www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 08:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 ožu 2017 20:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Evo da se jos malo zabavimo.Klasicni hard Pelagije bi bio farizej u hramu.Ja molim,ja postim,ja dajem milostinju i sve to vise nego sta je propisano.Herojska djela!.Ja sam si super.Ja sam spasen svojim misicima..
Klasicni Molina bi bio,ja ne molim,ja ne postim,ja ne dajem milostinju,ali spasen sam Bozjom miloscu.
Di ti Duje spadas?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2017 20:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Evo da se jos malo zabavimo.Klasicni hard Pelagije bi bio farizej u hramu.Ja molim,ja postim,ja dajem milostinju i sve to vise nego sta je propisano.Herojska djela!.Ja sam si super.Ja sam spasen svojim misicima..
Klasicni Molina bi bio,ja ne molim,ja ne postim,ja ne dajem milostinju,ali spasen sam Bozjom miloscu.
Di ti Duje spadas?


Pozabavimo se i glupostima koje ti pišeš, ha, što kažeš?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2017 20:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Belive napisao:
Vidiš, prije nego si napisao ovaj post - imao si na izbor dva vuka - jednog dobrog i jednog lošeg koji voli bocnit. I sad, ti si izabrao lošijeg da bocneš. O tome Indijanci govore.



Dualizam je davno zabranjen u KC :lol: Zvucis kao Bogumili :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2017 22:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
Belive napisao:
Vidiš, prije nego si napisao ovaj post - imao si na izbor dva vuka - jednog dobrog i jednog lošeg koji voli bocnit. I sad, ti si izabrao lošijeg da bocneš. O tome Indijanci govore.

Dualizam je davno zabranjen u KC :lol: Zvucis kao Bogumili :)

Sta nisi Duje reka da je ovo Pelagije,sad si vecna dualizmu.Lupetas di stignes


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2017 23:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Belive napisao:
hahah, mene ćeš mantat. ej, razrednica sam osmašima + dva dujma imam u razredu. jednog vražjeg i jednog dobrog tako da - dnevna doza mi je osigurana i bez tebe.


Meni izgleda da ti ovaj dole mantate. Čim priča krene u ozbiljne vode vi prebacite na šalu. Gle ovoga, ne može ni razumnu rečenicu sastavit kad mu napišeš koje gluposti govori;



francesco1 napisao:
Sta nisi Duje reka da je ovo Pelagije,sad si vecna dualizmu.Lupetas di stignes



A sasvim je jsano da je čovjek pisao plegijanističke gluposti :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 21:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Belive napisao:
Dakle, popodne prohodah skoro cijeli svoj otočić nanoge i ustvari padne mi na um nešto što sam sinoć zaboravila. smajlic24
Šetnja je dugo trajala, pa imam više „ideja“ a kako bih udovoljila zahtjevima pronašla sam i recentnog tumača:

„Milost je ujedno i stvarnost koja je prisutna u najutrašnjijem središtu ljudske egzistencije, u slobodi i spoznaji i to uvijek i svagdje u modusu ponude, u modusu prihvaćanja i odbijanja, tako da čovjek uopće ne može izići iz te svoje trascedentalne vlastitosti svojega bića“ (K. Wagner: „Teologija Karla Rahnera“ u Obnovljeni život 1985.) :wink:



I? Jesam nešto propustio?




Belive napisao:
Usp. s tvojim konstatiranjem u drugoj temi da ja „prikazujem Boga previše "emotivno", kao da je istina u našim srcima a mi joj se trebamo otvorit.“

Nadalje,
Bez molitve čovjek nema milsoti koje su mu potrebne za spasenje. Koliko god je molitva potrebna da bi čovjek zadobio potrebne milosti od Boga, isto tako je ona potreba da bi čovjek sačuvao milost. Molitva je čovjeku potrebna da bi mogao pokazati svoju zahvalnost prema Bogu i ovisnost o Bogu. Molitva kao duhovni lijek prvotno usmjeruje osobu prema Bogu i njegovoj volji…
Uz svu vrijednost i učinkovitost molitve, ona ostaje teška. Teškoće nekada dolaze same os sebe, od duhovnog stanja, a neka dolaze od okoline ili kao sotonska napast…
Kao što smo ustrajani u drugim poslovima, usprkost teškoćama, tako trebamo ustrajati u redovnoj molitvi, usprkost javljanju osobnih teškoća. Iluzija je misliti da će se sve teškoće jednom svršiti. Molitva nije matematički problem što ga valja riješiti i teškoće prestaju, to je uvijek duhovna borba i pobjeda…
Kao teškoća u molitvi može se pojaviti i duhovna suša i pasivnost. Osjeća se nemoć i praznina. Pomoć je u ovoj duhovnoj bolesti voljom ustrajati u redovitoj molitvi, usprkost osjećaju besmislenosti. Uz to obnavljati voljom čin vjere i pouzdanja u Boga i njegovu ljubav. Ta je samoprisila moguća kao u duhovnoj suši, tako i u tjelesnoj bolesti…. Tko god je kadar nanovo započeti svoju redovitu molitvu, nakon doživljenog neuspjeha i duhovne suše, našao je tajnu uspjeha molitvi. (Obnovljeni život – (51)6; 1996.)


Tako da, pitanje je - zašto čekati želju za molitvom - zašto ne "sopstvenim snagama" moliti? :roll:



Mislim da ovde prelaziš na temu o meni, tj. zašto ja ne molim? To je druga priča.
Također, text je na jestu, ne vidim ništa upitno. "Sopstvenim snagama" se nemre molit, mislim da je ovo sasvim jasno;

DS 376 Tko kaže, da oni koji bez milosti Božje vjeruju, žele, čeznu, pokušavaju, mole, bdiju, teže, ištu i kucaju dobivaju božansko milosrđe, a ne ispovijeda da se utjecajem i djelovanjem Duha Svetoga u nama stvara da vjerujemo, želimo, i sve to, da kao što treba uzmognemo i izvršiti; i tko pomoć milosti čini ovisnom o poniznosi ili o ljudskoj poslušnosti, i ne prizna da je i to dar same milosti da smo poslušni i ponizni, protivi se Apostolu koji kaže: "Što imaš da nisi primio?" [1 Kor 4,7]; i: "Ali milošću Božjom jesam što jesam" [1 Kor 15, 1O].


Tako da, nisi TI prvenstveno zaslužna što moliš i činiš milosrđe. Milošću Božjom jesi što jesi. Ali si odabrala to slobodnom voljom.



Belive napisao:
Izvan teme:
I da, morala sam provjerit, ali nakon što sam provjerila ne mogu ne odoliti da konstatiram da ti, kao najveći „obožavatelj pedagogije“, ako govorimo o religijskim pedagogijama si na dobrom putu da postaneš zagovaratelj supernaturalističke pedagogije koja, između ostalog, razvoju moralnih kreposti ne pridaje važnost nego sve prebacuje na Boga (milost, vječnost, duh…) :lol:



Narodski;

-Duh Sveti u nama stvara želju da molimo
-Mi slobodnom voljom prihvacamo ili odbijamo


Tvrdit da sve Bog radi je laž. Tvrdit da si vjernik zahvaljujući sopstvenim snagama je također laž. Tvrdit da radiš dobra djela sopstvenim snagama je isto laž. Dakle, Bog daje milost, a na tebi je primaš li je ili ne. O tome se radi. Ako ti Bog ne da milost, ti ne možeš napravit ništa dobro. Ako ti Bog da milost, ti opet možeš odlučit radit zlo. Tako da, Crkva sasvim jsano kaže;

DS 376 Tko kaže, da oni koji bez milosti Božje vjeruju, žele, čeznu, pokušavaju, mole, bdiju, teže, ištu i kucaju dobivaju božansko milosrđe, a ne ispovijeda da se utjecajem i djelovanjem Duha Svetoga u nama stvara da vjerujemo, želimo, i sve to, da kao što treba uzmognemo i izvršiti; i tko pomoć milosti čini ovisnom o poniznosi ili o ljudskoj poslušnosti, i ne prizna da je i to dar same milosti da smo poslušni i ponizni, protivi se Apostolu koji kaže: "Što imaš da nisi primio?" [1 Kor 4,7]; i: "Ali milošću Božjom jesam što jesam" [1 Kor 15, 1O].



Molit se ne može bez Božijeg utjecaja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2017 08:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
Ja nigdje ne pokušavam dati recept za sreću. Niti ga znam, niti ujutro kad se probudim idem od sreće brati ljubičice na livadi, a oda radosti mi svira u pozadini.

Dobra. Lol. Slika


Belive napisao:
Mogla bih na dugo i na široku, ali udavit ću ljude.

Ništa ti ne brini, samo daj. Sad tvoje zvuči kao ono od Whu-a;

why napisao:
Forum svakako nije mjesto gdje bismo razvijali znanstvene teorije i laboratorijska istraživanja ili pisali pojmovima koje malo tko razumije. Naprotiv Forum je mjesto gdje bi ljudi trebali pisati poruke koje mogu razumjeti prosječno obrazovani (u HR je to otprilike razina srednje škola). Dakle, preskočio bih bilo kakvo znanstveno razlaganje nastanke žive iz nežive materije i visokosofisticirane formulacije.

Koji lik! Lol. Slika Onak, je to moguće? :l30:

dujam napisao:
Uvik isti 1950 :lol:

Vidim. Slika Jesi vidio da si bio u krivu Dujkane? Znao sam da to nemere biti kako si ti postavio;


dujam napisao:
...ti ne samo da ne vjeruješ u rečenice koje pišeš (nijedna razumna osoba ne vjeruje), već nikad to nisi ni doživio. Ili si čuo mamu kako se svađa s tatom jer je ne obrađuje dovoljno dobro? Hmmm, možda je ipak to u pitanju...Svakako, to ti neće bit dobra reklama za žene, po tvojoj filozofiji...


why napisao:
E, kad bi znala kako je vrhunski taj osjećaj kako kaže Fromm, kad dvije osobe koje su do tada bile stranci dopuste da se sruše zidovi između njih. E, to je ona ljubav o kojoj si tražila definiciju. Kako da joj onda uskratiš tijelo. Kad bi znala kako je vrhunski u krevetu tada, ako je iskreno s obje strane. Ne ako je netko tu da se prođe dvije večeri s nekim, nego iskreno ga gleda u oči. Kako je lijepo u krevetu. Orgazam je kao raj. Nema boljega opisa raja kad je u zanosu dviju osoba koje se vole.

love10 smajlic22 Slika


dujam napisao:
Dakle, Bog daje milost, a na tebi je primaš li je ili ne. O tome se radi. Ako ti Bog ne da milost, ti ne možeš napravit ništa dobro. Ako ti Bog da milost, ti opet možeš odlučit radit zlo.

Belive napisao:
Je li ovo bilo teško napisat prije 35353 postova? :roll: možda još tri vatikanska dokumenta da si mi citira, pa onda napisa prosto proširenu rečenicu bez filozofije :b130:

Ni vrag da je Dujkan uspio objasnit vezu između milosti i slobode?! Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2017 13:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
Ajme, aj možda jednom - ako mi se bude dalo.

Ok.

Belive napisao:
:l30: odustala sam ja tamo od tipkanja. Onaj "gosp. Ivan Raskin" tj. lik iz crtića mi nimalo nije lega u onoj temi.

To mora da mi je promaklo, nije mi znano o čemu je tu bila reč. Lol.

Belive napisao:
hahaha umrla sam hahaha, nemoj mi reć da je ovo Klinček stoji pod oblokom :b101:

Upravo to! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2017 17:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
Ispravak netočna navoda, Ivan Rusarin /ako guglaš malo/ vidjet ćeš da je neki katolik ili tako što koji se bavi pitanjem evolucije tj. kreacionizma odnosno ja to sve stavljam pod zajednički nazivnik portala nacija.hr.
No zanimljivo je da nitko ne zna kako on izgleda. I nema baš neke biografije, i koliko sam ja upoznata (površno istraživala) lik piše za naciju.hr, a inače ima pun kufer nekih prezentacija koje idu u prilog njegovoj teoriji. I sad, to je kao ok, ali problem je što je tip kvazi znanstvenik. Jer nijedan njegov članak nikada nije spomenut među znanstvenom bibliografijom.

A lik iz crtića je forumaš veggietales. Vjeroučitelj koji se malo previše dao u promidžbu nacije. Što me dovodi do zaključka – možda nije zaposlen u naciji, ali s njima surađuje. Svako toliko ovdje iznikne ako negdje te svoje fanatične teze može iznjedriti (kao npr. kad sam pisala nešto bzvze o Stepincu ili kad je osakatio temu koja je ponovno postala aktualna zbog smrti T. Ivančića).

Sad kužim. :)

Belive napisao:
hahah ma koji mustač bend il kako već. Azra, Fran, Azra je prava verzija.

Meni je dober Mustač! Baš ga oderaju dečki. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: PREDESTINACIJA?
PostPostano: 31 kol 2017 09:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Belive napisao:
Slušaj, mali


Reci velika.


Belive napisao:
– znam ja da si ti davno pao već na Ezopu i da ti priče nisu jača strana, ali kad me već citiraš, mogao si me citirat s pričom u onom kontekstu u kojoj sam je ja napisala. Pa onda da ponovimo…


U životu ja nisam čitao Ezopa, tj. njegova djela. Znaš šta san pročita više od 50 puta? Goetheov "Faust". Mislim da je to prava umjetnost.



Belive napisao:
Ako ćemo pretjerivati do bizarnosti, po tebi, čovjek ako nije u Božjoj milosti ne može ništa i može se ponašati kao đubre, biti zao, inferioran, lagati… i to je to. Svi „zločinci“ ovog svijeta nisu oni jadni krivi nego eto – oni su samo van Božje milosti?


Ne nitko to ne tvrdi. Ja, tj. Crkva tvrdi; svi sveci ovog svijeta su u Božijoj milosti, na određen način. To ne znači nužno da su svi kriminalci ovog svijeta van Božije milosti. Filozofija, logika, ništa to, ha?



Belive napisao:
Nije baš da sam s teologijom kao takvom na Ti, ali brate mili, ne mislim da nisi ni ti /u ovom ovdje kontekstu.
(ne mogu ni A reć na ovo šta si citirao – to stoji)



Normalno da stoji, jer sam citirao službena stajališta Crkve, a ne privatne mudrolije.



Belive napisao:
Dalje, ako ćemo govorit o mom kontekstu – i ako ćemo biti malo realniji – onda sam ja ovdje govorila o tome da čovjek sam sebe opravdava (usp. život podreže krila) tata mi je kriv, mama mi je kriva, momak mi je kriv, ona glupača mi je kriva i tako dalje. Ja sam takav kakav sam i ja se ne mogu prominit jer eto nemam milosti, Bog me ne voli, Bog me zaboravio bla bla bla. Ma daj, molin te. Opravdanja, opravdanja…
Rekla bi ti Lady Gaga – Milion reasons.



Sva sreća pa Katolicima nije bitna Lady Gaga, niti glasovi vecine. Bitno je što Crkva kaže. I to je svima jasno. A, stavljat se u položaj suca, i izjavit da je taj i taj takav, upravo zbog toga i toga, je suludo.



Belive napisao:
Gle, sam si ovo napisao:
Citat:
Nužno je potreban impuls Božje milosti da nas pokrene, impuls koji čovjek ne može sam izfabricirati, ali koji - paradoksalno - čeka našu dobru volju. Niti možemo sami sebe pokrenuti čim to poželimo, niti to Bog može bez naše suradnje. (Tj. naravno da može, ali po svojoj odluci ne želi. Nije silnik i poštuje našu slobodu.) Job


Znači, čovjek ipak mora dopustiti Bogu da ga promjeni, treba uzeti cekic i srusiti tu svoju oholost - biti srca ponizana. Treba maknit te neke kočnice i zidove koji postoje. Trebamo naći odgovor (ako možemo) zašto mislimo da nas je zaboravio, i zatvoriti te rane. Ovo „ići naprijed“, ne znači da će se preko noći to sve riješiti, već treba zavrnuti rukave i raditi na povratku.



Ne krivim te što upadaš u semiplegijanizam, to smo svi mi, na kraju dana. Rijetki tek nisu......Naime;

Devet od deset kršćana, ne, više, četrdeset devet od pedeset", ispravio se, "su praktični pelagijanci."
"Semipelagijanci mislite, zar ne?" rekao sam. Najradije bih se udario po svom jeziku u tom trenutku, ali riječi su već bile izišle iz mojih usta.
"Da... semipelagijanci", odgovorio je Peter potpuno površno, čak pomalo zahvalno na moju primjedbu.
"Ono što želim reći", rekao je Peter spreman da razjasni svoje mišljenje, "mi najčešće mislimo da sami sebe možemo mijenjati i usmjeriti svoj duhovni rast ustrajno naprežući i rabeći snagu svojih mišića," ali ne možemo. Nevolja je u tome što smo opskrbljeni samo jednostranim pogledom na heroizam.



Čak sam prije par mjeseci znao da ti se ovdje uvik mogu narugat. Psihologija je učinila svoje. Ne samo da ne možeš "uzet čekić" kad te volja, nego se ne možeš ni pomaknit kad te volja ( u duhovnom smislu, naravno). No, pitaj obraćenike. Pitaj samu sebe. Kad si počela vjerovat? Razmisli, malo dublje o tome. Jesi li bila "gora" osoba "per se" tjedan dana prije vjere, ili nisi imala "milost" da se obratiš? Naravno, ne sugeriram odgovor, jer sam svijestan da ne postoji, u razumskon obliku, za razliku od tebe..Pokušavaš dat recept za sreću, ali on ne postoji. Već sam ti jednom napisao da se okaniš tih istočnih gluposti, u kojima se riješenja nalaze nadomak ruke, i svijet gdje patnja ne postoji. Ti, ustvari niječeš Krista, niječući patnju. Za tebe se patnju može izbijeći, zaobići. To je, daleko od realnosti.


Belive napisao:
Bog čeka i mi mu trebamo krenuti u susret, i u slobodnoj volji se obratiti mu ponovno.
A kako se obratiti? Pa sakramentima – ispovijedima, svetom misom i pričesti – ako treba i svaki dan. Reka bi ti ćaćin brat: "Moli", a ako ne djeluje, "pojačaj dozu".


Želja za molitvom se dobiva milošću, ne sopstvenim snagama :lol:


Belive napisao:
Bog upravo preko svete pričesti i sakramenata čini čudesa – nevidljivim znacima Božje milosti.
Neće se vidjeti napredak prvi dan, niti drugi dan, možda ni prvi ni drugi mjesec, a možda i duže. Za sve je potreban trud. Za svaki uspjeh. Uspjeh je kao kruh, sačinjen je mnoštva malih mrvica. Ne očekuj da se stvari popravljaju ako ne radiš na njima.
I to vrijedi za sve u životu.


Again, semipelagianism......


Po čemu ti je duje gore boldano semipelagianizam
Koliko vidim iz tvojih postova , ti si na putu biti protestant....ti zastupaš ( u biti) ČISTU PREDESTINACIJU! MI NE MOŽEMO NIŠTA...SVE JE MILOST


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 68 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr