www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 11:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
 Naslov: PASIJA KRISTOVA
PostPostano: 01 lis 2013 01:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
»Za naše grijehe probodoše njega, za opačine naše njega satriješe. Na njega pade kazna – radi našeg mira, njegove nas rane iscijeliše«.

Slika



Veceras sam odlucio moliti krunicu, palo je na zalosna otajstva ( Utorak ).
Kako je samo jaka ta krunica, kako je tesko sjecati se stradanje nasega Gospodina i istodobno vlastitih grijeha pocinjenih vlastitom voljom. Nase opacine Njega satrijese.
Mislim da razmatranje muke Isusove ( krunica, krizni put, opcenito razmatranje ) spada medu najjace molitve.
Mislim da je tako ugodna i miomirisna nasem Isusu, kad se sjecamo njegove smrti, Njegovog stradanja.
Tada smo posebno dragi Trojedinome Bogu i Mariji.


Slika

Izuzetno je poticajno kada nas uhvati oluja pozuda, vlastitih grijeha... sjecati se stradanja Isusova.
Strasnu je smrt nas Gospodin pretrpio da bi nas opravdao, da bi nam dao zivot vjecni!
Ovdje cu se zaustaviti na molitvu Isusa u getsemanskom vrtu.
Jer vjerujem da vecina nas kad nesto moli Boga ( materijalno, bolest, posao, djevojka... ) puno nas Bogu stavljamo kako bi On trebao uciniti.
Molitva u getsemanskom vrtu je unutar kalvarije Kristove, zato je spominjem zato mi je zanimljiva.
I sam se nalazim u situaciji da nesto grcevito molim Boga, da mu stavljam svoje planove u molitvi, da Ga " savjetujem ".
Grcevito Ga molim jer mi je to zaista jako vazno i potrebno...
Ali ovdje Isus pokazuje svoje Bozanstvo u molitvi i kako trebamo moliti.
Ma koliko mi zeljeli moramo zaista otvorena uma i srca reci:
„Abba! Oče! Tebi je sve moguće. Otkloni ovu čašu od mene. Ali ne što ja hoću nego što hoćeš ti!“ (14, 36).

Mislim da nas sjecanje, posebno prozivljavanje u meditaciji, molitvi... zatvoriti tjelesne oci i otvoriti dusevne oci, prebaciti se dusevno u vrijeme Isusovog stradanja, ocutjeti svaku Njegovu bol, sjediniti se s Njegovom patnjom, prolaziti zajedno s Isusom njegovu pasiju... takva molitva posebno nas cisti, cini nas svetima.

Stoga vlastitim iskustvom " nagovaram " vas na svakodnevnu molitvu na ovakav nacin.
Pustimo nase osobne molitve, pustimo nas " sa strane " molimo za druge!
Ja cesto u molitvi znam reci:
" Isuse moj, evo sjecam se tvoje pregorke kalvarije, tvoje muke, strasnog izivljavanja nad tobom.
Molim te da Blaosovis sve ljude koje sam danas sreo, zelio bih te moliti za druge jer znam da vec radis za mene, znam da ces mi dati sto mi je potrebno imampuno povjerenje u tebe.
Stoga molim te za svu bracu koju sam danas sreo, ti vidis njihove problema i patnje, daj da... "
Jer zaista tada Gospodin radi na nama, " vesla " za nas, zajedno s nama.

Dodao bih ovdje kratko svjedocanstvo moga obracenja jer je usko povezano s pasijom Isusovom.

Ja sam tada imao 16 godina.
Daleko od Boga, nisam Ga niti poznavao, nisam isao na Misu.
Jednostavno Bog mi je bio stran pojam, nije me interesiralo.
Tada sam jako puno psovao, svakodnevno, imao sam puno jako puno grijeha koji su se ukorijenili u meni, svakodnevno sam ih ponavljao. ( netko ce reci kakve grijehe mozes imati sa 16 godina, ja sam ih imao zaista puno i ozbiljne grijehe. Odrastao sam sa 13 godi, zivot me prisilio... u dobi od 16 godina sam jako puno toga znao sto smijem a sto ne )
Jedan dan sam isao sam u kino, cisto reda radi, bilo mi je dosadno.
I vidim plakat PASIJA!
I isao ja kokice ovo ono, mislio neki normalan film...
Kad je to pocelo, ja sam plakao kao godina, izisao sam vani cijeli uplakan, oteknutih ociju...
Ljudi moji doslovno od tog trenutka pa do dana danasnjega preko noci mi je Bog dao milost da 85 % grijeha vise nikada ne ponovim... dakle teske grijehe, navezanosti, ovisnosti od kojih se ljudi godinama odvikavaju meni je nestalo preko noci.
Mislim da sam zato jako tesko zaglibio u tu bludnost, mislim da je to na neki nacin kao sto kaze Sv. Pavao " Da se ne bih umislio zbog izobilja Božjih otkrivenja, Bog mi je dao trn u tijelo, Sotonina poslanika, da me muči da se ne uzoholim".

Posebno treba razmatrati trenutak kada su Isusa zvjerski bicevali, ja se cesto sjetim scena iz psije... mora da su ono bile najteze muke. Ono je zaista strasnoo, to posebno razmatram.

Eto volio bih da za mnoge od vas bude ovo poticaj na ovu snaznu molitvu muke Kristove.
Takoder bi volio da se raspisete o temi... vasa iskustva...sto mislite o filmu Pasija?



Petnaest tajnih mučenja nanesenih našemu Gospodinu u noći između velikog četvrtka i petka

Blažena Marija Magdalena, redovnica franjevačkog reda svete Klare Asiške živjela je u Rimu u 18. stoljeću. Ona je žarko željela znati nešto o tajnim mukama nanesenim našemu Gospodinu u noći koja je prethodila Njegovoj smrti.
Gospodin se ukaza toj redovnici i objavi joj petnaest tajnih mučenja što su mu ih nanijeli između ponoći i zore u tamnici što se nalazila ispod Kajfina sudišta.

Govori Isus:

Židovi su me smatrali najvećim zločincem onoga vremena i evo kako su sa mnom postupali:

1. Oni mi svezaše noge užetom i vukli su me niz kamenite stepenice u smrdljivi podrum, pun nečistoće.

2. Skinuše mi haljine i boli su me željeznim šiljcima.

3. Stegnuše mi tijelo konopom, vukoše me po tlu i bacahu me od zida do zida.

4. Objesiše me na drvenu gredu uzlom koji je popuštao sve dok se nisam poskliznuo i pao na zemlju. Isprebijan tim mučenjem plakao sam krvavim suzama.

5. Pričvrstili su me na kolac i izbadali su mi tijelo različitim oružjem. Bacali su na me kamenje i palili me plamenim žeravicama i bakljama.

6. Boli su me šilom i pijukom, oštrim kopljem, razdirali su me i skidali s mog tijela kožu, meso i žile.

7. Privezali su me za stup i učiniše da sam morao stajati bosih nogu na usijanom komadu metala.

8. Okruniše me željeznom krunom i svezaše mi oči krpama gadno nečistim.

9. Posjedoše me na stolicu pokrivenu šiljatim čavlima, koji su iskopali duboke rupe na mom tijelu.

10. Oni su izlili na moje rane tekuće olovo i smolu, i nakon te torture prignječili su me na stolicu punu čavala, tako da su čavli prodirali sve dublje u moje meso.

11. Da me osramote i izmuče oni su utiskivali igle u rupice moje iščupane brade.

12. Oni me baciše na jedan križ i svezaše me tako čvrsto da nisam mogao niše disati.

13. Kako sam ležao na zemlji, oni su mi gazili po glavi i jedan od njih stavivši svoju nogu na moja prsa zarinuo mi je kroz jezik jednu bodlju iz moje krune.

14. Oni su mi nalili u usta najogavnije izmete vrijeđajući me najbestidnijim pogrdama.

15. Svezaše mi ruke na leđa i tjerali me izvan zatvora da hodam, udarajući me šibama.

Kad je Isus objavio sestri Mariji Magdaleni te patnje prije toga nepoznate, dodao je riječi: Moja kćeri, želim da sve ljude upoznaš s tim tajnim mukama, da svaka od tih tortura bude čašćena. Svakome od onih koji će mi svaki dan prinijeti s ljubavlju jednu od tih muka i koji će gorljivo moliti slijedeću molitvu, bit će na dan suda dana kao nagrada vječna slava.
Ovu pobožnost odobrio i preporučio papa Klement II.



" I bijase znoj njegov kao kaplje krvi koje su padale na zemlju. " Lk 22,44

Slika


" Tada Pilat uze izbicevati Isusa. " Iv 19,1

Slika


" Spletose zatim vijenac od trnja i stavise mu na glavu. " Mt 27,29

Slika


" I noseci svoj kriz, izide on na mjesto zvano lubanjsko hebrejski Golgota. " Iv 19,17

Slika


" Isus je govorio: " Oce oprosti im, ne znaju sto cine! " I povika Isus iza glasa: " Oce u ruke tvoje predajem duh svoj! " Lk 23,34,46

Slika



Evo jos jedan poticaj kroz glazbu i scenu koja pogada nase duse u srz.

Slika



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OtDR37zGYvM [/youtube]



PS:
Nadam se da mi nitko nece zamjeriti sto pisem " moji nagovori ".
Mozda izgleda malo prepotentno, bahato...
Ne pisem ja ovo sam od sebe, vec me nadahnuo Duh Sveti.
Samo da se zna, vjerujem da svi znate kakav sam jadan i gresan.
Najmanji na forumu :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr