www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 12:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 18 ruj 2017 11:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
I lalelu, hoćemo li prihvatiti njihova, takoreći, objašnjenja ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ruj 2017 12:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
A Hrvoje sti bi za sve ljubav bila dovra a za mene losa?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ruj 2017 17:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Belive napisao:
Također, ono što dotična forumašica ne shvaća je da, ni pričest, ni ispovijed, ni molitva nisu duhovna cjepiva koja će nas učiniti imunima na sve što je teško i bolno, niti će to "djelovati" principu Aladina da će nam ispuniti sve naše želje pa se iskreno nadam, El Scorpio, da si više iz dosade i želje za nekakvim diskusijama na forumu postavio gore navedeno pitanje jer mislim - a mislim da dobro mislim - da bi joj i ti sam mogao odgovoriti na to pitanje (usudim se reći) i bolje od mene.


Nisam to pitao iz dosade, dobro možda djelomično jerbo po cijele dane učim, pa mi bude malo dosadno. Postavio sam to pitanje jerbo mi nije u redu da se dotičnu tako napada, treba pokazati empatiju, a ne udarit' po njoj. Vidiš koliko to njoj puno znači, štoviše to je njoj sve na svijetu, o tom pitanju ovisi njena percepcija svega drugoga. Ne mislim da bih ja mogao njoj to bolje objasniti, dapače ti si pedagog bolje znaš s ljudima, nego smatram da bi ona najbolje to sama sebi mogla, dakle, objasniti. A ako ona odluči, može pročititati teološki, takoreći, relevantne spise koji eksplicite govore o toj tematici, pa pokušati te uopćene teze primjeniti na svoj, konkretan, problem. Tako barem ja pokušam, većinom ne uspijem, ali nema veze.

Sve u svemu, empatija je ključna riječ, i ako joj to nešto znači ja sam uz nju, tj. ima moju podršku i zaista ne vidim racionalan razlog zašto joj Bog ne usliša molitvu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ruj 2017 19:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Belive napisao:
Nekada moramo prihvatiti da odgovor na molitvu postoji, čak i ako nam Bog nije ispunio ono što smo molili i tražili.


Tko vam nudi Boga na dlanu, taj vam nudi krivog Boga i tko raspolaže s Bogom kao maramicom iz džepa, taj se ne zanima za vaše augustinske suze u očima, koje prate trzaje vašega srca za misterijem. Rudolf Brajičić "Govor o Apsolutu govor je o misteriju"



Rora napisao:
To ti misliš. Naravno da nije lako, ali da je najgora kazna to baš nije istina. Nikada ne smijemo umanjivati ni svoj ni tuđi križ, ali prihvatiti to baš moramo.


Sto bi bila gora kazna od ovoga sto je lalelu navela?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ruj 2017 19:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
El Scorpio napisao:
Sve u svemu, empatija je ključna riječ, i ako joj to nešto znači ja sam uz nju, tj. ima moju podršku i zaista ne vidim racionalan razlog zašto joj Bog ne usliša molitvu.


Pa, svjedok sam bio da joj je Bog dao ono sto ona zeli, realno, bar je 10 ljudi pitalo za druzenja itd...Mislim da je njen problem nesto sasvim drugo. No, pitanje ostaje; zasto Bog ne uslisi molitvu bas svakome.
Za što ti moliš Scorpio? Što trazis?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2017 06:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1346
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 184 zahvala
Zahvaljeno je: 169 zahvala
dujam napisao:

Rora napisao:
To ti misliš. Naravno da nije lako, ali da je najgora kazna to baš nije istina. Nikada ne smijemo umanjivati ni svoj ni tuđi križ, ali prihvatiti to baš moramo.


Sto bi bila gora kazna od ovoga sto je lalelu navela?


Dovoljno si pametan da shvatiš da to nije najgora kazna, ali po meni Bog niti ne daje kazne nego neke stvari dopušta radi većeg dobra.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2017 11:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
dujam napisao:
Pa, svjedok sam bio da joj je Bog dao ono sto ona zeli, realno, bar je 10 ljudi pitalo za druzenja itd...Mislim da je njen problem nesto sasvim drugo.


Ma ja da imam zavšen fax do kraja i da sam inteligentan, ja bih ju pozvao, al' nemam ni jedno ni drugo. Ako ništa, barem da se zajedno isplačemo nad sudbinom kletom. Al' ne ispunjavam kriterije.


dujam napisao:
No, pitanje ostaje; zasto Bog ne uslisi molitvu bas svakome.
Za što ti moliš Scorpio? Što trazis?


Molim kao i sv. Augustin; Bože, daj mi čistoću, ali polako, ne moraš žuriti, pusti me još malo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2017 11:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
El Scorpio napisao:
Belive napisao:
Također, ono što dotična forumašica ne shvaća je da, ni pričest, ni ispovijed, ni molitva nisu duhovna cjepiva koja će nas učiniti imunima na sve što je teško i bolno, niti će to "djelovati" principu Aladina da će nam ispuniti sve naše želje pa se iskreno nadam, El Scorpio, da si više iz dosade i želje za nekakvim diskusijama na forumu postavio gore navedeno pitanje jer mislim - a mislim da dobro mislim - da bi joj i ti sam mogao odgovoriti na to pitanje (usudim se reći) i bolje od mene.


Nisam to pitao iz dosade, dobro možda djelomično jerbo po cijele dane učim, pa mi bude malo dosadno. Postavio sam to pitanje jerbo mi nije u redu da se dotičnu tako napada, treba pokazati empatiju, a ne udarit' po njoj. Vidiš koliko to njoj puno znači, štoviše to je njoj sve na svijetu, o tom pitanju ovisi njena percepcija svega drugoga. Ne mislim da bih ja mogao njoj to bolje objasniti, dapače ti si pedagog bolje znaš s ljudima, nego smatram da bi ona najbolje to sama sebi mogla, dakle, objasniti. A ako ona odluči, može pročititati teološki, takoreći, relevantne spise koji eksplicite govore o toj tematici, pa pokušati te uopćene teze primjeniti na svoj, konkretan, problem. Tako barem ja pokušam, većinom ne uspijem, ali nema veze.

Sve u svemu, empatija je ključna riječ, i ako joj to nešto znači ja sam uz nju, tj. ima moju podršku i zaista ne vidim racionalan razlog zašto joj Bog ne usliša molitvu.


Imaš plemenite misli ,želiš pomoći...međutim, lalelu piše o istome na 2-3 teme i ljudi su joj godinama pokušavali pomoći na tim temama...pa i ja sam joj više puta pisao ...zato se ovdje oko toga toliko empatično ne udubljujemo , jer smo o tome prožvakali na drugim lalelinim temama
Da je Belive pedagog? to je samo tvoja pretpostavka ili znaš?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2017 13:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Imaš plemenite misli ,želiš pomoći...međutim, lalelu piše o istome na 2-3 teme i ljudi su joj godinama pokušavali pomoći na tim temama...pa i ja sam joj više puta pisao ...zato se ovdje oko toga toliko empatično ne udubljujemo , jer smo o tome prožvakali na drugim lalelinim temama
Da je Belive pedagog? to je samo tvoja pretpostavka ili znaš?



Jedan katolik se ne bi trebao, takoreći, 'umoriti' od empatije. Dakle, ponašajmo se u duhu toga, ili barem pokušajmo. Kao što znamo iz psihoanalize - kada ti jedna osoba kaže da ima stanoviti problem, apsolutno najgore što toj osobi možeš reći je; 'pa dobro, gle drugi imaju puno veće probleme'. To samo još više pogorša, već dovoljnu tešku, situaciju (usporediti 'Frostov pristup'). Tako da, treba i to imati na umu.


Što se tiče pedagoga; to si mogao sam zaključiti jednostavnom analizom diskurza. Odnosno, u terminima digitalne komunikacije, analizom strukture 'posta'.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2017 13:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
El Scorpio napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Imaš plemenite misli ,želiš pomoći...međutim, lalelu piše o istome na 2-3 teme i ljudi su joj godinama pokušavali pomoći na tim temama...pa i ja sam joj više puta pisao ...zato se ovdje oko toga toliko empatično ne udubljujemo , jer smo o tome prožvakali na drugim lalelinim temama
Da je Belive pedagog? to je samo tvoja pretpostavka ili znaš?



Jedan katolik se ne bi trebao, takoreći, 'umoriti' od empatije. Dakle, ponašajmo se u duhu toga, ili barem pokušajmo. Kao što znamo iz psihoanalize - kada ti jedna osoba kaže da ima stanoviti problem, apsolutno najgore što toj osobi možeš reći je; 'pa dobro, gle drugi imaju puno veće probleme'. To samo još više pogorša, već dovoljnu tešku, situaciju (usporediti 'Frostov pristup'). Tako da, treba i to imati na umu.


Što se tiče pedagoga; to si mogao sam zaključiti jednostavnom analizom diskurza. Odnosno, u terminima digitalne komunikacije, analizom strukture 'posta'.


Pokušao sam joj pomoći već više puta na dvije druge teme...nekako smo svi sa foruma došli do zaključka da žena trola...da je savjeti baš ne zanimaju


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr