www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 23:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 stu 2012 02:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2012 05:38
Postovi: 116
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
courage da budem skroz iskren Riječ Božja mi itekako ima smisla i u dubini sebe znam da je istina ali mi mnoge druge stvari u crkvi i oko nje nemaju smisla blago rečeno,otkada pokušavam ići putem Krista naišao sam na toliko proturječnosti u crkvi da će mi glava eksplodirat i ne znam više kome mogu vjerovat a kome ne.....kršćani se međusobno napadaju i blate,ovaj crkveni red ustaje protiv onog crkvenog reda,toliki đumbus vlada unutar crkve da je to nemoguće,svećenik protiv svećenika govori,ljudi protiv svećenika.....ne mogu vjerovat svakom "proroku",svakom "karizmatiku",želim vjerovat samo u dobroga i milosrdnoga Boga tako da sam iznimno oprezan u prosudbi svega šta pročitam i čujem a prema crkvi nažalost i dalje imam negativan stav iako naravno idem na Misu i sakramente ali činjenica je da je crkva odavno izgubila svoj kredibilitet....uglavnom i dalje sam u potrazi za Istinom i ne mislim stati BB svima :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2012 03:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2012 05:38
Postovi: 116
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Uvjeren sam da se najteže duhovne borbe odvijaju u umu vjernika. Mnogi kršćani podnose ogromne mentalne patnje, misli s kojima se bore, teške i strašne misli koje nisu slične Kristu. Ne mogu se riješiti mučnih sjećanja na prošle pogreške. A na kraju osjećaju da nisu dostojni zajedništva s Bogom ili njegovih blagoslova.

eh da otkad pokušavam ići Božjim putem ovo mi je skoro pa svakodnevnica a nisam psihički bolesnik(bar mi nitko dosad to nije rekao ili evidentirao :lol: )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2012 03:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2012 05:38
Postovi: 116
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cirenac napisao:
Nisi se rodija zato što si to ti želija , pa čak ni tvoji roditeji, netko te je drugi želio, a ti pogodi tko
a, što se tiče Ernetija, prosudi sam.
http://www.youtube.com/watch?v=gl7zZ9GcWwg

Oprosti čovik al ne razumin talijanski :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2012 08:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
daruj nam mir napisao:
courage da budem skroz iskren Riječ Božja mi itekako ima smisla i u dubini sebe znam da je istina ali mi mnoge druge stvari u crkvi i oko nje nemaju smisla blago rečeno,otkada pokušavam ići putem Krista naišao sam na toliko proturječnosti u crkvi da će mi glava eksplodirat i ne znam više kome mogu vjerovat a kome ne.....kršćani se međusobno napadaju i blate,ovaj crkveni red ustaje protiv onog crkvenog reda,toliki đumbus vlada unutar crkve da je to nemoguće,svećenik protiv svećenika govori,ljudi protiv svećenika.....ne mogu vjerovat svakom "proroku",svakom "karizmatiku",želim vjerovat samo u dobroga i milosrdnoga Boga tako da sam iznimno oprezan u prosudbi svega šta pročitam i čujem a prema crkvi nažalost i dalje imam negativan stav iako naravno idem na Misu i sakramente ali činjenica je da je crkva odavno izgubila svoj kredibilitet....uglavnom i dalje sam u potrazi za Istinom i ne mislim stati BB svima :grlim te:

A evo ja ću malo komentirati ovo i reći ti samo svoje mišljenje i svoj stav. Neću reći da ne stoje stvari koje si napisao ali ja osobno se ne bih time opterećivala,jer to naprosto nije u našoj moći ništa. Sam Isus Krist je utemeljio svoju Crkvu, našu Crkvu i to je tako. Što pojedinci rade to je njihov problem pa i ako su u većini. Svako za svoje odgovara. Mnoge ljude znam koji neće ići na Sv. Misu zbog ovoga ili onoga, zbog svećenika ovakvog-onakvog, zbog ljudi koji su u prvim redovima i dijele Sv. Pričest (a to su ljudi do jučer bili komunisti, preljubnice itd.). Ne mogu ja o tome voditi brigu. Naš svećenik kaže -neka vam ne pada na pamet misliti da ste bolji od njih i zašto vam oni dijele Sv. Pričest jer ne pričešćujete se sa njima nego primate Isusa( a redovna je praksa svake nedjelje da pored svećenika još jedno ili dvoje dijele Sv. Pričest-nedavno se jedan stari čovjek vratio ispred oltara jer nije htio primiti hostiju od nekog drugog osim od svećenika, a svećenik mu je nije htio dati jer je vidio da neće kod ovog drugog-eh.
Nije to ništa moja briga ni moj problem. Vjerujem Bogu svom i to je to. Protiv svećenika ne želim ništa govoriti-ne-nikad. U Crkvu idem Isusu i nikom drugom. Tamo je On i čeka me. Nije me briga tko je u Crkvi i tko se usudi otići na oltar i sudjelovati u djeljenju Živoga Krista-opet kažem - svako za svoje odgovara.
Kad bi si mogao tako posložiti stvari mislim da bi ti bilo puno lakše živjeti.
Bog i samo Bog i šta te briga za cijeli svijet.
BTB :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2012 09:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Nisam napisala u prethodnom postu pa ću evo nadodati što sam htjela povodom ove teme jer je ona nekima "plodno tlo".
Meni nikako nije jasno kako netko može non stop živjeti okupiran mislima sa đavlom.
Đavao postoji i to je jasno ko dan. Smeta nas i ometa u životu. Kakav bi mi život bio kad bih u svakoj situaciji, u svakoj bolesti, u svakom problemu-većem ili manjem vidjela đavla.
Kad bi neki ljudi samo malo više važnosti pridavali Isusu i vjerovali da je Isus jači i najjači sve bi bilo drugačije. Pa nema pouzdanja niti vjere dovoljno.
Kako god i što god - MOJ ISUSE TI SI TAJ KOJI ME ŠTITI I VOLI I KOJI NEĆE DOZVOLITI DA PROPADNEM. (pa mene boli, imam probleme svakojake-da ne nabrajam i vrlo mi je teško živjeti-ali u meni gori plamen - plamen Isusove Ljubavi prema meni i što god mi se događa ja sam odlučila Mu vjerovati i slijediti Ga-vjerujem čvrsto da će sve to prestati kad-tad, nema veze, ali kraj mukama postoji i živim za to pa makar to bilo i na onom svijetu- u Njegovom svijetu).
Ljudi koji su već na samom dnu kao što sam ja bila ne vide ništa - ali je dovoljno to da iz dna srca, cijelim tijelom (svakim atomom) i umom zavape - zavape Gospodinu za izbavljenje i On se neće oglušiti.
Sami biramo stranu koju želimo i nije to tako teško odlučiti se za Svjetlo.
Koliko nam je u biti teško živjeti isto toliko je i lako jer postoji spoznaja da smo Njegovi koja nas drži. Stvar je u tome nikad ne prekinuti tu nit - nikad - ni po koju cijenu.
Pa to dođe kao kad odlučuješ o nekoj stvari, ovako ću i to je to.
Tako i s vjerom - ostat ću tu s Tobom Gospodine moj i Ti nećeš dati da stradam. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2012 09:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
marija-nada napisao:
daruj nam mir napisao:
courage da budem skroz iskren Riječ Božja mi itekako ima smisla i u dubini sebe znam da je istina ali mi mnoge druge stvari u crkvi i oko nje nemaju smisla blago rečeno,otkada pokušavam ići putem Krista naišao sam na toliko proturječnosti u crkvi da će mi glava eksplodirat i ne znam više kome mogu vjerovat a kome ne.....kršćani se međusobno napadaju i blate,ovaj crkveni red ustaje protiv onog crkvenog reda,toliki đumbus vlada unutar crkve da je to nemoguće,svećenik protiv svećenika govori,ljudi protiv svećenika.....ne mogu vjerovat svakom "proroku",svakom "karizmatiku",želim vjerovat samo u dobroga i milosrdnoga Boga tako da sam iznimno oprezan u prosudbi svega šta pročitam i čujem a prema crkvi nažalost i dalje imam negativan stav iako naravno idem na Misu i sakramente ali činjenica je da je crkva odavno izgubila svoj kredibilitet....uglavnom i dalje sam u potrazi za Istinom i ne mislim stati BB svima :grlim te:

A evo ja ću malo komentirati ovo i reći ti samo svoje mišljenje i svoj stav. Neću reći da ne stoje stvari koje si napisao ali ja osobno se ne bih time opterećivala,jer to naprosto nije u našoj moći ništa. Sam Isus Krist je utemeljio svoju Crkvu, našu Crkvu i to je tako. Što pojedinci rade to je njihov problem pa i ako su u većini. Svako za svoje odgovara. Mnoge ljude znam koji neće ići na Sv. Misu zbog ovoga ili onoga, zbog svećenika ovakvog-onakvog, zbog ljudi koji su u prvim redovima i dijele Sv. Pričest (a to su ljudi do jučer bili komunisti, preljubnice itd.). Ne mogu ja o tome voditi brigu. Naš svećenik kaže -neka vam ne pada na pamet misliti da ste bolji od njih i zašto vam oni dijele Sv. Pričest jer ne pričešćujete se sa njima nego primate Isusa( a redovna je praksa svake nedjelje da pored svećenika još jedno ili dvoje dijele Sv. Pričest-nedavno se jedan stari čovjek vratio ispred oltara jer nije htio primiti hostiju od nekog drugog osim od svećenika, a svećenik mu je nije htio dati jer je vidio da neće kod ovog drugog-eh.
Nije to ništa moja briga ni moj problem. Vjerujem Bogu svom i to je to. Protiv svećenika ne želim ništa govoriti-ne-nikad. U Crkvu idem Isusu i nikom drugom. Tamo je On i čeka me. Nije me briga tko je u Crkvi i tko se usudi otići na oltar i sudjelovati u djeljenju Živoga Krista-opet kažem - svako za svoje odgovara.
Kad bi si mogao tako posložiti stvari mislim da bi ti bilo puno lakše živjeti.
Bog i samo Bog i šta te briga za cijeli svijet.
BTB :wink:


Potpisujem :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2012 09:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
daruj nam mir napisao:
courage da budem skroz iskren Riječ Božja mi itekako ima smisla i u dubini sebe znam da je istina ali mi mnoge druge stvari u crkvi i oko nje nemaju smisla blago rečeno,otkada pokušavam ići putem Krista naišao sam na toliko proturječnosti u crkvi da će mi glava eksplodirat i ne znam više kome mogu vjerovat a kome ne.....kršćani se međusobno napadaju i blate,ovaj crkveni red ustaje protiv onog crkvenog reda,toliki đumbus vlada unutar crkve da je to nemoguće,svećenik protiv svećenika govori,ljudi protiv svećenika.....ne mogu vjerovat svakom "proroku",svakom "karizmatiku",želim vjerovat samo u dobroga i milosrdnoga Boga tako da sam iznimno oprezan u prosudbi svega šta pročitam i čujem a prema crkvi nažalost i dalje imam negativan stav iako naravno idem na Misu i sakramente ali činjenica je da je crkva odavno izgubila svoj kredibilitet....uglavnom i dalje sam u potrazi za Istinom i ne mislim stati BB svima :grlim te:


Gledaj, zapravo to sve i nije toliko važno. Dži se svoje vjere, idi na misu, ispovijed, pričest, moli se, čini dobra djela a to što jedan u crkvi govori protiv drugog je potpuno nebitno. Ne smijemo otpadati od Katoličke crkve zbog svećenika jer ne idemo nedjeljom svećeniku nego Isusu, ne ispovjedamo se drugom grešnom čovjeku nego Isusu. :wink:
Katoličku crkvu je utemeljio Isus Krist i tu nam je dano sve potrebno za spasenje.
A istina je da nam je svima potreban Isus i njegovo milosrđe, i nama i svećenicima i cijelom svijetu :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2012 09:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
marija-nada napisao:
Nisam napisala u prethodnom postu pa ću evo nadodati što sam htjela povodom ove teme jer je ona nekima "plodno tlo".
Meni nikako nije jasno kako netko može non stop živjeti okupiran mislima sa đavlom.


MN evo što o tome kaže Milivoj Bolobanić u knjizi "Kako prepoznati zamke zloga"
Citat:
No moć Sotone se ne smije ni precijeniti. On je lukavi lažac koji nas želi uvijek odvući u zabludu i u krajnost. Ako nas više ne može uvjeriti da on ne postoji ili nas uloviti u neku od svojih konkretnih zamka, tada nas pokušava uvjeriti da je on posvuda i kako je sve njegovo. Koristi čovjekovu slabu vjeru i sve njegove slabosti te mu ubacuje strah. Želi u čovjeku slomiti vjeru u Božju svemoć, ljubav i milosrđe. Tako neki dolaze u situaciju da posvuda vide zlo i stalno o njemu govore. Ali to je također zamka Zloga, jer jedan Božji pogled jači je od svakoga zla i kaplja njegove Krvi može spasiti cijeli svijet.(str.86)


:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2012 10:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
marija-nada napisao:
Nisam napisala u prethodnom postu pa ću evo nadodati što sam htjela povodom ove teme jer je ona nekima "plodno tlo".
Meni nikako nije jasno kako netko može non stop živjeti okupiran mislima sa đavlom.
Đavao postoji i to je jasno ko dan. Smeta nas i ometa u životu. Kakav bi mi život bio kad bih u svakoj situaciji, u svakoj bolesti, u svakom problemu-većem ili manjem vidjela đavla.
Kad bi neki ljudi samo malo više važnosti pridavali Isusu i vjerovali da je Isus jači i najjači sve bi bilo drugačije. Pa nema pouzdanja niti vjere dovoljno.
Kako god i što god - MOJ ISUSE TI SI TAJ KOJI ME ŠTITI I VOLI I KOJI NEĆE DOZVOLITI DA PROPADNEM. (pa mene boli, imam probleme svakojake-da ne nabrajam i vrlo mi je teško živjeti-ali u meni gori plamen - plamen Isusove Ljubavi prema meni i što god mi se događa ja sam odlučila Mu vjerovati i slijediti Ga-vjerujem čvrsto da će sve to prestati kad-tad, nema veze, ali kraj mukama postoji i živim za to pa makar to bilo i na onom svijetu- u Njegovom svijetu).
Ljudi koji su već na samom dnu kao što sam ja bila ne vide ništa - ali je dovoljno to da iz dna srca, cijelim tijelom (svakim atomom) i umom zavape - zavape Gospodinu za izbavljenje i On se neće oglušiti.
Sami biramo stranu koju želimo i nije to tako teško odlučiti se za Svjetlo.
Koliko nam je u biti teško živjeti isto toliko je i lako jer postoji spoznaja da smo Njegovi koja nas drži. Stvar je u tome nikad ne prekinuti tu nit - nikad - ni po koju cijenu.
Pa to dođe kao kad odlučuješ o nekoj stvari, ovako ću i to je to.
Tako i s vjerom - ostat ću tu s Tobom Gospodine moj i Ti nećeš dati da stradam. :)


Potpis i amen na ovo! :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2012 19:35 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 srp 2012 08:45
Postovi: 9
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
daruj nam mir napisao:
za sebe mogu reći da tek odnedavno pokušavam ići Božjim putem i ne nailazim baš na sretne ljude na tom putu....drugo ime za evanđelje je radosna vijest zar ne a ja te radosne ljudi u kršćanskoj zajednici(ako baš hoćete i na ovome forumu)ne vidim....eto toliko od mene ZDRAVI I VESELI BILI



Malo optimizma :) , iz vlastitog iskustva mogu reći da neki od najradosnijih ljudi koje sam ikad upoznala su baš tako radosni, zbog te silne dobrote i ljubavi koju su pronašli u Bogu.
Kad sam ja dosta ojačala u vjeri (a to je bilo nakon dosta teškog događaja u mom životu) tako sam bila sretna, radosna, dobra prema svima, spremna drugima pomoć, i to je trajalo 4 godine. Moj doživljaj Svete Mise u tom razdoblju je bio neopisiv, sve je bilo savršeno, dok opet nije došao jedan bolan događaj, ali znam nakon sve te tuge i boli, ali i ustrajnosti u vjeri, stiže opet ona neopisiva radost! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 26 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr