gospodin... s tim covjekom sam djelio svu svoju muku u tom razdoblju i mogu reci da mi je neizmjerno puno pomogao... prije svega svojom molitvom...

mislim da tek kada dodju takva razdoblja se vidi tko je kome zaista prijatelj

zahvalan sam Gospodinu no tom velikom daru i uvijek govorim ljudima da nadju takvu osobu koja ce biti uz njih... jos ako je vas vrsnjak gdje ces bolje...

imam tu milost da mi je najbolji prijatelj ujedno i vrsnjak i zahvalan sam Mu beskrajno :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2012 11:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slažem se sa tobom od A do Ž. To je i moje iskustvo...Samo što ih nisam upoznala u crkvi nego na faksu :D I to su moje dvije prijateljice. Moje i Isusove. :grlim te: Nedavno je bila neka tema o prijateljstvu pa sam tamo više pisala o tome.
Hvala Bogu što nam je dao milost pravog i iskrenog prijateljstva!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2012 17:00 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 kol 2010 10:02
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala svima što dijelite iskustva..
Znam da ima već tema o prijateljstvu..al evo,bila potaknuta otvoriti opet tu temu,samo malo drukčije formuliranu :D

lyrical,žao mi je što je tako prošlo s tim prijateljstvom :( nadam se da je ovo, koje sad gradiš, zbilja ono pravo,i da će postati sve bolje...i pusti da Isus vodi taj odnos..On ne može pogriješiti :wink:
..i ima ljudi koji znaju biti zbilja pravi prijatelji :b112: mada su to rijetki dragulji,al ima ih..
al naravno, ima puno i onih koji to nisu.. :(
..i ponekad je potrebno proći i puno razočaranja prije,i imati zapravo više kvazi-prijatelje :cry: ..da se onda kasnije dođe do onog pravog,dubljeg prijateljstva,koje Isus daje :wink

...možete li podijeliti baš sve s bliskim priajteljima,onako kao što to s Isusom možete?..biti ono što jeste,svoji...

..i još bih rekla,na temelju svog iskustva,da je jaako važno imati neizmjerno razumijevanje za bližnjeg,u svakoj situaciji...i da nedostatak istog,može narušiti priajteljstvo,stvoreni odnos :( :cry: ...a to je i početak povjeravanja,sve dubljeg...jer ne može se povjeravati nekome ko nema razumijevanja... barem ja tako smatram..
..a također,potrebno je i puno pažnje,obzira ,posvečenosti drugoj osobi... i potpune iskrenosti,što nije baš lako... :u215:
al s pravom osobom,sve se to lijepo može :b206:

opet sam oduljila malo :lol:
..al pošto mi je to nešto posebno..i jako važan odnos,imam puno toga za reći.. :wink:
BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2012 17:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 kol 2010 10:02
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prijatelj je netko tko razumije tvoju prošlost, vjeruje u tvoju budučnost i prihvaća te danas onakvim kakav jesi.! :D

Bez sumnje; nije teško umrjeti za prijatelja kao što je teško naići na prijatelja koji bi zaslužio da čovjek za njega umre!

Prijateljstvo je najteža stvar na svijetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako nisi naučio što je smisao prijateljstva, uistinu nisi ništa naučio!

Najbolja vrsta prijatelja je ona sa kojom možete sjediti cijelo veče ne progovorivši ni riječi, a kad odlazite osjećate se kao da je to bio najbolji razgovor u životu!
:wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr