www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 10:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 ožu 2017 18:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Belive, ja tebi odgovaram izravno, a ti meni?
a) "Da li palac gore za seks prije braka?" Ne na taj način definirano, nego palac gore za seks u ljubavi. A ljubav je više od braka. Naime brak u kojemu je nestalo ljubavi je prazna posuda, (takvih ima i kršćanski ozakonjeni traju), a ljubav i bez braka i u braku - blagodat. Dakle: seks u ljubavi.
b) Seks se ne može obuhvatiti svetošću i to sam elaborirao. Seks je produkt evolucije.
A sad ti izravno na moj predzadnji odlomak iz prethodnog posta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2017 19:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Da, lijepo pišeš. Npr. ovo:
"I sad, jedan put onaj prvi – svaki prvi s novom osobom je kao poseban, pa eto – drugi put ti se nasmijala i hopa cupa opet u krevetu, treći put joj se posebno svidilo ono šta si joj radio pa eto – gdje ste – u krevetu ste, četvrti put je toliko blentava i draga ti da je to nevjerojatno i jednostavno ne možeš se ne suzdržat...“.
E, kad bi znala kako je vrhunski taj osjećaj kako kaže Fromm, kad dvije osobe koje su do tada bile stranci dopuste da se sruše zidovi između njih. E, to je ona ljubav o kojoj si tražila definiciju.
Kako da joj onda uskratiš tijelo.
Kad bi znala kako je vrhunski u krevetu tada, ako je iskreno s obje strane. Ne ako je netko tu da se prođe dvije večeri s nekim, nego iskreno ga gleda u oči. Kako je lijepo u krevetu. Orgazam je kao raj. Nema boljega opisa raja kad je u zanosu dviju osoba koje se vole. Tko bi se toga lišio. I zašto?
Ako je taj poticaj u nama evolucijski i Božji, odakle hrabrost tvrditi da se to ne smije prije nekog obreda. Da je to Bog zabranio.
Takvu tezu nije moguće braniti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2017 19:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
tu sam
:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2017 20:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Nema šanse da ti ovaj čeka poslije braka. On će se oženit jer će mu cura bit trudna. Nadajmo se da će se potrefit da ta bude i prava :-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2017 20:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Lijepa bajka. I baš lijepo književno i s maštom napisana (svidjelo mi se ono Zapadna obala).
Hvala.
A ti meni jedno obećanje: ako se ikad poseksaš prije braka i to bude strast u ljubavi, napišeš mi pp na ovom Forumu.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2017 22:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 sij 2017 10:08
Postovi: 10
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Belive - bravo!
Why - zelim ti da upoznas jednu 'Belive' in RL.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2017 22:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ivancica111 napisao:
Nema šanse da ti ovaj čeka poslije braka. On će se oženit jer će mu cura bit trudna. Nadajmo se da će se potrefit da ta bude i prava :-)

Možda si i pogriješila da ne bih čekao:)
Nisam ja kao ovaj u vicu...

Mladi ljubavni par, na zadnjem sjedalu auta, on se zagrijava rukama ispod njene košulje. Nahvatao se on sisa i hoće više, ali nikako da ona pristane...
− Draga, a da ti ipak daš malo, ali samo malo?!
− Opet ti!!!Stalno navaljuješ,a već smo sto puta pričali da nema ništa prije braka. Zašto si dosadan???Lijepo sam ti rekla da želim ostat nevina.
− Pa srećo, tako je lijepo, ne mogu ovo izdržat...hajde da probamo samo malo...evo samo do pola... On će biti sretan,a tebi će sve ostat i dalje čitavo.
− Kako to, ma ništ ti ja ne vjerujem.
− Ma obećajem,samo do pola, ništa dalje od toga.
− Ako je do pola, možda bi moglo. Onda dobro. Ali,samo do pola!!
I namjesti se cura,dečko jedva dočekao i kad je ušao, bez da čeka, uvali ga koliko je dug i širok,misleći si: Psmtr,koliko sam te morao nagovarati...
Prekrasno njemu, ali počelo biti lijepo i njoj, počelo se curi konačno sviđat.
− Znaš šta, ovo je skoro ludo,ajd ti stavi i drugu polovicu...
− A ne, ne! Dogovor je dogovor!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2017 17:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
johnny 5 napisao:
Samo mi nešto govori:Ćaća se vrača!Ćaća se vrača! :lol:

Slika

Belive napisao:
Fran26, dat ću si za pravo i pitat te jesi čuo za Rilkea? Glupog li pitanja, odmah ću i odgovoriti – naravno da jesi.
Vidiš, pretpostavljajući da to definitivno nije tvoje štivo, preporučam ti da pročitaš Devinske elegije. O njima ti pišem iz sjećanja (bilo bi lijepo kad bi ih i sama opet pročitala – međutim, za mene će to čekati bolja vremena), ali mislim da bi ti se svidjele. A sad nakon digresije, da prijeđem na stvar.

Vidiš, Rilke metafizičku osnovu jedinstva ne pronalazi isključivo u ništavilu, već u bitku koji shvaća na poseban način..

Sve su to bedastoće. Godinama sam si trovao mozak takvim glupostima. Doduše, ne tipom kojeg spominješ, nego još gorim tipovima. Sad tek vidim kakva sam budala bio kaj sam se zamarao takvim glupostima. A lijepo mi je mama govorila; "bolje da odeš u voćnjak brati jabuke i zaradiš si neke nofčeke nego da si truješ mozak tim budalaštinama." Filozofija=preseravanje. Nema ti od toga kruha. Znanje nadima (usp. 1 Kor 8,1), a od filozofije postaneš nepodnošljiv. Kroz vrijeme skužiš da je sve to mlaćenje prazne slame.

Kaj su bili Sokrat, Platon i Aristotel? Bitange! Od nekad je bilo nepravde i "plave krvi". Dok je pošten narod u njihovo doba cijeli dan motikom na suncu (+35) radio ko stoka, oni su negde u hladovini izmišljali bedastoće. Takmičili su se ko će veće mudrolije izmislit. A kaj je to? Ego. Da su radili ko ostala bagra i sirotinja u ono doba, nakon cijelog dana provedenog u polju na +35 ne bi oni navečer izmišljati bedastoće.

Gubiš vrijeme. Doduše, nekad, u nedostatku boljeg, i to može jedno vrijeme zaokupit čovjeka. Samo nemoj da te predugo zaokuplja. Kasnije boli glava. Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2017 17:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
why napisao:
Ivancica111 napisao:
Nema šanse da ti ovaj čeka poslije braka. On će se oženit jer će mu cura bit trudna. Nadajmo se da će se potrefit da ta bude i prava :-)

Možda si i pogriješila da ne bih čekao:)
Nisam ja kao ovaj u vicu...

Mladi ljubavni par, na zadnjem sjedalu auta, on se zagrijava rukama ispod njene košulje. Nahvatao se on sisa i hoće više, ali nikako da ona pristane...
− Draga, a da ti ipak daš malo, ali samo malo?!
− Opet ti!!!Stalno navaljuješ,a već smo sto puta pričali da nema ništa prije braka. Zašto si dosadan???Lijepo sam ti rekla da želim ostat nevina.
− Pa srećo, tako je lijepo, ne mogu ovo izdržat...hajde da probamo samo malo...evo samo do pola... On će biti sretan,a tebi će sve ostat i dalje čitavo.
− Kako to, ma ništ ti ja ne vjerujem.
− Ma obećajem,samo do pola, ništa dalje od toga.
− Ako je do pola, možda bi moglo. Onda dobro. Ali,samo do pola!!
I namjesti se cura,dečko jedva dočekao i kad je ušao, bez da čeka, uvali ga koliko je dug i širok,misleći si: Psmtr,koliko sam te morao nagovarati...
Prekrasno njemu, ali počelo biti lijepo i njoj, počelo se curi konačno sviđat.
− Znaš šta, ovo je skoro ludo,ajd ti stavi i drugu polovicu...
− A ne, ne! Dogovor je dogovor!!


Navijam za tebe! :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ožu 2017 17:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
Ne čitaš me. :p59:
Iskreno, filozofija i ja = (na)uči je toliko da dobiješ peju u srednjoj i na faksu, a od toga je prošlo nekoliko godina već (pa upravo konsatiram da sam ostarila :oops: ). No, moram priznat da mi je "Sofijin svijet" baš, baš drag.
Što se tiče Rilkea, on je u prvom redu pjesnik pa tu ide moja okupacija jer eto treba zaraditi plaću + što čovjek dobro zbori (ono, jednostavno mi se sviđaju Krugovi pa sam ti u tom kontekstu rekla da u životu nije vrijedno energiju trošiti na Tome i Blizance). :roll:

Ma, ego je za mene općenito najgora stvar - početak i kraj svih problema, štit koji te tobože „štiti“, a oštrice ranjavaju biće iznutra i tu sve (pre)staje. Pobjeći nitko od nas ne može, živjeti mora.
Ako si popio ovih godina koju bocu Jane, koliko god (ne) imao mišljenje, Ingrid Divković (svjesna sam da vas ima tu koji će me pos*at jer je to knjiga „s kioska“) izvrsno u svojoj knjizi kaže:

Pogledajte kako su ljudi posvuda tužni, usamljeni, u strahu, zbunjeni, kako u svojim srcima trpe od unutarnjih i vanjskih sukoba. Ne shvaćate, nije tuga najgora stvar što može snaći čovjeka.
Ne trebamo biti ograničeni pa da nam se život svede na dvije jednostavne riječi: “sretan” i “nesretan”.
Postoje trenutci za koje vrijedi živjeti, boriti se, plakati, vrištati, smijati se. A takvi trenutci nemaju veze ni sa srećom ni s tugom. Već s nama samima. Kada to shvatite, možda i možete pokušati živjeti.


A onda, pitanje je kako živjeti? Pa mislim da svi mi imamo dobre putokaze. :b112: Zar ne?

Tako i ona priča još iz vremena Indijanaca kaže da se u svakom čovjeku vodi borba između dva vuka. Jedan vuk predstavlja zlo: predstavlja bijes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivicu, grijeh, srdžbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam... Drugi vuk pak predstavlja dobro: predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, srdačnost, darežljivost, istinu, suosjećanje i vjeru. I koji vuk na kraju pobijedi? Pa onaj kojeg hraniš.

Kaj ne :?: :mrgreen:


E Fran, Fran. Da imam vremena, valjda bi ga mogla gubit. Kažem ti – slabo me čitaš, nisam ti ja baš od onih koji će sjesti i tako proučavati/izučavati nekog ili nešto. Ja to više u hodu čitam, a eto Bog me nagradio poprilično dobrim pamćenjem i tako nekim umotvorinama :b130: Napišem ovdje koju čisto tako – rekla bi ti moja baba (kada ide u grad) da su joj to kina, zabave i plesovi – pa tako i ja ovdje si dam malo oduška kao Belive. 8)

Mlaćenje prazne slame! Slika


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 198 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 24 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr