www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 04:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 ruj 2017 13:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:

Pokušao sam joj pomoći već više puta na dvije druge teme...nekako smo svi sa foruma došli do zaključka da žena trola...da je savjeti baš ne zanimaju


Ajd drago mi je da demokracija na forumu, barem donekle, funkcionira. Iako ja nisam osobiti fan iste.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ruj 2017 16:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
El Scorpio napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Imaš plemenite misli ,želiš pomoći...međutim, lalelu piše o istome na 2-3 teme i ljudi su joj godinama pokušavali pomoći na tim temama...pa i ja sam joj više puta pisao ...zato se ovdje oko toga toliko empatično ne udubljujemo , jer smo o tome prožvakali na drugim lalelinim temama
Da je Belive pedagog? to je samo tvoja pretpostavka ili znaš?



Jedan katolik se ne bi trebao, takoreći, 'umoriti' od empatije. Dakle, ponašajmo se u duhu toga, ili barem pokušajmo. Kao što znamo iz psihoanalize - kada ti jedna osoba kaže da ima stanoviti problem, apsolutno najgore što toj osobi možeš reći je; 'pa dobro, gle drugi imaju puno veće probleme'.

Pokušao sam joj pomoći već više puta na dvije druge teme...nekako smo svi sa foruma došli do zaključka da žena trola...da je savjeti baš ne zanimaju

Ne bi rekao da trola. I sama je rekla da ide na psihoterapiju. U stanju kliničke depresije osoba je u svom začaranom krugu, ne pomazu joj nikakvi savjeti posebice od nepoznatih ljudi ma koliko god bili dobri. Takodjer, ovdje se kod nje radi o psihološkom problemu, a ne o duhovnom tako da je i sam forum za nju promašen. Ovo njezino jadikovanje ovdje je samo ulje na ranu, kao i nasi savjeti. Ali kvalitetna terapija uz medikamente bi to rijesila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2017 18:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
El Scorpio napisao:
Jedan katolik se ne bi trebao, takoreći, 'umoriti' od empatije.



Kad se umoris od empatije, onda si, jel, katolik, reklo bi se...



El Scorpio napisao:
Ajd drago mi je da demokracija na forumu, barem donekle, funkcionira. Iako ja nisam osobiti fan iste.



Zanimljivo da su filozofija i demokracija, jelte, nastale u otprilike isto doba, dok je, jel, ova prvotna kritizirala ovu(drugu)... Ali, totalno nebitno( usp. nije bitno), pa, stoga, valjalo bi se zapitat zasto ti je drago da demokracija funkcionira, ako ti, dakle ne smao digitalni "ti", vec ti, kao duhovno/psiholoski sjebana osoba, nisi osobiti fan iste? Da ja nisam nacizma, bas mi bilo drago da ne funkcionira u jendoj Njemackoj npr., ali s obzirom, da sam teski naci, meni nikako nije drago da ta ideologija ne funkcionira, tj. nije sveopšta (?!) u Reichu. kUzIs BuRaZ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2017 18:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Ne bi rekao da trola. I sama je rekla da ide na psihoterapiju. U stanju kliničke depresije osoba je u svom začaranom krugu, ne pomazu joj nikakvi savjeti posebice od nepoznatih ljudi ma koliko god bili dobri. Takodjer, ovdje se kod nje radi o psihološkom problemu, a ne o duhovnom tako da je i sam forum za nju promašen. Ovo njezino jadikovanje ovdje je samo ulje na ranu, kao i nasi savjeti. Ali kvalitetna terapija uz medikamente bi to rijesila.


pO NEKIM TEORIJAMA, PSIHA JE MANIFESTACIJA DUHA, dakle, stoga, VALJALO BI STVARI PROUCITI I U tom duhu, jelte? Svakako, savjeti od "poznatih" ili "nepoznatih" ljudi.....covjek se zapita, jel, dakle, koga uopce znamo? Mislim, u smislu da ih bas, onako bas znamo. Ne samo druge, pogledaj malo "dublje", tj. reklo bi se šire; pa upitaj se koliko samog sebe dobro znas, u xy godina zivota. Ha, lol?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2017 19:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
dujam napisao:
Kad se umoris od empatije, onda si, jel, katolik, reklo bi se...


Nisu samo katolici, takoreći, empatični, jelte.

dujam napisao:
Zanimljivo da su filozofija i demokracija, jelte, nastale u otprilike isto doba, dok je, jel, ova prvotna kritizirala ovu(drugu)... Ali, totalno nebitno( usp. nije bitno), pa, stoga, valjalo bi se zapitat zasto ti je drago da demokracija funkcionira, ako ti, dakle ne smao digitalni "ti", vec ti, kao duhovno/psiholoski sjebana osoba, nisi osobiti fan iste? Da ja nisam nacizma, bas mi bilo drago da ne funkcionira u jendoj Njemackoj npr., ali s obzirom, da sam teski naci, meni nikako nije drago da ta ideologija ne funkcionira, tj. nije sveopšta (?!) u Reichu. kUzIs BuRaZ?


Drago mi je, jerbo je većina zaključila da dotična trola. Zanima me samo kojom to metodom (usporediti metodska skepsa; Rene Descartes) je većina došla do takovog jednog zaključka.

A u švabiji se priča da će neka neonaci stranka biti treća na izborima; tako da dolaze bolja vremena za tebe, možda.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2017 19:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
El Scorpio napisao:
Nisu samo katolici, takoreći, empatični, jelte.


Da, i slazem se, ali to nie poanta....Poanta je, da kad bi se ti, dakle umorio od empatije, bi bio Katolik... Cak sam i ja nekad empatican, zavisi jelte, o nagradi......



El Scorpio napisao:
Drago mi je, jerbo je većina zaključila da dotična trola.


Dakle glorificiras svoju umno sposobnost, tj, dakle, "tjesis" se da si pametan, jerbo je vecina to zakljucila, drugim rijecima, "dosli su na tvoje", jel? Neman pojma, iskreno, jel to bio tvoj stav od pocetka, i ne zanima me, cisto pricam, onako....


El Scorpio napisao:
Zanima me samo kojom to metodom (usporediti metodska skepsa; Rene Descartes) je većina došla do takovog jednog zaključka.


Pa metodom "neman sta pametnije za rec, pa cu je optuzit a trola, i bit ta osoba koja je raskrinkala prevaru"....Moje skromono misljenje...

El Scorpio napisao:
A u švabiji se priča da će neka neonaci stranka biti treća na izborima; tako da dolaze bolja vremena za tebe, možda.


Hmmmm, sve ja, nekako sumnjam u to....Ja vjerujem, btw, u strasti, neoudlucnost i percepciju stvarnosti kroz jednu prizmu koja je omogucena samo retardima kao meni. Ja, naime vjerujem, da samo kad je osoba psihicki bolesna, moze vidit stvarnost kakvom je. Tipa sasvim je normalno smatrat svoje najbolje prijatelje ili rodbinu normalnim ljudima, dok je kod mene obratno; sto vise upoznajem osobu to mi se vise gadi. Nisam vjerovatno jedni takvi u ovom trulom svijetu.....Ljudi su smeca, olosi i jebivjetri kakve ni sam Wood ne bi stvorio u svojim filmovima. Naravno, ne govorim ljudima da su takvi, jerbo treba i prezivit, tj radit, a nije da bas male novce zaradujen....al nisam ni velike...drugim rijecima usutkam sebe za odredenu svotu novcu, usutkam sve sta bi in radia, za odrenu svotu novca.,....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ruj 2017 15:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
pO NEKIM TEORIJAMA, PSIHA JE MANIFESTACIJA DUHA, dakle, stoga, VALJALO BI STVARI PROUCITI I U tom duhu, jelte? Svakako, savjeti od "poznatih" ili "nepoznatih" ljudi.....covjek se zapita, jel, dakle, koga uopce znamo? Mislim, u smislu da ih bas, onako bas znamo. Ne samo druge, pogledaj malo "dublje", tj. reklo bi se šire; pa upitaj se koliko samog sebe dobro znas, u xy godina zivota. Ha, lol?

Po Franklu psihoterapija po nakani dovodi do duševnog zdravlja, a duhovnost (religija) vodi spasu duše. Pritom po učinku psihoterapija moze dovesti do spasa duse, kao i duhovnost do duševnog zdravlja ali to nije pravilo(nije im to primarna nakana)
Zato bi za "ovozemaljske" probleme ziheraski izabrao put psihoterapije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ruj 2017 20:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
ella napisao:
Ovo je već bilo ovdje...dobro se podsjetit.umjesto ružnih riječi.... malo ohrabrenja za one neoženjene i neudate i slobdone...

KOPIRANO!

Gle ovo je važno... muškarac si. Gledaš žene. Svaki dan ih primjećuješ. Neke su ti manje privlačne, neke više. Neke pokazuju više svoje tijelo, neke manje. Za neke bi htio da ga pokazuju manje, a za neke da ga pokazuju više. Svašta bi ti htio da se tebe pita. Pa evo ja te sada pitam.
Postoji li djevojka koja te privlači i koristi svoje fizičke atribute? Provokativno se odijeva. Ističe noge, grudi, stražnjicu. Sve ti je to vrlo primamljivo. Često razmišljaš o njoj. Postoji li takva djevojka koju poznaješ? Postoji. Znam da postoji.
Drugo pitanje. Postoji li djevojka koja te također privlači, ali ne koristi se svojim tijelom kao primarnim sredstvom postizanja cilja? Ona je također lijepa, lijepo odjevena, svjesna svog izgleda. Ne koristi tijelo kao oruđe kojim bi osvojila muškarce. A žene vole da ih se želi, mnogo više nego muškarci. Pogotovo kada su svjesne svog fizičkog izgleda. I ta djevojka, iako svakodnevno biva izložena poticanju oskudnom oblačenju, odbija biti reklama svijetu. Na face-u nema slika njenih grudi, a ti i dalje misliš o njoj. Možda i više nego o prvoj. Jesam u pravu? Nema ništa lakše nego privlačiti pažnju izazovnošću, ali što je tako posebno u tome? Može li se to ikada izjednačiti time kada te pristojna djevojka privlači svojim intelektom i načinom razmišljanja? Možda se nećeš uvijek složiti s njenim mišljenje, ali sviđa ti se njen način promišljanja. Um ne stari, postaje samo divniji godinama ako se razvija u pravom smjeru. Za tijelo to ne možeš reći. Ta djevojka to zna.
Ta djevojka shvaća važnost čednosti. Možda će ti zvučati ludo, ali vjeruj mi, takva djevojka je sigurno pouzdanija za život. Takva djevojka neće imati potrebu za flertom. Takva djevojka čuva ono ispod košulje za svoga muža, a ne izlaže se očima svakoga muškarca. Znam da to znaš. U dubini sebe ti to znaš

"Vjenčanje pred Božjim oltarom znači: vaša je zajednička volja živjeti s Bogom i od Boga primiti onu ljubav koju jedino On može dati! Budite spremni slušati Božji glas i vršiti Njegovu volju. Tada će vam Bog dati onu ljubav koja je više od trenutne zaljubljenosti; više od površnih osjećaja; više od ispunjenja tjelesnih nagonskih želja. On će vam dati onu ljubav koja neće u teškoćama umaknuti, koja će dijeliti tugu i radost drugoga i činiti vas vjernima." <3
Herbert Madinger



Pvo nije istina. Muskarce oruvlaci iskljucivo ovo prvo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lis 2017 10:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Belive napisao:
Iskreno, ne pišem tebi nego pišem curama koje će možda jednom ovdje naletjeti na temu i čitati je.
U današnjem svijetu - da - guzice i sise su na izvolite, seksualnost je na svakom katunu, prodaje se sve i svašta, glavno je napučiti usne, staviti žbuku na lice, crni kolut oko očiju i krenuti u svijet.
Prođi dva đira takva preko rive, nema muškarca koji se neće okrenuti za tobom, izađi vani i u jednu večer možeš biti mamac kojeg će skupiti neki krkan za provod.

Međutim, zapitaj se - želiš li to?
Svačije je srce bojišnica na kojoj se odvija rat između ljubavi i požude. Srećom, naš poziv za ljubavlju najčešće je dublji od napasti da podlegnemo požudi. Požuda kaže: želim te imati, a ljubav kaže: želim se brinuti za tebe.
Svi često kažemo: "Želim da se probudi želja u meni, to mora biti nešto više. To mora biti nešto posebno. Bez toga nema smisla.", a to je tako neispravno. Temelji se ne grade u naboju želje.

I sasvim je jednostavno - "lake" cure vole "laki" momci. Zato u moru istih, ima i onih drugačijih A to će moći cijeniti samo onaj koji zna što vrijednost žene jest Znaš što je rekao bl. Ivan Merz? Čistoča je za vitezove koji su spremni krvariti za svoje princeze.

Muškarci su različiti od nas. I nisu nikakve igračke, kao ni mi, koje bi trebale samo fino izgledati.
Vjeruj, i bolji su nego mislimo. I već je nebrojeno puta dokazano da vanjska ljepota privlači, ali nutarnja zadržava.
Nakon 20 godina braka supružnike ne drži zajedno tijelo i seksulanost nego odnos koji ima ju.
Ako držiš svoju razinu, lijepa si iznutra i izvana i bit će muškaraca koji će to cijeniti.
A posebno će to cijeniti onaj koji i treba cijeniti jer velika je odlika ljubavi da ona vidi tamo gdje nitko ništa ne vidi.

Pravi muškarci, ili bar oni koji su po mom poimanju pravi - vole čednost one koju žele ženiti!
Istina, svakog muškarca na prvi mah može impresionirati cura koja više pokazuje. I istina je da će takva vjerojatno dobiti milijun pogleda i ponuda tu noć, ali nijedan muškarac ne želi takvu ženu! Nijedan!
Odijevati se čedno ne znači navući vreću od krumpira na sebe, već da se odijevaš tako da ukazuješ muškarcima otajstvo, da se isplati čekati, a ti svejedno možeš biti i uglađena, i fina, i elegantna. I vjeruj mi, pravi će cijeniti što ono "ispod košulje" čuvaš samo za njega.

Nije djevojka lijepa kad je gola, lijepa je kad su joj 'atributi' sakriveni. Tada je tajnovita, privlačna, ali prije svega i pristojna.
Svaka, ama baš svaka žena/cura je željna pažnje, nježnosti, razumijevanja, zaštite, poštovanja, osmijeha, a način na koji ona privlači tu pažnju, govori o njenom duhovnom stanju. Nadbiskup Fulton Sheen je rekao da ona koja zna čuvati svoje tijelo, znati će čuvati svoju vezu, brak ili obitelj.



Sve one vanjski lijepe djevojke koje poznajem koje su hodale u minicima ispod kojih se gace vide i u leopardnim topicima iz kojih su sise iskakale su od Boga nagradene brakovina u djecom. Medju onim djevojkama koje su iznutra lijepe ima mnogo samaca


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lis 2017 12:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
lalelu napisao:
Sve one vanjski lijepe djevojke koje poznajem koje su hodale u minicima ispod kojih se gace vide i u leopardnim topicima iz kojih su sise iskakale su od Boga nagradene brakovina u djecom. Medju onim djevojkama koje su iznutra lijepe ima mnogo samaca


Čudno, zar ne?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr