www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 19:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 22 vel 2013 20:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Pozitivno kroz zivot..
Kakve su ti misli ,takav ce ti biti i zivot,to jest tvoja vjera..
Sotona zeli unistiti nas vjerski zivot ,zeli da odbacimo istinu za koju tvrdimo da nas samo istina oslobadja..U medijima se moze svasta procitati,kao i u drustvu vidjeti...Tko smo i kako zivimo..!
Ovo je neko ludo vrijeme...i oni koji su puni vjere,dovode neke stavari u sumnju...da se katolik zaista mora pitati ..
Na cijoj smo strani???



MALA DJELA
- Je li čovjek učinio nešto veliko za opću stvar ako je izlio lončić vode u more? - upita Starca domaćin u nekoj kući. - Doista, treba znati gledati svijet - uzdahne starac. - Nije li more o kojem ti govoriš zapravo čovječanstvo? - Pa, jest! - odgovori čovjek. - Lončić vode za čitavo čovječanstvo je premalo, ali za žedna čovjeka je ponekad ne samo dovoljno, nego presudno. Mnogi ljudi i ne slute kolike bi sudbine bile ukrašene osmijesima umjesto bolovima da su oni u pravo vrijeme izlili u veliko more svoj lončić vode…

(zupa-NG.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2013 19:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Ne ruši sve mostove možda ćeš se vratiti,
nisi ptica ni leptir obalom što leti,
kada nema mostova uzalud je čeznuti,
uzalud je shvatiti, uzalud je htjeti.

Ne ruši sve mostove, možda ćeš se vratiti,
ostavi bar jedan most između srca i mene,
u samoći je lakše neshvaćeno svatiti,
mogle bi te nazad nagnati uspomene.


Ivo Andric


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 ožu 2013 20:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Ova priča će vas zagrejati bolje od kafe po hladnom danu:
Ulazim u mali kafić sa prijateljem i naručujem. Dok se približavamo našem stolu, ulazi dvoje ljudi i poručuje: "Pet kafa, molim vas. Dve za nas i tri uslovne". Plate porudžbinu, uzmu dve kafe i odu. Pitam mog prijatelja: "Šta su to "uslovne kafe"? Sledeća porudžbina je bila sedam kafa, tri za tri pravnika i četiri uslovne". Dok se ja još uvek se pitam šta je to "uslovna" kafa, uživam u sunčanom vremenu i lepom pogledu na trg, u kafić ulazi čovek odeven u zapuštenu odeću - izgleda kao prosjak, i ljubazno pita: "Da li imate uslovnu kafu?“ Jednostavno je - ljudi plaćaju unapred kafu za nekoga ko ne može da priušti sebi topao napitak. Tradicija sa uslovnom kafom počela u Napulju, ali se proširila širom sveta. Na nekim mestima na ovakav način možete naručiti ne samo kafu, već i sendvič ili ceo obrok.

Širimo dalje!


:b112: :b41: smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2013 20:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2013 20:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
http://www.youtube.com/watch?v=FL-hgstw ... re=related


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 svi 2013 14:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

DESET MISLI VODILJA OD ISUSA

Djeluje odmah!
Molim te, budi svjestan da u SVOM životu, MORAŠ napraviti neke promjene. Te promjene moraju biti dovršene, tako da bih Ja mogao ispuniti Svoje obećanje tebi – da ti podarim mir, radost i sreću u ovom životu. Ispričavam ti se za bilo kakvu neugodu, no i nakon svega što radim, to je samo maleni zahtjev za tebe.

1.PRESTANI BRINUTI
Život ti je zadao udarac, a sve što ti radiš jest da sjediš i brineš. Jesi li zaboravio da sam Ja ovdje, da bih nosio sav teret za tebe? Ili uživaš u gunđanju prema svakoj sitnici koja ti dođe u život?

2.STAVI NA POPIS
Nešto treba napraviti ili pobrinuti se za nešto. Stavi to na popis. Ne, ne na TVOJ popis. Stavi to na MOJU listu. Neka budem Ja taj koji će se pobrinuti za problem. Ne mogu ti pomoći, sve dok to ne predaš Meni. I, premda je Moja lista dugačka, Ja sam na kraju krajeva, Bog… Mogu se pobrinuti za bilo što, što staviš u moje ruke. Zapravo, istinu govoreći, brinem o puno stvari o kojima ti uopće ne razmišljaš.

3.VJERUJ MI
Kada si jednom predao Meni svoj teret, prestani pokušavati ponovno ga uzeti natrag. Vjeruj Mi. Imaj vjere da ću brinuti o svim tvojim potrebama, problemima i iskušenjima. Problemi sa djecom? Stavi ih na Moj popis. Problem sa financijama? Problem sa emocionalnim „toboganom“? Za Mene, stavi na moju listu. Želim ti pomoći. Sve što ti trebaš napraviti jest – pitati.

4.OSTAVI PO STRANI
Nemoj se probudit jednog jutra i reći : „Ha, sada se osjećam puno snažnije,mislim da mogu izaći na kraj sa time „. Zašto misliš da se sada osjećaš jačim? Jednostavno. Predao si mi svoj teret i sada Ja brinem o tome. Ja također obnavljam tvoju snagu i darujem ti mir. Ne znaš li, kada bih ti vratio natrag tvoje probleme, bio bi ponovno na samom početku? Ostavi svoje probleme sa Mnom i zaboravi na njih. Pusti me da radim Svoj posao.

5.RAZGOVARAJ SA MNOM
Želim da zaboraviš na mnoge stvari. Zaboravi ono što te izluđivalo. Zaboravi brigu i kušnje, jer znaš da Ja imam kontrolu. No, jednu stvar te molim – nikada ne zaboravi – molim te, nemoj zaboraviti razgovarati sa mnom- ČESTO ! Volim te ! Želim čuti tvoj glas. Želim biti uključen u sve što se događa u tvome životu. Želim slušati o tvojim prijateljima i obitelji. Molitva je jednostavno razgovor sa mnom. Želim biti tvoj najdraži prijatelj.

6.IMAJ VJERE
Odozgor vidim puno stvari, koje ti odozdo ne možeš vidjeti. Imaj vjere u Mene da znam što radim. Vjeruj Mi, ne bi želio imati pogled kakav imam ja. Nastavit ću brinuti o tebi, paziti te i zadovoljiti tvoje potrebe. Samo Mi trebaš vjerovati. Iako imam mnogo veću zadaću nego ti, čini se da ti imaš mnogo problema u izvršavanju samo svog jednostavnog dijela. Koliko teško može biti da mi vjeruješ?

7.DIJELI
U dobi od dvije godine, naučio si kako dijeliti. Kada si to zaboravio? To pravilo i sada vrijedi. Dijeli sa onima koji su manje sretni od tebe. Dijeli radost sa onima, kojima je potrebno ohrabrenje. Dijeli smijeh sa onima, koji se jako dugo nisu nasmijali. Dijeli svoje suze sa onima, koji su zaboravili kako plakati. Dijeli vjeru sa onima koji je nemaju.

8. BUDI STRPLJIV
U samo jednom životu , stvorio sam mogućnosti da iskusiš različita iskustva. Rasteš od djeteta do odraslog, imaš djecu, mnogo puta mijenjaš poslove, učiš mnoge zanate, putuješ na puno mjesta, susrećeš mnogo ljudi i toliko toga iskusiš. Kako onda možeš biti tako nestrpljiv kada Mi je potrebno malo više vremena od onog što ti očekuješ, da bih rješio nešto sa Svoje liste? Vjeruj u moju točnost, jer je moje tempiranje savršeno.Samo zato što sam stvorio Svemir, u šest dana, svi misle da Ja uvijek žurim, žurim, žurim, žurim.

9.BUDI DOBAR
Budi dobar prema drugima, jer i njih volim jednako, kao što volim i tebe. Oni se možda ne oblače kao ti, možda ne govore kao ti, možda ne žive na način kao što ti živiš…, no ipak, ja vas sve volim, molim vas, pokušajte se slagati – zbog Mene. Svakog sam od vas stvorio različitog u nečem. Bilo bi dosadno kada biste svi bili identični. Molim te znaj da volim svaku tvoju razliku.

10.VOLITE SEBE
Tako mnogo volim tebe, kako onda ti možeš ne voljet sebe? Stvorio sam te samo iz jednog razloga – da bi bio voljen i da zauzvrat voliš. Ja sam Bog Ljubavi. Voli Me. Voli svoje susjede, ali voli i sebe. Moje je srce prepuno bola, kada vidim tebe kako se ljutiš na sebe, kada stvari ne idu kako si ti očekivao. Jako si mi dragocjen. Nikada to ne zaboravi….
http://zupa-nasice1.hr/index.php?option ... &Itemid=57


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 svi 2013 14:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Discipula Domini napisao:
Rebeka, ovaj posljednji tekst je FANTASTIČAN!
Hvala ti na njemu! :grlim te:


Da i meni...DD.. :grlim te:
Ispricavam se ,jer nisam vidjela da je i Lucija stavila..
Nije bilo namjerno..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 svi 2013 15:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Mala Anika..
U posljednje vrijeme u gradu se pojavila mala Romkinja Anika (ili kako rece ima jos jedno ime ali ga nezna),sa kojom sam postao "drug", cesto progovorimo po koju rijec, a natjerala me na razmisljanja gledajuci nju i djecu/unucad mojih prijatelja.Vesela je svako jutro, ponekad nenaspavana, uvijek bosonoga, neuredne kose, ali urednog svakodnevnog obilazenja oko stolova, trazeci pola marke. Prije par dana je moja "drugarica" sva srecna dosla da mi pokaze novu gumenu narukvicu oko ruke, Nekoliko dana poslije pokazuje mi ponosno novu sa plasticnim privjeskom. Sa tim je srecna.

Anika ima 5 ili 6 godina, nezna ni ona, nije upisana u knjige rodjenja, ima nekoliko brace i sestara. Nije birala, ali je dobila nesrecu da je tako rodjena, pa trci bosonoga oko stolova,
nece ici u skolu, nocu stanuje u kartonskoj kutiji bez struje, vode, televizora, racunara. nema brigu da li ce joj roditelji dopuniti racun jer nema mobitel. Srecna je kad nije gladna. Nakon nasih svakodnevnih pozdrava Sohi - Soccere /na romskom jeziku: Zdravo - Kako si/, isprica se sa nama kao velika. Ponekad ima ljutnju kada joj kazemo Nino, Jasenko ili ja da ode da se umije, ili hocemo da joj obrisemo uprljane rucice maramicama, ali poslusa i to strpljivo cekujuci da dobije od nas neku "markicu" ili nesto za pojesti. Nije lukava, ako nesto jede dodje i upita me jesam li gladan nudeci mi pola sendvica. Kada je odvedem da jede, kaze nezna koristiti viljusku i noz : Ako je zedna zadovoljna je i sa casom vode, mada ponekad ponosno u prolazu mahne flasicom soka.
Anika ili vec kako se vec zove, ne zna slova, ne zna sta su igrice za racunar, nema roditelje koji je svaki dan voze autom u skolu, nezna kakav je problem kada nema WIFI mreze, nece nikad ici da ucestvuje na skolskoj priredbi gdje ce ponosni roditelji, rodbina i komsije da je gledaju u novoj haljinici.. Nju niko ne uci da cita i pise, ona nema dom, a nema ni haljinu Nije imala ali ima... Danas smo ja i moj drug Nino je sreli i ona je srecna pricala sa nama kako joj je drago sto ima prijatelje kao mi... Otisli smo u radnju,Anika je ponosno odabrala pantole i haljinicu, umila se vlaznim maramicama i bila je prava djevojcica. Kasnije sam je sreo i rekla mi je da je nasla "baletanke" da joj se svidjaju i onda smo i njih kupili /sa carapicama iste boje/ pa je sva srecna mi ispricala kako joj govore "kako si se sredila " i ponosno je setala sa mnom.Kada sam kasnije u jednom meni posebno lijepom drustvu pio kafu, dosla je i opet obrisala lice vlaznim maramicama, ponosno - naucila je to da radi, a na malenim prsticima pokazivala da je nalakirala nokte... Ipak, mnogi od nas mozemo nauciti od nje. ona ima iskren osmijeh, kada je srecna to i pokaze, nema maske na licu kao vecina ljudi, nezna biti licemjer, ona se bori da prezivi... Odrastace na ulici, bosonoga, spremati se za borbu sa zivotom na ulici,
jer nije imala srecu da ima roditelje koji imaju normalnu kucu,
normalan odgoj... Nju odgajaju ljudi na ulici kako se ophode prema njoj, neko drsko, neko lijepo,ali ona ne mari za vase brige sto ste ljuti, zbog vasih "problema" jer morate ici svaki dan na dobro placen posao, niste otisli kod frizera, kozmeticara, niste platili ratu kredita na vrijeme za neki mozda bespotrebni svoj prohtjev. Ona je samo jedna djevojcica koja se bori da prezivi. Niti jedan frizer ne zeli da je odvedem da je sredi...I zao mi je Anike i takve djece, koja su najsladja u tim godinama,kada postavljaju milion pitanja, ali na njena pitanja niko joj ne daje odgovor...Svi ce je otjerati, a ona ce i dalje neumorno morati obilaziti ulice i stolove da prezivi.Moja "drugarica" Anika je pravi borac, volio bih da moze imati neku udomiteljsku porodicu, da kao i svi mi ima svoje sne...
Srecno joj bilo i neka je sreca prati.


http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/382699 ... -bez-doma#


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 svi 2013 16:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 lis 2012 10:50
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
..jadna curica, :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 svi 2013 20:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
http://www.youtube.com/watch?v=cotS7g_J ... ure=relmfu
SKRIVENI SMISAO KRIŽA

Prije ili kasnije udarit ćeš glavom u odvratnu poprečnu gredu koja će tvoj život učiniti križem.
Razboliš se. Stradaš. Drag čovjek umire. Tvoje napredovanje u zvanju bude prekriženo.
Prevaren si, ostavljen na cjedilu od vlastitoga muža, od vlastite žene.
Drugi rade protiv tebe. Iscrpljen si. Ne možeš dalje. Ova poprečna greda može zauzeti sve oblike i razmjere.
Ne gleda na titulu i položaj, na ime i stalež, ne gleda na debljinu tvoga novčanika ni na tvoje odnose ni na tvoj ugled kod ljudi.
Sretan si, sve se odvija divno.
A onda je odjednom tu, ta poprečna greda.
Može ti postati toliko neizdrživa da očajan poželiš jedino smrt.
Križ je realnost u svakome ljudskom životu. Ali sve manje ljudi mu je doraslo. Više ga ne prihvaćaju i ne podnose njegov teret. Ali ti nemaš drugoga izbora. Ili ćeš nositi svoj križ ili će te tvoj križ zgnječiti. Ali moći ćeš ga nositi jedino ako naučiš shvaćati skriven smisao križa. Križ te vraća natrag k istini o tebi, k pravoj mjeri ograničena, slaba, ranjiva, malena ljudskog djeteta. Križ te može osloboditi stvari koje te hoće zgnječiti. On te može osloboditi tvoje osrednjosti. On je kao antena preko koje možeš primiti od Boga vijest. Ona te neće osloboditi tvoga trpljenja, ali te može osloboditi od neizdržive besmislenosti trpljenja i njegove neplodnosti. Ti možeš opet biti čovjek. Ti sve vidiš drukčije i mnogo bolje očima koje su plakale.

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... bRqaO6j4jE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr