www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 00:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 pro 2012 20:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Bliži se vrijeme Božića.
Vrijeme kada se pripremamo za dolazak našeg Gospodina,vrijeme kada se trudimo biti dosljedni Njemu i onom što je rekao.Žalosno je što smo svi nekako "dobriji" samo tih četiri tjedna,a trebali bi biti uvijek,ali neću sada o tome.
Hoću napisati kako se ja osjećam u ovo vrijeme, i to podijeliti s vama.Danas posebno, na blagdan Bezgrešnog začeća, odlazak na zornicu s mužem,snijeg škripi pod nogama...hladno je.Na uličnim svjetiljkama blistaju se pahulje kao dragulji, a meni se neka milina raširila u srcu,radost i pjesma u meni.I eto iako je snijeg sve zatrpao, i hladno je ,Crkva je bila puna.To je po meni vjera, ono što nas drži i vodi dalje, naša vjera, i naš Gospodin.Biti budan,i spreman uvijek za Njega.
Ne trebamo mi velika čuda tipa nekakvih "Merlinovih čarolija" nama treba naš Bog, živ u Euharistiji.Trebaju nam i prijetelji,koji će moliti za nas, a trebaju i neprijatelji za koje ćemo mi moliti.
Ako netko u tišini Božjeg hrama, moli i živi svoj život u poštenju i vjeri Kristovoj, nije u Božjim očima manji jer nema priča o sebi.O njemu priča Njegov Bog i njegova djela.
Pomoći od srca, i voljeti.Ako smo svojim životom bar malo pomogli drugom da se promjeni, da mu bude lakše, onda smo puno učinili u očima Božjim.
Zato mili moji,hajde da ovo vrijeme adventa provedemo u miru, ljubavi, i radosnom iščekivanju i još nešto:


NE GOVORI O SVOJOJ VJERI AKO TE NE PITAJU,ALI ŽIVI TAKO DA TE PITAJU




Blagoslovio vas sve dragi Bog i pratio zagovor naše Majke Marije.


Zdravo Marijo,zvijezdo jutarnja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2012 21:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
"Na kraju puta, nema drugog puta osim cilja. Na vrhu ljestava nema drugih ljestava, već visina. Na kraju noći. Nema druge noći već je zora. Na kraju zime, nema druge zime već proljeće. Na kraju smrti nema druge smrti već život. Na kraju razočaranja nema drugog razočaranja već nada. Na kraju čovještva nema drugog čovjeka već Bog – čovjek. Na kraju Došašća nema drugog Došašća već Božić!", piše moj mladi posvećeni prijatelj. I nadodaje:
"Razdoblje došašća označeno je pomirenjem unutar obitelji, u zajednici, svugdje i sa svima, jer je blagdan što slijedi – Božić – blagdan mira što nam da daruje Bog po novorođenom Djetetu.
Razdoblje došašća jest vrijeme priprave za Božić. I dok u korizmi imamo običaj nečeg se odreći, u došašću umjesto odricanja trebamo si nešto nadodati. No, to nešto treba biti pozitivno i korisno. To, između ostalog, može biti i molitva, čitanje Svetog Pisma, iskazivanje ljubaznosti i pažnje onima s kojima živimo, redovito izvršavanje svih dužnosti, svakodnevna dobra djela, milostinja i drugo." Što reči nakon svega ovoga? Teško je matorcu poput mene biti pametniji od ovog mladog, obrazovanog i produhovljenog svećenika. Zato se tek usuđujem prododati: Pokušajmo si nadodati nešto u tom smislu. Počnimo s iskazivanjem ljubavi i pažnje drugim forumašima… Ali i onima koji ne dijele naše mišljenje. Pošaljimo poruku ohrabrenja nekome kome je možda potrebna riječ ohrabrenja. Nazovimo prijatelje s kojima smo se možda porječkali i rekli koju tešku riječ. Pošaljimo pismo ili razglednicu nekome s kime već dugo nismo komunicirali. Pozdravimo mrzovoljnog susjeda na stubištu… Na taj će način naše iščekivanje Božića biti blagoslovljeno!
(nepoznat autor)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2012 21:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Advent --u mojem srcu...iscekivanje nekoga..radosno iscekivanje ..Vrijeme je da poradim na sebi,jer Bozic dolazi..a to znaci dolazak Boga covjeku.dolazi meni..
Iako je ON u svakom trenutku zivota ,ipak za vrijeme Adventa ,nekako intezivno trazi pripravu u meni u tihim poticajima i otkucajima srca,moje nutrine.ON kuca na vrata moga srca,a ja samo trebam otvoriti..VRATA ,vazno je da se pitam..da li sam kod kuce..??
Ako sam kod kuce,cut cu Njegov glas, Njegov dolazak..
...samo da me ne zatekne ,pozaspalu ..zaokupljenu materijalnim stvarima ,pripremama ovozemaljskog dobra,sto tjera u drugi plan ... pravi razlog ,ono najvrednije u Adventu .... iscekivanje i susret s Bogom.
Prava radost je kada se Bozic rodi u mojem srcu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2012 23:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Advent u mojem srcu
U ovo drago Adventsko vrijeme, zelim posebno pripremiti svoje srce za rodjenje nasega dragoga Isusa.Na Zornice nazalost ne mogu ici, nego samo jednom u tjednu i to srijedom u polu sedam,
jer ostale dane nemamo ujutru Svetu Misu a i navece.
U ovo Adventsko vrijeme zelim sto vise vremena da, provedem u molitvi, u razgovoru sa nasim Ocom Nebeskim kao i Majcicom dragom, da budem sto bolja supruga, majka,kcerka snaja, sestra, prijateljica.
Naj draze mi je navece kada se okupimo, ja , moj dragi muz i nasa djecica i molimo Zlatnu Krunicu , za one koji su u potrebama kao i zahvalu Bogu nasemu za sve sto nam je dao a posebno za Svoga Sina nasega dragoga Isusa.
U ovo Adventsko vrijeme gledam da nazovem cesce svoje drage roditelje, bracu , sestre i prijatelje da sto vise razgovaramo o Isusu, Mariji a i Svetog Josipa nesmijemo zaboraviti.
Sto vise dobrih djela, to jest sto vise darova Isusu dragomu za njegov Rodjendan i ovog Bozica zelim od sveg srca svoga pokloniti.
Volim Te moj dobri Isuse.
_______________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2012 09:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Slika

DRUGA NEDJELJA DOŠAŠCA

Hvaljen Isus i Marija, dragi prijatelji, draga braco i sestre!
Danas je druga nedjelja Došašca. Na svom adventskom vijencu palimo drugu svijeću - SVIJEĆU MIRA i POMIRENJA!
Pružite ruku pomirenja svima, Bogu i ljudima

!
Operite svoju dušu i srce - SVETA ISPOVIJED!
Srca čista, docekajte Rođenje Krista!

Rijec Božja današnjeg bogoslužja poziva nas na obraćenje koje se sastoji u pomirenju s Bogom i s ljudima.
Bog dolazi spasiti sve ljude. Radosna vijest koja prati njego dolazak govori nam o pomirenju i miru.Takav je put k srcima ljudi Kristu Gospodinu pripravljao njegov preteča Ivan Krstitelj čiji glas čujemo u Došašcu.On i danas govori svima nama: Obratite se jer je blizu kraljevstvo nebesko!« (Mt 3,2)


Neka nam je svima mirna i blagoslovljena ova nedjelja.Neka nas sve ispuni Božja ljubav i dobrota.Budimo danas i svaki dan puni ljubavi i razumijevanja za druge.Pokažimo cijelom svijetu da smo Kristovi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2012 19:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Slika



Zora već sviće, dolazi dan i kraj tvojih muka. Ustani danas ranije, sjedni na rub kreveta i zavapi Bogu. Sjeti se da te on voli, to više što si patnik. Sjeti se da je Bog svemoguć, prihvati svoje muke i predaj ih u njegove ruke. Doživjet ćeš kako prihvaćena patnja oslobađa od patnje kad je s Isusom. - Nemoj očajavati. Dan se bliži.

Dr. Tomislav Ivančić, "Oaza života"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2012 21:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Pozivam vas svekolike, male srednje i velike
da idemo do Betlema gledat čuda pregolema.
Jer će Djeva tamo poći i u Betlem hoće doći.
Dijelit će se od svog doma tamo hiteći veoma


http://www.ofm.hr/koprivnica/index.php? ... &Itemid=56


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 pro 2012 19:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

“Uvijek se radujte!
Radost ne možemo stvoriti, ali se ona može izabrati!
Radost ne možemo narediti, ali se ona može probuditi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2012 15:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Otpjevni psalam Iz 12, 2–3.4b-6
Pripjev: Kličite i radujte se jer je velik među vama Svetac Izraelov!

Evo, Bog je spasenje moje,
uzdam se, ne bojim se više,
jer je Gospodin snaga moja i pjesma,
on je moje spasenje.
I s radošću ćete crpsti vodu
iz izvorâ spasenja.
Hvalite Gospodina,
prizivajte ime njegovo!
Objavite narodima djela njegova,
razglašujte uzvišenost imena njegova!
Pjevajte Gospodinu jer stvori divote,
neka je to znano po svoj zemlji!
Kličite i radujte se, stanovnici Siona,
jer je velik među vama Svetac Izraelov!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2012 07:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Dok Ga još očekujemo, mi smo već s Njim



Dok Ga želimo vidjeti u liku maloga djeteta
u skromnoj štalici
mi Mu se klanjamo u slavi
To predivno otajstvo
dok pališ svijeću
koja je istoga trenutka dogorjela i
zaživjela
isto tako ostajem zapanjen
Bože moj
tajnom
jer Tvoj dolazak nije
25.12
nego danas,
u mom srcu...
rodi se Mali Kralju...
rodi se u meni i mojoj okolini
i zaživi punim plućima


s. Marija Pia


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr