www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 15 lip 2013 08:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lip 2012 19:51
Postovi: 15
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga braćo i sestre u Kristu,

željela bih Vas upozoriti na pošast koja (ponovno) kola našim susjedstvima - Vatikanski kruh koji se mijesi od smjese koja kruži naokolo. Ja sam tek jučer prvi put čula za to.., pa sam se raspitala o čemu se radi. Riječ je, naime, o najobičnijoj coprariji! Sam način pripreme jako podsjeća na magijske postupke - miješa se jednom kuhačom, svaki dan dodaš novi sastojak, ne smiješ ovo, moraš ono i ostale bedastoće..
Istina, lako je nasjesti, jer će vas onaj tko vam to ponudi uvjeriti da taj kruh donosi sreću i blagostanje u obitelj te da ga jede i sam papa.. Mi vjernici ne smijemo biti praznovjerni! Naš kruh je euharistijska Hostija i Riječ Božja - odatle crpimo obilje blagoslova!

Evo i prigodni članci:

Da čovjek, ne povjeruje. Coprarija stara više od desetljeća ponovo je aktualna u Hrvatskoj. Ime bi sugeriralo da je riječ o nečemu što ima veze s Katoličkom crkvom ali je zapravo u suštoj suprotnosti, što je, dakako, smišljena varka za neupućene.

Neki dan me nazvao čovjek iz Slavonije i pitao što mislim o tome. Potvrdio sam mu ono što je i sam predosjećao, naime, coprarija – magija koja nema veze s vjerom i Bogom Biblije. Mislio sam da je to neki izdvojeni slučaj koji se nekako pojavio nakon dugo godina, kad se jučer oglasila prijateljica, opet iz Slavonije i pitala suprugu za savjet. Očito je Slavonija na udaru. Za neupućene, treba reći: nemojte nasjedati na priče o tzv. „vatikanskom kruhu“ koji se priprema tako da se umijesi od smjese koja kruži naokolo. Ne zna se od kuda je cijela priča krenula ali je jasno da ne treba lakovjerno nasjedati na obećanja pri tome dana, da će se dogoditi ovo ili ono ako se to učini ili ne učini. Kršćani trebaju vjerovati da ih Bog čuva od svakoga zla ako vrše Njegovu volju objavljenu kroz Njegove zapovijedi. Sve drugo je nevažno, štoviše, može biti vrlo štetno. Poznajem ženu koja je za vrijeme dok je mijesila „vatikanski kruh" u vlastitoj kući pala i slomila nekoliko rebara. Odmah je znala o čemu se radi, bacila smjesu i s nikime je nije dijelila.

Slično je bilo sa „sokom od naranče“. Ne moraš biti pretjerano inteligentan da bi napravio sok on naranče. Uzmeš cjedilo, iscijediš voćku i dodaš šećera po želi. No, svojevremeno je po Hrvatskoj kružio, zamislite, recept za „sok od naranče“. Kao i u prethodnom slučaju riječ je o magiji. Lako je moguće da (a to se vidi po plodovima – razni nesretni slučajevi i zdravstveni problemi) iza ovih stvari stoji negativna duhovna aktivnost – različite inicijacije ili čak spiritizam. Pametnome dosta, a vjerujem i odlična tema za kakvu nedjeljnu propovijed ili župsku katehezu, da Božji narod dozna cijelu istinu i bespotrebno ne pada u zamke zloga.


Čudne SMS poruke i „vatikanski kruh“
16. Travnja 2013 - 21:16 - Frama



Česti su upiti vjernika što učiniti s nekim porukama gdje se traži da tu poruku šaljemo dalje na više adresa? Što učiniti s dobivenim pismima sličnih sadržaja? Što učiniti sa spravljanjem nekakva „vatikanskoga kruha“ itd.Odgovor je jasan. Nemojte nasjedati na tu vrstu krive pobožnosti i rituala. To graniči s čudnim prakticiranjem vjere. Uz to, često i sami operateri šalju sms poruke koje onda drugi prosljeđuju i tako se stječe zarada.

Budite u vjeri utemeljeni, čvrsti i nepoljuljani. Ne bojte se osvete ili nekakve kazne i nesreće ako ne učinite kao piše u tim porukama. Također vjerujte samo Kruhu koji je s Neba sišao. Isus je Kruh vječnoga života i tko jede taj Kruh (pričest) živjet će vječno. Puno je okolo „čudnih i lažnih proroka“ i treba biti oprezan.

Također nemojte sada ništa loše misliti o onima koji su vam nešto od ovoga savjetovali jer su to vjerojatno činili u neznanju i uz najbolju namjeru. Istina oslobađa i pomozimo jedni drugima u čistoći i čvrstoći naše vjere! Nemojmo od vjere činiti magiju!

P.s. Imam potpuno razumijevanje prema onima koji su činili ili čine drubgačije ali dobro se nekad zapitati kuda mene neki čini vode!?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lip 2013 08:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Već smo pisali o ovom. Jeli itko uplatio Naggaru 100 kuna i prati li ga sreća zbog toga :D
viewtopic.php?f=5&t=7129


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lip 2013 13:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
angel777 napisao:
Već smo pisali o ovom. Jeli itko uplatio Naggaru 100 kuna i prati li ga sreća zbog toga :D
viewtopic.php?f=5&t=7129



..krvo pročitano..ja sam napisao..tko ne uplati...100 kn da ga čeka sreća :a1407:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr