www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 16:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 17 lip 2012 23:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 sij 2012 19:56
Postovi: 110
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čitajući malo po forumu, palo mi je napamet postaviti ovo pitanje, gdje sve molite? Ili najčešće?

Evo ja uglavnom, možda i najviše u autu, kada vozim, pošto u službi, poslovno, dosta vremena provedem u autu. Ali isto tako i kada se privatno kamo sam vozim. Također se pomolim i kod kuće u svojoj sobi, prije spavanja i tokom dana, ali kraći zazivi i obraćanje Svemogućem :) Te na putu za posao, što dok hodam ili se vozim u bus-u.

Nadam se da to nije loše? Vjeruje da je svako mjesto i vrijeme drago Bogu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lip 2012 11:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Najčešće molim u svojoj sobi nađem neki svoj kutak,prvo se saberem pronađem mir i tišinu..a ponekad molim i na poslu ali vrlo rijetko,najčešće je to soba..najbolje se osjećam kad molim uvjek na istom mjestu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lip 2012 12:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
I ja isto molim posvuda.... također često kad sam u autu sama....ali nekako najviše ipak prije spavanja....ili u nekom predahu nakon radnog vremena i sljedeće obveze.
Preko dana su to većinom neke kratke molitve.


Žao mi je što nikako da se dovoljno potrudim da mi jutarnja molitva bude bogata...tj. da u miru predam cijelo svoje biće Bogu..i izmolim neke divne jutarnje molitve....
Primjećujem da sam puno mirnija i s manje napasti kad tako postupim.
A kad krenem u dan sva neka "nikakva"...s malo misli na Boga...i dan je puno prazniji, teži i kompliciraniji.
Znači, moj je najveći problem upravo jutarnja molitva. Bez nje mi sve kreće nizbrdo.
(tu je u pitanju moja mlakost....to što nisam u stanju redovito moliti ujutro)


Nikad neću zaboraviti kad je p. Ivan Vinkov spomenuo da se čak i u wc-u može moliti....Otjad sam to čula, znam da uopće nije važno ni mjesto ni vrijeme, nego samo naše srce i iskrena želja da se predamo Bogu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lip 2012 12:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
molim posvuda.
najviše u svojoj sobi, tu se mogu prepustiti molitvi.
skužila sam da se i u autobusu mogu prepustiti :lol: ako nemam nekoga poznatog kraj sebe. voziš se, zatvoriš oči, i... samo treba paziti da se ne promaši stanica.
molim po cijeloj kući, kako se gdje zateknem sa svojim mislima, a često razmišljam o svemu i svačemu dok obavljam kućanske poslove.
čak i wcu :oops: to mi je bilo bed, nekako me i sram spomenuti, ali nakon što je ela ovo napisala...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lip 2012 12:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
leelaa napisao:
molim posvuda.
najviše u svojoj sobi, tu se mogu prepustiti molitvi.
skužila sam da se i u autobusu mogu prepustiti :lol: ako nemam nekoga poznatog kraj sebe. voziš se, zatvoriš oči, i... samo treba paziti da se ne promaši stanica.
molim po cijeloj kući, kako se gdje zateknem sa svojim mislima, a često razmišljam o svemu i svačemu dok obavljam kućanske poslove.
čak i wcu :oops: to mi je bilo bed, nekako me i sram spomenuti, ali nakon što je ela ovo napisala...

X

a najčešće ili najžešće baš kad naglas molim kad mi dijete zaspe pored križa u dnevnoj sobi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2012 14:34 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 06 kol 2012 08:27
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog, Gospodin naš je posvuda, tako da naša molitva od bilo kojeg mjesta da dolazi, najbitnije je da je od srca.... ja najviše molim ujutro, u krevetu .... ili na koljenima u sobi pred slikom Sv. Obitelji jer se njima najviše molim... i to me ispunjuje... vjerujem da će moje molitve uskoro biti uslišane... :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 kol 2012 20:55 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 25 kol 2012 14:30
Postovi: 6
Lokacija: Karlovac
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kod mene to biva na različitim mjestima u različito vrijeme; dok bicikliram često se divim prirodi i zahvaljujem Svevišnjemu na svakom cvijetu i travki, na skladu koji se nalazi u prirodi i svuda oko nas; osim na biciklu tu bude ili molitva ili sveta pjesma u autu... Također molitva prije spavanja, razmišljanje o svemu što se dogodilo preko dana; zatim molitva u tišini s pogledom na zvjezdano nebo - nešto predivno!

Kao što ste većina naveli Bog ne bira niti vrijeme niti mjesto, iako ovo s WC-om mi ipak malo djeluje neprimjereno. Biste li željeli i voljeli da netko s Vama razgovara iz WC-a? Ja, iskreno, ne bih. Eto, to je samo moje mišljenje. Radije se suzdržite od molitve tih minutu-dvije. Vjerujem da je tako ugodnije Gospodinu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 kol 2012 21:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ja najčešće molim u HEP-u dok stojim u redu, ili kad čujem poštara a prije sam na birou najviše molio!
A jednom sam molio i dok sam ulazio s autom u makazice!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 kol 2012 22:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2012 11:11
Postovi: 164
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Zanimljivo pitanje.
Ja molim kad god mi dođe, gdje god da se nalazim. Na putu do posla, pod tušem, a najdraže mi je kad gledam djecu kako spavaju(jer to je jedan o rijetkih trenutaka tišine i mira :lol: )...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2012 06:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ja se molim kad god mogu. Najcesce kada sam sama. Ujutro barem strelovita molitva za blagoslov dana i zahvala...Preko dana litanije predragocijene Krvi Isusove, molim za duše u čistilištu i svoje pokojne... molitve za sve koji su u nekakvoj potrebi..za zdravlje i svoju obitelj, a navecer zlatnu krunicu.
Vise puta na dan strijelovite molitve su mi na mislima i u srcu. A koristim priliku kada sam sama, kada svi spavaju ili barem kada malena spava ili se igra vani sa muzem. Kada je covjek sam, onda nekako najbolje se udubi u molitvu, jer to je ipak razgovor sa Bogom. Nije bitno gdje molis, bitno je kolika je tvoja vjera u Boga i koliko svoje molbe osjetis u srcu. Jer ipak molitve iz srca najbrze dođu do Gospodina. (barem je tako kod mene) ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr