www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 05:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 26 svi 2013 22:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 kol 2012 21:39
Postovi: 92
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni se to čini kao mix duhovnosti, ali on tu umeće svoje iskustvo i sažima sve to u 4 faze. 4 faza je sjedinjenje s Bogom. Tu je čovjek prazan od cijelog sebe, od svih požuda prvo tijela i duha. Tek tada Bog može u potpunosti "konzumirati" dušu. Kad je prazan od svih mogućih htijenja. Prvo očišćen tamnom noći požuda (tijela) , te tamnoj noći duha (gdje gubi sve dotadašnje objave u duhu i Bog se sakrio u umu i u duhu, ništa više ne postoji u toj duši osim velike boli da je zauvijek izgubljena). Tada počinje mistične zaruke i sjedinjenje.

On to sažima ali ne govori toliko detaljno kao "Tamna noć" Ivana od Križa koja je daleko elaboriranija, ali i ponekad vrlo zbunjujuća. Potrebno je iskusno duhovno vodstvo za takve stupnjeve svetosti. Sudac je mistik, njegova duhovnost je crkvenjacima nejasna i upitna, otuda i sukobi u Crkvi zbog njega. Ali ako je nekome nejasno, ne znači da nije ispravno. Nije njemu lako, on ima težak put unutarnje borbe. Takvi ljudi redovito pate, i trebali bi se moliti za njega. Najviše za poniznost


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 svi 2013 14:22 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 24 svi 2013 20:29
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tko kaze da moras ti ili bilo tko drugi misliti kao ja?!Svjedocila sam ozdryvljenjima fra Ive i svaka njegova recenica daje poseban osjecaj slusatelju...otidi jednom negdje gdje on bude pa cemo inda moci razgovarati o njemu i uspoedditi ga sa nekim drzgim!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 svi 2013 15:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
usamljena napisao:
Tko kaze da moras ti ili bilo tko drugi misliti kao ja?!Svjedocila sam ozdryvljenjima fra Ive i svaka njegova recenica daje poseban osjecaj slusatelju...otidi jednom negdje gdje on bude pa cemo inda moci razgovarati o njemu i uspoedditi ga sa nekim drzgim!!

Ovu prvu recenisu nisam napisala u mojem postu..No svakako da je dobro da svjedocis ono sto jesi...Fra Ivo je samo jedan,i on nije u cijelom svijetu ,ne mogu svi "uzivo " do njega..
Nemam ja potrebe duso,da idem do njega,pa da onda tek pocnemo komucirati ..Ti si ovdje iznjela razliku izmedju dva svecenika ,i dala svoje misljenje ,razlicito..U cemu je razlika?...Ipak,kada tako nesto sijemo ovdje i saljemo u svijet,onda moramo stajati iza toga..
Duznost ti je objasniti...ili drugi puta ,ako ne zelis pisati o tome ,onda ne pisi nista...

Nije moranje ni na ovo da odgovoris... :grlim te: Izvinjavam se ako su za tebe preostre moje rijeci ..btb..

Ipak su mi ovo prejake rijeci..Prvi post ,.Meni osobno taj sudac nije nimalo zanimljiv i niti jedan njegov govor mi nije usao u uho...

Dobro nam dosla i svako dobro ... :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 svi 2013 20:41 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 24 svi 2013 20:29
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kad si tako mudra onda nebi trebala osudivati nikoga(ako vjerujes istinski) pa ni mije mislhenje na koje imam pravo draga moja :) ti voli koga hoces i misli sta hoces,zar ti je netko pokusao mozda sto nametnuti??Ovjasnila sam ti zasto i sta a ti nisi objasnila nista pa niti to zasto je tebi drag netko o kome si ocito jedino citala a i nemoj objasnjavati jer me i ne zanima misljenje od nekoga tko misli da je svet...ISTO KAO STO STOJANJEM U GARAZI NECES POSTATI AUTO TAKO NI STOJANJEM U CRKVI NE POSTAJES VJERNIK (ako ides u crkvu,mozda gledas mise na netu) Zelim ti ugodan ostatak veceri kao i daljnje komentiranje koje naravno necu pratiti ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2013 07:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
usamljena napisao:
Kad si tako mudra onda nebi trebala osudivati nikoga(ako vjerujes istinski) pa ni mije mislhenje na koje imam pravo draga moja :) ti voli koga hoces i misli sta hoces,zar ti je netko pokusao mozda sto nametnuti??Ovjasnila sam ti zasto i sta a ti nisi objasnila nista pa niti to zasto je tebi drag netko o kome si ocito jedino citala a i nemoj objasnjavati jer me i ne zanima misljenje od nekoga tko misli da je svet...ISTO KAO STO STOJANJEM U GARAZI NECES POSTATI AUTO TAKO NI STOJANJEM U CRKVI NE POSTAJES VJERNIK (ako ides u crkvu,mozda gledas mise na netu) Zelim ti ugodan ostatak veceri kao i daljnje komentiranje koje naravno necu pratiti ;)

Btb :grlim te: :b206: smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr