www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 lis 2015 16:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
@ Ax Rose: ma vis, molim te, iz BiH - a iz kojeg mjesta, ak nije tajna?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 17:16 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 lis 2015 23:32
Postovi: 8
Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pia napisao:
@ Ax Rose: ma vis, molim te, iz BiH - a iz kojeg mjesta, ak nije tajna?

Ne znam da li si qledala nadrealiste, hocu da budem anoniman :D. Zasto pitas? :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 17:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Axl Rose napisao:
Pia napisao:
@ Ax Rose: ma vis, molim te, iz BiH - a iz kojeg mjesta, ak nije tajna?

Ne znam da li si qledala nadrealiste, hocu da budem anoniman :D. Zasto pitas? :)


Haha a ja zelim da budem pilot :-D I ja sam iz BiH, zato :-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 19:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Ma koja diskriminacija :)...ova riječ se uglavnom olako koristi pogotovo u današnjem svijetu kao napad na kršćane i njihove vrijednosti (tu stvarno ne mislim na tebe niti mislim da napadaš da se razumijemo).
Ako kažeš bilo što protivno svjetovnom načinu života onda diskriminiraš; ne mora to biti čak nikakav napad nego isključivo tvoje mišljenje.
Ovdje ja govorim o mom mišljenju kakvi su po meni pravi muškarci, a takve ako želiš možeš nazvati katolički gentlemeni eto tako :b112:
Ukoliko bih ja voljela imati uz sebe muškarca koji je muškarac u svakom pogledu pa i u tome da može prihvatiti moja uvjerenja, a to netko drugi vidi kao diskriminaciju neka vidi što to mene briga ja imam svoje mišljenje koje se bazira na vjerovanju katoličke crkve i po meni kao katolikinji to nije krivo dapače :)
Možda bih ja mogla reći da mene većina, velika većina muškaraca diskriminira kao ženu jer me ne vidi kao "pravu" jer ne želim imati intimne odnose prije braka.

"Prava" žena u očima svijeta je ona koja se školuje, nalazi posao, bude menadžerica, ima puno partnera jer je to inn, nakon nekog vremena se eventulano skrasi i to ukoliko živi x godina sa partnerom, koristi kontracepciju jer ne daj mi mili Bože da zatrudnim joooj upravo sada kad pripremam ovaj veliki projekt ili putovanje, oko 40 godina odluči da bi ipak bilo vrijeme za udaju i jer biološki sat otkucava onda čak bi i bilo dobro imati to jedno dijete, onda nema šanse da ostane na porođajnom više od 6 mjeseci jer joooj pa što ću kući neće meni ovo MOJE dijete pisati raspored sati, moram ja u teretanu skinuti taj višak kila, moram sa "frendicama" na kavu itd itd...

Eto to je "prava" žena u očima svijeta, ali pazi ja tu ne osuđujem nikoga niti ikoga stavljam u tu neku ladicu, neka svatko živi život kakav god hoće, slobodna je volja još uvijek "inn". Niti ja sebe stavljam na pjedestal (ne daj mi Bože oholosti :a1250: ) nego evo samo razmišljam kao žena koja je obrazovana, još uvijek mlada :) , majka, zaposlena, udovica, koja voli dobro društvo, prijateljice, ali najprije kao vjernica koja nastoji slijediti Isusa u primjeru Njegove Majke. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 20:37 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 lis 2015 23:32
Postovi: 8
Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pia napisao:
Axl Rose napisao:
Pia napisao:
@ Ax Rose: ma vis, molim te, iz BiH - a iz kojeg mjesta, ak nije tajna?

Ne znam da li si qledala nadrealiste, hocu da budem anoniman :D. Zasto pitas? :)


Haha a ja zelim da budem pilot :-D I ja sam iz BiH, zato :-)

Kad sam bio mali i ja sam imao zelju da budem pilot a sad kako sam odrastao... samo imam zelju da budem anoniman :D, jedan manji qrad blizu Doboja :), ti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 21:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Axl Rose napisao:
Haha a ja zelim da budem pilot :-D I ja sam iz BiH, zato :-)
Kad sam bio mali i ja sam imao zelju da budem pilot a sad kako sam odrastao... samo imam zelju da budem anoniman :D, jedan manji qrad blizu Doboja :), ti?



AnoMINAN :lol:

https://m.youtube.com/watch?v=nYdqVyUhH7Q

Hahaha! Podsjetili ste me na djetinjstvo. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2015 23:15 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 lis 2015 23:32
Postovi: 8
Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
perokvrzica napisao:
Axl Rose napisao:
Haha a ja zelim da budem pilot :-D I ja sam iz BiH, zato :-)
Kad sam bio mali i ja sam imao zelju da budem pilot a sad kako sam odrastao... samo imam zelju da budem anoniman :D, jedan manji qrad blizu Doboja :), ti?



AnoMINAN :lol:

https://m.youtube.com/watch?v=nYdqVyUhH7Q

Hahaha! Podsjetili ste me na djetinjstvo. :b112:


Sta kaze :D 28 hiljada razloqa u mojim rukama da budem anoniman :D, stvarno su odlicni, neponovljivi :), nadrealistima i vecernjoj skoli se moqu uvjek smijati :D, nikada mi nece dosaditi :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2015 11:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Rora napisao:
Nakon nekog vremena ponovo se pitam:“Gdje su nestali pravi muškarci?“, a i prave žene netko bi rekao???
Ma je li moguće da je tjelesnost postala toliko jako bitna da se i kod vjernika ne može na nju odustati do braka?
Zaista, mogu to shvatiti kod nevjernika, ali kod vjernika mi stvarno nikada neće biti jasno.
Ovo govorim iz perspektive osobe koja nije ušla nevina u brak i koja je živjela sa dečkom prije braka dakle, učinila sam greške kao i drugi ljudi, ali nakon obraćenja Isus mi je prosvijetlio pamet i otvorio oči.
Zato kažem da mi je to kod nevjernika jasno, ali kod vjernika – kod onih koji su doživjeli kako kažu to neko obraćenje, idu na Misu često, ispovijedaju se itd itd – nije.

Koliko je onda zaista pravih vjernika? Toliko jako malo? Ili jednostavno biramo što, kako i kada možemo griješiti? Eci, peci, pec i biramo iz dekaloga koja nam zapovijed odgovara, a koja ne pa onda trk na ispovijed???
Ukoliko nam je jasno da je nešto grijeh onda, ako idemo svjesno u njega ne griješimo li možda još više?
Ok slabi smo i grešni i samo ljudi smo i svi možemo pasti i pogriješiti u našoj slabosti, ali zašto ne bi pokušali NE griješiti nego jednostavno odustanemo i od te mogućnosti?

Da li uopće postoje muškarci, oni pravi koji nisu polužene i ne boje se vlastite sjene, koji bi ušli u neku vezu sa ženom znajući da do braka neće imati intimne odnose?
Da li postoje muškarci koji su svojom voljom odlučili živjeti u čistoći?

Kada kažem muškarci tu ne mislim na studente ili nešto starije mlade osobe, koje hvala Bogu postoje, nego mislim baš na te novoobraćenike, prave obraćenike koji su u jednom trenutku svojega života otkrili da su živjeli lažno, a onda odlučili krenuti Isusovim stopama?

Ne spominjem žene, mada su i žene i u toj istoj „gabuli“, jer mislim da je ipak nama ženama zbog naše prirode lakše nego muškarcima. Nije lako biti vjernica u ovome svijetu gdje sve ono što nije normalno postaje normalno i gdje tvoje vrijednosti i vjera budu ismijane (ne na glas jer ipak…).
Koliko takvih obrazovanih, normalnih, slobodnih, društvenih, pozitivnih muškaraca i žena postoji u našoj domovini?

Zašto se o tome nigdje ne priča? Da li smo postali manjina u manjini, a u statistikama nas ima preko 80%....

Da se razumijemo meni je sve jasno, shvaćam kakav je ovo svijet, kako je teško živjeti u čistoći prije braka, shvaćam i muškarce i žene, sve mi je baš ono kristalno jasno kako se kaže, ali jedno mi nije jasno, ako se nazivamo vjernicima i znamo da je put koji vodi u Raj jako jako uzak zašto onda idemo dalje u grijeh i to svjesno?

smajlic24


Pa reci ti nama gdje su ti "pravi muškarci", tj. oni koji se ne žele seksat prije braka? Šta nisi upoznala nijednog takvog, u čemu je problem? Ispada da se sve uvijek vrti oko seksa. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2015 19:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
johnny 5 napisao:
Pa reci ti nama gdje su ti "pravi muškarci", tj. oni koji se ne žele seksat prije braka? Šta nisi upoznala nijednog takvog, u čemu je problem? Ispada da se sve uvijek vrti oko seksa. :roll:


Pa zato se ja to sve skupa i pitam jer ja ne znam gdje su i da li uopće postoje ja na njih nisam naišla...
Pa da i po meni na kraju ispada sa se sve vrti oko seksa kako je to na ovome svijetu. Kao da je to jedini i najvažniji dio zajedničkog života a ma...
Pa evo i ja ću :roll: očima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2015 19:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Rora napisao:
johnny 5 napisao:
Pa reci ti nama gdje su ti "pravi muškarci", tj. oni koji se ne žele seksat prije braka? Šta nisi upoznala nijednog takvog, u čemu je problem? Ispada da se sve uvijek vrti oko seksa. :roll:


Pa zato se ja to sve skupa i pitam jer ja ne znam gdje su i da li uopće postoje ja na njih nisam naišla...
Pa da i po meni na kraju ispada sa se sve vrti oko seksa kako je to na ovome svijetu. Kao da je to jedini i najvažniji dio zajedničkog života a ma...
Pa evo i ja ću :roll: očima


Spolnost je divna kad znas kako postupat s njom(po nauku katolicke Crkve);u protivnom postaje zlo koje nas sve vise razara....ako ustrajemo u bludnosti,tonemo sve vise,padamo sve dublje u blato;nemoguce se zaustaviti i zivotariti s tim grijehom.Dobro ocrtava svaki grijeh(posebno bludnost),usporedba s ribom i udicom.....mamac zvuci slasan i riba zagrize a nakon toga joj udica trga i vadi utrobu-to je prava slika ovog zla.
Ali,s druge strane,kad upoznamo i prihvatimo spolnost onako kako je Bog zamislio,ovo postaje pravi uzitak ziviti,tolike milosti dobivamo ako zivimo cisti...razvijamo svoje talente,kreativni smo,lakse prihvacamo bliznje,lakse oprastamo,molitva nam je jaca i jos mnogo toga.....Normalno da su napasti svakidasnje i da je uvik iznova tesko ovo ziviti ali da je moguce,jest :b112:
Manje tv-a,izbjegavanje gresnih situacija i ide to,ako svim srcem ceznemo i trazimo pomoc Duha Svetoga,ide to :b112:
Djavolska laz je da se to nemoze i da nema nas koji smo se odlucili na cistocu....ima nas i muskih i zenskih :b112:
Takve, potencijalne bracne partnere, moramo traziti i ne pristajati na kompromise,tu ih nemoze bit :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr