www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov: Re: Bog zove
PostPostano: 10 stu 2013 23:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ruj 2013 01:19
Postovi: 134
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
A može da bude Marijina legija.

Marijina legija (lat. Legio Mariae) je međunarodna katolička laička organizacija. U njoj laici djeluju dragovoljno. Ovaj međunarodni katolički pokret danas ima za cilj sudjelovati i surađivati u evangelizacijskom poslanju Crkve. Njeni članovi posebice se posvećuju marijanskoj pobožnosti. Samom je pokretu cilj širiti vjeru i spašavati duše, u okviru crkvenoga poslanja.

Ime je preuzela od starorimske vojne postrojbe legije. Za razliku od nje, oružje su Marijine legije molitva, žrtva i apostolski rad.

Osnovao ju je 7. rujna 1921. irski vjernik laik Frank Duff (1879.-1980.) u Baile Átha Cliathu (Dublinu). Osnovana je kao rimokatolički marijanski pokret radi duhovne obnove samih članova i širenjem Božjeg kraljevstva po Majci Božjoj. Na osnivanje ga je potaknula rasprava sv. Ljudevita Marije Montforstskog o pravoj pobožnosti prema presvetoj Djevici Mariji.
Duff je za ovo dobio priznanje samog pape: papa Pavao VI. je ovog vjernika laika pozvao biti promatračem na Drugom vatikanskom koncilu.
Ova se organizacija širi se pod crkvenim vodstvom, stoga zajednice Marijine legije redovito pripadaju u župne zajednice unutar kojih ostvaruju laički apostolat.
U Hrvata djeluje u Hrvatskoj i BiH. U Hrvatskoj djeluje od 1960., a neki podatci sugeriraju da je početak njena rada u Hrvatskoj 1956..
Danas Marijina legija ima preko 12 milijuna radnih i molitvenih članova u dvije tisuće biskupija diljem svijeta, čime je najveća apostolska orgaizacija laika Katoličke Crkve. Najviše joj je članova u Južnoj Koreji, Filipinima, Brazilu, Argentini i DR Kongu. Svaka od navedenih država ima od 250.000 do 500.000 članova.

Više na: http://hr.wikipedia.org/wiki/Marijina_legija


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Bog zove
PostPostano: 10 stu 2013 23:23 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 18 ruj 2013 11:23
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Da li je itko od vas imao poziv. Redovnicki ili svecenicki?
Ja sam bio postulant u Fratrima. Sest mj.
Ozbiljno sam razmisljao prije 4-5 godina o Kartuzijanskom redu.
Cak sam stupio u kontakt preko maila sa glavarom Kartuzijanaca u Sloveniji.
Razmijenili smo podosta mailova, uglavnom covjek me upucivao da dobro razmislim, da razmisljam o tome oko 5-6 mj i molim se Bogu da me rasvjetli koji je moj put.
Da li je netko od vas mozda u kojem redu?

Kad bi imali poziv koji bi vam red bio najprivlacniji?



Da, već dulje vrijeme imam poziv, ali sam ga tek nedavno odlučila i poslušati...
Bila sam u vezi 5 godina, sa dečkom kojeg znam još od djetinjstva,
i imala sam sve ono što većina djevojaka želi, ali to nije bio moj put, sada to znam...
Nažalost, time sam povrijedila neke osobe do kojih mi je stalo,
zbog kojih sam i pokušavala ušutkati taj poziv, i sakriti ga od sebe, i drugih.
Ali, ne ide to tako! :)
I eto, uskoro idem u Ávilu u Španjolskoj, kod sestara Klarisa, i jako se radujem!

Molim Vas, sjetite me se u molitvama, da budem dostojna svog poziva.
BVB




_______________
Bog moj, i sve moje!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Bog zove
PostPostano: 11 stu 2013 10:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Medolino napisao:
A može da bude Marijina legija.

Marijina legija (lat. Legio Mariae) je međunarodna katolička laička organizacija. U njoj laici djeluju dragovoljno. Ovaj međunarodni katolički pokret danas ima za cilj sudjelovati i surađivati u evangelizacijskom poslanju Crkve. Njeni članovi posebice se posvećuju marijanskoj pobožnosti. Samom je pokretu cilj širiti vjeru i spašavati duše, u okviru crkvenoga poslanja.

Ime je preuzela od starorimske vojne postrojbe legije. Za razliku od nje, oružje su Marijine legije molitva, žrtva i apostolski rad.

Osnovao ju je 7. rujna 1921. irski vjernik laik Frank Duff (1879.-1980.) u Baile Átha Cliathu (Dublinu). Osnovana je kao rimokatolički marijanski pokret radi duhovne obnove samih članova i širenjem Božjeg kraljevstva po Majci Božjoj. Na osnivanje ga je potaknula rasprava sv. Ljudevita Marije Montforstskog o pravoj pobožnosti prema presvetoj Djevici Mariji.
Duff je za ovo dobio priznanje samog pape: papa Pavao VI. je ovog vjernika laika pozvao biti promatračem na Drugom vatikanskom koncilu.
Ova se organizacija širi se pod crkvenim vodstvom, stoga zajednice Marijine legije redovito pripadaju u župne zajednice unutar kojih ostvaruju laički apostolat.
U Hrvata djeluje u Hrvatskoj i BiH. U Hrvatskoj djeluje od 1960., a neki podatci sugeriraju da je početak njena rada u Hrvatskoj 1956..
Danas Marijina legija ima preko 12 milijuna radnih i molitvenih članova u dvije tisuće biskupija diljem svijeta, čime je najveća apostolska orgaizacija laika Katoličke Crkve. Najviše joj je članova u Južnoj Koreji, Filipinima, Brazilu, Argentini i DR Kongu. Svaka od navedenih država ima od 250.000 do 500.000 članova.

Više na: http://hr.wikipedia.org/wiki/Marijina_legija


Jeste, brate , u pravu si, savim mi je to promaklo, i veća je verovatnoća....
možda i zbog pobožnosti prema Mariji...
no, za sve takvo što i slično, najbolje je potražiti savjet od svog duhovnika, ili u
adoraciji, na sv. misi......
mi ovdje možemo samo raspravljati.....
Hvala ti što si me ispravio, jer sam možda i nehotice, ukazao na pogrešan put.
:grlim te: oboje..
P.S.
U vezi teme, moja kćerka je bila u fazi promišljanja da li je Gospodin poziva u časne sestre,
razgovarala je sa više osoba, i svećenika i laika,
časnih sestara, ali je najbolji savjet dobila od don Damira, kada je nedavno imao seminar u našem malom mistu, moli se, završi školu, i pusti Boga da ti kaže...(ukratko, rečeno),
bilo mi je u prvi momenat, ono frka, ali poslije sam reko , ako ideš ne odustaj, ako osjetiš poziv,
a, ja kao roditelj, radije ću sebi odsjeć ruku neg uskratit blagoslov i molitvu..
Bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Bog zove
PostPostano: 11 stu 2013 13:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Znamo pak da Bog u svemu dobro surađuje s onima koji ga ljube, s onima koji su odlukom njegovom pozvani. Jer koje predvidje, te i predodredi da budu suobličeni slici Sina njegova te da on bude prvorođenac među mnogom braćom. Koje pak predodredi, te i pozva; koje pozva te i opravda; koje opravda, te i proslavi.
(Rim 8, 28-30)

Jake su ove riječi.. A cijelo biće viče: Ne, to je ludost, to nije život kakvog želim... A Gospodin tiho poziva.. Može Ga se čuti samo u osluškivanju, a molitvom uz pomoć Duha Svetoga spoznati Njegovu volju.
Nevjerojatno je da, koliko god se čovjek tome opire, Gospodin polako gura stavljajući mu na put ljude i savjete koji mu otvaraju vrata u nepoznato. I to onako, neočekivano, ne tražeći kod ljudi odgovore.

Molite i za mene.. :evil:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Bog zove
PostPostano: 11 stu 2013 13:52 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 lis 2013 16:30
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ja jesam zastranila u jednom trenutku strašno,ali sam shvatila i pokajala se,čudni su putevi Gospodina,sad to moje iskustvo pomaže drugom čovjeku da pronade svoj put,ono šta je ispravno,čak sam se i molila za njega,za potpunog stranca!!!Zar bih ja ako sam ono šta piše u Markovom evanđelju 5-9 imala toliki osječaj za pravdu i istinu,zar bih toliko ljubila lik bl.Djevice Marije,zar bih sanjala crkvu i uzdizala sa svojim rukama kip malog djeteta Isusa,zar bih u Međugorju dobila poruku "hodaj mojim stopama",hehe,nisam nikakav nečisti duh!! Ja jesam legija ali Marijina legija,malo me strah sveg toga,vidjet čemo šta će bit!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Bog zove
PostPostano: 11 stu 2013 16:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 pro 2012 21:41
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog...negdje sam procitao kod negog svetca kako se isus zali jer ljudi kad dobiju priliku za dobru zaradu,posao odmah pristaju a kad je u pitanju svecenistvo dugo se to odlucuje...svecenistvo je nesto najljepse,najisplativije,najlakse,najsvetije i naajkvalitetnije zanimanje koje postoji danas ako ima zelja da se ljubi Boga svim srcem...ako nema moze se izmolit Bog ce rado dat...kriz nece nikoga zaobic...ni roditelje ni svecenike....osobno mislim da je svecenicima mnogo lakse nego muzu i zeni..i imaju svetog zarucnika,savrsenog...to dobro objasnjava Rajko Bundalo....ako zele mogu imat u izobilju...a veliki kriz BOZIJI(ne od zla)ce tesko dobit to su onda iznimni darovi....pozivam sve koji imaju dar za Boga neka se ne muce nego neka se uvjek ispocetka odlucuju za svetost te mole Gospodina koji je njihov poziv...a cuo sam da se moze imat dvojaki poziv..BBL


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Bog zove
PostPostano: 12 stu 2013 14:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Kartuzijanac, Medolino, Gita..
S kime pričate o tome? Imate li svog duhovnika? Zna li vaša okolina za vaš poziv? Kako ste to obznanili? :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Bog zove
PostPostano: 30 sij 2014 00:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Evo za one koji nisu vidjeli, a žele se nasmijati.. I možda usput otkriti svoj poziv.. love10



Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr