www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 stu 2017 22:12

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 246 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Poruka
PostPostano: 09 lis 2017 12:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
GroundZeroCro napisao:
U današnjoj Crkvi ima više "pravih" žena nego muškaraca. Ja sam se oženio ima 3 godine, našao sam isto tako ženu u Crkvi i krasna je. I ja i ona imamo mana.
E sad da se vratim. Po mom iskustvu prije nego šta sam našao svoju izabranicu, moje mišljenje je da je Crkva imala PUNO više krasnih žena za udaju nego muškaraca. Kad bi se onako kao mladi nalazili u Crkvi, u zajednici, na susretima itd., muškarci su svi bili čudaci (možda i ja neman pojma hehe) a žene su se činile normalnije. Muškarci onako oronuli, stari, 30+ 40+ godina, izbirljivi, dok su žene bile dotjerane, ne stare cure, čednije i baš ono Kršćanski nastrojene. Muškarci su više manje mi se činili neki ćuknuti koji su posrnuli u životu. Žene su se činile kao netko tko možebit nije posrnuo u životu, već su kroz život odgojene kao vjernice.

Nadam se da nikoga ovo ne vrijeđa, samo želim reći moj doživljaj u vrijeme kad sam bio slobodan.

Slažem se, uvelike. Ma ti muški svi ćuknuti, i onda se čudimo kad ostanemo sami, jel.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2017 10:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 51 zahvala
El Scorpio napisao:
GroundZeroCro napisao:
U današnjoj Crkvi ima više "pravih" žena nego muškaraca. Ja sam se oženio ima 3 godine, našao sam isto tako ženu u Crkvi i krasna je. I ja i ona imamo mana.
E sad da se vratim. Po mom iskustvu prije nego šta sam našao svoju izabranicu, moje mišljenje je da je Crkva imala PUNO više krasnih žena za udaju nego muškaraca. Kad bi se onako kao mladi nalazili u Crkvi, u zajednici, na susretima itd., muškarci su svi bili čudaci (možda i ja neman pojma hehe) a žene su se činile normalnije. Muškarci onako oronuli, stari, 30+ 40+ godina, izbirljivi, dok su žene bile dotjerane, ne stare cure, čednije i baš ono Kršćanski nastrojene. Muškarci su više manje mi se činili neki ćuknuti koji su posrnuli u životu. Žene su se činile kao netko tko možebit nije posrnuo u životu, već su kroz život odgojene kao vjernice.

Nadam se da nikoga ovo ne vrijeđa, samo želim reći moj doživljaj u vrijeme kad sam bio slobodan.

Slažem se, uvelike. Ma ti muški svi ćuknuti, i onda se čudimo kad ostanemo sami, jel.

Mogu ja sa svojim pogledom na „problematiku“?
To naravno ne znači niti da sam u pravu, niti da nisam u pravu, već je to samo pogled na svijet iz moje perspektive.
Naravno, kakva bih ja to bila kad bi kritizirala žene (jadne sam nas već s „guzicama i sisama na izvolite“ dovoljno satrala) pa evo jednog letimičnog skenera muškog roda. Ovo je, jel, katolički forum pa bismo tako mogli odmah nemilosrdno ih podijeliti na katolike i nekatolike.

U toj sferi nekatolika imamo prave muške svinje – pajde koji nit su čuli za kulturu, nit su čuli za poštovanje – oni su po meni najniži sloj koji nosi zlatni lanac oko vrata, iz auta svira neka dobra cajka, ili pak Mladen Grdović, Mišo Kovač, Lidija Bačić (odmah se ograđujem ne kritiziram pjevača kao pjevača), misle da su najveći frajeri na kugli zemaljskoj, spika im ne prelazi granice „brale, znaš kakav motor cu kupit nakon sezone“, a ono što me posebno, a posebno iritira je veličina njihovih muda (oprostite na izrazu) i uopće ideja da se curicama (doslovno curicama od 18 - 20 godina) upucavaju, a sami imaju preko 30, ako ne i 35+ što pokazuje da u njihovoj nakaradnoj glavi nešto nedostaje jer njihova ponašanja graniče s pedofilijom. :a1430:

Nakon njih imamo i one ok muškarce kojima ništa (više – manje) ne nedostaje. Dobri, su, fini, onako ok.
Međutim, tako je sve dok ne počne priča o Bogu (ako je ona druga osoba pobožna). U tom slučaju imamo dvije podvrste – one koji će glavom bez obzira pobjeći jer ne samo da negiraju Boga nego pljucaju po cijeloj katoličkoj crkvi i svemu što se za nju veže ili pak one druge koji ipak smatraju da (bez obzira na curine stavove i vrijednosti ) mogu ipak poljuljati je i promijeniti te da će njihova mala pristat na aktivnosti u krevetu jer eto, „kad bi im bar to dala jer oni nju vole“ mogli bi s njom i u crkvu na Božić i Uskrs. Granice će testirat kod bilo kakve vrste nježnosti, često će njihovi susreti završavati durenjima, svađama, odbacivanjima i prikrivenom agresijom koja će, s obzirom na to da oni jednostavno ne shvaćaju zašto se njihova mala ne želi seksat s njima, često poprimati granice emocionalnog zlostavljanja. Takva veza će ovako ili onako, prije ili kasnije propasti i završiti s puno rana na srcu jer (moje osobno mišljenje je) da takve veze nemaju budućnosti (pravilo koje, naravno, ima iznimki). :roll:

U svijetu katolika, osobno sam se susrela s nekoliko primjeraka različitih vrsta.

Prvo vrsta koju osobno poznajem. Par godina su mlađi od mene, s nekima sam u rodbinskim vezama i gledam ih kao braću i dosta dobro poznajem . To su ok momci koji završavaju fakultete, koji su aktivni u župi, koji su relativno povučeni, ali zabavni, dobri i uvijek spremni pružiti ruku i pomoć – ako ti u ponoć treba convertirat dokument – učinit će ti to, ako trebaš mijenjati smjenu da bi išla na frizuru, i to nije problem. Oko sebe imaju milijun žena, cura svog godišta, ali iz nekog neobjašnjivog razloga nemaju curu, nemaju družicu, nemaju svoju bolju polovicu. Zašto je to tako – ne znam. Je li tu problem u ženama koje u svom genetskom kodu često traže bed boyse – ne znam, ali iskreno – svim srcem bih željela da na vrata ovih momaka koje sam ja opisala što prije pokuca cura skrojena za njih jer oni to i zaslužuju. :a1250:

Nakon takovih tipova, imamo i one malo starije koje je život satrao. Na srcima nose rane, puni su nepovjerenja, većinom kao i vršnjakinje,njihovih godina. Tu je uistinu potrebno božje milovanje i ja (još uvijek) vjerujem da Bog i krivom crtom piše pravo te da uz Boga se puno toga može. Svijetla budućnost je pred svakim od primjeraka, samo što eto, nekada je teško naći dovoljno čvrsta jidra s kojima će se imati hrabrosti ponovno otisnuti na pučinu. Ja sam tu za onu "moli i voli". 8)

I za kraj, što se tiče ovih malo starijih o kojima je pričao Cro. Doduše, nisam se susrela s puno takvih, ali recimo poznajem dvojicu takvih primjeraka. Možda poznajem nije dobra riječ, ali aj. To su tipovi od trideset i koju godinu, nude sve, imaju (valjda) ok spiku, ali jednostavno kod vjernica (a posebice kod nekatolkinja) ne prolaze. Takva duhovnost, kakvu oni isijavaju i u meni osobno je izazivala odbojnost (ne znam baš se izraziti, ali sam filing mi nije bio dobar). E sad, ovo treba uzeti sa zadrškom, to je možda više problem mene koja nije bila zainteresirana za ikakav vid komunikacije/prijateljstva pa sam imala i taj stav – ali očigledno je da ti tipovi/muškarci stvarno su u vjeri, da traže partnerice, ali da im godinama isto ne uspijeva. Zašto je to tako – ne bih znala. :l30:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2017 12:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Vjeroispovjest: Rimokatolik
Status: U braku
Odličan ti je tekst. :lol:
Ja sam bio u Zajednici Krvi Kristove u Splitu, i zalazio u Filipa Nerija u Splitu (znat će splićani), i tu je 90% muškaraca bilo čudno. Opet, ako ćeš gledati Framu (franjevačku mladež) ili tako zajednice neke vesele logično da taj profil ljudi tu i ne zalazi. Ali ovdje gdje sam ja išao, znači, mise svaki dan, molitvena zajednica..tu je bilo posebnih ljudi. Eto :) Ne kažem loših ljudi, nego čudnih, nisu loše osobe. Dakle imaš 35 godina čovjeka koji non stop traži neke 18 godina, nikad curu nije imao, kritizira sve i svakoga, imaš starog didu svaku večer na misi u Filipa Nerija svoji tamo čudan (više dida) a to je u biti oratorij za mlade ako sam dobro shvatio i tako dalje. Dosta je tu čudaka. Dakle imaš recimo sedmoricu ljudi neoženjenih 50+ godina svaku večer na misi, i hrpu mladih cura i par dečkiju.

Šta se tiče cura da, iako sam ja posegao za svojom do Slavonije mi zlatne, ali vridilo je. :b112:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2017 15:50 
Odsutan

Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 17 zahvala
Vjeroispovjest: kršćanin
Moja priča je vjerojatno najčudnija od svih. Nikad nisam imao curu niti osjećao potrebu da se 'vežem'. Izlazim u diskoteke od svoje 22 godine i uvijek mi je za dobar provod na prvom mjestu bilo (kao sto je i danas) dobra plesna glazba. Prošao sam vjerojatno skoro sve diskoklubove u krugu 100km, bio na koncertima skoro svih top Dj-eva i Dj-ica, uzivao na koncertima top svjetskih pjevaca i pjevacica koji su gostovali u Hrvatskoj. Osjecam se fenomenalno i jedva cekam da druge godine idem na najveci svjetski festival plesne glazbe Tomorrowland u Belgiju jer sam nasao ekipu koja sve organizira(kartu, prijevoz i mjesto na festivalu za kampiranje). Zahvaljujem dragom Bogu što mi omogućio da maksimalno uživam u životu. A 'preljev' na sve ovo je da sam uvijek izlazio solo, a prijatelj(ic)e upoznavao na mjestu gdje sam izlazio.
P.S. od prije četiri godine imam dijagnozu multiple skleroze (prije toga nikad na bolovanju) na cemu zahvaljujem Bogu. Redovita misa i postojana molitva se podrazumijeva haha.
Što drugo reći nego-Life is beautiful!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2017 10:26 
Odsutan

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 51 zahvala
dujam napisao:
Belive napisao:
Nekada moramo prihvatiti da odgovor na molitvu postoji, čak i ako nam Bog nije ispunio ono što smo molili i tražili.

Tko vam nudi Boga na dlanu, taj vam nudi krivog Boga i tko raspolaže s Bogom kao maramicom iz džepa, taj se ne zanima za vaše augustinske suze u očima, koje prate trzaje vašega srca za misterijem. Rudolf Brajičić "Govor o Apsolutu govor je o misteriju"

Nadalje, kad si popio pamet cilog svita, na forumu se ponašaš kao dežurni policajac onda si toliko pametan da možeš barem spoznati kako (barem za katolike, a svakim danom se sve više i više pitam što si ti) vrijedi ono da nas je Bog stvorio za svetost i da treba proći kroz niz kušnji (neispunjenih molitvi, planova, nadanja) kako bi došli do nje, a vjera je ta koja daje snagu da se sve izdrži.
„Blago onima koji su kušani i koji se bore da ne pokleknu zlu“.
Rekla je Marija Terezija da joj Bog neće dati ništa što ne bi mogla podnijeti, ali da bi voljela da Bog ima malo manje povjerenja u njenu snagu. Kad Bog ne ispuni odmah ono što molimo i tražimo, ne kažnjava nego te najčešće čuva da ne upropastis svoju dušu i vječnost – i da, onda je i to odgovor na molitvu jer Bog hoće da se pouzdamo u Njegovu snagu, Snagu koja pobjeđuje smrt, a daje život. U tome je spast.

Samo džaba o tome s nekim kome je za sve u životu opravdanje da Boga nema u getu. Citiram ono što najbolje znaš – LOL.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2017 19:52 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Status: U braku
Belive napisao:
Tko vam nudi Boga na dlanu, taj vam nudi krivog Boga i tko raspolaže s Bogom kao maramicom iz džepa, taj se ne zanima za vaše augustinske suze u očima, koje prate trzaje vašega srca za misterijem. Rudolf Brajičić "Govor o Apsolutu govor je o misteriju"

Ovo su moćni citati.Nešto poput Taulera ili nekog iz njegove škole koji veli: Kad Traženi postane nadjen, znajte da je Traženi opet izgubljen.
..problem je kad duše bivaju dotaknute samo djelićem Božje veličine te se njima u ljudskim mjerilima čini da imaju cijelog Boga uza se..

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 246 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Vrijeme na UTC [LJV]