www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 lis 2015 18:29 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
Zašto je nama katolicima i muškarcima i ženama
problem živjeti prema nauku Crkve,a naročito što se tiče spolnosti?
Mislim da je to pitanje,koje se stalno može ponavljat,jer tako je.
Nauk tumači Riječ Božju,koja dolazi od Boga,a ne od čovjeka,svi to znamo.
Al uvijek nekako ispadne kao da Crkva zabranjuje i određuje ovo ili ono.
A ne određuje Crkva ,Crkva čuva Riječ i tumači ju pod vodstvom Duha Svetoga .
Bog nam je dao zapovijedi ,koje bi trebali slijediti( nisu nam ljudi dali zapovijedi).
Mislim da bi se uvijek trebali sjetit toga,posebno što se tiče ove teme.
E sad hoćemo to slijedit ili ne,ovisi o nama samima tj.o našoj slobodnoj volji.
Tko hoće ima način kako(slijediti nauk i zapovijedi Božje),
a tko neće,uvijek će naći izgovor. I to je to.Zapravo jednostavno.
Imamo izbor-samo dva načina,nema između.Ili jedno ili drugo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lis 2015 13:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
novi1 napisao:
Rora napisao:
johnny 5 napisao:
Pa reci ti nama gdje su ti "pravi muškarci", tj. oni koji se ne žele seksat prije braka? Šta nisi upoznala nijednog takvog, u čemu je problem? Ispada da se sve uvijek vrti oko seksa. :roll:


Pa zato se ja to sve skupa i pitam jer ja ne znam gdje su i da li uopće postoje ja na njih nisam naišla...
Pa da i po meni na kraju ispada sa se sve vrti oko seksa kako je to na ovome svijetu. Kao da je to jedini i najvažniji dio zajedničkog života a ma...
Pa evo i ja ću :roll: očima


Spolnost je divna kad znas kako postupat s njom(po nauku katolicke Crkve);u protivnom postaje zlo koje nas sve vise razara....ako ustrajemo u bludnosti,tonemo sve vise,padamo sve dublje u blato;nemoguce se zaustaviti i zivotariti s tim grijehom.Dobro ocrtava svaki grijeh(posebno bludnost),usporedba s ribom i udicom.....mamac zvuci slasan i riba zagrize a nakon toga joj udica trga i vadi utrobu-to je prava slika ovog zla.
Ali,s druge strane,kad upoznamo i prihvatimo spolnost onako kako je Bog zamislio,ovo postaje pravi uzitak ziviti,tolike milosti dobivamo ako zivimo cisti...razvijamo svoje talente,kreativni smo,lakse prihvacamo bliznje,lakse oprastamo,molitva nam je jaca i jos mnogo toga.....Normalno da su napasti svakidasnje i da je uvik iznova tesko ovo ziviti ali da je moguce,jest :b112:
Manje tv-a,izbjegavanje gresnih situacija i ide to,ako svim srcem ceznemo i trazimo pomoc Duha Svetoga,ide to :b112:
Djavolska laz je da se to nemoze i da nema nas koji smo se odlucili na cistocu....ima nas i muskih i zenskih :b112:
Takve, potencijalne bracne partnere, moramo traziti i ne pristajati na kompromise,tu ih nemoze bit :a1430:

tako je, bravo. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lis 2015 11:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
novi1 napisao:

Spolnost je divna kad znas kako postupat s njom(po nauku katolicke Crkve);u protivnom postaje zlo koje nas sve vise razara....ako ustrajemo u bludnosti,tonemo sve vise,padamo sve dublje u blato;nemoguce se zaustaviti i zivotariti s tim grijehom.Dobro ocrtava svaki grijeh(posebno bludnost),usporedba s ribom i udicom.....mamac zvuci slasan i riba zagrize a nakon toga joj udica trga i vadi utrobu-to je prava slika ovog zla.
Ali,s druge strane,kad upoznamo i prihvatimo spolnost onako kako je Bog zamislio,ovo postaje pravi uzitak ziviti,tolike milosti dobivamo ako zivimo cisti...razvijamo svoje talente,kreativni smo,lakse prihvacamo bliznje,lakse oprastamo,molitva nam je jaca i jos mnogo toga.....Normalno da su napasti svakidasnje i da je uvik iznova tesko ovo ziviti ali da je moguce,jest :b112:
Manje tv-a,izbjegavanje gresnih situacija i ide to,ako svim srcem ceznemo i trazimo pomoc Duha Svetoga,ide to :b112:
Djavolska laz je da se to nemoze i da nema nas koji smo se odlucili na cistocu....ima nas i muskih i zenskih :b112:
Takve, potencijalne bracne partnere, moramo traziti i ne pristajati na kompromise,tu ih nemoze bit :a1430:


Znači svi oni parovi koji su živjeli skupa prije braka su tonuli sve više i više, očekivao bi po tom opisu da su maltene narkomani koji se pikaju svaki dan i ne mogu obavljat svoj posao, ili skaču doslovno s jedne osobe na drugu. No šta s ljudima koji žive skupa zajedno, pa se vjenčaju, imaju djecu, odgajaju djecu, po čem se vidi da su to oni totalno potonuli u zlu? Ili šta znači ljudi koji spavaju skupa prije brak nisu kreativni, dakle svi umjetnici žive čedno, hm. :shock: :roll: A velika većina je takvih, zato je i tema otvorena gdje se kuka di su ti "pravi muškarci" i neke žene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lis 2015 18:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Johnny ma nije to kuknjava...
Pa nije da svaki dan pilimo oko toga i budemo zatvoreni u kući i pitamo se samo pitamo a nema nikakve akcije u pronalaženju partnera :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lis 2015 19:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Pia napisao:
Rora napisao:
Pia napisao:
Ako sam ja dobro ovo shvatila, vi ste ovdje definirali "prave muskarce i zene" kao one koji nemaju odnose prije braka? Slijedom toga, oni koji su imali/imaju odnose su "krivi" ili "nepravi"? Cist da znam...


Ne, ja to nisam nigdje napisala nego pitam se ono što sam gore napisala.
Za mene osobno bi pravi muškarac bio onaj kojeg ne bi bilo strah mene pozvati na kavu ili sok, pa onda održati neki razgovor na razini i ne pobjeći kada mu kažem gdje stojim sa vjerom i mojim uvjerenjima.
Onaj koji bi se mogao nositi sa mnom recimo tako :b112:

Što se tiče neimanja predbračnih odnosa to bi trebalo biti pod normalno kod katolika, a ne da bude izuzetak...


Pa, da budem iskrena, ne mogu vjerovati da diskutirano o "pravim" zenama i muskarcima...misljenja sam da je svaki muskarac pravi i da je svaka zena prava, bez daljnjeg definiranja. Ono sto mene cini "pravom" zenom je nesto sasvim drugacije od onoga sto tebe cini "pravom" zenom. Svatko je "pravi" na svoj nacin - tema je, na svojevrstan nacin, oblik diskriminacije i stavljanja ljudi u kalupe. Ako si to, to i to, onda si "pravi/a", ako ti nedostaje samo jedno "to", onda nisi "pravi/a".
Ja sam ja, sa svim svojim manama i vrlinama, i ja sam "prava" - i to vrijedi za svaku osobu!


Naravno da je svaki muškarac "pravi"(na neki svoj način) i da je svaka žena "prava"(na neki svoj način), ovdje se raspravlja baš o tim načinima koji nekoga čine "pravim" (što god to značilo). Ovo je rasprava na katoličkom forumu i samim tim se podrazumjeva da tema o "PRAVIM" (što god to značilo) se odnosi na katoličko pučanstvo koji žive svoju vjeru. Recimo ono što je meni normalno nekome drugome nije i obrnuto. Na primjer moji stavovi većini mojih kolega nisu normalni i samim tim ja njima ne spadam u tu kategoriju "normalnih". To treba poštovat, svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ne stavljaju se ljudi u kalupe ali netko tko živi vjeru i tko ne živi nemaju iste vrijednosti u životu, o tome se radi.
Ovdje se samo htjelo reći kako i među "praktičnim vjernicima" neke osnovne stvari se ne podudaraju.

Nisam mišljenja da te "PRAVIM" čini to, to i to a ako ti nešto od toga nedostaje nisi "PRAVI/A". "Pravi/a" ima 100 mana kao i svaka osoba koja ima mane, nema osoba bez mane, nije o tome riječ, ovdje se samo htjelo naglasiti kako među pučanstvom koji živi svoju vjeru tolika je razlika između nečega što netko smatra "normalnim" i nečega što netko drugi smatra "normalnim".


johnny 5 napisao:
novi1 napisao:

Spolnost je divna kad znas kako postupat s njom(po nauku katolicke Crkve);u protivnom postaje zlo koje nas sve vise razara....ako ustrajemo u bludnosti,tonemo sve vise,padamo sve dublje u blato;nemoguce se zaustaviti i zivotariti s tim grijehom.Dobro ocrtava svaki grijeh(posebno bludnost),usporedba s ribom i udicom.....mamac zvuci slasan i riba zagrize a nakon toga joj udica trga i vadi utrobu-to je prava slika ovog zla.
Ali,s druge strane,kad upoznamo i prihvatimo spolnost onako kako je Bog zamislio,ovo postaje pravi uzitak ziviti,tolike milosti dobivamo ako zivimo cisti...razvijamo svoje talente,kreativni smo,lakse prihvacamo bliznje,lakse oprastamo,molitva nam je jaca i jos mnogo toga.....Normalno da su napasti svakidasnje i da je uvik iznova tesko ovo ziviti ali da je moguce,jest :b112:
Manje tv-a,izbjegavanje gresnih situacija i ide to,ako svim srcem ceznemo i trazimo pomoc Duha Svetoga,ide to :b112:
Djavolska laz je da se to nemoze i da nema nas koji smo se odlucili na cistocu....ima nas i muskih i zenskih :b112:
Takve, potencijalne bracne partnere, moramo traziti i ne pristajati na kompromise,tu ih nemoze bit :a1430:


Znači svi oni parovi koji su živjeli skupa prije braka su tonuli sve više i više, očekivao bi po tom opisu da su maltene narkomani koji se pikaju svaki dan i ne mogu obavljat svoj posao, ili skaču doslovno s jedne osobe na drugu. No šta s ljudima koji žive skupa zajedno, pa se vjenčaju, imaju djecu, odgajaju djecu, po čem se vidi da su to oni totalno potonuli u zlu? Ili šta znači ljudi koji spavaju skupa prije brak nisu kreativni, dakle svi umjetnici žive čedno, hm. :shock: :roll: A velika većina je takvih, zato je i tema otvorena gdje se kuka di su ti "pravi muškarci" i neke žene.


Što s takvim ljudima, "koji žive skupa zajedno, pa se vjenčaju, imaju djecu, odgajaju djecu, po čem se vidi da su to oni totalno potonuli u zlu" - NIŠTA , ne priča se ovdje o njima, tko je rekao da su totalno potonuli u zlu, naprotiv, baš ih ima dosta što imaju "lijep" ovozemaljski život. Puno je teže živjet svoju vjeru, slijedit Krista.
I tko kaže da kreativnost ima veze s spavanjem prije braka :roll: ???
Kakvih je velika većina, ovih "tradicionalnih" katolika koji su katolici samo na papiru, da jest slažem se, velika je većina njih nažalost. Al lakše je tako, jer slijedit Krista i poštovat njegove zapovijedi je puno teži put, zahtjeva žrtvu i odricanje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lis 2015 21:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
fiduciia napisao:

Što s takvim ljudima, "koji žive skupa zajedno, pa se vjenčaju, imaju djecu, odgajaju djecu, po čem se vidi da su to oni totalno potonuli u zlu" - NIŠTA , ne priča se ovdje o njima, tko je rekao da su totalno potonuli u zlu, naprotiv, baš ih ima dosta što imaju "lijep" ovozemaljski život. Puno je teže živjet svoju vjeru, slijedit Krista.
I tko kaže da kreativnost ima veze s spavanjem prije braka :roll: ???
Kakvih je velika većina, ovih "tradicionalnih" katolika koji su katolici samo na papiru, da jest slažem se, velika je većina njih nažalost. Al lakše je tako, jer slijedit Krista i poštovat njegove zapovijedi je puno teži put, zahtjeva žrtvu i odricanje...


Tko je rekao da su potonuli u zlu?

Pa ajmo ponovo:
novi1 napisao:
Spolnost je divna kad znas kako postupat s njom(po nauku katolicke Crkve);u protivnom postaje zlo koje nas sve vise razara....ako ustrajemo u bludnosti,tonemo sve vise,padamo sve dublje u blato;nemoguce se zaustaviti i zivotariti s tim grijehom.Dobro ocrtava svaki grijeh(posebno bludnost),usporedba s ribom i udicom.....mamac zvuci slasan i riba zagrize a nakon toga joj udica trga i vadi utrobu-to je prava slika ovog zla.
Ali,s druge strane,kad upoznamo i prihvatimo spolnost onako kako je Bog zamislio,ovo postaje pravi uzitak ziviti,tolike milosti dobivamo ako zivimo cisti...razvijamo svoje talente,kreativni smo,lakse prihvacamo bliznje,lakse oprastamo,molitva nam je jaca i jos mnogo toga.....Normalno da su napasti svakidasnje i da je uvik iznova tesko ovo ziviti ali da je moguce,jest :b112:
Manje tv-a,izbjegavanje gresnih situacija i ide to,ako svim srcem ceznemo i trazimo pomoc Duha Svetoga,ide to


Ok teži je put traži žrtvu i odricanje, ali opet nije ko da me neko baca lavovima u areni, nije ko da mi neko reže glavu zazivajući Alaha itd. A mnogi podnose baš tu žrtvu zbog vjere. Mada i jezidi koji su heretici pate gadno pod čizmom Daesh-a, ko njih pita kako im je. Pate i ljudi pod jarmom narkokartela u Meksiku.

Ne znam, skrenuo sam malo s teme opet. :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2015 21:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
johnny 5 napisao:
Tko je rekao da su potonuli u zlu?


No šta s ljudima koji žive skupa zajedno, pa se vjenčaju, imaju djecu, odgajaju djecu, po čem se vidi da su to oni totalno potonuli u zlu?


Pa ti postavljaš takvo pitanje, kao je netko ovdje na forumu tvrdio da su oni totalno potonuli u zlu.



johnny 5 napisao:
Ok teži je put traži žrtvu i odricanje, ali opet nije ko da me neko baca lavovima u areni, nije ko da mi neko reže glavu zazivajući Alaha itd. A mnogi podnose baš tu žrtvu zbog vjere. Mada i jezidi koji su heretici pate gadno pod čizmom Daesh-a, ko njih pita kako im je. Pate i ljudi pod jarmom narkokartela u Meksiku.

Ne znam, skrenuo sam malo s teme opet. :shock:


Da, nije ko da te netko baca lavovima u areni, tim gore što jako malo ljudi slijedi Krista.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2015 10:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
johnny 52 napisao:
Znači svi oni parovi koji su živjeli skupa prije braka su tonuli sve više i više, očekivao bi po tom opisu da su maltene narkomani koji se pikaju svaki dan i ne mogu obavljat svoj posao, ili skaču doslovno s jedne osobe na drugu. No šta s ljudima koji žive skupa zajedno, pa se vjenčaju, imaju djecu, odgajaju djecu, po čem se vidi da su to oni totalno potonuli u zlu? Ili šta znači ljudi koji spavaju skupa prije brak nisu kreativni, dakle svi umjetnici žive čedno, hm. :shock: :roll: A velika većina je takvih, zato je i tema otvorena gdje se kuka di su ti "pravi muškarci" i neke žene.

u duhovnom smislu su tonuli, nego kaj drugo?? zar grijeh nije potonuče, glib blato kal? Kakvi su plodovi onih (koji žive skupa zajedno, pa se vjenčaju, imaju djecu, odgajaju djecu)? a johnny?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2015 12:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Mata a zasto si ti siguran da zbog nekog drugog grijeha koji nije izvanbracna zajednica nisi potonuo u duhovnom smislu?
Jesi ti Mata svete duse kao I sveti Anto pa da I tebi djete Isus side u narucje, pa da budes 100 % siguran da u duhovnom smislu nisi potonuo.......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2015 13:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
A kakvi bi Mata bili plodovih tih ljudi, pa imaju djecu, Bog ih ljubi grijehe im oprasta kao I tebi, I oni rade neko dobro, isto mogu ici u Crkvu, moliti se Bogu.....ciniti dobra djela......otkud znas Mata da ti sto zive u izvanbracnim zajednicama nisu ucinili vise dobra od tebe u Bozijim ocima.....oni su losi u tom grjehu, a ti Mata u nekom drugom, jer stvarno da nisi apsolutno ni u jednom grijehu duhovno potonuo onda bi I tebi djete Isus sislo u narucije kao I svetom Anti.....Ajme Mata nisu samo oni u izvanbarcnim zajednicama koji zive gresni, pa I ti si gresan........koliko godina imas pa zar do sas nisi skuzio da ni ti nisi bez grijeha.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr