www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 17 ruj 2012 11:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2012 11:11
Postovi: 164
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga DD,
nemaš pojma koliko si me pogodila u žicu. Imam sličnu situaciju. Samo kod mene je u pitanju cijelo jedno “krilo” obitelji. Krvno, ne možemo biti povezaniji (brat moje mame se oženio za sestru moga tate), a duhovno ne možemo biti različitiji. Moji su vjenčani crkveno i ja sam odgajana u duhu vjere odmalena, dok je teti i ujaku to drugi brak (građanski). Bratić i sestrična nikada nisu odgajani u vjeri. Baka i deda su pokušavalui kad su bili mali, ali poslije je to sve izblijedilo i na kraju se ugasilo.
Tu se svašta uplitalo, bavljenje reikiem, bogohuljenje, bogopsovke... Sestrična se udala i rastavila, bratić živi u divljem braku, te imaju jedno dijete...Erika....za kojeg smo ovdje molili kada se rodio...
Obitelj im se na očigled raspada...međuljudski odnosi bez nekakve topline...izgubljenost....traže se na krivim mjestima....depresije....
Ovaj vikend sam posebno razmišljala o njima i zato me ovaj tvoj post, ostavio malo zatečenu, a opet kao da mi sam Isus dao neke odgovore...
Svaki dan molim za njih, za njihovo spasenje, jer to je jedino što mogu...ulaziti s njima u neke rasprave i objašnjavanja nema smisla, jer nikada ne završi dobro...no ja se nadam da se mogu obratiti...prije nego bude kasno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2012 13:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Mislim da svi imamo u svojoj blizini slične situacije...i u obitelji i među prijateljima, kolegama...


Evo što je mene danas pogodilo...Kako organiziramo predavanje prof. Ivančića kod nas na poslu...kaže mi jedna kolegica vjernica da je odlučila ne ići jer joj to sve šteti (duhovne obnove i sl.). Ona je dovela u vezu pogoršanje svoje bolesti sa seminarom kod fra Linića.... :shock: Ajde da nije vjernica pa da joj tako nešto padne na pamet....ali žena živi sakramentalno dugi niz godina i bila mi je gotovo uzor..Odjednom ona svoju bolest povezuje s duhovnim obnovama???? :shock:
Da joj je super 2 mjeseca nakon tako neke duhovne obnove, ali da onda završi u bolnici od pogoršanja njezine teške bolesti...(sva je postala u strahu od te bolesti...)

Ja slušam i ne mogu vjerovati da je tako zavedena (mislila sam da je stabilna osoba...)... a kolegica koja je s njom kaže: Gle, naravno da te zaboli kad padneš iz one euforije u svakodnevicu jer uvidiš da ništa od onog što si tamo čula, što je svećenik govorio - nije istina....


Kako mi je teško bilo čuti da ona svoje pogoršanje bolesti povezuje s duhovnom obnovom na kojoj je bila prije 2 mjeseca??? :shock:


Na to će predavanje doći i nevjernici....i pripadnici drugih religija...i oni koje je spomenula DD - čas su kod Ivančića, čas kod nekih vračara.....Pitam se što li će to biti....ali baš sam gotovo i šokirana kad vidim kako oni koji bi trebali sve ispravno tumačiti - mogu totalno zabludjeti....Kako vjerniku uopće može pasti na pamet da mu je naštetilo sve ono što je čuo kod fra Linića??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2012 14:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
I mene je "bocnula" ova tema...jer, slažem se s Elom..imamo svi u svojoj okolini takvih primjera...nažalost!
Još je teže, više boli kad je to netko tvoj..netko blizak! Voliš, a boli...rado bi pomogao, zauzvrat dobivaš uvrede, poniženja, gaženje po svemu što ti je sveto i vrijedno..dogode se trenutci kad se slomiš, misliš da ne možeš dalje!

Ja također u svojoj široj obitelji imam puno nesređenih obiteljskih odnosa...i iz toga proizlate samo loši plodovi!

Mislim da je i na nama velika odgovornost, koji smo u kontaktu sa tih ljudima...Ja sam za neke pokušala ostati hladna, reći sebi da me se to ne tiče, nije moja briga...al' jednostavno to ne da mira!
Mi smo dobili milost spoznati...upoznati Isusa, upoznati svoju vjeru...iako će taj proces rasta i učenja potrajati cijeli život...

Nama ostaje molitva za te ljude, da jednog dana spoznaju...da im se otvore duhovne oči! Molitva, post i žrtve za njih...i nije određeno koliko...Vjera da ćemo izmoliti tu milost pa makar i pred kraj života!
Osobno sam se puno puta uvjerila da ne vrijedi zalaziti u velike rasprave, na silu i u svakoj situaciji dokazivati kako nisu u pravu...korak po korak..Treba ogromno strpljenje!
Predati u Isusove ruke..sve je u Božjoj moći

Često puta padnem...mislim da ne mogu više..al' dragi Bog mi vrati snagu..
Često puta mi dođu takve misli da to jednostavno nema smisla..da trebam odustati..živjeti po svoj život...
I dodatna snaga, poticaj...kad ovako vidim da nisam jedina s tim problemima...
Isus je s nama! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2012 14:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 svi 2012 13:50
Postovi: 70
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zato baš za takve osobe trebamo moliti.Nije ti on slučajno rekao :"nemoj za mene moliti.." to je bila rečenica koja te je trebala na to potaknuti i sad mu je spas u tebi bez obzira šta ga on ne želi i odbija.Kad dođe vrijeme za to prihvatit će tvoju ruku spasenja tvoju molitvu i zahvaljivati dragom Bogu šta te poslao u njegov život.Blagoslivljaj ga svakodnevno i moli ...Bit će ti teško ,neće ti uvijek dati da dopreš do njega ali uspjet ćeš.BVB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2012 14:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I mene moj sin čupa, grebe , grize kad se ljuti na mene, a ja ga hoću grliti i pokazati mu da ga volim. Nekad me izgrebe do krvi, a ja samo jače stišćem i čekam da se smiri jer je premali i nemožeš mu sve objasniti riječima. I napokon kad se smiri onda me i zagrli i poljubi i opet se igramo.
Zamišljam te osobe koje "preziru" Isusa kako Bog na njih gleda kao ja na svoje dijete u toj situaciji. Mislim da je to baš kad netko traži ljubav od Boga i treba mu čvršći zagrljaj, a ne neki mlaki bezvezni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2012 16:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2011 12:45
Postovi: 163
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hm...mislim da često nismo ni svjesni koliko se u nama i po nama koji vjerujemo iskazuje Božija milost baš prema našim bližnjima koji su je i potrebni. Često sam u životu nešto rekao ili učinio a da sam tek nakon nekog vremena postao svijestan dubljeg značenja svega učinjenog, tek nakog razmatranja svega vidio bih kako me kroz sve vodila Božija ruka, tako da ne treba očajavati ako vidimo da naši bližnji još ne prihvaćaju Boga i ne otvaraju mu se, često to sve na izvana djeluje potpuno suprotno od borbe koja se odvija u samom čovjeku, ono što smo molitvom ili djelima ljubavi (bilo samo toplom riječi) zatražili od Njega, Bog stavlja u ljudska srca kao klicu koja će tek s vremenom proklijati kada osoba bude spremna otvoriti se i primiti milost vjere.

Evo i ja imam jedan konkretan primjer. Imao sam jednog prijatelja, točnije brata mojeg najboljeg prijatelja koji je kroz život prolazio takve ekstreme, od lošeg dečka koji je bio totalni sebičnjak, slušao sotonističku glazbu i koketirao sa sotonizmom do trenutaka kada se vratio crkvi i vjeri i zamalo ušao u bogosloviju pa je onda opet izgubio vjeru i okrenuo se alkoholu i drogi, dilao drogu, bio uhićen i osuđen na 4,5 god zatvora i tu doživio dno, nakon izlaska iz zatvora ponovno se obratio i sad Bogu hvala ide redovito u crkvu i živi svoju vjeru.
Tko zna što je točno okidač zbog kojega smo svi mi takvi da kroz cijeli jedan dio života odbijamo Boga i slobodu vjere,... u njegovu slučaju je bila najvjerovatnije disfunkcionalna obitelj jer su mu roditelji rastavljani, bez vjere i osjećaja za obitelj ali kada se osvrnem na svoj život... i ja sam dugo bio jadan i bez osjećaja da me Bog voli jer Ga nisam mogao doživjeti kao svojeg Oca koji je samnom svaki moj dan, kao živog Boga koji nije samo na nebu i čeka me da mu dođem već sudjeluje u svakoj pori mojeg života... ali sve ima svoje vrijeme i sigurno da svaka molitva koja je upućena za nečije obraćenje pa i naše vlastito ne prolazi nezapaženo kod Boga pa nam to i jeste obveza i odgovornost ...moliti :D Bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2012 14:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Osloni se na Njega

Kad misliš da sve možeš sam
Varaš se,
Jer Bog ti darovao talente
I nosi te na dlanu svoje ruke.

A kad pomisliš da ne možeš dalje,
varaš se,
jer Bog je s tobom
spreman za pomoć.

Osloni se na Njega
I ne sumnjaj
Da djeluje u tebi
I vodi te kroz tamne noći.

Počivaj Mu na srcu
Ne budi obeshrabren,
samo sve prepusti Njemu,
da te vodi k Sebi.

Elizabeta Sango


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2012 16:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mata napisao:
Osloni se na Njega

Kad misliš da sve možeš sam
Varaš se,
Jer Bog ti darovao talente
I nosi te na dlanu svoje ruke.

A kad pomisliš da ne možeš dalje,
varaš se,
jer Bog je s tobom
spreman za pomoć.

Osloni se na Njega
I ne sumnjaj
Da djeluje u tebi
I vodi te kroz tamne noći.

Počivaj Mu na srcu
Ne budi obeshrabren,
samo sve prepusti Njemu,
da te vodi k Sebi.

Elizabeta Sango


Vrlo lijepo!
Procitah nekoliko tekstova i primjetih, da je situacija i vise nego ozbiljna. Vidio sam javno pranje nezrelih mozgova i nasilno izvrcanje istine, a sto me posebno frapiralo jest, da se neki egzaltiraju i suncaju u svojoj dobroti, ne zamjecujuci hipokriziju koja ispunjava sve te misli, akcije i stanja. Neki se cude, kako jedna osoba oboli na duhovnim egzercicijama i puni su cudjenja, da te iste smatra uzrokom svoje bolesti.

Ako bi imali imalo znanja i dobrote, poniznosti i skrusenosti, onda bi shvatili, da je upravo svaka vrsta meditacije koanskog tipa, i da ona vodi izravno u psihicko oboljenje, ako je stvarnost razlicita od zapovijednog naloga. Covjek zdvaja i raspada se na kontradikciji zapovjedi i stvarnosti u kojoj zivi. Zato su duhovne vjezbe i meditacije iskljucivo za zdrave ljude, a i za njih uz primjereno i znalacko vodjenje, jer uz diletantski pristup toj duhovnoj obnovi, psiha prije oboli, negoli se obnovi.

A sto je uzrok takvim situacijama u zivotu? Uzrok je upravo pomanjkanje uzora. Moderno drustvo je postalo toliko sekularno i neprijateljski raspolozeno prema krscanstvu, posebno RKC-; jer je dekapitiralo nasu kulturu i dovelo nas u relativizam i egalitarizam svih vrsta, i tom linijom etabliralo kulturu smrti. I mi krscani smo najodgovorniji za to stanje. Deklarativno, katolickim i krscanskim zemljama vladaju ateisti, diktiraju tempo i stil razvoja drustva, preko javnih medija i ustanova i nitko se ne buni. Rascjep u osobi se upravo dogodi onda, ako kod kuce vlada religijska stega i odgoj, a u javnim ustanovama i medijima se ismijava taj religijski put, diskvalificira se i postupno unistava. Mlada osoba zdvaja o sebi, o Bogu i o drustvu opcenito. Sotona je majstor kamuflaze i otac lazi, i njegov uspjeh je i vise nego kolosalan u i kod tih makinacija. Naime, on je uvjerio ne samo sekularno drustvo da on ne postoji, nego i vecinskim dijelom samu hijerarhiju u RKC-, kao i hijerarhiju u drugim krscanskim denominacijama. . On ima uspjeh u svojoj agitaciji, a oni koji bi mu se trebali suprostaviti, to vise nisu u stanju, jer su ih njihova subraca diskvalificirala, i potisnula na marginu.. Nitko vise ne vjeruje predstavnicima klera niti crkvi koju zastupaju, jer je nekolicina od njih unistili dobar glas krscanstva.

Zato se nitko vise ne moli iskreno Bogu, nego se stvaraju bogovi i idoli po mjeri. Javni mediji su puni takvih kreacija: bog mode, bog konzuma, bog filma, bog glazbe, bog vremena, bog mamona, bog ovog ili onog. Te vrste bogova unistavaju i ono malo nade u pojedincima koji su ostali vjerni pravom Bogu, jer ni oni vise nisu u stanju suprostavljati se toj torturi i prijetnjama sa svih strana, ako bi iskreno i javno priznali, da vjeruju u Boga Isusa Krista i njegovu crkvu, i to smatraju jednom i jedinom istinom...

Za onog tko zna citati znakove vremena, nije nista vise tajna. Nije dovoljno govoriti samo Gospodine , Gospodine, jer to je malo za Bozje kraljevstvo, rekao je Isus Krist. Traze se djela! Traze se uzoriti i moralni ljudi, koji bi potvrdili svojim radom i zivotom ono sto kazu drugima da cine. Mi ih danas nemamo. Pomodarstvo je postalo jedini put: danas ovo, sutra nesto drugo, a prekosutra mozda suicid.

Facit: Nije dovoljno samo blebetati svakovrsne mantre i to onda smatrati molitvom. Bog nam je dao jasne upute kako se trebamo moliti. U duhu moramo biti cisti i uzoriti, ako zelimo da nas Bog uzme za ozbiljno. Moramo svako nase djelo pretvoriti u molitvu na slavu BOZJU i korist nasih bliznjih. Zato je pametno, ako pokusamo biti uzori onim osobama do kojih nam je stalo. Rijeci ne koriste puno, pa makar one bile i najbiranije i najponiznije, ako ne nose tezinu ljubavi u sebi. Samo ljubav u rijecima i uzorito ponasanje mogu biti melem na ranjena srca, a ne kritika i frivolni pokusaj preobracenja. Ako tako postupamo dajemo i Bogu i osobi koju ljubimo sansu, da mu se Bog smiluje i daruje mu dar vjere. Ni Bog ne moze spasiti jednog covjeka, ako taj covjek sam ne zeli, jer ako bi to bilo moguce, onda bi se radilo o nasilju, a Bog nije nasilnik. Nasa sloboda je nasa odluka: za ili protiv Boga. Na koncu je onda ocekivati, da ce se ipak puno ljudi odluciti za Boga, ako vide u svojim bliznjima uzore dobra krscanskog ponasanja i zivota.
BOg vas sve blagoslovio i dao vam mir duse i ljubav prema Bogu i bliznjima, jer svi ljudi bez razlike su nasi bliznji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr