www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 vel 2015 22:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Rora napisao:
Bože, pomozi da svaka žena nađe svoga Josipa i svaki muškarac nađe svoju Mariju i tako skupa osnuju nešto slično Svetoj Obitelji.

Ne dao Bog da muškarac nađe Mariju kakvu mu nudi Rora, s kojom ne može ono najvažnije...
Imati djecu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2015 23:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
ita napisao:
johnny 5 napisao:
Pa evo ja sam solo i nije baš da se konstantno pitam gdje je ta prava i tko je ta prava. Nije ni da grozničavo molim devetnice, osamdesetnice i stotnice da upoznam "tu pravu", nisam se ni zavjetovao ni išao na hodočašće na tu nakanu, tako da. Ko zna možda me poslije pukne, ajme ostat ću sam, panika, šta sad, opijat se u birtiji, ili plakat nad sudbinom, zasad nije tako.


A šta da ti kažem na ovo.Ti znaš svoje.
A kako će bit ,to samo Bog zna.
Nema ništ krivo u molitvama za tu nakanu,
al ak ne vjeruješ da će se ispunit,
onda ne vrijedi ni molit.




johnny 5 napisao:
Što se tiče teologije tijela i tih "predavača", mislim da je tu kvaka da oni pokušavaju u ovoj kulturi hedonzima predočiti katolički nauk o spolnosti, ko što don Stojić to radi kod nas, mada ga nisam nikad išao slušat, ali sam davno čuo od jedne cure na faksu da je rekla ja idem tamo jer mi je Stojić zgodan. :lol:


Imaš don Damirova predavanja na you tubu
(evo jedno od njih,za početak https://www.youtube.com/watch?v=UYSRT32sWFg) ,
pa probaj poslušat,
al ne jednom ,nego par puta ako treba.
Kad prvi put slušaš,samo čuješ i ideš dalje,al drugi put,
već malo više razmišljaš o čemu se zapravo radi.
A imaš i od Christophera Westa "Teologiju tijela za početnike"-
treba i to malo iščitavat .Ma ima puno toga dobrog o teologiji tijela.
A ovi američki chastity speakers su nevjerovatni ,jer sve o čemu govore,
oni to i žive,ali ne idealiziraju ,nego prema Teologiji tijela i svom vlastitom iskustvu
govore o tome na zabavan i pristupačan način.
Al ,johnny,ak ti unaprijed imaš formiran stav o tome,
onda će te riječi teško doprijeti do tebe.




johnny 5 napisao:
No već sam rekao di je problem u tome, idealizacije hodanja u čistoći, dakle ako hodaš u čistoći onda u vrtu raste paradajz veličine nogometne lopte i te šeme.


Ne znam tko to idealizira.Mislim,tko neće tako živjet ,ne mora,kao i sve u životu.
A onaj tko hoće,taj se odlučuje za to,al ne hodanje u čistoći radi hodanja u čistoći,
već zato što je to način života.
Ako slijediš Isusa Krista,onda ga slijediš do kraja,nema malo bi ovo malo bi ono.
Nitko od njih ne tvrdi da je to lako,baš suprotno,ali tvrde da mogu izdržati sve poteškoće,
baš zato što znaju koga slijede i da bez obzira na sva iskušenja,ljude,koji to ismijavaju
i šta sve ne,oni imaju mir "koji svijet ne može nikad dati."
Ajd pliz,malo ih poslušaj i nemoj unaprijed odbacivati to što govore,
jer govore dobro i govore istinu.
Molim te poslušaj Chrisa Stefanicka,pogotovo No Imitations,čovjek je odličan :b112: :D .


https://www.youtube.com/watch?v=TF1lzVOmYtY

https://www.youtube.com/watch?v=XC5VGgA4Igc

https://www.youtube.com/watch?v=B41poIXeKvo


Ne, ne Ita, mislim da nisi shvatila Đonija. Nije da on ima nešto protiv teologije tijela ili da se ne slaže s konceptom predbračne čistoće.
Problem je u tome što don Damirova predavanja meni, a očito i Đoniju ostavljaju dojam - kao da je predbračna čistoća GARANCIJA
1. da će osoba koja želi i moli brak nužno to i dobiti
2. da će taj brak nužno biti sretan i bez ikakvih problema

Što nije točno, očito.

I onda se pokušava uspostaviti uzročno - posljedična veza - gdje se kaže - ukoliko nešto u braku ne štima - onda je to sigurno zato što je bilo griješenja na polju čistoće.
A to je nemoguće dijagnosticirati.
Nije problem u vrijednosti predbračne čistoće niti to itko osporava.
Nekada se poprilično držalo do toga da mladenci održavaju predbračnu čistoću, pa su opet muževi tukli žene, žene bile nevjerne, rađala se bolesna djeca i tako dalje i tako bliže.
Oće se reći da se stvar propovijeda kao da će predbračna čistoća sigurno dovesti čovjeka do čiste i nepomućene sreće. I obećaje se nešto što se ne može obećati. Ne eksplicitno. Ali svakako implicitno - što ljude dovodi u totalnu zabludu i konfuziju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2015 23:51 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 11 vel 2013 23:28
Postovi: 9
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Kako bi "pravi muškarci" mogli nestati kad nisu ni postojali kao takvi?
U nekom vremenskom periodu je određeno društveno ponašnje više u trendu, ali je samo maska za svoje egoistočne potrebe.
Takva "velikodušnost" koja nije u službi ljubavi je samo puka tlapnja. Idealiziranje lažnog bontona.
Dokaz tome su vrijednosti i odgoj koji su prenijeli mlađim naraštajima.
Duhovnost, ljubav, dobrota, lijepo ponašanje...uvijek ovisi o pojedincu i njegovoj svijesti, a ne o društvenom trendu u određenom
vremenskom razdoblju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2015 07:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
why napisao:
Rora napisao:
Bože, pomozi da svaka žena nađe svoga Josipa i svaki muškarac nađe svoju Mariju i tako skupa osnuju nešto slično Svetoj Obitelji.

Ne dao Bog da muškarac nađe Mariju kakvu mu nudi Rora, s kojom ne može ono najvažnije...
Imati djecu.


Ja to nigdje nisam napisala da želim muškarcu da nema djecu sa svojom ženom. A da si htio shvatio bi da se ovo moje odnosi na Marijine kreposti, vjerovanje, njezinu ženstvenost....
Gospa je za mene, a vjerujem i za sve vjernike pravi primjer žene koji se treba slijediti.
Zato:"Bože, pomozi da svaka žena nađe svoga Josipa i svaki muškarac nađe svoju Mariju i tako skupa osnuju nešto slično Svetoj Obitelji."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2015 11:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Jako dobra tema Rora :b112:
poucen dugogodisnjim iskustvom u molitvenim zajednicama mogu samo reci da vecina je vecina ljudi dosla do zakljucka da imamo jako veliku krizu oceva,i dok se majke drze ocevi su podbacili i to gadno.
Vecina rana u odraslim ljudima proizlazi iz ovog problema,nasi ocevi cesto nisu slika naseg nebeskog Oca(a trebali bi biti),nisu nam pruzili potrebnu ljubav,paznju,zastitu i komunikaciju te se to odrazilo na sve nase daljne odnose,ukljucujuci i ljubavne.Otud hladnoca i samodopadnost u zena i strah u muskaraca.Ali iz ovoga treba izvuci pouku i teziti ka promijeni i raditi na sebi konstantno,te crpiti svaki dan ljubav iz odnosa sa Bogom kako bi je mogli prenijeti na bliznje te na buduceg supruznika i djecu,inace povijest se ponavlja.
Dugo me mucija upravo ovaj strah i zasto se nemogu otvoriti prema zenskom rodu,nije to strah zbog propalih veza i neuzvracene ljubavi u adolescentnom razdoblju,makakvi,problem je bio puno puno dublji i hvala Bogu sad san drugi covjek i malo pomalo On me lijeci i pokazuje mi kako biti muskarac.
Daleko od toga da nema sebicnih ljudi i muskih i zena koji zele samocu i eventualno povrsne veze,zaradjuju dobro i ne zele nikakvu obavezu,sebicni su ali takvih je malo,vecina nas zeli brak i obitelj i spremni smo na zrtve svaki dan ali jednostavno dok ne rijesimo svoju proslost bit cemo u strahu i nikad se necemo moci u potpunosti predati drugoj osobi,uvijek ta kocnica iz proslosti makar samo podsvjesno.
Druga stvar je teologija tijela sv.IVANA PAVLA II koju je izvrsno obradio don Damir i koju san pogledao kompletnu valjda 100 puta jer mi je toliko zanimljiva i otkriva tko sam ja,tko je zena,zasto imamo ceznje i nagone i kako ih usmjeriti po Bozjoj volji,da mi vladamo njima a ne oni nama.
Istina je da prtedbracni odnosi zanmagle sliku o partneru te nevidimo cisto,zatim prekidi su puno bolniji i jos milion drugih stvari zasto je bolje zivit cisto,ma Bog je genijalac i za sve ima logican odgovor na sve,samo ga mi cesto uopce ne trazimo,zelimo samo svoj uzitak i tocka.Ima parova koji ne zive predbracnu cistocu i brak im je dobar,ma Bog pomaze svoj svojoj djeci,nema sumnje u to ali moj odabir je predbracna cistoca jer sam spoznao da sam hram Duha Svetog kao i svaka osoba na ovom svijetu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2015 11:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
johnny 5 napisao:
[
I šta ako si muškarac čupa obrve ili si malo uredi nokte, šta je odmah metroseksualac, ne to je pravi njegovani muškarac, pa neće hodat okolo ko jeti.


..malo si mek...đoni.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2015 12:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
why napisao:
Ne dao Bog da muškarac nađe Mariju kakvu mu nudi Rora, s kojom ne može ono najvažnije...
Imati djecu.


:roll:

Ne znam iz čega si ovo izvukao :shock: ??? Ajde pročitaj još jednom s razumijevanjem cijeli post, i Ivonin post :b112: , možda shvatiš :) .



perokvrzica napisao:
Ne, ne Ita, mislim da nisi shvatila Đonija. Nije da on ima nešto protiv teologije tijela ili da se ne slaže s konceptom predbračne čistoće.
Problem je u tome što don Damirova predavanja meni, a očito i Đoniju ostavljaju dojam - kao da je predbračna čistoća GARANCIJA
1. da će osoba koja želi i moli brak nužno to i dobiti
2. da će taj brak nužno biti sretan i bez ikakvih problema

Što nije točno, očito.

I onda se pokušava uspostaviti uzročno - posljedična veza - gdje se kaže - ukoliko nešto u braku ne štima - onda je to sigurno zato što je bilo griješenja na polju čistoće.
A to je nemoguće dijagnosticirati.
Nije problem u vrijednosti predbračne čistoće niti to itko osporava.
Nekada se poprilično držalo do toga da mladenci održavaju predbračnu čistoću, pa su opet muževi tukli žene, žene bile nevjerne, rađala se bolesna djeca i tako dalje i tako bliže.
Oće se reći da se stvar propovijeda kao da će predbračna čistoća sigurno dovesti čovjeka do čiste i nepomućene sreće. I obećaje se nešto što se ne može obećati. Ne eksplicitno. Ali svakako implicitno - što ljude dovodi u totalnu zabludu i konfuziju.


Naravno da predbračna čistoća sama po sebi nije uvjet da će brak biti sretan, (ja nisam ni shvatila ta predavanja na taj način), niti da ako moliš za brak da ćeš ga i dobit (bitno je u svemu tražit i prepoznat Božju volju). Mislim da je najbitniji razlog zašto i kako ti održavaš predbračnu čistoću, je li to da dokažeš nešto sebi i drugima, da pokažeš sebi kako to možeš, ili to radiš u poniznosti slijedeći Isusa Krista i čistog srca prema sebi i osobi s kojom si u vezi.
Da kao što kažeš u prošlosti je bilo slučajeva gdje su mladenci održavali predbračnu čistoću i bilo je brakova koji bi propali, ali glavno je pitanje zašto su oni održavali predbračnu čistoću, je li zato što je takva bila tradicija, okolnosti, ili zato što su slijedili Isusov put, da li su imali čiste nakane prema osobi s kojom su stupale u brak, da li su se uopće dobro upoznali kroz to hodanje. I to što su se rađala bolesna djeca nema nikakve veze s tim, Bog nikoga ne kažnjava.

Eto iz ovih predavanja ja nigdje nisam shvatila to "da će predbračna čistoća sigurno dovesti čovjeka do čiste i nepomućene sreće". Da bi mogao održavat predbračnu čistoću treba imat čisto srce u svim segmentima i poljima života i onda je to put kojim slijediš Isusa, put uspona, padova, patnji, radosti ali i jedini pravi put :wink: .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2015 12:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
fiduciia napisao:
Naravno da predbračna čistoća sama po sebi nije uvjet da će brak biti sretan, (ja nisam ni shvatila ta predavanja na taj način), niti da ako moliš za brak da ćeš ga i dobit (bitno je u svemu tražit i prepoznat Božju volju). Mislim da je najbitniji razlog zašto i kako ti održavaš predbračnu čistoću, je li to da dokažeš nešto sebi i drugima, da pokažeš sebi kako to možeš, ili to radiš u poniznosti slijedeći Isusa Krista i čistog srca prema sebi i osobi s kojom si u vezi.
Da kao što kažeš u prošlosti je bilo slučajeva gdje su mladenci održavali predbračnu čistoću i bilo je brakova koji bi propali, ali glavno je pitanje zašto su oni održavali predbračnu čistoću, je li zato što je takva bila tradicija, okolnosti, ili zato što su slijedili Isusov put, da li su imali čiste nakane prema osobi s kojom su stupale u brak, da li su se uopće dobro upoznali kroz to hodanje. I to što su se rađala bolesna djeca nema nikakve veze s tim, Bog nikoga ne kažnjava.

Eto iz ovih predavanja ja nigdje nisam shvatila to "da će predbračna čistoća sigurno dovesti čovjeka do čiste i nepomućene sreće". Da bi mogao održavat predbračnu čistoću treba imat čisto srce u svim segmentima i poljima života i onda je to put kojim slijediš Isusa, put uspona, padova, patnji, radosti ali i jedini pravi put :wink: .


Sjajno, potpuno se slažem s tobom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2015 19:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DmiO7Yc44hE[/youtube]


Nađi nekoga

Kome nikad neće dosaditi da te ljubi svakog dana

Ko ćete zagrliti kad si ljubomorna

Ko će sa razumijevanjem ćutati kad si ljuta

Ko će ti stisnuti ruku kad nisi raspoložena

Ko će planirati i zamišljati svoju budućnost sa tobom u njoj

A kada nađeš nekoga sličnog

Ne puštaj ga ni po koju cijenu!
*******************

Nekoga volimo kad su nam njegove ili njezine potrebe i želje podjednako važne kao i naše vlastite.

Smisao je u tome da se ljubav izražava postupcima. Onim što radimo, a ne riječima, iznova definišemo ono što jesmo te do koga i do čega nam je stalo. Mi smo verbalna vrsta i jako smo naklonjeni riječima kad nešto treba objasniti – i nekoga prevariti. Najgore je prevariti sebe.

Ono u što odlučujemo vjerovati blisko je povezano s dubokim potrebama- na primjer, sa snom o savršenoj ljubavi kojeg nosimo u sebi, s bezuslovnim prihvatanjem kakvo samo majka može pružiti. Zbog takvih želja sami sebe varamo na najgori način, podložni smo razočaranjima i prepuštamo se nadi da smo, naposljetku, pronašli osobu koja će nas zauvijek voljeti takvim kakvi jesmo.

Istinska ljubav od nas zahtijeva i hrabrost potpunog otvaranja drugoj osobi.
*******************************

Neke greške se prave samo jednom.
I poslije njih se, naravno, kajemo,
jer kada izgubiš posljednju šansu,
put za povratak…nemoguće je naći.

Ali ipak, nikad se nemoj smijati onima
koji zbog ljubavi gube ponos, već onima
koji zbog ponosa gube ljubav…

…Jer nije ista stvar kada je čovjek u pustinji
i kada je pustinja u čovjeku…

*************************************
Ljubav za muškarca je kada zna da ne postoji za njega ni jedna druga žena…

Kada sve sreće sveta meriš njenom srećom…
Kada si okružen hiljadama drugih žena, a ne želiš ni jednu za sebe…
Kada se budeš i uspavljuješ sa njenim likom…
Kada sve daješ a ne pitaš za cenu…
Kada ti je sve njeno bitno i zanimljivo…
Kada ti je svaki trenutak sa njom svečanost…
Kada pamtiš svaki vaš zajednički detalj…
Kada unapred smišljaš svaki vaš naredni dan…
Kada ne vidiš budućnost bez nje…
Kada ti nije važno gde ideš, nego da si sa njom…
Kada ti nije važno šta radiš, nego da si sa njom…
Kada ti nije važno šta drugi ,misle, nego da su njene misli uz tebe…
Kada svoj pravi život počinješ da računaš od trenutka kada si je zavoleo…
Kada sve one što te traže ne želiš ni da vidiš…
Kada vašu ljubav želiš da ogradiš od svega…
Kada tvoju ljubav, nju, želiš da sačuvaš od svega…

Da je oslobodiš od svake patnje, svakog bola, suze.

Kada o prevarama ni ne razmišljaš…

Čak ni ne shvataš njihovu svrhu?

Kada imaš potpuno razumevanje za sve…
Kada smišljaš i zamišljaš vašu decu…
Kada znaš da ni sa jednom drugom ne bi da imaš decu…
Kada znaš da nema stvari koju ne bi učinio za nju…
Kada si svestan njenih slabosti, ali ih prihvataš…
Kada si svestan njenih grešaka, ali ih popravljaš…
Kada si svestan da nije sve idealno, ali ih svojom ljubavlju činiš idealnim.
Kada želš da je vodiš svuda i njenim očima gledaš čitav svet…

Da njenim ušima slušaš muziku…
Da njenim stavovima tumačiš knjige…
Da njenim pogledom gledaš filmove…
Da njenom lepotom i posebnošću obojiš čitav svet…

Kada se raduješ svemu njenom, svemu što ima veze sa njom…

Kada su ti interesantne njene ruke, onaj predeo iza vrata, stopala, stomak, kosa, usne...

Kada sve njeno gledaš hiljaditi put, a oduševljavaš se kao da je prvi.
Kada ne meriš vreme, kada ne gledaš na sat, kada ne brojiš koliko si dao.
Kada ti je ona najlepša, najpametnija, najzgodina, najzanimljivija.
Kada je ona sve što ti treba…
Kada znaš da je vaša ljubav baš to…
Kada znaš da je ona baš to…
Kada znaš da je vaš razgovor, zagrljaj i dodir baš to…
Kada znaš da si ti sa njom baš to…

Onakav kakav treba da budeš…

Onakav kakav si oduvek hteo da budeš…
Kada se tvoj svet spoji sa njenim svetom, i postane jedno.
Kada si iskren do kraja, i nemaš od nje šta da kriješ.
Kada je i ona iskrena do kraja, i nema od tebe šta da krije.
Kada i ona zna da je to to, i da nema čoveka koji bi joj pružio više vere, ljubavi, smisla, sigurnosti, podrške…

To je ljubav koja se retko kome i retko kada dešava.
A kada se desi treba je negovati i čuvati.
Zato što to neće niko osim vas dvoje…

To je ljubav, to je ona, to si ti.

I gotovo.

Bolje od ovoga, i više od ovoga ne može…

Nema dalje, možda jedino u nekom drugom nematerijalnom svetu…

Stefan Simic
***************************************************************
To je sve istina, i postoji, moguće je, i doživjeti , ali budi spreman, o još kako budi spremna, i svjesni oboje.......cijene, a ona je....zavist, često i najbližih, o kako to boli, , nerazumjevanja okoline, postajete LANE ZA ODSTREL svaka riječ, se mjeri na grame, svaki korak se snima jeli do neke ili nekog trećeg, svaki pogled na stranu, ukratko , SVI MI BI ŽELJELI TAKvU LjUBAV,, ALI NE I TAKVU ŽRTVU, , ali ne i tam,nu stranu takve medalje, ali doživjeti..........je nemerljiva punina , gotovo tolika da je samo Bog može rastaviti, i često to iz ljubavi prema oboma i UČINI,............. da shvatiš, da ti možeš imati ljubav, njegovu ili njenu, ali da je ljudska ljubav osjećanje, ali BOG je ljubav, i on je ne osjećanje nego STANJE...ali doživjeti je vredno patnje, bola i svega , hrabrost je nastaviti živjeti u nadi da ćemo jednom biti u NEBU, i nastaviti traganje..........jer to je naša vjera .... traženje vječito, čežnja za puninom, nalaženje Boga....
**********************************
SRODNE DUŠE

Ljudi misle da je srodna duša tvoja savršena kombinacija i da je to ono što svi žele. Ali istina je da je srodna duša ogledalo, osoba koja ti pokazuje sve što te drži vezanog, osoba koja ti skreće pažnju na tebe kako bi mogao promijeniti svoj život.
Srodna duša je vjerovatno najvažnija osoba koju ćeš ikad upoznati jer će srušiti zidove koji te okružuju i razdrmati te. Ali treba li zauvijek živjeti sa srodnom dušom? Ne. To je previše bolno. Srodne duše samo dolaze u tvoj život da bi ti otkrile još jedan sloj tebe, a zatim odlaze.

Svrha srodne duše je da te prodrma, da ti malo rasturi ego, pokaže ti tvoje prepreke i ovisnosti, rastvori ti srce kako bi novo svjetlo moglo ući u njega, učini te toliko očajnim i van pameti da moraš promijeniti svoj život.

Elizabet Džilbert
************************************
budite tako strpljivi, pa pročitajte još jednom.............ovde se govori o JEDNOJ SRODNOJ DUŠI, A NE DVE, jer DVE samo Bog SPOJI i privremeno udalji, ne mora značit da ti neće dat još neku....
[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=lAK-Bi4w7mM[/youtube]
************************************
Ljubav se uči

Kad se u Indiji govori o stvaranju muškarca i žene, pripovijeda se slijedeća legenda: kad je Stvoritelj završio sa stvaranjem muškarca, bio je svjestan da je iskoristio sve sastojke, koji su mu bili na raspolaganju. Nije bilo više ničega trajnog, stabilnog, čvrstog od čega bi mogao stvoriti ženu.
Stvoritelj je dugo vremena razmišljao i na kraju uze:
mjesečevu puninu, savitljivost vinove loze i treperenje trave, vitkost trstike i cvjetanje cvjetova, lakoću listića i svjetlost sunčevih zraka, plačljivost oblaka i nestalnost vjetrova, zečju plašljivost, paunovo šepurenje, mekoću ptičjeg perja i tvrdoću dijamanta, slatkoću meda i okrutnost (ljutinu) tigra, žar vatre i hladnoću snijega, brbljavost papige i pjev slavuja, dvoličnost lisice i vjernost majke lavice.
Pomiješavši sve te netrajne elemente, Stvoritelj stvori ženu i dade je muškarcu.
Nakon tjedan dana dođe muškarac i reče: "Gospodine, stvorenje koje si mi dao jako me unesrećuje. Toliko govori i tako me nemilosrdno muči da ne mogu odahnuti. Hoće da se neprestano brinem oko nje i tako gubim vrijeme. Plače za svaku sitnicu i živi besposleno. Došao sam da Ti je vratim, jer ne mogu s njom živjeti."
"Dobro" - odgovori Stvoritelj i uze je natrag.
Nakon tjedan dana vrati se muškarac i reče: "Gospodine, od kad sam vratio ono stvorenje, život mi je postao tako prazan. Stalno mislim na nju - kako je plesala i pjevala, kako me je ispod oko gledala, kako me je zadirkivala i kako se naslanjala na mene. Bila je tako lijepa i tako nježna u dodiru. Obožavao sam slušati njezin smijeh. Molim Te, vrati mi je natrag.
"Dobro" - odgovori Stvoritelj. I muškarac je opet uze k sebi.
Nakon tri dana opet dođe i reče: "Gospodine, ne razumijem i ne znam to objasniti, ali nakon svih mojih iskustva s onim stvorenjem, došao sam do zaključka da mi pravi više problema nego radosti. Preklinjem Te, uzmi je natrag! Ne mogu s njom živjeti!"
"Ali ne možeš živjeti ni bez nje" - odvrati Stvoritelj.
Zatim se okrenu leđima do muškarca i nastavi svoj posao.
Muškarac sav razočaran reče: "Što da radim? Niti mogu živjeti s njom, a niti bez nje!"
Ljubav je osjećaj koji treba učiti.
To je napetost i ostvarenje.
To je velika čežnja i neprijateljstvo.
To je radost i bol.
Nema jednoga bez drugoga.
Sreća je samo dio ljubavi - onoga što treba naučiti. Patnja također spada u ljubav. Ona je tajna ljubavi, njezina ljepota i njezin teret.
Ljubav je osjećaj koji treba učiti.
*********************************
a, bojimo se, učiti, mijenjati, prilagođavati, .......
koren u strahu, i jednih i drugih....
strah koji nastaje u malo slaboj ili nikakvoj vjeri,
da se Bog brine za svoju djecu....
koja se ljube u Bogu...
starh od otvaranja srca, je strah od ranjivosti,
Imao sam tu milost sresti puunnnoo osoba, željnih i žednih ljubavi, i muških i ženskih,,
(dobro, sa nekima sam i pokušao podijelit to osjećanje, ali....
nije išlo, uvijek je postojalo nešto za izgovor kao maska strahu.....
Tako da je sve ovo što su umniji i pametniji ljudi od mene napisali
prošlo kroz životnu praksu, u ovih par godina, (kad sam se dogovorio sam sa sobom),
........i nema nikakvog recepta , osim molitve, i sakramentalnog života...i onog
NEKA BUDE VOLJA TVOJA..

PS
tema je vise nego ikad aktuelna, ...ne samo mladeži nego svima
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2015 22:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Rora napisao:
A da si htio shvatio bi da se ovo moje odnosi na Marijine kreposti, vjerovanje, njezinu ženstvenost....

U čemu se to sastoji ženstvenost žene koja nije upoznala muškarca? Zar se pojam ženstvenosti, kao i pojam muškosti, ne sastoji upravo u odnosu na suprotni spol?

A cirenac kaže: "Pravi muškarac vodi djevojku Kristu a ne u spavaću sobu."
Kao da bi bez "spavaće sobe" bilo muškaraca i djevojaka koje bi se uopće moglo kome voditi?
Kakve fantazme ljudi mogu napisati?!!
Vidiš, gospodine cirenče, ja pak mislim da je spavaća soba i odvođenje djevojke u spavaću sobu - smisao svijeta i po Božjim zamislima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr